UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

Ayrex je zahraniční brokerská společnost, která prostřednictvím webové platformy umožňuje obchodování binárních opcí. Na rozdíl od většiny konkurenčních společností nabízí Ayrex finanční bonus za vklad, přístup k testovacímu účtu bez registrace a soutěže v obchodování na demo účtu o finanční odměny. Jenže ani tyto výhody nemohou zastínit jednu zásadní skutečnost, a sice že broker není regulovaný.

Obchodní účet, financování účtu a poplatky u Ayrex

Metody financování obchodního účtu

Metody financování obchodního účtu

Obchodní účet u Ayrex si můžete založit přes internet. Při registraci vyplníte osobní údaje, které následně budete muset ověřit. Ověřování se provádí tak, že klienti brokerovi zašlou (také přes internet) kopie osobních dokumentů (broker vyžaduje např. občanský průkaz a výpis z bankovního účtu). Stejným způsob ověřují své klienty i ostatní brokeři na binární opce.

Peníze na obchodní účet můžete poslat pomocí platebních karet nebo online peněženek (Skrill, NETELLER, Sofort, Bitcoin atd.). Výběry se realizují přes elektronické platební systémy Skrill nebo NETELLER. Minimální velikost vkladu i výběru je $5. Jeden výběr do měsíce mají klienti zdarma, ale za další výběry si broker může účtovat poplatky.  Vklady mohou být provedeny ve dvou měnách: USD a EUR.

Ayrex: obchodní platforma a obchodování

Obchodní platforma brokera

Obchodní platforma brokera

Broker využívá podobnou platformu jako známá společnost IQ Option, ovšem s méně nástroji a funkcemi. Platforma Ayrex je přehledná, rychlá, a spustíte ji v běžném internetovém prohlížeči. Na platformě můžete zobrazovat svíčkový nebo liniový graf (u svíček lze měnit časový interval) a do grafu můžete přidávat indikátory. Tím ovšem možnosti práce s grafem končí. Na platformě pak můžete zobrazovat panel s probíhajícími a ukončenými transakcemi, zprávy z trhu, obchodní signály nebo spustit chat s klientskou podporou.

U Ayrex lze obchodovat krátkodobé binární opce s exspirací od 1 do 6 minut, dotykové opce (Touch, No Touch, Below, Above) a klasické high/low opce. Počet exspiračních časů u high/low opcí je hodně omezený (v rozsahu 15 minut až 1 hodina).  Na platformě je 18 měnových párů, bitcoin, 64 akciových titulů, 9 indexů a 7 komodit. U některých druhů opcí (zejména dotykových) je počet aktiv výrazně omezený.

Zhodnocení se pohybuje nejčastěji mezi 70 a 80 %. Hranici 80 % přesahuje profit jen výjimečně (maximální zhodnocení až 85 %). U krátkodobých opcí je méně dostupných aktiv a obvykle i nižší zhodnocení (až o 10 %). Minimální velikost transakce je $5.

Jak se obchodují binární opce?

Demo účet, výukové materiály a bonusy

Demo účet u Ayrex

Demo účet u Ayrex

Přímo na oficiálním webu brokera můžete spustit testovací demo účet s virtuálním vkladem $1000. Vklad můžete opakovaně obnovovat. Na demo účtu jsou dostupná jen některá aktiva. Demo účet spustíte bez registrace nebo vyplňování nějakých formulářů, což je výhoda, pokud si chcete platformu otestovat. Pokud ovšem demo účet vyžadujete kvůli testování strategií a dlouhodobé analýze vašich výsledků, pak je vám demo účet bez registrace na nic.

Výukové materiály v nabídce nečekejte. Na webu sice najdete několik článku o binárních opcích a návody k platformě, ale pokud se s binárními opcemi nesetkáváte poprvé, tak se nic nového nedozvíte. Na webu brokera je slovník důležitých pojmů, ekonomický kalendář, seznam aktiv a jejich obchodních hodin a také zpravodajská sekce s novinkami a zprávami z trhu. Broker pořádá také krátké soutěže v obchodování na demo účtu o zajímavé výhry (např. $100 za hodinovou soutěž).

Za vklad broker nabízí finanční bonus až 30 %. Velikost bonusu závisí na vkladu ($100 = 10 %, $500 = 20 %, $1000 = 30 %). Po přijetí bonusu mají obchodníci 90 dní na to, aby uzavřeli transakce o celkovém objemu alespoň 40tinásobku bonusové částky. Do té doby (nebo dokud klient či broker bonus nezruší) nemohou obchodníci vybírat bonusovou částku, zisky, ani své vlastní vklady!

O společnosti

Pokud jste až do této chvíli byli nabídkou brokera příjemně překvapeni, tak dávejte pozor. Broker Ayrex vznikl v roce 2014 a sídlo společnosti je podle oficiálního webu na ostrovním státě Svatý Kryštof a Nevis v Karibském moři. Oficiální web Ayrex má 9 jazykových verzí. Češtinu ovšem broker nepodporuje. Brokera lze kontaktovat emailem, přes live chat nebo telefonicky.

Provozující společnost (Advanced Binary Technologies Ltd.) nepodléhá žádným evropským kontrolním úřadům, nemá povolení poskytovat investiční služby na území Česka a vklady klientů nejsou pojištěné. To je zásadní problém a proto obchodování u Ayrex nemůžeme doporučit. Na skutečnost, že broker nemá potřebné licence, v minulosti upozornil také italský úřad CONSOB.

Zkušenosti se společností Ayrex

Ayrex - zkušenosti s brokerem

Ayrex – zkušenosti s brokerem

Nejprve se chci pozastavit u používání obchodních signálů, které broker poskytuje. Brokeři na binární opce totiž pro své klienty vytvářejí umělý trh, takže stojí jako protistrana při každé vaší transakci. Pokud vyděláváte, tak na úkor brokera. Pokud proděláváte, jdou peníze brokerovi. I když tedy broker uvádí, že úspěšnost signálů je 60 %, tak buďte opatrní. Nevidím jediný důvod, proč by Ayrex měl svým klientům poskytovat výdělečný systém.

Když jsem hledal informace o brokerovi, našel jsem na zahraničních portálech mnoho recenzí a zkušeností od klientů Ayrex. Počet recenzí je až neobvykle vysoký a navíc drtivá většina jsou kladné příspěvky. Současně jsem se ovšem dočetl, že Ayrex svým klientům za vytvoření kladné recenze nabízel odměnu $10. Tuto službu broker ale už zrušil (asi někdy v květnu 2017, protože od té doby nevznikla téměř žádná nová recenze). Z toho ovšem plyne, že dívat se na recenze Ayrexu nemá žádný smysl, protože příspěvky nemusí být objektivní.

Charakterisitka brokera Ayrex.com

Provozovatel: Advanced Binary Technologies Ltd
Rok založení: 2014
Sídlo: Svatý Kryštof a Nevis
Registrace/licence: NE !!!
Minimální vklad/výběr: $5
Minimální transakce: $5
Demo účet: Ano (bez registrace)
Platforma: Ayrex
Obchodní aktiva: 99 (forex, komodity, indexy, kryptoměny, akcie)
Platební brány: platební karty Visa a MasterCard, e-peněženky (Skrill, NETELLER, Sofort…), bitcoin
Druhy binárních opcí: klasické opce, krátkodobé opce, dotykové opce
Mobilní aplikace: Ano
Zhodnocení: obvykle 70-80 %, maximálně 85 %
Bonusy: Ano (až 30 % za vklad)
Čeština: Ne
Poplatky: Ne
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen
 

Diskuze

Vložit komentář