Falcon Broker recenze

Anonymní návštěvník
položil(a) otázku
před 163 dny
Dobrý den,
jaký je Váš názor na služby společnosti Falcon Broker (https://www.falcon.broker/)? Dle uvedené webové stránky nabízí obchodníkům tzv. CDI produkty (krypto-denominované instrumenty), které se obchodují prostřednictvím stablecoinu USDT. Mělo by prý jít o revoluční službu, která přináší krypto-technologie do tradičního finančního světa. Překvapilo mne nicméně, že Falcon Broker nevlastní licenci pro poskytování investičních služeb od ČNB či jiné evropské regulační autority. Podle nich ji však vzhledem k tomu, co nabízí, nepotřebují. Jak to tedy je? Nejde tak o nelegální službu? A stojí Falcon Broker dle Vás za vyzkoušení?
Odpověď Investplus

Dobrý den,

díky za dotaz. Krypto denominované instrumenty (CDI) v podobě, v níž je svým klientům nabízí Falcon Broker, jsou téměř shodné s CFD instrumenty. Hovořit v této souvislosti o revolučním produktu tak určitě není na místě, jelikož obdobný produkt je na trhu již řadu let. Jestli je na nabídce Falcon Broker něco revolučního, tak maximálně to, že svým klientům neumožňuje vklad ve FIAT měnách (CZK, USD…) ale pouze ve stablecoinu USDT. To je z pohledu klienta ale spíše nepraktická a zbytečně složitá “inovace”. Stále navíc broker vyžaduje kompletní ověření totožnosti (KYC, AML).

Co se týče licence, tak níže přikládáme vyjádření, které jsme v souvislosti s CDI obdrželi od ČNB:

CDI (crypto denominated instrument) může označovat řadu různých typů nástrojů. Velká část z nich dnes skutečně není v České republice specificky regulována a dohlížena, což se změní v průběhu příštího roku s účinností nařízení o trzích s kryptoaktivy (MiCA). Výjimkou jsou různé “crypto” denominované deriváty. Ty mohou již dnes představovat investiční nástroj a služby k nim pak vyžadují povolení obchodníka s cennými papíry podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu.

CDI dle našeho názoru nepřináší nic nového. Téměř identický produkt mohou totiž zájemci obchodovat prostřednictvím CFD brokerů. U CFD je navíc trh transparentně regulován, což se o CDI rozhodně říct nedá.

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.

Diskuze

 • David K.
  12.2.2024 17:18
  David K.
  Autor

  Dobrý den, pokud mohu přidat komentář, tak se připojím k názorům, které tady už byly zmíněny. Nejvíce mne zaskočilo když jsem čekal důležitý hovor na poradě s kolegy a volal my někdo z Falcon Broker. Celá zasedačka byla ticho protože věděli, že čekám telefonát a vezmu to. Ten hovor který jsem čekal nebyl až tak důverný a proto mi kolegové nevadili. Když jsem zjistil, že jde o Falcon, řekl jsem jen, že je to zajímavé ale nemohu hovořit a ať se mi ozve později že jsem na jednání. Člověk který mi volal namísto, aby se rozloučil, křičel do telefonu jako nějaký buran tohle ” no tak když je to zajímavé tak kolik můžete dát dva milióny aspoň?” Já jsem mu řekl, že to doopravdy teď řešit nemohu a na to on křičel (nejspíše protože jich tam sedí v místnosti více) Tak spoň milión? Kolik máte teď možnost poslat ať aspoň vím přibližně… ” Ten rozhovor pokračoval jěstě pár vteřin než my s dotyčným došla trpělivost a zavěsil jsem. Kolegové se ptali kdo to proboha byl? Já jim odpověděl, že měli služnou nabídku tak jsem byl slušný , ale po tomhle rozhovoru jsem to s nimi vzdal. Né že by nevovali znovu a znovu a hned chtějí ať jim posílám miliony, nikdy se nezmíní o menší částce. Prostě chování, primitivů bez úrovně. Pokud chci oslovovat klientelu s majektem větším než pár tisíc korun, musím si podle mne vybrat i lidi na úrovni, což Falcon Broker nějak postrádá co se této strategie týče.

  • Miroslav Dráb
   8.3.2024 10:24
   Miroslav Dráb
   Autor

   Pod tohle se podepíšu. I když je slušně odmítnete pořád volají znova a znova. Nakonec jsem jim pohrozil stížností ČTÚ, zdá se, že to zabralo.

 • Jl
  30.1.2024 1:38
  Jl
  Autor

  Nelíbí se mě jejich jednání.

 • Jack
  26.12.2023 0:45
  Jack
  Autor

  Pozor na Falcon Broker, jejich naprosto nehorázný nátlak, který se každým hovorem jen stupňoval mě nakonec přesvědčil, že toto není eticky slušná společnost. Nebo alespoň zaměstnává naháněče po telefonu, kteří nemají se slušným chováním nic společného.

  • InvestPlus
   26.12.2023 0:54
   Autor

   Dobrý den,

   můžete být konkrétnější? Kdo a kdy Vás kontaktoval? V jaké věci na Vás byl vyvíjen nátlak? Co bylo na jednání fy Falcon Broker neslušného?

   • LK
    18.1.2024 12:49
    LK
    Autor

    Zdravím,
    Já mohu taktéž potvrdit Jackova slova. Během cirka 10 dní mi od nich nezavisle na sobě volalo 5 operátorů. Vždy stejný scénář. Dokonce recitovali stejný text. Pokaždé se odvolávají na hovor, který se nikdy nestal (nevyžádané hovory totiž blokuji), že mají zrovna pro vás výhodnou přříležitost, na kterou „čekali“ víc jak rok. Slibují zhodnocení 20procent. Velmi tlačí, abyste se u nich registroval a poslal peníze ještě týž den. „přece není na co čekat, ať vám neuteče příležitost“. No a perličkou jsou „udajné“ výsledky z minulosti, které ukazují na vybraném grafu.

   • Anonym
    29.2.2024 14:23
    Anonym
    Autor

    Také se přidávám k ostatním. Jednou jim to zvednete a od té doby pořád volají s požadavkem na založení účtu v jejich brokeru i když je předtím několikrát slušně odmítnete. Mám sto chutí na ně poslat ČOIku…

   • Jitka
    19.4.2024 9:33
    Jitka
    Autor

    Mám s nimi stejnou zkušenost, volají, i když jsem jim několikrát řekla, ať mě vymažou že seznamu, zvýšili tlak a přidali neskutečnou drzost. Blokovala jsem si už asi 4 tel čísla. Je to velmi nepříjemné.

    • Miroslav Dráb
     29.4.2024 16:36
     Miroslav Dráb
     Autor

     Pokud se jich chcete zbavit, napište mail na support Falcon Brokeru, že nechcete být kontaktována a přihoďte odkaz na formulář, který má pro tyhle případy na stránkách Český telekomunikační úřad.
     Od té doby od nich mám pokoj…

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář