Aktualizováno 15.9.2023

Recenze BitMarkets Zkušenosti s Bit Markets, srovnání s konkurencí, poplatky, diskuze

Hodnocení:
70%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V této recenzi se zaměříme na společnost BitMarkets, která nabízí obchodování kryptoměn a kryptoměnových derivátů. Pokud chcete vědět, jak obchodování přes BitMarkets funguje, jaké jsou poplatky a proč se podle nás Bit Markets nehodí pro začátečníky, potom jste na správném místě.

Recenze BitMarkets ve zkratce

BitMarkets je kryptoměnová platforma, která vám umožní nákup nebo prodej kryptoměn za dolary nebo eura, obchodování kryptoměnových párů nebo obchodování derivátů s pákou až 1:100. Platforma podporuje přes 120 kryptoměn a tokenů včetně BTC a ETH.

Abyste mohli obchodovat přes BitMarkets, musíte si vytvořit obchodní účet a vložit na účet peníze (EUR, USD nebo kryptoměny). Pokud budete posílat klasické fiat měny (EUR, USD), musíte na účet nahrát kopie osobních dokumentů. Vklady a výběry v kryptoměnách lze provádět i bez ověření totožnosti.

Obchodování probíhá přes mobilní aplikaci nebo přes webovou platformu. Výběr prostředků z obchodního účtu lze provést pomocí kryptoměn, SEPA platbou (EUR) nebo platbou SWIFT (USD).

Webová stránka BitMarkets

Webová stránka BitMarkets

Slabou stránkou BitMarkets jsou poplatky. Za spotové obchodování zaplatíte 0.5 % za obchod, což je 5x více než u populární burzy Binance. BitMarkets si navíc účtuje vysoký poplatek za výběr (minimálně 2.50 %) a vysoký poplatek za vklad kartou (minimálně 3.80 %).

Nevýhodou je také krátká historie společnosti (BitMarkets funguje od roku 2022).

Výhody

 • Obchodování kryptoměn i derivátů
 • Česká zákaznická podpora

Nevýhody

 • Neznámá společnost (vznik 2022)
 • Vyšší poplatky
 • Nepodporuje CZK

Hodnocení BitMarkets: 70%

Základní informace o BitMarkets

Název BitMarkets
Založeno 2022
Provozovatel Unicorn Technologies Limited (Marshallovy ostrovy)
Podporované funkce Obchodování kryptoměnových párů, nákup/prodej kryptoměn za USD, obchodování kryptoměnových derivátů
Podporované kryptoměny 120+ (BTC, ETH, LTC, ADA, DOT, XRP, USDT, LINK, SOL a další)
Podporované fiat měny USD, EUR
Platební metody Bankovní převod, platební karty, krypto
Poplatky Za obchodování (základ 0.5 %, pro aktivní obchodníky nižší)
Za vklady kartou (od 3.80 %)
Za výběr peněz z obchodního účtu (od 2.5 %)
Ukládání kryptoměn Ano (custodial peněženka)
Nákup bez registrace Ne
Čeština Ano

Investiční produkty

BitMarkets je kryptoměnová burza, která vám umožní nákup nebo prodej kryptoměn za americké dolary nebo eura, směnu dvou různých kryptoměn nebo obchodování kryptoměnových derivátů (futures) s využitím až 100násobné finanční páky.

Burza podporuje desítky kryptoměn a tokenů, mezi kterými nechybí Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Cardano nebo stablecoiny vázané na americký dolar (USDT, USDC, BUSD).

Klientská zóna BitMarkets

Klientská zóna BitMarkets

Obchodování probíhá přes mobilní aplikaci (Android, iOS) nebo přes webovou platformu, která nevyžaduje stahování ani instalaci. Abyste ovšem mohli začít, musíte si nejprve vytvořit obchodní účet.

Podobnost s burzou BTSE

Obchodní platforma i některé investiční produkty až nápadně připomínají nabídku kryptoměnové burzy BTSE. Když obě platformy bok po boku porovnáte, uvidíte dokonce i stejnou knihu objednávek a stejné obchody.

BTSE vs BitMarkets

BTSE vs BitMarkets

Jak je to možné?

Jednoduše. Burza BTSE nabízí svoje produkty jako white label řešení, takže ostatní společnosti mohou platformy převzít, upravit a provozovat pod svým jménem. BitMarkets takto přebírá například produkt futures.

Platformy

Obchodníci mají k dispozici dvě platformy – spotovou (klasické obchodování) nebo derivátovou (obchodování futures).

Spotová platforma slouží k obchodování kryptoměnových párů nebo k obchodování kryptoměn za americké dolary nebo eura.

Spotová platforma Bit Markets

Spotová platforma Bit Markets

Futures kontrakty

Vedle klasického obchodování kryptoměn nabízí BitMarkets také obchodování derivátů. Přesněji řečeno jde o futures kontrakty (dříve je burza označovala jako futures 2.0).

Derivátová platforma

Derivátová platforma

BitMarkets nabízí kontrakty s několikaměsíční exspirací (obchod se ukončí automaticky po uplynutí expirace) nebo perpetual kontrakty bez exspirace (obchod ukončíte manuálně). Po ukončení obchodu dojde k takzvanému vypořádání, kdy obdržíte zisk nebo uhradíte ztrátu.

Pozor na vysokou páku

POZOR

Obchodování kryptoměn nebo kryptoměnových derivátů s finanční pákou je extrémně rizikové a není vhodné pro začátečníky. Ze studií vyplývá, že většina retailových obchodníků končí ve ztrátě!

Futures kontrakty se obchodují s finanční pákou, přičemž velikost páky může být až stonásobná. To znamená, že velikost obchodu bude až 100x větší než velikost vaší investice (marže). Nebo zjednodušeně řečeno, že zisky i případné ztráty se znásobí 100x.

Finanční páka je na první pohled lákavá, protože vám může vydělat hodně peněz za krátkou dobu. Pro nezkušené obchodníky bývá ale vysoká páka často likvidační.

Proč?

Ani ten nejlepší analytik nedokáže s jistotou říct, zda budou kryptoměny v následnících hodinách růst nebo klesat. U každého obchodu tedy musíte počítat s tím, že se dostane (byť jen dočasně) do ztráty. Finanční páka vám ale ztrátu znásobí, takže pokud na účtu nemáte dostatek prostředků k pokrytí dočasných ztrát, páka vám zlikviduje nejen daný obchod, ale i celý účet.

Příklad: Řekněme, že spekulujete na růst bitcoinu, ale cena BTC klesne o 1 %. Za normálních okolností ztratíte 1 % z investice, takže můžete v klidu čekat, až se trend otočí. Pokud ovšem používáte 100násobnou páku, tak ztratíte celou investici (1 % x 100). V případě poklesu o 5 % by ztráta byla dokonce 500 % – tedy pětinásobek investice.

Poplatky u BitMarkets

Když jsme v říjnu 2022 připravovali tuto recenzi, nepodařilo se nám dohledat prakticky žádné informace o poplatcích. A hledali jsme opravdu všude: na oficiálním webu, v obchodních podmínkách i mezi častými dotazy. Dnes už to ale neplatí, takže výpis poplatků najdete přímo na webu burzy.

Teď ale jedna špatná zpráva: Poplatky jsou poměrně vysoké – zejména poplatek za vklad kartou nebo poplatek za výběr. Posuďte sami:

 • Poplatek za zprostředkování obchodu – Za každý obchod na spotovém trhu zaplatíte poplatek 0.5 %. Při splnění určitých podmínek (viz tabulka níže) burza poplatky zvýhodňuje. Při obchodování futures jsou poplatky přibližně 5x nižší.
Bitmarkets - poplatky u spotového obchodování

Bitmarkets – poplatky u spotového obchodování

 • Poplatek za vklady fiat měn
 • Měna Platební síť Minimální vklad Maximální vklad Velikost poplatku*
  USD SWIFT (platba převodem) $100 $25 (vklad do $999)
  $0 (vklad od $1 000)
  Mobilum (platba kartou) $200 $2 000 3.80 % (min. $2)
  Virtual Pay (platba kartou) $10 $5 000 5.50 %
  EUR platba kartou neuvádí neuvádí neuvádí
  SWIFT (platba převodem) €30 €30
  SEPA (platba převodem) €20 €10 + 0.20 % (vklad do €29)
  €0 (vklad od €30)

  *nezahrnuje poplatky třetích stran o nichž píšeme níže

 • Poplatek za výběr fiat měn
 • Měna Platební síť Minimální výběr Velikost poplatku*
  USD SWIFT (platba převodem) $250 2.50 % (min. $150)
  EUR SWIFT / SEPA (platba převodem) $100 €10 + 2.50 %

  *nezahrnuje poplatky třetích stran o nichž píšeme níže

 • Poplatek za výběr kryptoměn – Klasický transakční poplatek – tj. poplatek těžařům za zpracování transakce. Poplatek zaplatíte u každé kryptoměny, ale my uvedeme jen 2 příklady:
 • Kryptoměna Minimální částka pro výběr Poplatek za výběr
  Bitcoin (BTC) 0.001 BTC 0.0005 BTC
  Ethereum (ETH) 0.01 ETH 0.0005 ETH

Srovnání poplatků

Abychom získali lepší přehled o cenách BitMarkets, srovnali jsme poplatky s konkurenčními burzami. Do srovnání jsme zařadili populární kryptoměnovou burzu Binance a burzu BTSE, která nabízí stejné produkty jako BitMarkets.

  BitMarkets Binance BTSE
Transakce (spot) max 0.50 % max 0.10 % max. 0.20 %
Transakce (futures) max 0.10 % max. 0.05 % max 0.10 %
Vklad platební kartou 3.80 % až 5.50 % 1.80 % nelze
Vklad SWIFT (USD) 0 USD / 25 USD nelze 0 USD
Výběr SWIFT (USD) 2.5 % (min. 150 USD) nelze 0.10 % (min. 50 USD)
Vklad SEPA (EUR) 0 EUR až 30 EUR 1 EUR 0 %
Výběr SEPA (EUR) 10 EUR + 2.50 % 1 EUR 0.1 % (min. 3 EUR)

Stav k 9/2023

Založení a financování účtu

Registrace a verifikace

Vytvoření účtu je opravdu rychlé – stačí vyplnit jméno, emailovou adresu a telefon. Chcete-li ovšem používat fiat měny, musíte ověřit svoji totožnost (vyplnit adresu bydliště, potvrdit email a nahrát kopie několika osobních dokumentů). Bez ověření identity lze vkládat a vybírat pouze kryptoměny.

Jaké dokumenty BitMarkets.com vyžaduje?

 • Průkaz totožnosti s fotografií z obou stran (občanka, řidičák nebo pas)
 • Selfie s dokladem totožnosti
 • Doklad o adrese (např. výpis z bankovního účtu, faktura za internet nebo energie atd.
 • Pokud plánujete používat bankovní převod (pro vklady nebo výběry v USD), musíte brokerovi poskytnout výpis z bankovního účtu a doložit původ vašich peněz.

Vklady a výběry peněz

Vklady i výběry peněz se realizují pomocí kryptoměn nebo vybraných fiat měn (včetně EUR a USD). Platby v korunách BitMarkets nepodporuje.

Pozor na poplatky třetích stran – Dolarové platby (SWIFT) procházejí přes korespondenční banky, které si mohou naúčtovat dodatečné poplatky v řádu stovek korun. Když k tomu přičtete poplatek vaší banky za zahraniční platbu, můžete během jednoho převodu ztratit klidně pětistovku.

Zkušenosti s BitMarkets

BitMarkets funguje od roku 2022. Provozovatelem je společnost Unicorn Technologies Limited, která sídlí na Marshallových ostrovech. Spotovou platformu a digitální peněženku BitMarkets spravuje společnost UAB BITmarkets se sídlem v Litvě.

Ačkoliv se jedná o zahraniční společnost, silnou vazbu na český trh nelze přehlédnout – ve vedení firmy pracuje několik Čechů a společnost je sponzorem české reprezentace v silniční cyklistice.

Recenze uživatelů, které dohledáte na internetu, jsou převážně kladné. Najdete ovšem i stížnosti na nevyžádané hovory od obchodních manažerů BitMarkets (zdroj 1, zdroj 2).

AKTUALIZACE 9/2023: Když jsme na nevyžádané hovory v lednu 2023 upozornili, v diskusích byly převážně negativní komentáře a stížnosti. Krátce poté však do obou diskusí přibyly desítky kladných recenzí.

Na internetu jsme našli také pracovní nabídku od brněnské společnosti Quality Research s. r. o., která pro BitMarkets hledala obchodní manažery. Jejich pracovní náplní mělo být mimo jiné vyhledávání nových klientů.

Náborový inzerát Quality Research s.r.o.

Náborový inzerát Quality Research s.r.o. (zdroj)

Shrnutí recenze Bit Markets

Nabídka burzy BitMarkets nás příliš nezaujala. A hned vysvětlíme proč.

 • BitMarkets má vyšší poplatky. Poplatky za vklady a výběry jsou opravdu vysoké, zvlášť pokud budete posílat menší částky (řádově stovky až tisíce korun). Poměrně vysoké jsou také poplatky za obchodování.
 • BitMarkets nepodporuje platby v korunách. Vklady i výběry musíte provádět v kryptoměnách nebo v cizích měnách. Pokud byste chtěli použít koruny, musíte je nejprve převést do cizí měny. A to znamená další starosti a další poplatky.

Jaké jsou alternativy?

Pokud s kryptoměnami začínáte, oceníte zejména jednoduchost a nízké poplatky. Tyto výhody nabízí například česká burza Coinmate, která navíc přijímá platby v korunách, takže obchodníci nemusí řešit převody měn a s nimi související poplatky.

Zkušení tradeři, kteří nevyžadují češtinu ani platby v korunách, mohou vyzkoušet burzu Binance. Binance nabízí obchodování kryptoměn a kryptoměnových futures, ale oproti BitMarkets má vyšší likviditu a nižší podpatky.

Máte zkušenosti s BitMarkets? Napište nám do diskuse pod článkem!

Populární krypto burzy a směnárny
Přehled nejlepších kryptoměnových burz a směnáren:
1

Binance

Nejoblíbenější krypto burza
95
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
300+
Podporované měny
EUR, USD…
Minimální obchod
€10 / 0.0001 BTC
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Celosvětově největší burza
 • Pokročilé nástroje a funkce
 • Nízké poplatky
 • Vklady i výběry v EUR nebo USD
 • Více než 300 kryptoměn
 • Čeština není kompletní
 • Nepodporuje platby v CZK
 • Vyžaduje ověření totožnosti
Recenze
Vyzkoušet
4000+ našich čtenářů si vybralo Binance
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
7
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
50 Kč / 0.0001 BTC
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká burza
 • Jednoduché a přehledné
 • Nízké poplatky
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Platby kartou nebo převodem
 • Vyžaduje ověření totožnosti
 • Poplatek 1.9 % za platbu kartou
Recenze
Vyzkoušet
2000+ našich čtenářů si vybralo Coinmate
Typ
Směnárna
Dostupné kryptoměny
9
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
€50 (1200 Kč)
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká směnárna
 • Jednoduché a přehledné
 • Nákup bez registrace
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Podporuje češtinu
 • Potřebujete vlastní krypto-peněženku
 • Nízké limity pro obchody bez registrace
 • Platby pouze bankovním převodem
Recenze
Vyzkoušet
1000+ našich čtenářů si vybralo Simplecoin
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • Brezina.
  21.2.2023 22:44
  Brezina.
  Autor

  chcel by som sa opýtať,ako zrušiť vklad.Ďakujem

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář