Aktualizováno

Recenze REVOLUT Zkušenosti, poplatky, karta, nákup akcií a kryptoměn, bonus, diskuze

Hodnocení:
90%

Cizí měny potřebuje čas od času každý. Někdo na dovolenou u moře, někdo pro nákupy v zahraničním e-shopu. V takových situacích se hodí mít po ruce službu, která vám peníze převede levně, rychle a jednoduše. A přesně takovou službou je Revolut. Pojďte zjistit, jak Revolut funguje a co všechno nabízí.

Recenze Revolut ve zkratce

Revolut je finanční technologie, která zákazníkům nabízí předplacenou kartu a universální mobilní aplikaci pro správu peněz.

Mobilní aplikace od Revolutu funguje jako virtuální peněženka, investiční platforma a levná směnárna v jednom. Zkrátka taková moderní alternativa k běžnému účtu. Platební karta vám zase umožní levné platby a výběry z bankomatů. A to nejen v Česku, ale díky výhodným kurzům také v zahraničí.

Revolut je dostupný ve 4 různých tarifech. Každý tarif přináší odlišné služby a odlišné limity pro bezplatné finanční operace (např. bezplatné výběry z bankomatů, převody měn a podobně).

Základní tarif s nejnižšími limity je zdarma, zatímco nejdražší tarif vyjde na 300 korun měsíčně.

Dodatečné poplatky zaplatíte za převod měn o víkendu (1 %), za nadlimitní převod měn (0.5 %), za nadlimitní výběry z bankomatů (2 %) nebo třeba za investování (až 2.5 %). Srovnání všech tarifů a výpis poplatků najdete v podrobné recenzi níže.

Výhody

 • Moderní alternativa k bankovnímu účtu
 • Bezplatné a rychlé transakce
 • Výhodné směnné kurzy
 • Lze investovat do akcií, komodit a kryptoměn
 • Platební karta, virtuální karty i platby telefonem

Nevýhody

 • Limity pro výběry z bankomatu
 • Poplatek za převod měn během víkendu
 • Nekvalitní zákaznický servis
 • Prémiové služby jsou za příplatek

Hodnocení Revolut: 90%

Základní informace o Revolut

Název Revolut
Provozovatel Revolut Ltd (Velká Británie; Londýn)
Licence FCA
Rok založení 2015
Čeština Ano
Služby Online platby; platby kartou; výběry hotovosti; převod měn; investování
Měny 29 (CZK, EUR, USD, GBP…)
Minimální vklad Ne
Vklady a výběry peněz Bankovní převod, platební karty
Poplatek za využívání služby 0 až 3 000 Kč ročně (dle tarifu)
Další poplatky Ano
Investiční produkty Přes 20 kryptoměn (BTC, ETH, XRP, ADA a další)
Americké akcie
Komodity (zlato a stříbro)
Minimální investice 1 USD

Jak funguje Revolut?

Revolut si můžete představit jako elektronickou peněženku a investiční aplikaci v jednom.

Každý klient má k dispozici multiměnový účet, pomocí kterého může zadávat tuzemské i přeshraniční platby, převádět měny za výhodné kurzy nebo investovat do akcií, komodit či kryptoměn.

Platforma Revolut

Platforma Revolut

Účet se spravuje přes jednoduchou mobilní aplikaci, která je nově dostupná také v českém jazyce.

Stěžejním bodem nabídky je předplacená debetní karta, kterou můžete používat pro každodenní platby i výběry z bankomatů. Kartu lze přidat také do aplikací Google Pay či Apple Pay, což vám umožní platit mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami.

Je Revolut banka? Účet u Revolut nabízí mnoho funkcí, ale z technického hlediska se nejedná o klasický bankovní účet. To znamená, že vklady klientů nejsou pojištěné do 100 000 €, jako je tomu u evropských bank.

Služby a nástroje

Přeshraniční platby

V průběhu prvních let své existence se Revolut proslavil přes bezplatné mezinárodní platby s výhodnými kurzy. Postupem času se ovšem tato funkce prakticky vytratila.

V srpnu 2020 došlo k výraznému snížení limitů pro mezinárodní platby a přidaly se také poplatky za víkendové platby. Na začátku roku 2021 Revolut sloučil přeshraniční a SWIFT platby do jedné kategorie, což přineslo zásadní změny v poplatcích.

A jak je to se zahraničními platbami dnes?

Klienti s účtem Standard a Plus zaplatí poplatek u každé mezinárodní platby. Zákazníci Premium mají každý měsíc 1 mezinárodní platbu zdarma a s účtem Metal máte zdarma 3 platby měsíčně.

Platební karta Revolut

Revolut nabízí předplacenou debetní kartu od MasterCard, kterou lze využít pro každodenní platby i výběry z bankomatů. A to nejen v Česku, ale i kdykoliv jinde.

Platební karty Revolut

Platební karty Revolut

Největší výhodou karty Revolut je levná směna peněz do cizích měn. Karta podporuje více než 100 světových měn s mnohem výhodnějšími kurzy, než které vám nabídnou tuzemské banky. Zkrátka ideální parťák na služební cestu nebo dovolenou v zahraničí.

Návod Jak získat a aktivovat kartu Revolut?

 1. V aplikaci Revolut otevřete záložku Karty a zvolte možnost Přidat kartu.
 2. Z nabídky vyberte Debetní karta a vyplňte údaje potřebné pro dokončení objednávky (dodací adresa, způsob dodání, PIN karty). Před dokončením objednávky se zobrazí cena karty.
 3. Po dokončení objednávky musíte pár dní počkat na dodání karty. Kartu ovšem můžete používat ještě před tím, než ji fyzicky obdržíte. Stačí ji propojit s Google Pay nebo Apple Pay a můžete začít.
 4. Abyste kartu mohli používat, musíte na ni vložit peníze. Vklad provedete přímo v aplikaci Revolut, a to pomocí jiné platební karty nebo bankovního převodu (o tom ale později).

Výhodou předplacených karet je, že nejsou napojené na bankovní účet. Nemusíte se tedy bát, že vám bankovní účet někdo vybílí. V aplikaci lze kartu navíc zablokovat i odblokovat, upravit platební limity a povolit nebo zakázat bezkontaktní platby.

V nabídce Revolut jsou také jednorázové virtuální karty, které zvyšují bezpečnost při online platbách. Jednorázové karty mají elektronickou podobu a jejich CVC kód se po každé platbě změní, takže je nikdo nemůže použít opakovaně.

Jedinou nevýhodou je, že virtuální karty jsou dostupné jen u zpoplatněných účtů.

Převod mezi měnami

Revolut poskytuje multiměnové účty, které lze vést ve 29 měnách:

CZK, EUR, USD, GBP, CHF, JPY, PLN, RUB, AUD, SEK, NOK, CAD, DKK, AED, BGD, HKD, HRK, HUF, ILS, MAD, MXN, NZD, QAR, RON, SAR, SGD, THB, TRY, ZAR

Peníze, které na účet vložíte, můžete převést do libovolné měny. Podmínky převody jsou opravdu výhodné, protože Revolut používá jeden (středový) kurz pro nákup i prodej měn. Naproti tomu banky mají pro nákup a prodej odlišné kurzy, jejichž rozdíl může být i několik procent.

Převod u Revolutu je tedy mnohem výhodnější, ale pozor na 2 věci:

 • Bezplatné převody lze provádět jen do určitého limitu. Pokud měsíční limit překročíte, tak vás převod vyjde na 0.5 %.
 • Převody uskutečněné o víkendu mají speciální přirážku 1 %.

Chytré plánování rozpočtu

Součástí aplikace Revolut je nástroj pro plánování rozpočtu, kde můžete svoje výdaje přehledně kontrolovat. Plánování rozpočtu vám také ukáže, jak se vám daří plnit nastavené cíle.

Za zmínku stojí také nástroj Trezor Revolut Vault, což je v podstatě obdoba spořicího účtu. Do trezoru můžete posílat přebytek ze zaokrouhlených plateb nebo vkládat peníze – jednorázově i pravidelně. Peníze v trezoru jsou oddělené od hlavního zůstatku, avšak můžete je kdykoliv převést. Vytvořit lze také skupinový trezor, na kterém spoří více uživatelů společně.

Nástroj Trezor Revolut Vault

Nástroj Trezor Revolut Vault

Typy účtů

Revolut nabízí celkem 4 typy účtů (nebo chcete-li tarifů). Pojďme se podívat, co vám jednotlivé účty umožní, jaké mají limity a kolik stojí.

 • Standard – Základní účet, za který nic neplatíte. S tímto účtem můžete každý měsíc směnit peníze v hodnotě 25 000 korun úplně bez poplatků. Bezplatné jsou také výběry z bankomatů kartou Revolut do 4 500 korun měsíčně. Za doručení karty ovšem zaplatíte 99 až 199 Kč.
 • Plus (900 Kč ročně) – Účet Plus má stejné limity jako Standard, ale nabízí mnoho výhod a přidaných služeb. Mezi nimi například bezplatné dodání platební karty, prioritní zákaznická podpora, možnost vrácení peněz až 90 dní po nákupu nebo úročení uložených peněz.
 • Premium (1750 Kč ročně) – Účet Premium vám zajistí vyšší limity pro bezplatné výběry z bankomatů, 1 bezplatnou přeshraniční platbu měsíčně, nižší poplatky při investování nebo virtuální karty. Zapomenout nesmíme ani na bezplatný převod měn bez limitu.
 • Metal (3000 Kč ročně) – To nejlepší (a nejdražší), co Revolut nabízí. Tento účet vám kromě vyšších limitů nabídne například cashback za platby kartou.

Pro lepší přehled se podívejte na srovnání tarifů níže. Kompletní srovnání najdete na webu Revolut.

  Standard Plus Premium Metal
Cena Zdarma 89,99 Kč/ měsíc 174,99 Kč/ měsíc 299,99 Kč/ měsíc
Výběry hotovosti bez poplatků 4 500 Kč/měsíc
max. 5 výběrů/měsíc
4 500 Kč/měsíc 9 000 Kč/měsíc 22 000 Kč/měsíc
Bezplatné mezinárodní platby Ne Ne 1 zdarma / měsíc 3 zdarma / měsíc
Směna deviz bez poplatků 25 000 Kč/měsíc 25 000 Kč/měsíc Bez omezení Bez omezení
Účty Revolut Junior 1 dítě 2 děti 2 děti 5 dětí
Jednorázové virtuální karty Ne Ne Ano Ano
Bezplatné dodání karty Ne Standardní doba Expresní dodání Expresní dodání
Investování do akcií 1 obchod měsíčně zdarma 3 obchody měsíčně zdarma 5 obchodů měsíčně zdarma Zdarma
Investování do kryptoměn přirážka 2.5 % přirážka 2.5 % přirážka 1.5 % přirážka 1.5 %
Investování do komodit přirážka 1.5 % přirážka 1.5 % přirážka 0.25 % přirážka 0.25 %
Denní úrok k úsporám Ne až 0.3 % ročně až 0.65 % ročně až 0.65 % ročně
Cashback u plateb kartou Ne Ne Ne 0.1 % v Evropě
1 % mimo Evropu
 • JuniorÚčet určený pro děti, který získáte ke každému tarifu. Účet Junior učí děti hospodařit s penězi, spořit a osvojit si tak základy finanční gramotnosti. Z pozice rodiče máte nad juniorskými účty neustálou kontrolu a můžete na ně dohlížet. Podle typu tarifu lze využívat 1 až 5 juniorských účtů.

Poplatky u Revolut

Konečně se dostáváme k tomu, co bude většinu čtenářů zajímat nejvíce – k poplatkům.

Většina služeb je zdarma, ale jen do určitého limitu. Typickým příkladem jsou výběry hotovosti, mezinárodní platby nebo převody měn. Pokud měsíční limit překročíte, tak si Revolut naúčtuje poplatky. A ty nemusí být zrovna nízké.

Pojďme se na jednotlivé poplatky podívat:

 • Vklad peněz: Revolut si neúčtuje žádné poplatky za vklad peněz.
 • Doručení karty Revolut: Za doručení karty u standardního účtu se platí 99 až 199 korun. U zpoplatněných účtů je doručení karty zdarma.
 • Výběr hotovosti: Výběr z bankomatu pomocí karty Revolut je zdarma do určitého limitu. Při překročení limitu se platí 2 % ze všech vybraných prostředků (minimálně 30 Kč za každý výběr).
 • Převod měn: Převody v rámci měsíčního limitu jsou zdarma. Pokud limit pro bezplatnou směnu překročíte, zaplatíte za převod měn 0.5 %. Pozor také na převod o víkendu, kde se platí přirážka 1 %.
 • Mezinárodní platby: Za mezinárodní platby si Revolut účtuje 0,3 % z převáděné částky (min. 10 Kč; max. 150 Kč). Je-li měna převodu jiná, než je místní měna země příjemce, tak se platí paušální poplatek 90 Kč (pro USD, EUR, GBP, CHF) nebo 150 Kč (ostatní měny).

S tarifem Premium máte 1 mezinárodní platbu měsíčně zdarma, zatímco s tarifem Metal můžete každý měsíc odeslat až 3 mezinárodní platby zdarma.

 • Poplatky za investování: Za každý obchod s akciemi zaplatíte 28 Kč (1 EUR). Dalších 0.12 % ročně si Revolut účtuje za úschovu cenných papírů.

Za investování do kryptoměn zaplatíte 2.5 %, zatímco u komodit je přirážka 1.5 %. Sazby se ovšem liší pro jednotlivé tarify a o víkendu se zvyšují.

Kompletní sazebník poplatků pro jednotlivé tarify najdete na webu Revolut.

Registrace účtu a vklad peněz

Registrace u Revolutu je opravdu jednoduchá a nezabere víc než 15 minut. Potřebovat budete jen mobil s připojením k internetu a doklad totožnosti.

Výhodou je, že všechno zvládnete online, takže nemusíte nikam chodit ani nic podepisovat.

No a jak registrace probíhá?

Návod Registrace u Revolut krok za krokem

 1. Nejprve si stáhnete aplikaci Revolut do vašeho mobilu. Aplikace je dostupná na Google Play i App Store.
 2. Po spuštění aplikace vyplníte svoje telefonní číslo a zvolíte libovolné heslo.
 3. Potom opíšete kód, který obdržíte SMSkou.
 4. Aplikace vás požádá o osobní údaje – jméno, bydliště a email.
 5. Jakmile vyplníte potřebné informace, tak přichází na řadu ověřovací platba.
 6. Následuje ověření identity, ke kterému si připravte doklad totožnosti (občanský průkaz, pas nebo řidičák). Doklad vyfotíte mobilem a kopii nahrajete spolu s jednou selfie fotkou na účet.

Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit praní špinavých peněz a dalším nelegálním aktivitám.

Vklady a výběry

Vklady peněz lze provést pomocí bankovního převodu nebo platební kartou. Vklady i výběry peněz jsou bezplatné, ale pozor na poplatky třetích stran (vydavatel karty, vaše banka a podobně).

Dobrou zprávou je, že vklady i výběry lze zadávat i v korunách.

Investování přes Revolut

Jednou z posledních novinek aplikace Revolut je investiční sekce, přes kterou můžete investovat do komodit, kryptoměn a akcií. Všechny investice se realizují přes externí společnost DriveWealth LLC.

Investování přes Revolut je opravdu jednoduché a zvládne to i úplný začátečník. Stačí si vybrat aktivum, zvolit částku a máte hotovo.

Má to ale i své nevýhody.

Hlavní problém je v tom, že investoři aktiva ve skutečnosti nevlastní. To znamená, že kryptoměny nelze zaslat na vlastní kryptoměnovou peněženku, komodity nelze fyzicky vybrat a akcie nemůžete převést k jinému brokerovi.

Revolut si do své databáze sice poznačí, kdy a za jakou cenu jste investovali, ale jestli aktiva opravdu nakoupí, to už je věc druhá.

Akcie

Přes aplikaci Revolut lze investovat do více než 800 akciových titulů z amerického trhu. V nabídce nechybí populární akcie jako Google, Facebook, Apple nebo Tesla.

Výhodou je, že nemusíte kupovat celé akcie. Můžete nakoupit třeba jen zlomek akcie za 1 dolar.

Za každý obchod zaplatíte poplatek 28 korun (1 EUR) + spread (rozdíl nákupní a prodejní ceny). Poplatku za obchodování akcií se ale můžete vyhnout, protože každý tarif má určitý počet obchodů měsíčně zdarma.

Kromě poplatku za zprostředkování obchodu se platí také poplatek za úschovu akcií. Ten je 0.12 % ročně z tržní hodnoty zakoupených akcií. Poplatek se platí na měsíční bázi (tj. 0.01 % měsíčně).

Kryptoměny

Z účtu Revolut můžete nakupovat a prodávat přes 20 kryptoměn:

Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Stellar (XLM), EOS (EOS), Tezos (XTZ), Cardano (ADA) a další: BNT, ZRX, OMG, FIL, LRC, Numerai, OXT, SNX, GRT, UMA, UNI, YFI

Kryptoměny lze převádět pouze mezi uživateli Revolut. Převod mimo Revolut není dostupný.

Za každý obchod s kryptoměnami zaplatíte přirážku 2.5 % (Standard/Plus) nebo 1.5 % (Premium/Metal). Reálné náklady jsou ale vyšší, protože do poplatků se promítne také rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem.

Komodity

Nabídku komodit tvoří 2 drahé kovyzlato a stříbro.

Zakoupené kovy můžete uložit do virtuálního trezoru, směnit za měny či kryptoměny, ale také využít pro platby kartou Revolut (komodita se automaticky převede na potřebnou měnu).

Výhodou je, že objednávky můžete zadávat od necelé koruny, takže nemusíte nakupovat celé unce.

Do nákladů za obchodování komodit se promítne spread (rozdíl nákupní a prodejní ceny) a poplatek. Ten je 1.5 % pro účty Standard a Plus (2.25 % o víkendu) nebo 0.25 % pro účty Premium a Metal (1 % o víkendu).

Kdo stojí za Revolut

V čele projektu stojí Nikolay Storonsky (CEO) a Vlad Yatsenko (CTO), kteří v roce 2015 Revolut založili.

Na internetu najdete mnoho informací o tom, že Revolut získal bankovní licenci, a tudíž jsou vklady klientů pojištěné do 100 000 €. Jenže to není tak úplně pravda.

Revolut získal bankovní licenci v roce 2018 v Litvě, kde působí prostřednictvím firmy Revolut Bank UAB. Čeští klienti se ovšem registrují pod odlišné právní subjekty: Revolut Payments UAB nebo Revolut LTD. A tyto firmy bankovní licenci nemají.

Účty vedené pod těmito subjekty jsou tzv. elektronické peněžní účty (nejedná se o bankovní účty), takže se na ně nevztahuje pojištění vkladů. Nutno ale dodat, že Revolut drží peníze u licencovaných bank, na které se pojištění vztahuje.

Produkty související s pojištěním poskytuje společnost Revolut Travel Ltd, zatímco služby z oblasti obchodování a investic má na starosti společnost Revolut Trading Ltd.

Zkušenosti s Revolut

Chcete vědět, jaké zkušenosti s Revolut mají ostatní uživatelé? Potom si nezapomeňte pročíst internetové recenze a diskuse. Je jich opravdu hodně a najdete v nich nejen chválu, ale i ostrou kritiku.

Pokud vás pročítání diskusí nebaví, máme pro vás stručné shrnutí:

Spokojení zákazníci vyzdvihují zejména výhodné převody měn a levné platby v zahraničí. Pochvalu si zaslouží také povedená mobilní aplikace nebo český překlad. Ten má sice ještě nějaké mouchy, ale velmi rychle se zdokonaluje.

Recenze/zkušenosti s platformami Revolut

Recenze/zkušenosti s platformami Revolut

Nás ovšem zajímaly spíše negativní ohlasy.

Klienti nejčastěji kritizují špatnou zákaznickou podporu, která pro uživatele s účty Standard a Plus prakticky neexistuje. Na odpovědi se čeká celé dny, na vyřešení případných problémů týdny až měsíce. Veškerá komunikace navíc probíhá přes chat v aplikaci nebo přes sociální sítě. Žádný email ani telefonní číslo Revolut neuvádí.

Mnoho stížností se týká také zablokovaných účtů nebo zamítnutých plateb.

Co klienti oceňují:

 • Výhodná směna měn
 • Mnoho funkcí a nástrojů
 • Jednoduchá a intuitivní aplikace

Co klienti kritizují:

 • Mizerná zákaznická linka
 • Více stížností kvůli zablokování účtu
 • Vyšší poplatky při investování

Na co si dát pozor?

 • Investiční aktiva (akcie, kryptoměny, komodity) nelze převést z účtu Revolut.
 • Pozor na převody peněz a investování o víkendu, platí se vyšší poplatky.
 • Pozor na překročení limitů pro bezplatný výběr hotovosti, bezplatný převod měna a podobně.

Závěrečné shrnutí

Služba funguje od roku 2015, ale už nyní má více než 15 milionů klientů z celého světa. Bez nadsázky tak můžeme říct, že se jedná o jeden z nejúspěšnějších FinTechů posledních let.

Revolut je unikátní projekt, který má opravdu co nabídnout. To ale ještě neznamená, že službu ocení úplně každý.

Revolut je pro ty, kteří rádi cestují, nakupují v zahraničních e-shopech nebo provádí přeshraniční platby. Zkrátka pro každého, kdo se setkává nejen s českými korunami, ale také s cizími měnami.

Přesně k tomuto účelu Revolut vznikl a přesně tady funguje dokonale.

To stejné bohužel nemůžeme říct o investování.

Řekněme si na rovinu, že existují lepší a levnější alternativy, kde zakoupená aktiva reálně vlastníte a můžete s nimi manipulovat. Revolut má sice cool aplikaci, ale ani ta nezastíní diskutabilní uzavírání obchodů a neprůhledné držení aktiv.

Pro převody měn a platby v zahraničí vám ale Revolut poslouží skvěle.

Máte vlastní zkušenosti se službou Revolut? Chybí vám v recenzi nějaké informace? Napište nám dolů do komentářů!

Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

 • Aleš
  11.8.2021 11:12
  Aleš
  Autor

  Mě by zajímalo jestli revolut má pojištění u akcií, kryptoměn.. Kdyby zbankrotaval, že mi moje peníze někdo vyplatí.. Děkuji za odpověď

  • InvestPlus
   22.8.2021 12:36
   Autor

   Dobrý den,

   nejprve k akciím: Revolut je introducing broker, takže objednávky svých klientů přeposílá k partnerskému brokerovi. Ten objednávky zrealizuje a zakoupené akcie v souladu s právními předpisy uloží (zdroj).

   V případě Revolutu je tímto partnerským brokerem aktuálně DriveWealth (který má mimochodem na Trustpilotu velmi špatné uživatelské hodnocení). DriveWealth je členem organizace SIPC, takže každý účet u tohoto brokera je pojištěný až do výše $500,000 proti úpadku společnosti. Jinými slovy: Případný bankrot Revolutu by Vaše akciové portfolio neměl ohrozit.

   Nevýhodou Revolutu je však v tomto ohledu fakt, že ke změně partnerského brokera může dojít takřka kdykoliv. S případnou změnou by se pak pochopitelně změnily i konkrétní podmínky pojištění Vašeho portfolia.

   O pojištění kryptoměn se Revolut nezmiňuje, takže předpokládám, že žádné pojištění není. Revolut kryptoměny drží na svém vlastním účtu, takže bankrot společnosti by Vaše portfolio mohl ohrozit. Revolut navíc neumožňuje posílat kryptoměny na externí peněženky, což vidím jako zásadní problém.

   Co se týče akcií, osobně bych se tedy nebál Revolut používat pro krátkodobé a drobné spekulace, ale větší investice bych prováděl jinde. Ideálně u nějaké známé a ověřené brokerské firmy. U kryptoměn platí obecné pravidlo, že větší objemy je z bezpečnostních důvodů vhodnější držet ve vlastní peněžence (například Ledger nebo Trezor).

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář