Aktualizováno

Komárek Systém je podvod – recenze pochybného programu + zkušenosti

Internetem se šíří další podvod, který slibuje vysoké zisky prakticky bez práce. Podvod se jmenuje Komarek System a jeho autorem je jistý Honza Komárek. Jak tomu ale bývá zvykem, Honza Komárek je pouze smyšlenou postavou a skuteční autoři podvodu zůstávají v anonymitě. Co Komarek Systém nabízí, proč je projekt nebezpečný a jak rozpoznat budoucí podvody zjistíte v této recenzi.

Jak Komarek System funguje?

Komárek Systém je podvod

Komárek Systém je podvod

Projekt Komarek System se představuje pomocí propagačního videa. Byť na začátku videa zazní, že se během 2 minut dozvíte vše podstatné, video trvá přes deset minut. A přesto neposkytuje téměř žádné informace. My vám tento čas ušetříme a hned vám prozradíme, jak co celé (ne)funguje.

Ve videu zazní, že projekt vytvořil Honza Komárek se svým partnerem, který dříve pracoval pro velkou privátní banku. Tato dvojce údajně vytvořila obchodní program, který na základě analýzy trhu vytváří investiční tipy. Program jinými slovy radí, co má člověk nakupovat a prodávat, aby na burze vydělal. Nyní Komárek hledá 45 dobrovolníků, kteří program bezplatně otestují. Za oplátku mají dobrovolníci vytvoří krátkou recenzi. Autoři jsou si jisti tím, že program funguje, takže očekávají pouze kladné recenze, které pak použijí k propagaci systému. Licence k programu chtějí prodávat za 15 999 Kč.

Jednoznačný podvod

Systém je prý určen jen pro 45 vyvolených

Systém je prý určen jen pro 45 vyvolených

Shrňme si to. Podvodníci nám chtějí nalhat, že jsme byli vybráni pro bezplatné testování vysoce úspěšného obchodního programu. Ve videu zazní, že opuštěním webové stránky přijdeme o jedinečnou šanci a musíme se proto zaregistrovat ihned. K tomu všemu se v pravém spodním okraji webu zobrazuje počet dostupných míst, který se neustále snižuje. Toto jsou typické znaky podvodu: vše musí proběhnout hned, aby si čtenář nemohl informace ověřit.

Ve videu se neustále opakují fráze typu: „Tentokrát se nejedná o podvod“, „nepotřebujete žádné zkušenosti“, „nechceme žádné peníze“ a „vyděláte minimálně 25 000 korun denně“. Jenže realita je jiná. Abyste mohli na burze obchodovat, musíte vložit alespoň 200 euro. Pravdou je že tyto peníze můžete kdykoliv vybrat zpět (u regulovaných brokerů), nicméně pokud budete obchodovat dle návodu podvodníku, brzy o peníze přijdete.

Podvodníci se u Komarek System usvědčili prakticky sami. Zrecyklovali totiž tři roky starý podvod, který byl známý jako 25 000 Kč denně. O podvodu jsme již v minulosti psali a můžete se tak sami podívat, jak podobné podvody jsou. Ve videu autor odkazuje na internetová fóra a na recenze, které jsou prý dostatečným důkazem důvěryhodnosti systému. Nutno ale říct, že recenze ve videu nahráli placení herci a že žádná důvěryhodná diskuze, kde by lidé projekt Honzy Komárka vychvalovali, neexistuje.

Jen další prodělečný program

Komarek System je ukázkový podvod, kterých jsou na internetu stovky. Ačkoliv autor ve videu tvrdí, že systém nemá nic společného s forexem, s akciemi, ani s „podobným odpadem“, jejich algoritmus se zabývá právě obchodování na burze. Hlavním problémem je, že nabízený program je bezesporu prodělečný. Program možná zasílá tipy k transakcím na burze, ovšem jejich úspěšnost je příliš nízká. Mozkem systému totiž není žádný chytrý algoritmus, ale spíše generátor náhodných tipů.

Je pravda, že obchodováním na burze můžete vydělat peníze. A je pravda, že existují obchodní programy, které analyzují trh a obchodují místo lidí. Jenže pokud je takový program ziskový, nikdo jej bezplatně nebude sdílet. Většina programů, které slibují vysoké zisky, jsou ztrátové nebo vůbec nefungují. Pokud vás obchodování zajímá, vyzkoušejte nejprve testovací demo účet. Pomocí demo účtu zjistíte, jaké jsou vaše reálné šance na úspěch. Cesta ke stabilním ziskům je ale dlouhá a pokud si ji budete chtít usnadnit podobnými programy a obchodními roboty, pak svůj kapitál dříve nebo později ztratíte.

Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze , zkušenosti

Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář