Aktualizováno

Recenze BitMarkets Zkušenosti s Bit Markets, srovnání s konkurencí, poplatky, diskuze

Hodnocení:
50%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V této recenzi se zaměříme na společnost BitMarkets, která nabízí obchodování kryptoměn a kryptoměnových derivátů. Pokud chcete vědět, jak obchodování přes BitMarkets funguje, jaké jsou poplatky a proč se podle nás Bit Markets nehodí pro začátečníky, potom jste na správném místě.

Recenze BitMarkets ve zkratce

BitMarkets je kryptoměnová platforma, která vám umožní nákup nebo prodej kryptoměn za USD, obchodování kryptoměnových párů nebo obchodování derivátů s pákou až 1:100. Platforma podporuje přes 80 kryptoměn a tokenů včetně BTC a ETH.

Abyste mohli přes BitMarkets obchodovat, musíte si vytvořit obchodní účet, nahrát na něj kopie osobních dokumentů (včetně občanky), a nakonec poslat peníze. Vložit můžete kryptoměny nebo americké dolary (k dispozici je vklad kartou nebo bankovním převodem).

Obchodování probíhá přes mobilní aplikaci nebo přes webovou platformu. Výběr prostředků z obchodního účtu lze provést opět pomocí kryptoměn nebo převodem dolarů na bankovní účet.

Webová stránka BitMarkets

Webová stránka BitMarkets

Slabou stránkou BitMarkets jsou netransparentní poplatky. Když už nějaké poplatky navíc dohledáte, jsou mnohem vyšší než u konkurence.

Nevýhodou je také krátká historie společnosti (BitMarkets funguje od roku 2022), nulová reputace a obchodní podmínky v angličtině, byť se společnost z velké části zaměřuje na český trh. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Obchodování kryptoměn i derivátů
 • Česká zákaznická podpora

Nevýhody

 • Neznámá společnost (vznik 2022)
 • Netransparentní poplatky
 • Drahé vklady kartou a výběry převodem
 • Obchodní podmínky v angličtině
 • Nepodporuje EUR ani CZK

Hodnocení BitMarkets: 50%

Základní informace o BitMarkets

Název BitMarkets
Založeno 2022
Provozovatel Unicorn Technologies Limited (Marshallovy ostrovy)
Podporované funkce Obchodování kryptoměnových párů, nákup/prodej kryptoměn za USD, obchodování kryptoměnových derivátů
Podporované kryptoměny 80+ (BTC, ETH, LTC, ADA, DOT, XRP, USDT, LINK, SOL a další)
Podporované fiat měny USD
Platební metody Bankovní převod, platební karty, krypto
Poplatky Neuvádí
Obchodní limity Neuvádí
Ukládání kryptoměn Ano (custodial peněženka)
Nákup bez registrace Ne
Čeština Částečně

Investiční produkty

BitMarkets je kryptoměnová burza, která vám umožní nákup nebo prodej kryptoměn za americké dolary, směnu dvou různých kryptoměn nebo obchodování kryptoměnových derivátů (tzv. futures 2.0) s využitím až 100násobné finanční páky.

Burza podporuje desítky kryptoměn a tokenů, mezi kterými nechybí Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Cardano nebo stablecoiny vázané na americký dolar (USDT, USDC, BUSD).

Klientská zóna BitMarkets

Klientská zóna BitMarkets

Obchodování probíhá přes mobilní aplikaci (Android) nebo přes webovou platformu, která nevyžaduje stahování ani instalaci. Abyste ovšem mohli začít, musíte se nejprve zaregistrovat, ověřit svoji identitu a vložit na účet prostředky (USD nebo kryptoměny).

Jak BitMarkets funguje?

Obchodní platforma BitMarkets i jednotlivé investiční produkty až nápadně připomínají nabídku kryptoměnové burzy BTSE. Když obě platformy bok po boku porovnáte, uvidíte dokonce i stejnou knihu objednávek a stejné obchody.

BTSE vs BitMarkets

BTSE vs BitMarkets

Jak je to možné?

Jednoduše. Burza BTSE nabízí svoje produkty jako white label řešení, takže ostatní společnosti mohou platformy převzít, upravit a provozovat pod svým jménem. I když tedy obchodujete pod hlavičkou společnosti BitMarkets, objednávky se realizují přes burzu BTSE.

Platformy

Obchodníci mají k dispozici dvě platformy – spotovou (klasické obchodování) nebo derivátovou (obchodování futures 2.0).

Spotová platforma slouží k obchodování kryptoměnových párů nebo k obchodování kryptoměn za americké dolary.

Spotová platforma Bit Markets

Spotová platforma Bit Markets

Futures 2.0

Vedle klasického obchodování kryptoměn nabízí BitMarkets také obchodování derivátů (futures kontrakty).

Derivátová platforma

Derivátová platforma

BitMarkets nabízí kontrakty s několikaměsíční exspirací (obchod se ukončí automaticky po uplynutí expirace) nebo perpetual kontrakty bez exspirace (obchod ukončíte manuálně). Po ukončení obchodu dojde k takzvanému vypořádání, kdy obdržíte zisk nebo uhradíte ztrátu.

Teď se možná ptáte, čím se liší futures 2.0 od klasických futures, které nabízí například kryptoměnová burza Binance.

Financování a vypořádání klasických futures kontraktů probíhá v jedné měně (obvykle USD, USDT nebo BTC). Futures 2.0 ale můžete financovat v libovolné měně (nebo více měnami) a stejně tak si můžete zvolíte, v jaké měně nebo v jakých měnách proběhne vypořádání.

Detailní popis najdete na webu burzy BTSE, od které společnost BitMarkets tento produkt přebírá.

Pozor na vysokou páku

POZOR

Obchodování kryptoměn nebo kryptoměnových derivátů s finanční pákou je extrémně rizikové a není vhodné pro začátečníky. Ze studií vyplývá, že většina retailových obchodníků končí ve ztrátě!

Futures kontrakty se obchodují s finanční pákou, přičemž velikost páky může být až stonásobná. To znamená, že velikost obchodu bude až 100x větší než velikost vaší investice (marže). Nebo zjednodušeně řečeno, že zisky i případné ztráty se znásobí 100x.

Finanční páka je na první pohled lákavá, protože vám může vydělat hodně peněz za krátkou dobu. Pro nezkušené obchodníky bývá ale vysoká páka často likvidační.

Proč?

Ani ten nejlepší analytik nedokáže s jistotou říct, zda budou kryptoměny v následnících hodinách růst nebo klesat. U každého obchodu tedy musíte počítat s tím, že se dostane (byť jen dočasně) do ztráty. Finanční páka vám ale ztrátu znásobí, takže pokud na účtu nemáte dostatek prostředků k pokrytí dočasných ztrát, páka vám zlikviduje nejen daný obchod, ale i celý účet.

Příklad: Řekněme, že spekulujete na růst bitcoinu, ale cena BTC klesne o 1 %. Za normálních okolností ztratíte 1 % z investice, takže můžete v klidu čekat, až se trend otočí. Pokud ovšem používáte 100násobnou páku, tak ztratíte celou investici (1 % x 100). V případě poklesu o 5 % by ztráta byla dokonce 500 % – tedy pětinásobek investice.

Poplatky u BitMarkets

Společnost BitMarkets se chlubí nízkými poplatky a uvádí, že „je na trhu proto, aby dohlížela, ne aby si účtovala poplatky“. Náš průzkum ale ukazuje něco jiného.

Bitmarkets se chlubí nízkými poplatky

Bitmarkets se chlubí nízkými poplatky

Problémem číslo jedna je netransparentnost. Na webu BitMarkets není žádný výpis poplatků a v obchodní smlouvě najdete jen pár obecných informací typu „můžeme si účtovat poplatky“.

Prakticky jediné informace jsme našli v sekci FAQ, kde společnost zmiňuje poplatky za výběr bankovním převodem. Dá se ale očekávat, že poplatků bude více.

 • Poplatek za zprostředkování obchodu – Všechny kryptoměnové burzy a obchodní platformy si účtují poplatek za zprostředkování obchodu (tzv. komise). Například burza BTSE, od které BitMarkets převzala platformu, má poplatek 0.2 % za obchod. BitMarkets se o komisním poplatku nezmiňuje, ale pravděpodobně si jej účtuje.
 • Poplatek za výběr kryptoměn – Za výběr kryptoměn zaplatíte standardní poplatek sítě (tj. poplatek těžařům za zpracování transakce).
 • Poplatek za vklad fiat měn – Pokud vkládáte peníze kartou (službu zajišťuje společnost Kryptova), zaplatíte poplatek 8.5 %. Vklad bankovním převodem by měl být zdarma (BitMarkets se o poplatku nezmiňuje). Musíte ovšem uhradit poplatky třetích stran – např. bankovní poplatky.
 • Poplatek za výběr fiat měn – BitMarkets si účtuje poplatek za výběr ve výši 2.5 %, minimálně však 100 dolarů. K tomu si musíte přičíst ještě poplatek vaší banky za přijetí zahraniční platby a poplatky korespondenčních bank (viz dále).

Srovnání poplatků

Abychom získali lepší přehled o cenách BitMarkets, srovnali jsme poplatky s konkurenčními burzami. Do srovnání jsme zařadili populární kryptoměnovou burzu Binance a burzu BTSE, která nabízí stejné produkty jako BitMarkets (včetně futures 2.0).

  BitMarkets Binance BTSE
Transakce (spot) Neuvádí Max 0.10 % Max. 0.20 %
Transakce (futures) Neuvádí Max. 0.05 % Max 0.10 %
Vklad platební kartou 8.5 % 1.80 % Nelze
Vklad SWIFT (USD) Neuvádí 0 USD 0.05 %
Výběr SWIFT (USD) 2.5 % (min. 100 USD) 15 USD 0.10 % (min. 25 USD)
Vklad SEPA (EUR) Nelze 1 EUR 0 %
Výběr SEPA (EUR) Nelze 1 EUR 0.1 % (min. 3 EUR)

Říjen 2022

Založení a financování účtu

Registrace a verifikace

Vytvoření účtu je opravdu rychlé – stačí vyplnit jméno, emailovou adresu a telefon. Hned potom se můžete k účtu přihlásit. Abyste ale mohli účet bez omezení používat, musíte vyplnit také adresu bydliště, potvrdit svůj email a nahrát kopie několika osobních dokumentů.

Jaké dokumenty BitMarkets.com vyžaduje?

 • Průkaz totožnosti s fotografií z obou stran (občanka, řidičák nebo pas)
 • Selfie s dokladem totožnosti
 • Doklad o adrese (např. výpis z bankovního účtu, faktura za internet nebo energie atd.
 • Pokud plánujete používat bankovní převod (pro vklady nebo výběry v USD), musíte brokerovi poskytnout výpis z bankovního účtu a doložit původ vašich peněz.

Vklady a výběry peněz

Jakmile máte účet ověřený, můžete na něj vložit peníze a začít obchodovat.

Vklady i výběry se realizují pomocí kryptoměn nebo pomocí klasických fiat měn. Tady se ale dostáváme k další nevýhodě BitMarkets:

Společnost podporuje jedinou fiat měnu – americké dolary. Eura, koruny ani jiné fiat měny BitMarkets nepodporuje.

Proč je to nevýhoda? Protože dolarové platby procházejí přes korespondenční banky, které si mohou naúčtovat poplatky v řádu stovek korun. Když k tomu připočítáte poplatek vaší banky za zahraniční platbu, můžete během jednoho převodu ztratit klidně pětistovku. Oproti tomu jsou eurové SEPA platby skoro zadarmo.

Vklad dolarů můžete uskutečnit také platební kartou, ale ani tady neušetříte. Poplatek za vklad kartou je totiž 8.5 %.

Zkušenosti s BitMarkets

BitMarkets funguje od roku 2022. Provozovatelem je společnost Unicorn Technologies Limited, která sídlí na Marshallových ostrovech.

Zaměřeno na české klienty

Ačkoliv se jedná o zahraniční společnost, silnou vazbu na český trh nelze přehlédnout:

Ve vedení firmy pracuje několik Čechů, společnost je sponzorem české reprezentace v silniční cyklistice a oficiální web má 4 jazykové verze včetně češtiny a slovenštiny.

Na internetu najdete také několik pracovních nabídek od brněnské společnosti Quality Research s.r.o., které nesou logo burzy BitMarkets. Aktuálně burza hledá například obchodní manažery, jejichž pracovní náplní má být mimo jiné vyhledávání nových klientů.

Náborový inzerát Quality Research s.r.o.

Náborový inzerát Quality Research s.r.o. (zdroj)

Uživatelské recenze na internetu prakticky nedohledáte. Jediné, co jsme našli, jsou stížnosti na nevyžádané hovory od obchodních manažérů (zdroj 1, zdroj 2). Důvěryhodnost těchto stížností ale nelze ověřit.

Shrnutí recenze Bit Markets

Nabídka Bit Markets nás příliš nezaujala. Už jen z toho důvodu, že stejné produkty a platformy nabízí burza BTSE, která je narozdíl od BitMarkets známá, transparentní a podporuje platby v eurech.

Hlavní výhodou Bit Markets má být kvalitní zákaznická podpora a osobní přístup. Jenže to jen stěží vybalancuje všechny nevýhody a slabé stránky (nulová reputace, netransparentní a vysoké poplatky, fiat platby pouze v USD, smlouva v angličtině a podobně).

Jaké jsou alternativy?

Pro klasický nákup nebo prodej kryptoměn na fiat měny doporučujeme ověřené směnárny nebo burzy. Začátečníci ocení například českou směnárnu SimpleCoin nebo českou burzu Coinmate, které podporují češtinu, platby v korunách a jsou opravdu intuitivní (což o platformě BitMarkets říct nemůžeme).

Pokud jsou vaší prioritou nízké poplatky a nejsou pro vás překážkou obchodní podmínky v angličtině, můžete zkusit zahraniční burzu Binance. Burza Binance se hodí i pro zkušené tradery, kteří chtějí obchodovat deriváty s pákou.

Máte zkušenosti s BitMarkets? Napište nám do diskuse pod článkem!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové; investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář