Aktualizováno

Binární opce pro začátečníky – 6 věcí, které musíte vědět!

Online obchodování patří mezi nejrozšířenější metody vydělávání peněz přes internet, za což z velké části vděčí binárním opcím. Když se binární opce poprvé objevili na trhu, psal se rok 2008. Trvalo ale dalších 5 let, než se trh binárních opcí začal regulovat a opce se začali obchodovat ve velkém.

Začínáte s binárními opcemi?

Binární opce je označení pro obchodní nástroj, který vám umožní investovat do různých instrumentů (akcie, měny, komodity…), aniž byste je museli skutečně kupovat. Mezi hlavní výhody binárních opcí patří jednoduchý princip, možnost obchodovat s malými částkami, ale také skutečnost, že teoretický zisk i případnou ztrátu znáte už před uzavřením transakce.

1. Jak binární opce fungují?

Při obchodování binárních opcí si vyberete nejprve libovolný instrument (např. zlato). Potom předpovíte, zda bude hodnota instrumentu za určitou dobu (např. 1 minutu, 1 hodinu atd.) vyšší nebo nižší, než je aktuální hodnota. Nakonec zvolíte velikost investice, kterou na svůj tip vsadíte. Je-li váš odhad správný, získáte zpět investici + zisk (asi 80% investice). Pokud je vaše předpověď mylná, ztratíte vsazenou částku. Nikdy tak neztratíte víc peněz, než jste do transakce investovali.

2. Obchodování 7 dní v týdnu?

Obchodování binárních opcí je možné pouze tehdy, když jsou otevřené světové burzy. Obchoduje se 24 hodin denně, 5 dní v týdnu. Některé instrumenty (převážně kryptoměny v čele s Bitcoinem) se ale obchodují i o víkendu. Víkendové obchodování (víkendový trading) má ale kromě malého počtu dostupných instrumentů ještě jednu nevýhodu. Kvůli nízké aktivitě na trhu je o víkendu nižší zisk, takže se obchodování o víkendu příliš nevyplatí.

Platforma brokera IQ Option je v angličtině - zde příklad ziskového obchodu

Platforma brokera IQ Option je v angličtině – zde příklad ziskového obchodu

3. Základem úspěchu je kvalitní broker

Binární opce se obchodují u brokerských společností.  Brokerů jsou po celém světě stovky a existuje nespočet kritérií, podle kterých je můžete srovnat. Hlavním kritériem pro výběr brokera by měla být důvěryhodnost brokera a ohlasy jeho klientů. V Česku patří mezi nejvyhledávanější brokery regulovaná společnost IQ Option, která nabízí demo účet zcela zdarma a má povolení k činnosti od ČNB.

Prověřený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
  • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
  • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
  • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
  • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny

4. Co čeká každého začátečníka?

Prvním krokem je pro každého začátečníka vytvoření obchodního účtu na binární opce. Registrace účtu probíhá přes internet včetně ověření vaší identity. To spočívá v tom, že brokerovi pošlete elektronické kopie požadovaných osobních dokumentů. Ověření identity má zabránit praní špinavých peněz a regulovaní brokeři toto opatření musí provádět. Po ověření účtu stačí už jen vložit peníze, se kterými budete obchodovat. U kvalitních a regulovaných brokerů máte jistotu, že si své peníze můžete kdykoliv a bez omezení vybrat zpět.

Nafocené soubory pro ověření totožnosti se nahrávají přímo z účtu

Nafocené soubory pro ověření totožnosti se nahrávají přímo z účtu

5. Obchodování bez rizika

Riziko k obchodování neodmyslitelně patří, ale důkladnou přípravou jej lze snížit. Aplikovat teoretické znalosti do praxe vám bez rizika umožní demo účet na binární opce, který nabízí většina brokerů. Například regulovaný broker IQ Option poskytuje klientům bezplatný a neomezený demo účet s virtuálním vkladem 1000$. Demo účet představuje testovací verzi obchodního účtu, takže vás případný neúspěch na demu nebude stát žádné peníze. IQ Option vám navíc umožní virtuální vklad obnovit, takže se nemusíte bát na cvičném účtu riskovat.

Testovací demo účet poskytuje IQ Option zcela zdarma

Testovací demo účet poskytuje IQ Option zcela zdarma

6. Začněte postupně

Demo účet je pro testování obchodních strategií ideální nástroj, ale má jeden nedostatek. Při obchodování se skutečnými penězi se obchodníci dostávají pod psychický tlak, což na demo účtu neplatí. Důležité je, aby obchodník neuzavíral transakce na základě emocí, ale na základě rozumu.  Někteří lidé tak místo demo účtu začínají obchodovat rovnou s reálnými penězi, ale s velmi malými částkami. Již zmiňovaný broker IQ Option je pro takový případ ideální volbou, protože umožňuje obchodovat s minimální transakcí 1$. Ostatní brokeři přitom často vyžadují i desetinásobek.

Zajímá vás, kolik si lze vydělat obchodováním binárních opcí? Konkrétní čísla, která zveřejnil broker IQ Option, naleznete zde.
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze - binární opce pro začátečníky

Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář