Aktualizováno

Recenze brokera DEGIRO – návod, demo účet, poplatky, akcie, dividendy, ETF, zkušenosti

Hodnocení:
90%
Investování zahrnuje rizika ztrát.
OTEVŘÍT ÚČET

Hledáte snadný způsob, jak levně nakupovat a prodávat tradiční akcie? Pak vám jistě neunikla nabídka brokera DEGIRO, který je často označován jako jeden z nejlevnějších brokerů pro akcie. Tato brokerská společnost funguje již přes deset let, nicméně investiční služby přes internet nabízí teprve od roku 2013. Dnes DEGIRO působí přibližně ve dvaceti evropských zemích a je jedním z největších brokerů v EU.

Provozovatelem obchodní platformy je nizozemská společnost DEGIRO B. V., kterou mimo jiné najdete v evidenci ČNB. Broker má tedy povolení poskytovat investiční služby na území Česka, vklady klientů jsou ze zákona pojištěné a podporuje téměř 20 jazyků včetně češtiny. V této recenzi se podíváme na to, jaké další výhody DEGIRO nabízí, a na co by si obchodníci naopak měli dát pozor.

Obchodní platforma DEGIRO a dostupné trhy

Dostupné trhy

Dostupné trhy

DEGIRO umožňuje obchodovat klasické akcie, ETF, dluhopisy, opce, futures i warranty. Platforma vám dá přístup na více než 50 burz z 30 zemí světa, mezi kterými nechybí ani tuzemská BCPP nebo americké NASDAQ a NYSE. V nabídce jsou také vybrané pákové produkty, které lze ovšem obchodovat pouze pomocí krátkodobých (jednodenních) objednávek.

Klienti DEGIRO obchodují přes webovou platformu WebTrader, kterou spustíte v běžném internetovém prohlížeči. Nic tedy netřeba stahovat ani instalovat. Platforma je přehledná a ve srovnání s konkurencí patří mezi ty jednodušší. K dispozici je také mobilní aplikace DEGIRO-app pro operační systémy Android nebo iOS. Nevýhodou je, že broker nenabízí žádný testovací demo účet. K platformě se tedy dostanete až po zdlouhavém registračním procesu. DEGIRO mimochodem umožňuje i zadávání objednávek prostřednictvím emailu nebo telefonu.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

Dividendy a ETF zdarma bez poplatků

Pokud držíte dividendové akcie, tak máte nárok na pravidelné dividendy. Broker dividendy připisuje přímo na obchodní účet klienta, ale až po odečtení srážkové daně. Ta je v případě DEGIRO poměrně vysoká, takže třeba dividendy českých společností se daní sazbou 35 %. U vybraných společností lze využít vyplacení dividend v akciích, což je ovšem zpoplatněno jednorázovým poplatkem € 7,50.

Při obchodování dvoustovek vybraných ETF, jejichž seznam je k dispozici na webu DEGIRO, je první transakce v měsíci bez poplatku. Další transakce mohou být taktéž bez poplatku, pokud je splněno následující: Objednávka musí mít hodnotu minimálně 1000 EUR a musí být ve stejném směru (nákup/prodej) jako první transakce. Nulové poplatky se nevztahují na krátké pozice (spekulace na pokles hodnoty).

Typologie účtů, registrace a zrušení účtu

Demo účet v nabídce brokera nenaleznete

Demo účet v nabídce brokera nenaleznete

Přístup do obchodní platformy DEGIRO mají pouze registrovaní obchodníci. Při registraci musíte brokerovi poskytnout osobní a kontaktní údaje, IBAN bankovního účtu, adresu bydliště, a nakonec je nezbytné vyplnit test způsobilosti.

Broker nabízí individuální nebo korporátní účty. Klienti s individuálním účtem si pak vybírají jeden ze čtyř typů obchodního účtu: Custody, Basic, Active nebo Trader. Základní účty Basic a Custody umožňují obchodovat s cennými papíry. Na Custody jsou ovšem cenné papíry drženy odděleně a nelze je zapůjčit třetím stranám. Účet neumožňuje ani obchodování s deriváty, shortování a nenabízí službu Debit money. Odlišná je také struktura poplatků.

Pro obchodování derivátů (opce, futures…) a pro shortování je potřeba zvolit účet typu Active nebo Trader.

Pokud chcete obchodní účet zrušit, tak se musíte obrátit na zákaznickou podporu DEGIRO. Tu lze kontaktovat emailem nebo telefonicky.

Investování zahrnuje rizika ztrát.

Vklady a výběry

První vklad, který slouží k ověření, se musí provést z bankovního účtu zadaného při registraci. Částka vkladu je libovolná, takže můžete poslat pouhou 1 CZK. Teprve po připsání prvního vkladu (2-3 pracovní dny) se účet aktivuje. Výhodou je, že broker podporuje češtinu a umožňuje obchodování v CZK. Kromě CZK lze platby provádět i v eurech. Jiné platební metody než bankovní převod u DEGIRO nenajdete.

Peníze z obchodního účtu lze převést pouze na registrovaný bankovní účet. Žádost o výběr peněz vyplníte v záložce “Vložit/Vybrat peníze”.

Návod: Jak na akcie a další aktiva u DEGIRO

Návod: Obchodní příkaz na platformě DeGiro

Návod: Obchodní příkaz na platformě DEGIRO

Na platformě DEGIRO lze otevírat krátké i dlouhé obchodní pozice. Dlouhé pozice jsou ziskové, když hodnota aktiva roste, takže se využívají ke spekulacím na růst trhu. Krátké pozice (shortování) fungují obráceně, takže se využívají v případě, kdy obchodník očekává pokles trhu.

Velikost objednávky se zadává počtem akcií (Počet) nebo podle investice (Částka). Obchodníci díky tomu okamžitě vidí, za jakou částku nakupují nebo prodávají. Otevřené pozice se řadí do přehledného seznamu a lze je kdykoliv ukončit.

Objednávky broker přeposílá přímo na vybranou burzu (Direct to Market) nebo na více míst, kde může dojít k vypořádání (SOR).

Typy objednávek

Při obchodování máte k dispozici obchodní příkazy typu Market a Limit. Market je základní typ objednávky, u které zvolíte požadované množství určitého aktiva (např. určité akcii) a nákup potvrdíte. Objednávka se ihned zrealizuje za nejlepší dostupnou cenu, která se na trhu v daný okamžik nabízí. U méně likvidních trhů je nutné počítat s tím, že se objednávka může vypořádat za cenu horší, než je cena v grafu.

U limitní objednávky si kromě množství nastavíte taky maximální cenu za jednu akcii. Pokud zadáváte objednávku pro prodej, tak se limitem rozumí naopak minimální přijatelná cena pro prodej.  Pokud na trhu není vhodná protinabídka, tak se objednávka nemusí vyplnit kompletně (dostanete třeba méně akcií, než jste chtěli) nebo se nevyplní vůbec. Denní objednávky, které se během dne nevypořádají, jsou po uzavření trhu smazány.

Pro automatické ukončení transakcí slouží příkaz Stop Loss, u kterého definujete, při jaké ztrátě se má akcie prodat. Trailing Stop funguje podobně, ale cena Stopu je variabilní. Jinými slovy, pokud se cena akcie pohybuje ve váš prospěch, pohybuje se s ní i Stop úroveň. Jde-li cena proti vám, stop úroveň se zastaví.

Poplatky u DEGIRO

DEGIRO si zakládá na nízkých poplatcích, což zdůrazňuje i na své webové stránce. Například za české akcie zaplatíte poplatek 20 Kč + 0,11 %, což je ve srovnání s konkurencí opravdu výhodné. Za americké akcie si DEGIRO účtuje 0,50 € + 0,004 USD za akcii.

Za obchodování ETF zaplatíte 2,00 € + 0,03 %, ale u některých z dvoustovek vybraných titulů, jejichž seznam naleznete zde, je možné využít akci ETF bez poplatku. Za americké futures a opce si broker účtuje půl dolaru za kontrakt.

Broker si účtuje také řadu administrativních poplatků, včetně poplatku za obchodování na zahraničních burzách, poplatku za konverzi měny nebo poplatku za shortování akcií. Kompletní a aktuální seznam poplatků pro účty BASIC/ACTIVE/TRADER a pro účet CUSTODY najdete na webu brokera.

Zkušenosti s DEGIRO

Zkušenosti s brokerem DeGiro

Zkušenosti s brokerem DEGIRO

Z internetových recenzí a diskusí vyplývá, že zákazníci mají s brokerem převážně dobré zkušenosti. Najdou se ale i nějaké stížnosti a varování. Několik klientů například kritizovalo, že při pokusu prodat akcie se občas zobrazují chybové hlášky a objednávku nelze odeslat.

Pro někoho může být nevýhodou také složitý systému komisních poplatků. Ty totiž nejsou jednotné, závisí na burze a zvoleném instrumentu, a navíc jsou doplněny o řadu administrativních poplatků (např. roční poplatek 2.50 € za každou využitou zahraniční burzu).

Pozor si dejte při nákupu centových akcií z amerických burz. Broker si totiž účtuje fixní částku za každou zakoupenou akcií, takže nákup většího množství levných akcií se může nepříjemně prodražit. O tom, jak se neznalost poplatků vymstila obchodníkovi z Prahy, se můžete dočíst zde. Kdo si ale poplatky pohlídá, ten může opravdu ušetřit.

Investování zahrnuje rizika ztrát.
Kde obchodovat akcie?
Přehled ověřených akciových brokerů:
iSeřazeno podle redakčního hodnocení
Populární
 • Nejlepší brokerská společnost v Evropě podle GL&FR
 • Přístup na americké i evropské burzy včetně pražské burzy, téměř 2500 titulů
 • Poplatek 0,12 % za zprostředkování obchodu (minimálně $10)
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
 • Demo účet s virtuálním kapitálem 200000 Kč zdarma
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Investování zahrnuje rizika ztrát.
 • Přístup na americké i evropské burzy, přes 2100 titulů
 • Možnost obchodovat akcie a ETF bez komisních poplatků, nákup zlomků akcií, minimální investice $50
 • Platforma v češtině, demo účet s kapitálem 100000 dolarů
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Investování zahrnuje rizika ztrát.
 • Přístup na americké i evropské burzy včetně pražské burzy
 • Nízké poplatky, US akcie za €0,50 + 0,004 USD za akcii, shortování akcií
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK, bez demo účtu
 • Na trhu od roku 2008, licence, vklady obchodníků pojištěny
Otevřít účet
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Charakteristika brokera

Provozovatel DEGIRO B.V.
Typ brokera ECN broker
Rok založení 2008
Sídlo Nizozemsko
Dohled AFM; DNB
Demo účet Ne
Čeština Ano
Instrumenty Akcie, futures, ETF, dluhopisy, opce; warranty, pákové produkty
Minimální vklad 1 Kč
Poplatky Ano (komisní poplatky, administrativní poplatky)
Bonus Ne
Finanční páka U pákových produktů
Platformy a aplikace WebTrader, mobilní aplikace
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze, reference

 • Kenny
  Publikováno 22.4.2020 7:15
  Kenny
  Reagovat
  Autor

  Mno Degiro před každým nákupem odhadovanou cenu poplatků ukáže, dělá to tak minimálně rok a půl, co ho používám

 • iKomentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář