Aktualizováno 18. 3. 2022

Recenze FIO e-Broker Zkušenosti s FIO eBroker, poplatky, demo účet, diskuze

Hodnocení:
85%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

V této recenzi se podíváme na aplikaci Fio e-Broker od Fio banky, která vám umožní obchodovat cenné papíry a finanční deriváty. V recenzi zjistíte, jaké investiční produkty Fio nabízí, kolik zaplatíte na poplatcích, ale také to, jak službu e-Broker hodnotí ostatní obchodníci. Chybět nebude ani srovnání s konkurencí.

Recenze FIO e-Broker ve zkratce

Fio e-Broker je webová aplikace od společnosti Fio, přes kterou můžete obchodovat cenné papíry (akcie, ETF, dluhopisy…) a burzovní deriváty (futures). Dohromady vám Fio e-Broker zpřístupní 8 burz včetně pražské BCPP nebo amerických burz NYSE, NASDAQ a CME.

Výhodou je kompletní podpora češtiny a vedení obchodního účtu v korunách. Obchodní účty jsou ale multiměnové, takže na nich můžete držet i dolary nebo eura. Nevýhodou jsou naopak vyšší poplatky a poněkud zastaralý a nepřehledný obchodní systém.

Platforma FIO e-Broker

Platforma FIO e-Broker

Aplikaci e-Broker si můžete nezávazně otestovat přes demo účet. Obchodníci mají k dispozici také mobilní aplikaci Smartbroker, která je dostupná pro Android nebo iOS. Ani ta ale není příliš intuitivní.

Provozovatelem služby je bankovní společnost Fio Banka, která funguje bezmála 20 let a podléhá dohledu ČNB. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Český licencovaný broker
 • Žádané investiční produkty
 • Přehledné poplatky
 • Nabízí ETF z amerických burz
 • Kompletní podpora češtiny + vedení účtu v CZK

Nevýhody

 • Zastaralá webová aplikace
 • Platby pouze bankovním převodem
 • Online registrace pouze pro klienty Fio banky
 • Vyšší komisní poplatky

Hodnocení FIO e-Broker: 85%

Základní informace o FIO e-Broker

Název FIO e-Broker / FIO eBroker
Provozovatel Fio banka a. s. (Česko)
Založeno 1993 (Česko)
Licence Ano (ČNB)
Nabízené produkty Akcie, ETF, futures, certifikáty, dluhopisy, warranty
Platforma Webová – e-Broker
Mobilní – Smartbroker
Poplatky za obchodování Ano → srovnat s konkurencí
Poplatek za neaktivitu Ne
Poplatek za výběry Ne
Platební metody Bankovní převod, v hotovosti
Měna účtu CZK
Demo účet Ano
Minimální vklad 1 Kč
Minimální obchod 1 akcie / kontrakt
Čeština Ano
Sociální obchodování Ne

Nabídka investičních produktů

U brokera Fio můžete obchodovat cenné papíry (akcie, ETF, dluhopisy…) a burzovní deriváty (futures kontrakty). Jednotlivé kategorie si stručně představíme:

Dohromady vám broker zpřístupní tisíce produktů8 burz:

Srovnání nabídky s konkurencí

Při porovnání s konkurencí jasně vynikne široká nabídka trhů, které jsou dostupné klientům FIO e-broker:

 fioXTBeToroRobomarkets
AkcieUS vlajkaEU vlajkaCZ vlajkaUS vlajkaEU vlajkaCZ vlajkaUS vlajkaEU vlajkaUS vlajka
ETF-
Dluhopisy---
Futures a opce---
Kryptoměny---
CFD-
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze Robomarkets

Minimální investice

Minimální objednávka je 1 cenný papír (akcie, ETF) nebo 1 kontrakt (futures). Zlomkové akcie (tj. nákup části akcie) broker nepodporuje. Tuto funkcí najdete například u brokerů eToro nebo Interactive Brokers.

Investice do akcií a ETF

Přes platformu Fio e-Broker pořídíte akcie z americké, německé nebo české burzy. Mezi dostupnými tituly nechybí ani populární akcie:

Kromě akcií vám broker nabídne také ETF fondy z evropských a amerických burz.

Za zmínku stojí, že ETFka z amerických burz u většiny evropských brokerů nepořídíte. Správci amerických fondů totiž neposkytují dokumentaci KID, kterou vyžadují evropské regulace. ČNB ovšem vydala v tomto ohledu vstřícné stanovisko, což brokerovi umožňuje americké ETF i nadále nabízet.

FIO broker má v nabídce tisíce akcií a stovky ETF

FIO broker má v nabídce tisíce akcií a stovky ETF

Dividendy u Fio eBroker

Příznivce dividendových akcií a ETF bude jistě zajímat, jak je to s vyplácením a se zdaněním dividend.

České akciové společnosti pověří výplatou dividendy některou z českých bank. To znamená, že dividendu si vyzvedne každý akcionář osobně na pobočce pověřené banky. Pokud držíte zahraniční akcie nebo využíváte služeb Správa portfolia či Úvěr na obchodování s CP, tak vám broker vyplatí dividendy přímo na investiční účet.

Dividendy obdržíte již zdaněné, přičemž srážková daň u dividend od českých společností je 15 %.

Pokud plánujete nakupovat americké akcie, musíte brokerovi doručit vyplněný a podepsaný formulář W-8BEN. Ten mimo jiné zabrání dvojímu zdanění, takže dividendy z USA vám broker zdaní nižší sazbou 15 %. Formulář lze zaslat přes službu Fio Servis, kterou najdete v aplikaci FIO eBroker, nebo jej můžete vyplnit na libovolné pobočce. Více informací o vyplnění W-8BEN broker uvádí zde.

Maržové obchodování

Fio e-Broker umožňuje obchodování akcií na marži, což je v podstatě obchodování s vypůjčenými penězi. Úvěrem na obchodování můžete krýt 50 až 90 % z celkové investice (záleží na zvoleném instrumentu).

Úvěr na obchodování si můžete sjednat přímo v aplikaci e-Broker. Nejprve si ale musíte vytvořit maržový účet přes záložku Smlouvy a službyÚčtyZaložit nový. Pak už jen stačí odeslat žádost o úvěr, kterou najdete pod tlačítkem Operace. Broker žádost prověří a o výsledku vás bude informovat přímo přes aplikaci e-Broker.

Za vypůjčení peněz zaplatíte poplatek v podobě úroku. Roční úroková sazba Margin rate je 8.5 % pro dlouhodobé investory a 12 % pro aktivní obchodníky, což není zrovna málo. Nic na tom nemění ani sleva (0.25 % až 1 %) při čerpání úvěru nad 3 miliony korun.

Shortování (krátký prodej)

Další pokročilou funkcí je shortování, které vám umožní spekulovat na pokles ceny.

Jak shortování funguje? Broker vám vypůjčí akcie a vy je prodáte. Později je opět koupíte a vrátíte brokerovi. Pokud cena akcií mezitím klesne, tak vyděláte. V opačném případě byste prodělali.

Za vypůjčení akcií si broker naúčtuje poplatek neboli úrok. Úrok se počítá vždy na konci obchodního dne (tedy podle aktuální hodnoty vypůjčených cenných papírů).

Obchodní platforma

Obchodování u FIO probíhá přes webovou aplikaci e-Broker, která funguje od roku 1997. Broker aplikaci neustále vyvíjí a upravuje, ale na vzhledu to bohužel není znát. Celý systém působí zastarale a není příliš intuitivní.

Platforma obsahuje všechno podstatné, ale některé prvky jsou doslova schované a musíte je zdlouhavě hledat – pokud si například nepřepnete v záložce Globální nastavení platformu do tzv. Plného zobrazení, uvidíte pouze část dostupných nástrojů.

Platforma FIO eBroker (sekce Přehledy)

Platforma FIO eBroker (sekce Přehledy)

hlavní nabídce se zobrazují otevřené obchody, pokyny, přehled portfolia, finanční reporty, ale také vyhledávání. Za zmínku stojí záložka Peníze, kde můžete české koruny převést na cizí měnu. Pokud se například chystáte nakoupit americké akcie, tak můžete koruny převést na dolary s využitím aktuálního kurzu od FIO.

Základní grafy na platformě e-Broker jsou „hloupé“, takže neobsahují žádné analytické funkce ani grafické nástroje. O technickou analýzu vás ale FIO nepřipraví. V záložce Cenné papíry jsou totiž nastavitelné grafy, do kterých lze vkládat základní indikátory a které můžete vzájemně srovnávat.

Technická analýza u brokera FIO

Technická analýza u brokera FIO

K dispozici je také obchodní aplikace Smartbroker pro mobilní telefony s operačním systémem Android nebo iOS. Bohužel ani ta v porovnání s konkurenty příliš neoslní.

Mobilní aplikace FIO Smartbroker

Mobilní aplikace FIO Smartbroker

Inteligentní pokyny

Objednávky můžete zadávat přes různé inteligentní pokyny, které automaticky provedou nákup nebo prodej podle požadovaných kritérií. Tyto pokyny vám usnadní práci, protože pohlídají trh za vás.

Nákupní vs. prodejní příkaz

Okno objednávky

Mezi nejznámější inteligentní pokyny patří:

 • Tržní pokyn (Market) – U objednávky zvolíte objem (např. počet akcii) a nákup potvrdíte. Objednávka se zrealizuje ihned po doručení na burzu za nejlepší dostupnou cenu.
 • Limitní pokyn (Limit) – U této objednávky nastavíte objem a limitní cenu, za kterou chcete instrument nakoupit nebo prodat. Pokyn se uskuteční až ve chvíli, kdy se na trhu objeví vhodná protinabídka.
 • Stop Loss – Příkaz pro automatické ukončení ztrátové pozice. Obchodník nastaví ztrátu nebo kurz, při kterém chce obchod ukončit a nic dalšího nemusí řešit. Obdobně funguje pokyn Bracket, který obchod ukončí při nastavené ztrátě nebo při nastaveném zisku.
 • Trailing Stop – Vylepšený příkaz Stop Loss, který při příznivém vývoji posouvá hranici stopu. Tento pokyn vám narozdíl od klasického Stop Lossu ochrání dosažené zisky.

Každá burza podporuje jiné inteligentní pokyny, takže zatímco americké akciové burzy obsahují přes deset pokynů, komoditní burza CME podporuje jen Stop Loss. Výpis dostupných pokynů pro jednotlivé burzy uvádí broker na svém webu.

Příklad, na kterém je uveden postup pro podání tržního/limitního pokynu na US trhu, naleznete ve videu níže:

Demo účet a vzdělávání

Platformu Fio e-Broker si můžete nezávazně vyzkoušet díky bezplatnému demo účtu, který broker nabízí. Stačí vyplnit krátký formulář a broker vám ihned zašle přihlašovací jméno emailem a heslo SMS zprávou. Jedinou nevýhodou je, že testovací účet budete mít k dispozici pouze 30 dní.

Demo účet zřizuje FIO broker na 30 dnů

Demo účet zřizuje FIO broker na 30 dnů

Pokud byste si s obchodní aplikací nevěděli rady, tak se vám bude hodit Průvodce online aplikací e-Broker, kterého najdete přímo na webu brokera.

Pod záložkou Cenné papíry se skrývá poměrně povedená sekce pro fundamentální analýzu. Najdete zde důležité informace o emitentech (tržní kapitalizace, tržby…) i poměrové ukazatele (P/E, zisk na akcii a další). Něco takového u akciových brokerů často nenajdete, ale FIO jde ještě dál. Přímo na platformě máte k dispozici pravidelné finanční reporty, takže je nemusíte nikde dohledávat. Za toto palec nahoru!

Poplatky u Fio e-Broker

Založení a vedení investičního účtu je bezplatné, stejně jako u ostatních brokerů. FIO si neúčtuje ani žádné poplatky za vklady, výběry nebo za neaktivitu.

Poplatky za obchodování jsou transparentní, ale ve srovnání s konkurencí poměrně vysoké. Například u amerických akcií zaplatíte za každý obchod minimálně 7.95 dolarů (přes 200 Kč), takže malé objednávky se nepříjemně prodraží. Posuďte sami:

Poplatky za obchodování

 • Poplatek za zprostředkování obchodu (komise) – Komise je jednorázový poplatek, který zaplatíte za každý zrealizovaný nákup nebo prodej. Velikost komisního poplatku závisí na tom, jaký produkt obchodujete a na jaké burze obchod probíhá:
 •   Akcie a ETF Futures
  USA 7.95 USD (obchod do 100 akcií)
  9.95 USD (obchod nad 100 akcií)
  5.95 USD za kontrakt; min. 9.95 USD za obchod
  (do 250 kontraktů měsíčně)
  3.95 USD za kontrakt; min 9.95 USD za obchod
  (251 a více kontraktů měsíčně)
  Německo 0.15 % z objemu (min. 9.95 EUR za obchod)
  Česko 0.35 % z objemu (min. 40 CZK za obchod)
 • Poplatek za převod měny – Pokud nakupujete produkt v cizí měně (například americké akcie), tak zaplatíte malý poplatek za konverzi měny. Poplatek je dán rozdílem kurzů pro nákup a prodej dané měny. Kurzovní lístek najdete přímo na obchodní platformě.

Srovnání komisních poplatků

Jak si stojí FIO e-Broker v porovnání s ostatními akciovými brokery? Níže naleznete srovnání komisních poplatků při nákupu vybraných českých, amerických, německých a britských akcií:

 fioXTBeToroDegiro
ČEZ za 20,000 Kč70
0
Nenabízí
CZ akcie
40
Apple za 1,000 $7.95 $
0 $
0 $
2.00
Allianz za 1,000 €9.95
0
0
4.90
Tesco za 1,000 £
Nenabízí
UK akcie
0 £
0 £
4.90
Komisní poplatky ze dne 14.2.2024, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze DEGIRO
Komisní poplatky ze dne 14.2.2024, výše poplatku se může měnit.

Ostatní poplatky

 • Poplatek za vklady a výběry – Není
 • Poplatek za burzovní data – Základní data jsou zdarma, ale pro nejnovější burzovní data si musíte pronajmout aplikaci Streamer (780 Kč měsíčně).
 • Poplatky za doplňkové služby – Dále si broker účtuje poplatek za podání pokynu osobně, za speciální operace (Corporate action), příplatek za obchod na trhu OTC BB, Pink Sheet nebo Frankfurt, poplatek za převod akcií k jinému brokerovi a podobně.

Výše uvedený seznam neobsahuje všechny poplatky u Fio e-Broker. Kompletní sazebník najdete zde. Na oficiálním webu je také kalkulačka poplatků, pomocí které si můžete spočítat očekávané investiční náklady.

Registrace, vklady a výběry

Celý registrační proces broker popisuje zde. Na uvedeném odkaze najdete také smluvní dokumenty a obchodní podmínky, takže si je můžete v klidu pročíst.

Návod Jak si vytvořit účet u FIO e-Broker

Obchodní účet můžete vytvořit dvěma způsoby:

 • Registrace na pobočce – K založení účtu nemusíte být klientem Fio banky, stačí navštívit libovolnou pobočku a zažádat o zřízení investičního účtu e-Broker. Spolu s investičním účtem si můžete (ale nemusíte) založit také bankovní účet. V Česku má broker více než 90 poboček, takže nemusíte cestovat přes půl republiky.
 • Registrace Online – Pokud jste klientem Fio banky, tak si obchodní účet můžete založit přímo z internetového bankovnictví. V IB klikněte na tlačítko Nový produkt a zvolte Obchodní účet pro investování. Následovat bude několik formulářů a dotazníků.
  Zřízení obchodního účtu přes internetové bankovnictví

  Zřízení obchodního účtu přes internetové bankovnictví

  Smlouva se podepisuje pomocí SMS zprávy a přihlašovací údaje k novému účtu najdete ve smlouvě (záložka Nastavení v IB). Heslo ve smlouvě je ale jednorázové, takže jej musíte po prvním přihlášení změnit.

Celou registraci zakončuje investiční dotazník, pomocí kterého broker zjišťuje vaše předchozí zkušenosti s obchodováním.

Vklady a výběry

 fioXTBeToroDegiro
Měna účtu
CZK
CZK, USD, EUR
USD
CZK, EUR, USD …
Minimální vklad1 0 100 $1
Minimální výběr1 3000 30 $1
Min. objednávka (CFD)
Nenabízí
od 600 od 600
Nenabízí
Min. objednávka (akcie)1 akcie100 10 $1 akcie
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze Degiro

Základní měnou obchodního účtu jsou české koruny. Samotný účet je ale multiměnový, takže na účtu můžete držet i cizí měny (EUR, USD, HUF, PLN, GBP). O to více se hodí nástroj pro konverzi měn, o kterém jsme psali výše.

Pro vklady i výběry se nabízí bankovní převod. Vklad ovšem můžete provést i na pobočce v hotovosti. Platební karty ani elektronické peněženky (např. PayPal nebo Skrill) broker nepodporuje.

Vklady a výběry lze realizovat pouze převodem

Vklady a výběry lze realizovat pouze převodem

Minimální vklad je pouhá koruna, za kterou ale nic nepořídíte. Reálně budete potřebovat mnohem více. Hotovostní vklady broker akceptuje v CZK, USD nebo EUR. Při vkladu bankovním převodem můžete posílat všechny podporované měny.

O společnosti Fio eBroker

Provozovatelem platformy eBroker je česká akciová společnost Fio banka, kterou budete znát především z oblasti bankovnictví. Fio banka funguje od roku 1993 a na její činnost dohlíží Česká národní banka (ČNB). Společnost má tedy povolení poskytovat investiční služby v Česku a prostředky klientů jsou pojištěné pro případ, že by se společnost dostala do insolvence.

Jak vydělává broker Fio?

Fio eBroker funguje jako spojovací článek mezi burzou a obchodníkem. Broker tedy vydělává výhradně na poplatcích a neobchoduje proti svým klientům jako CFD brokeři. To přináší jednu velkou výhodu: Vaše spokojenost je v zájmu brokera. Čím více totiž budete obchodovat, tím více zaplatíte brokerovi na poplatcích.

Zabezpečení prostředků

Díky bankovní licenci jsou klientské účty pojištěné do výše 100 000 € proti případnému úpadku brokera. Tento limit se ovšem vztahuje na jednotlivé klienty (dle rodného čísla), nikoliv na každý účet. Pokud tedy máte u Fio bankovní účet i investiční účet současně, pojistný limit pro oba účty bude stále jen 100 000 €.

Limit €100 000 se vztahuje na hotovostní vklady. Aktiva klientů jsou pojištěna do €20 000.

Zkušenosti s Fio e-Broker

Fio je český broker, takže vás určitě nepřekvapí kompletní podpora češtiny. V češtině je veškerá dokumentace, obchodní platforma, vzdělávací materiály, ale i zákaznická podpora.

Zákaznický servis Fio můžete kontaktovat telefonicky nebo emailem. Navštívit můžete také libovolnou z 90 poboček v Česku. Podpora je k dispozici každý pracovní den.

Podle internetových recenzí je Fio e-broker jeden z nejvíce spolehlivých brokerů na českém trhu. Také v diskusích má broker převážně kladné hodnocení, ale najdete i kritiku. Obchodníci si stěžují například na vyšší poplatky nebo na zastaralou aplikaci, která občas zamrzne.

Co klienti oceňují:

 • Důvěryhodný broker
 • Možnost obchodovat americké ETF
 • Přístup na české burzy BCPP a RM-Systém

Co klienti kritizují:

 • Zastaralá a chaotická platforma
 • Vyšší poplatky
 • Registrace online jen pro klienty Fio

Na co si dát pozor?

 • Registrace online je dostupná pouze pro stávající klienty Fio banky.
 • Pozor na minimální poplatek, hlavně u menších objednávek. Nákup amerických akcií za tisícovku by zahrnoval poplatek téměř 20 %.
 • Připsání peněz z prodeje cenných papírů trvá několik dní (obvykle T+2, tedy 2 burzovní dny).
 • Peníze z aplikace e-Broker lze převádět pouze na předem schválené bankovní účty, které jsou vedené na jméno klienta.

Uživatelská hodnocení FIO

FIO - recenze a zkušenosti

FIO – recenze a zkušenosti

Shrnutí recenze Fio broker

Fio e-Broker je kvalitní a spolehlivý broker pro obchodování cenných papírů a derivátů. Nejedná se ostatně o žádnou anonymní firmu z daňového ráje, ale o dobře známou českou společnost.

Stále jsme ale nezodpověděli 2 klíčové otázky:

Pro koho je Fio e-Broker ideální?

Fio e-Broker je skvělá volba pro investice do českých akcií. Komisní poplatek je nízký, nabídka akcií široká a pokud chcete, můžete si akcie uložit na svůj majetkový účet v Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).

Další výhodou Fio e-Broker je nabídka ETF z amerických burz. Jen těžko byste hledali evropského brokera s podporou češtiny, který americká ETFka nabízí.

Pokud hledáte brokera s jednoduchou a intuitivní aplikací, Fio není pro vás. Aplikace e-Broker je těžkopádná, nepřehledná a určitě by zasloužila výměnu. Na druhou stranu aplikace funguje bez větších problémů a obsahuje všechno, co k obchodování budete potřebovat. Akorát to musíte najít.

Kdy se Fio e-Broker nevyplatí?

Pro obchodování zahraničních akcií je Fio e-Broker spíše průměrný broker. Jednak kvůli vyšším komisním poplatkům, jednak kvůli omezené nabídce evropských trhů. Například broker XTB si za obchodování akcií neúčtuje žádné komise a nabízí mnohonásobně více evropských titulů (včetně 11 českých akcií).

Kvůli vyšším poplatkům bychom se u Fio-Broker vyvarovali také krátkodobým obchodům.

Do třetice bychom aplikaci e-Broker nedoporučili těm, kteří chtějí investovat menší částky. Minimální velikost objednávky je 1 akcie, což může znamenat tisíce korun. Navíc je tu minimální poplatek (cca 200 Kč pro americké akcie), což by malé objednávky hodně prodražilo. Pokud hledáte brokera, který vám umožní nakupovat zlomky akcií bez poplatků, nabízí se například broker eToro nebo IBKR.

Máte vlastní zkušenosti s FIO e-Broker? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám dolů do komentářů!

Kde investovat do akcií?
Přehled licencovaných a ověřených akciových brokerů:
BROKER
ROKU
 • Přístup na americké i evropské burzy včetně pražské burzy, téměř 2500 titulů
 • Nákup akcií a ETF bez komisních poplatků
 • Platforma s pokročilým skenerem akcií, demo účet zdarma
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
95%
Investování zahrnuje rizika ztrát
 • Přístup na americké i evropské burzy, přes 2100 titulů
 • Nákup akcií bez komisních poplatků, nákup zlomků akcií, minimální investice $50
 • Platforma v češtině, demo účet zdarma
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
90%
Váš kapitál je ohrožen. Other fees apply. For more information, visit etoro.com/trading/fees
 • Přístup na americké i evropské burzy včetně pražské burzy
 • Poplatky: US akcie za €0,50 + 0,004 USD za akcii, shortování akcií
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK, bez demo účtu
 • Na trhu od roku 2008, licence, vklady obchodníků pojištěny
90%
Investování zahrnuje rizika ztrát
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze, reference

 • LM10
  22.3.2022 9:37
  LM10
  Autor

  Příšerná aplikace. PŘÍ-ŠER-NÁ!!! Nepřehledná, zastaralá, pomalá, chaotická. Kdyby si dali tu práci a vytvořili novou mobilní appku, tak se jim klienti jen pohrnou. Tohle je ale jedním slovem katastrofa.

  • Kim
   17.4.2022 21:45
   Kim
   Autor

   Dej tomu pár dní a zjistíš, že ta aplikace zas tak příšerná není.
   Pokud chceš kůl appku, možností máš desítky (revolut, Trading 212, eToro). Akorát nevím, jestli těm firmám můžeš věřit. Fio je tady 20 let a opravdu nemám obavy, že bych o svoje investice přišel. Mají vyšší poplatky, ale zase mi to dává větší jistotu, že jejich obchodní model bude dlouhodobě fungovat. Radši si něco málo připlatím a překousnu tu strašnou aplikaci, než za pár let řešit, že můj kůl broker je v insolvenci a moje akcie bůhví kde.

   • Vláďa
    18.4.2022 11:18
    Vláďa
    Autor

    Pokud tady má někdo dobrý obchodní model, tak jsou to právě zmiňovaný Trading 212 nebo eToro. Zisky těch firem jsou extrémní a to i přesto, že nabízí investování do akcií bez poplatku. A FIO? Klientům účtují za nákup akcií poplatky, přesto jsou rádi, že končí rok v černých číslech. Že to nedává smysl? Ale dává. T212 a eToro totiž souběžně s klasickými akciemi nabízí i obchodování CFD, na kterém slušně vydělávají. Díky ziskům z CFD si můžou dovolit nabízet akcie bez poplatku, čímž přitáhnou další klienty. Nebo si můžou dovolit inovovat obchodní aplikaci, můžou masově investovat do reklamy atd. Myslíš, že ve FIO nevědí, jak tragická je ta jejich platforma? Samozřejmě, že vědí. Jen prostě nemají peníze na to, aby ji zlepšili. Takže, pokud bych si měl tipnout, kdo ze zmiňovaných brokerů krachne dřív, tak za mne je to zcela jasné – FIO. Protože peníze :)

  • Anonym
   7.7.2023 10:49
   Anonym
   Autor

   Naprostý souhlas

 • Attila
  19.2.2022 22:57
  Attila
  Autor

  Je možné prodat akcie na jiné burze, než na jaké jsem je koupil? Konkrétně třeba nakoupit akcie přes BCPP a pak je prodat na RMS?

  • Fíjo
   23.2.2022 8:14
   Fíjo
   Autor

   Ne. Prodej můžeš realizovat pouze tam, kde cenné papíry koupíš.

 • odhalit
  11.10.2020 5:06
  odhalit
  Autor

  Nestalo se to poprvé. Nakoupil jsem akcie a jakmile začala prudce stoupat, aplikace e-broker měla technické problémy s připojením do USA a já nemohl dávat pokyny. Problémy prý řeší. Jakmile akcie klesla na nízkou hodnotu, byl problém vyřešen. Já přišel o 2000 dolarů na růstu. A protože nevěřím na náhody a nestalo se to poprvé, tak se ptám, kdo za mě sklidil na můj úkor smetanu? Český broker, nebo jeho zahraniční? Zajímaly by mě zkušenosti ostatních.. Stalo se vám to také?

 • RadekZC
  15.5.2020 10:37
  RadekZC
  Autor

  Zkusenosti s Master uctem u Fio: Nejde zmenit adresa! Jak se prestehujete, tak mate smulu, a dopisy od emitentu akcii, ktere drzite, budou stale chodit na starou adresu. Ve Fio mi rekli, ze to nejde zmenit a mam si zrusit Master ucet, pokud chci zmenit adresu.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář