Aktualizováno 8. 4. 2022

Recenze REVOLUT Zkušenosti, poplatky, karta, nákup akcií a kryptoměn, diskuze

Hodnocení:
80%

Ať už cestujete po světě nebo nakupujete v zahraničních e-shopech, bez cizích měn se dnes neobejdete. Proto se hodí mít po ruce službu, která vám peníze převede levně, rychle a jednoduše. A přesně tak funguje Revolut. Pojďme zjistit, co všechno Revolut nabízí, jaké má poplatky a zda se opravdu vyplatí.

Recenze Revolut ve zkratce

Revolut je finanční technologie, která zákazníkům nabízí předplacenou kartu a universální mobilní aplikaci pro správu peněz.

Mobilní aplikace od Revolutu funguje jako virtuální peněženka, investiční platforma a levná směnárna v jednom. Zkrátka taková moderní alternativa k bankovnímu účtu. Platební karta vám zase umožní levné platby a výběry z bankomatů. A to nejen v Česku, ale díky výhodným kurzům také v zahraničí.

Platforma Revolut

Platforma Revolut

Revolut je dostupný ve 4 různých tarifech. Každý tarif přináší odlišné služby a odlišné limity pro bezplatné finanční operace (např. bezplatné výběry z bankomatů, převody měn a podobně).

Základní tarif s nejnižšími limity je zdarma, zatímco nejdražší tarif vyjde na 300 korun měsíčně.

Dodatečné poplatky zaplatíte za převod měn o víkendu (1 %), za nadlimitní převod měn (0.5 %), za nadlimitní výběry z bankomatů (2 %) nebo třeba za investování (až 2.5 %). Srovnání všech tarifů a výpis poplatků najdete v podrobné recenzi níže. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Moderní alternativa k bankovnímu účtu
 • Bezplatné a rychlé transakce
 • Výhodné směnné kurzy
 • Lze investovat do akcií, komodit a kryptoměn
 • Platební karta, virtuální karty i platby telefonem

Nevýhody

 • Limity pro výběry z bankomatu
 • Poplatek za převod měn během víkendu
 • Nekvalitní zákaznický servis
 • Prémiové služby jsou za příplatek

Pro koho je Revolut vhodný a komu jej naopak nedoporučujeme?

Revolut je především vhodný pro ty, kdo:

 • často cestují do zahraničí a potřebují platit v cizích měnách bez poplatků za směnu měn,
 • chtějí mít možnost vkládat a vybírat peníze na účet prostřednictvím různých platebních metod včetně bankovních převodů, kreditních karet a plateb mobilním telefonem,
 • hledají možnosti investování do akcií a kryptoměn,
 • preferují moderní a digitální bankovnictví s vysokou úrovní bezpečnosti.

Na druhé straně, Revolut nemusí být vhodný pro ty, kdo:

 • preferují klasické bankovnictví s osobním kontaktem a podporou zákazníků,
 • potřebují komplexní bankovní služby, jako jsou úvěry nebo hypotéky,
 • nevyužívají často zahraniční platby nebo investování.

Hodnocení Revolut: 80%

Základní informace o Revolut

Název Revolut
Provozovatel Revolut Payments UAB / Revolut Bank UAB (Litva)
Regulace LB (litevská centrální banka)
Rok založení 2015 (Velká Británie)
Čeština Ano
Služby Online platby, platby kartou, výběry hotovosti, převod měn, investování
Podporované měny 31 (CZK, EUR, USD, GBP…)
Minimální vklad Libovolný
Vklady a výběry peněz Bankovní převod, platební karty
Poplatek za využívání služby 0 až 3 000 Kč ročně (dle tarifu)
Další poplatky Ano
Investiční produkty Přes 50 kryptoměn (BTC, ETH, XRP, ADA a další)
Americké akcie
Komodity (zlato a stříbro)
Minimální investice 1 USD

Jak funguje Revolut?

Revolut si můžete představit jako elektronickou peněženku a investiční aplikaci v jednom.

Každý klient má k dispozici multiměnový účet, pomocí kterého může zadávat tuzemské i přeshraniční platby, převádět měny za výhodné kurzy nebo investovat do akcií, komodit či kryptoměn.

Účet se spravuje přes jednoduchou mobilní aplikaci, která podporuje přes 20 jazyků včetně češtiny.

Stěžejním bodem nabídky je předplacená karta, kterou můžete používat pro každodenní platby i výběry z bankomatů. Kartu lze přidat také do aplikací Google Pay či Apple Pay, což vám umožní platit mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami.

Je Revolut banka? Ano i ne. Revolut působí prostřednictvím 2 litevských firem, avšak jen jedna z nich má bankoví licenci. Elektronický účet, pomocí kterého se provádí veškeré směny a transakce, spravuje společnost bez licence. Společnost s bankovní licencí poskytuje pouze vkladové účty.

Služby a nástroje

Přeshraniční platby

Aplikaci Revolut proslavily zejména bezplatné mezinárodní platby s výhodnými kurzy. Postupem času se ovšem tato funkce prakticky vytratila.

Nejprve došlo k výraznému snížení limitů pro bezplatné mezinárodní platby a přidaly se také poplatky za víkendové platby. Později Revolut sloučil přeshraniční a SWIFT platby do jedné kategorie, což přineslo zásadní změny v poplatcích.

A jak je to se zahraničními platbami dnes?

Klienti s účtem Standard a Plus zaplatí poplatek u každé mezinárodní platby. Zákazníci Premium mají každý měsíc 1 mezinárodní platbu zdarma a s účtem Metal máte zdarma 3 platby měsíčně. Velikost poplatku je 0,3 % z převáděné částky (min. 10 Kč, max. 150 Kč).

Platební karta Revolut

Revolut nabízí předplacenou kartu, kterou lze využít pro každodenní platby i výběry z bankomatů. A to nejen v Česku, ale i kdykoliv jinde.

Revolut poskytuje karty platebních sítí VISA nebo Mastercard, avšak značku si klienti vybrat nemůžou. Značku karty, kterou vám Revolut poskytne, uvidíte v mobilní aplikace ještě před objednáním karty.

Platební karty Revolut

Platební karty Revolut

Největší výhodou karty Revolut je levná směna peněz do cizích měn. Karta podporuje více než 30 světových měn s mnohem výhodnějšími směnnými kurzy, než které vám nabídnou tuzemské banky. Zkrátka ideální parťák na služební cestu nebo dovolenou v zahraničí.

Návod Jak získat a aktivovat kartu Revolut?

 1. V aplikaci Revolut otevřete záložku Karty a zvolte možnost Přidat kartu.
 2. Z nabídky vyberte Debetní karta a vyplňte údaje potřebné pro dokončení objednávky (dodací adresa, způsob dodání, PIN karty). Před dokončením objednávky uvidíte i cenu za doručení karty.
 3. Po dokončení objednávky musíte pár dní počkat na dodání karty. Kartu ovšem můžete používat ještě před tím, než ji fyzicky obdržíte. Stačí ji propojit s Google Pay nebo Apple Pay a můžete začít.
 4. Abyste kartu mohli používat, musíte na ni vložit peníze. Vklad provedete přímo v aplikaci Revolut, a to pomocí jiné platební karty nebo bankovního převodu (o tom ale později).

Výhodou předplacených karet je, že nejsou napojené na bankovní účet. Nemusíte se tedy bát, že vám bankovní účet někdo vybílí. V aplikaci lze kartu navíc zablokovat i odblokovat, upravit platební limity a povolit nebo zakázat bezkontaktní platby.

V nabídce Revolut jsou také jednorázové virtuální karty, které zvyšují bezpečnost při online platbách. Jednorázové karty mají elektronickou podobu a jejich CVC kód se po každé platbě změní, takže je nikdo nemůže použít opakovaně.

Převod mezi měnami

Účet u Revolutu je multiměnový, takže na něm můžete držet nebo směňovat 31 měn:

AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, ISK, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RSD, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR

Peníze, které na účet vložíte, můžete převést do libovolné měny. Podmínky převody jsou opravdu výhodné, protože Revolut používá jeden (středový) kurz pro nákup i prodej měn. Naproti tomu banky mají pro nákup a prodej odlišné kurzy, jejichž rozdíl může být i několik procent.

Převod u Revolutu je tedy mnohem výhodnější, ale pozor na 2 věci:

 • Bezplatné převody lze provádět jen do určitého limitu. Pokud měsíční limit překročíte, tak vás převod vyjde na 0.5 %.
 • Převody uskutečněné o víkendu mají speciální přirážku 1 %.

Chytré plánování rozpočtu

Součástí aplikace Revolut je nástroj pro plánování rozpočtu, kde můžete svoje výdaje přehledně kontrolovat. Plánování rozpočtu vám také ukáže, jak se vám daří plnit nastavené cíle.

Za zmínku stojí také nástroj Trezor Revolut Vault, což je v podstatě obdoba spořicího účtu. Do trezoru můžete posílat přebytek ze zaokrouhlených plateb nebo vkládat peníze – jednorázově i pravidelně. Peníze v trezoru jsou oddělené od hlavního zůstatku, avšak můžete je kdykoliv převést. Vytvořit lze také skupinový trezor, na kterém spoří více uživatelů společně.

Nástroj Trezor Revolut Vault

Nástroj Trezor Revolut Vault

Typy účtů

Revolut nabízí celkem 4 typy účtů (nebo chcete-li tarifů). Pojďme se podívat, co vám jednotlivé účty umožní, jaké mají limity a kolik stojí.

 • Standard – Základní účet, za který nic neplatíte. S tímto účtem můžete každý měsíc směnit peníze v hodnotě 25 000 korun úplně bez poplatků. Bezplatné jsou také výběry z bankomatů kartou Revolut do 4 500 korun měsíčně. Za doručení karty ovšem zaplatíte 99 až 199 Kč.
 • Plus (900 Kč ročně) – Účet Plus má stejné limity jako Standard, ale nabízí mnoho výhod a přidaných služeb. Mezi nimi například bezplatné dodání platební karty, prioritní zákaznická podpora, možnost vrácení peněz až 90 dní po nákupu nebo úročení uložených peněz.
 • Premium (1750 Kč ročně) – Účet Premium vám zajistí vyšší limity pro bezplatné výběry z bankomatů, 1 bezplatnou přeshraniční platbu měsíčně, nižší poplatky při investování nebo virtuální karty. Zapomenout nesmíme ani na bezplatný převod měn bez limitu.
 • Metal (3000 Kč ročně) – To nejlepší (a nejdražší), co Revolut nabízí. Tento účet vám kromě vyšších limitů nabídne například cashback za platby kartou.

Pro lepší přehled se podívejte na srovnání tarifů níže. Kompletní srovnání najdete na webu Revolut.

  Standard Plus Premium Metal
Cena Zdarma 89,99 Kč/ měsíc 174,99 Kč/ měsíc 299,99 Kč/ měsíc
Výběry hotovosti bez poplatků 4 500 Kč/měsíc
max. 5 výběrů/měsíc
4 500 Kč/měsíc 9 000 Kč/měsíc 22 000 Kč/měsíc
Bezplatné mezinárodní platby Ne Ne 1 zdarma / měsíc 3 zdarma / měsíc
Směna deviz bez poplatků 25 000 Kč/měsíc 25 000 Kč/měsíc Bez omezení Bez omezení
Účty Revolut Junior 1 dítě 2 děti 2 děti 5 dětí
Jednorázové virtuální karty Ano Ano Ano Ano
Bezplatné dodání karty Ne Standardní doba Expresní dodání Expresní dodání
Investování do akcií 1 obchod měsíčně zdarma, ostatní 0.25 % (min. 28 Kč) 3 obchody měsíčně zdarma, ostatní 0.25 % (min. 28 Kč) 5 obchodů měsíčně zdarma, ostatní 0.25 % (min. 28 Kč) Zdarma
Investování do kryptoměn přirážka 2.5 % přirážka 2.5 % přirážka 1.5 % přirážka 1.5 %
Investování do komodit přirážka 1.5 % přirážka 1.5 % přirážka 0.25 % přirážka 0.25 %
Úročení uložených peněz Ne Ano Ano Ano
Cashback u plateb kartou Ne Ne Ne 0.1 % v Evropě
1 % mimo Evropu
 • JuniorÚčet určený pro děti, který získáte ke každému tarifu. Účet Junior učí děti hospodařit s penězi, spořit a osvojit si tak základy finanční gramotnosti. Z pozice rodiče máte nad juniorskými účty neustálou kontrolu a můžete na ně dohlížet. Podle typu tarifu lze využívat 1 až 5 juniorských účtů.

Poplatky u Revolut

Konečně se dostáváme k tomu, co bude většinu čtenářů zajímat nejvíce – k poplatkům.

Většina služeb je zdarma, ale jen do určitého limitu. Typickým příkladem jsou výběry hotovosti, mezinárodní platby nebo převody měn. Pokud měsíční limit překročíte, tak si Revolut naúčtuje poplatky. A ty nemusí být zrovna nízké.

Pojďme se na jednotlivé poplatky podívat:

 • Vklad peněz – Zdarma.
 • Doručení karty Revolut – Za doručení karty u standardního účtu se platí 99 až 199 korun. U zpoplatněných účtů je doručení karty zdarma.
 • Výměna karty – 140 Kč + náklady za doručení.
 • Výběr hotovosti – Výběr z bankomatu pomocí karty Revolut je zdarma do určitého limitu (viz tabulka výše). Při překročení limitu se platí 2 % ze všech vybraných prostředků, minimálně však 30 Kč za každý výběr.
 • Převod měn – Převody v rámci měsíčního limitu jsou zdarma. Pokud limit pro bezplatnou směnu překročíte, zaplatíte za převod měn 0.5 %. Pozor také na převod o víkendu, kde se platí přirážka 1 %.
 • Mezinárodní platby – Za mezinárodní platby si Revolut účtuje 0,3 % z převáděné částky (min. 10 Kč, max. 150 Kč). Je-li měna převodu jiná, než je místní měna země příjemce, tak se platí paušální poplatek 90 Kč (pro USD, EUR, GBP, CHF) nebo 150 Kč (ostatní měny).
  S tarifem Premium máte 1 mezinárodní platbu měsíčně zdarma, zatímco s tarifem Metal můžete každý měsíc odeslat až 3 mezinárodní platby zdarma.
 • Poplatky za investování – Za každý obchod s akciemi zaplatíte 28 Kč (1 EUR). Dalších 0.12 % ročně si Revolut účtuje za úschovu cenných papírů.

Poplatky za investování

 • Poplatek za zprostředkování obchodu – Za každý obchod s akciemi zaplatíte 0.25 %, minimálně však 28 Kč za obchod. U kryptoměn zaplatíte 2.5 %, zatímco u komodit je přirážka 1.5 %. Sazby se ovšem liší pro jednotlivé tarify a o víkendu se zvyšují.
 • Spread (rozdíl nákupní a prodejní ceny) – K poplatku za zprostředkování obchodu si připočítejte ještě odchylku nákupní/prodejní ceny od středového kurzu, která je asi 0.2 až 0.3 %.
 • Poplatek za úschovu – Za úschovu akcií si Revolut naúčtuje 0.12 % ročně. Uložení kryptoměn i komoditních kontraktů je zdarma.

Kompletní sazebník poplatků pro jednotlivé tarify najdete na webu Revolut.

Registrace, vklady a výběry

Registrace u Revolutu je opravdu jednoduchá a nezabere víc než 15 minut. Potřebovat budete jen mobil s připojením k internetu a doklad totožnosti.

Výhodou je, že všechno zvládnete online, takže nemusíte nikam chodit ani nic podepisovat.

No a jak registrace probíhá?

Návod Registrace u Revolut krok za krokem

 1. Nejprve si stáhnete aplikaci Revolut do vašeho mobilu. Aplikace je dostupná na Google Play i App Store.
 2. Po spuštění aplikace vyplníte svoje telefonní číslo a zvolíte libovolné heslo.
 3. Potom opíšete kód, který obdržíte SMSkou.
 4. Aplikace vás požádá o osobní údaje – jméno, bydliště a email.
 5. Jakmile vyplníte potřebné informace, tak přichází na řadu ověřovací platba.
 6. Následuje ověření identity, ke kterému si připravte doklad totožnosti (občanský průkaz, pas nebo řidičák). Doklad vyfotíte mobilem a kopii nahrajete spolu s jednou selfie fotkou na účet.

Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit praní špinavých peněz a dalším nelegálním aktivitám.

Vklady a výběry

Vklady i výběry peněz lze provést pomocí bankovního převodu nebo platební kartou. Za vklady ani za výběry si Revolut neúčtuje žádné poplatky, ale pozor na poplatky třetích stran (vydavatel karty, vaše banka, korespondenční banky).

Teď ale jedna špatná zpráva.

Od února 2022 se značně zkomplikovaly korunové vklady bankovním převodem. Revolut totiž zrušil svůj sběrný účet u Raiffeisenbank, na který bylo možné posílat CZK bez poplatků. Uživatelům tak zůstávají 3 možnosti, jak na Revolut poslat peníze:

 • Vklad platební kartou Visa nebo Mastercard (zdarma).
 • Vklad bankovním převodem pomocí SEPA platby (EUR) nebo zahraniční platby (CZK a další měny). SEPA platby bývají zdarma nebo se symbolickým poplatkem kolem 1 koruny. Podstatně dražší jsou zahraniční platby, za které si banky běžně účtují poplatek kolem 100 až 300 korun. Nejdražší bývají dolarové platby, kde se navíc platí poplatky korespondenčním bankám (běžně 20 až 30 dolarů za platbu).
 • Převod peněz od jiného uživatele Revolutu (zdarma).

Investování přes Revolut

Jednou z posledních novinek aplikace Revolut je investiční sekce, přes kterou můžete investovat do komodit, kryptoměn a akcií.

Investování přes Revolut je opravdu jednoduché a zvládne to i úplný začátečník. Stačí si vybrat aktivum, zvolit částku a máte hotovo.

Akcie

Přes aplikaci Revolut lze investovat do více než 800 akciových titulů z amerického trhu. V nabídce nechybí populární akcie jako Google, Facebook, Apple nebo Tesla.

Výhodou je, že nemusíte kupovat celé akcie. Můžete nakoupit třeba jen zlomek akcie za 1 dolar. Nevýhodou je naopak to, že zakoupené akcie nelze převést k jinému brokerovi.

Za každý obchod zaplatíte poplatek 28 korun (1 EUR) + spread (rozdíl nákupní a prodejní ceny). Poplatku za obchodování akcií se ale můžete vyhnout, protože každý tarif má určitý počet obchodů měsíčně zdarma.

Srovnání poplatků za nákup vybraných akcií prostřednictvím Revolutu a vybraných brokerských společností naleznete v tabulce níže:

 revolutXTBeToroDegiro
ČEZ za 20,000 Kč
Nenabízí
CZ akcie
0
Nenabízí
CZ akcie
40
Apple za 1,000 $2.50 $
0 $
0 $
2.00
Allianz za 1,000 €
Nenabízí
DE akcie
0
0
4.90
Tesco za 1,000 £
Nenabízí
UK akcie
0 £
0 £
4.90
Komisní poplatky ze dne 14.2.2024, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze DEGIRO
Komisní poplatky ze dne 14.2.2024, výše poplatku se může měnit.

Kromě poplatku za zprostředkování obchodu se platí také poplatek za úschovu akcií. Ten je 0.12 % ročně z tržní hodnoty zakoupených akcií. Poplatek se platí na měsíční bázi (tj. 0.01 % měsíčně).

Musíme zdůraznit, že Revolut je při nákupu akcií pouhý zprostředkovatel. Nákup akcií a jejich uložení zajišťuje partnerský broker DriveWealth LLC, člen FINRA a SIPC.

Kryptoměny

Z účtu Revolut můžete nakupovat a prodávat přes 50 kryptoměn:

V nabídce najdete například Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Ripple, Stellar, Cardano, DogeCoin, EOS, Tezos, Uniswap, Solana, Polkadot, Cosmos, Chainlink, BAT, Aave, Algorand a nespočet dalších.

Nabídka kryptoměn je opravdu široká, ale má to háček. Kryptoměny lze pouze nakupovat, prodávat nebo posílat mezi uživateli Revolutu. Výběr zakoupených kryptoměn na vlastní peněženku je možný pouze u Bitcoinu. Vklad kryptoměn Revolut nepodporuje vůbec.

Za obchodování s kryptoměnami si Revolut účtuje poplatek 2.5 % (Standard/Plus) nebo 1.5 % (Premium/Metal). K tomu si připočítejte ještě odchylku nákupního/prodejního kurzu od středového kurzu (asi 0.2 % až 0.5 %). Celkově tedy za nákup nebo prodej kryptoměn zaplatíte asi 2.7 % až 3 %.

Srovnání poplatků za nákup Bitcoinu prostřednictvím Revolut s dalšími platformami naleznete v tabulce níže:

 revolutBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?2.8 %
2.2 %
Nelze
3.4 %
Rychlý nákup (převod) ?2.8 %
0.2 %
2.5 %1.5 %
Nákup přes burzu ?
Nelze
0.1 %
Nelze
0.5 %
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše poplatku se může měnit.

Komodity

Nabídku komodit tvoří 2 drahé kovyzlato a stříbro.

Zakoupené kovy můžete uložit do virtuálního trezoru, směnit za měny či kryptoměny, ale také využít pro platby kartou Revolut (komodita se automaticky převede na potřebnou měnu). Výhodou je, že objednávky můžete zadávat od necelé koruny.

Do nákladů za obchodování komodit se promítne spread (cca 0.3 % za pokyn) a poplatek Revolutu. Velikost poplatku je 1.5 % pro účty Standard a Plus (2.25 % o víkendu) nebo 0.25 % pro účty Premium a Metal (1 % o víkendu).

Kdo stojí za Revolut

Provozovatelem aplikace je britská společnost Revolut Ltd, která podléhá regulacím úřadu FCA. V čele společnosti stojí zakladatelé Revolutu Nikolay Storonsky (CEO) a Vlad Yatsenko (CTO).

V Česku Revolut působí prostřednictvím litevských poboček Revolut Bank UAB a Revolut Payments UAB. První zmiňovaná společnost je držitelem bankovní licence od litevské centrální banky (LB). Společnost Revolut Payments UAB bankovní licenci nemá, ale podléhá dohledu LB.

Produkty související s pojištěním poskytuje společnost Revolut Travel Ltd, zatímco služby z oblasti obchodování a investic má na starosti společnost Revolut Securities Inc. (člen FINRA/SIPC).

Pojištění peněz

Uživatelé Revolutu s daňovým domicilem v Česku uzavírají smlouvu s litevskou společností Revolut Payments UAB. Tato společnost nemá bankovní licenci, takže peníze uložené u této firmy nejsou pojištěné.

Při registraci se vám vytvoří také bankovní účet u Revolut Bank, ale má to háček. Peníze u Revolut Bank jsou sice pojištěné do výše 100 000 eur, ale nemůžete s nimi volně nakládat. Revolut Bank totiž poskytuje pouze vkladové účty, které slouží k uchování peněz. Veškeré transakce nebo směny se musí provádět přes elektronický účet, který spravuje Revolut Payments UAB.

V praxi tedy máte účty dva. Jeden účet slouží pro transakce a peněžní operace (není pojištěný) a druhý účet slouží pouze k uložení peněz (je pojištěný).

Zkušenosti s Revolut

Chcete vědět, jaké zkušenosti s Revolut mají ostatní uživatelé? Potom si nezapomeňte pročíst internetové recenze a diskuse. Je jich opravdu hodně a najdete v nich nejen chválu, ale i ostrou kritiku.

Pokud na pročítání diskusí nemáte čas, máme pro vás stručné shrnutí:

Spokojení zákazníci vyzdvihují zejména výhodné převody měn a levné platby v zahraničí. Pochvalu si zaslouží také povedená mobilní aplikace nebo český překlad. Ten má sice ještě nějaké mouchy, ale velmi rychle se zdokonaluje.

Nás ovšem zajímaly spíše negativní ohlasy.

Klienti nejčastěji kritizují špatnou zákaznickou podporu, která pro uživatele s účty Standard a Plus prakticky neexistuje. Na odpovědi se čeká celé dny, na vyřešení případných problémů týdny až měsíce. Veškerá komunikace navíc probíhá přes chat v aplikaci nebo přes sociální sítě. Žádný email ani telefonní číslo Revolut neuvádí.

Mnoho stížností se týká také zablokovaných účtů nebo zamítnutých plateb. Důvodem k blokací bývají obvykle „podezřelé“ platby, což mohou být všechny větší platby – například i výplata od zaměstnavatele. Účet lze odblokovat tím, že Revolutu poskytnete kopie potřebných dokumentů. Jenže i to může být poměrně složité, protože zákaznická podpora neumí česky a nevyzná se v české legislativě.

Co klienti oceňují:

 • Výhodná směna měn
 • Mnoho funkcí a nástrojů
 • Jednoduchá a intuitivní aplikace

Co klienti kritizují:

 • Mizerná zákaznická linka
 • Blokování účtů kvůli podezřelým platbám
 • Vyšší poplatky při investování

Na co si dát pozor?

 • Investiční aktiva (akcie, komodity a vybrané kryptoměny) nelze převést z účtu Revolut. Můžete je pouze nakoupit nebo prodat.
 • Pozor na převody peněz a investování o víkendu, platí se vyšší poplatky.
 • Pozor na překročení limitů pro bezplatný výběr hotovosti, bezplatný převod měna a podobně.
 • Převody větších částek může Revolut vyhodnotit jako podezřelé. V takovém případě dojde k dočasnému zablokování účtu, dokud klient nedoloží původ peněz.

Uživatelská hodnocení Revolut

Revolut - recenze a zkušenosti

Revolut – recenze a zkušenosti

Shrnutí recenze Revolut

Služba funguje od roku 2015, ale už nyní má více než 18 milionů klientů z celého světa. Bez nadsázky tak můžeme říct, že se jedná o jeden z nejúspěšnějších FinTechů všech dob.

Revolut je unikátní projekt, který má opravdu co nabídnout. To ale ještě neznamená, že službu ocení úplně každý.

Revolut je ideální služba pro ty, kteří rádi cestují, nakupují v zahraničních e-shopech nebo provádí přeshraniční platby. Zkrátka pro každého, kdo se setkává nejen s českými korunami, ale také s cizími měnami.

Přesně k tomuto účelu Revolut vznikl a přesně tady funguje dokonale.

To stejné bohužel nemůžeme říct o investování.

Řekněme si na rovinu, že existují lepší a levnější alternativy k nákupu akcií a kryptoměn. Například společnost XTB vám umožní obchodovat akcie a ETF zcela bez poplatků, a navíc si svoje cenné papíry můžete převést k jinému brokerovi. Pro obchodování kryptoměn jsou zase výhodnější a transparentnější kryptoměnové burzy nebo směnárny (např. Binance).

Pro převody měn a platby v zahraničí vám ale Revolut poslouží skvěle.

Máte vlastní zkušenosti se službou Revolut? Chybí vám v recenzi nějaké informace? Napište nám dolů do komentářů!

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

 • sankce a revolut
  4.3.2022 9:43
  sankce a revolut
  Autor

  Jaký je váš názor na budoucnost Revolutu? Je to ruská aplikace s evropským sídlem, což je v podstatě stejný případ jako Sberbank. Peníze jsem pro jistotu už minulý týden vybral, ale mám tam krypto a akcie, které vybrat nejdou. Prodávat je nechci kvůli daním. Věříte jim nebo ne?

  ps: The Telegraph už v roce 2019 informoval, že Revolutu hrozí ztráta evropské bankovní licence. Důvod? Jeho zakladatel Nikolaj Storonskij je napojen na vrcholné představitele Ruska (jeho otec je ředitelem jedné z divizí Gazpromu).

  • Tonda
   5.3.2022 9:59
   Tonda
   Autor

   Taky jsem nad tím přemýšlel, ale asi by to mělo být v pohodě. Společnost sídlí v UK, peníze se ukládají u litevské banky a akcie u amerického brokera. Ty instituce jsou pojištěné, takže v “ohrožení” jsou podle mě jen kryptoměny. A jen tak pro zajímavost, druhým zakladatelem je Ukrajinec, a toho asi nikdo trestat nechce.

 • Ivan L.
  3.3.2022 11:45
  Ivan L.
  Autor

  Ahoj, v pondělí jsem posílal peníze z Revolutu na můj bankovní účet. Podle Revolutu měla platba trvat 2 dny. Dnes je ale čtvrtek a pořád jsem peníze neobdržel. Stalo se vám něco podobného? Nebo mám platbu reklamovat?

  • Vláďa
   3.3.2022 17:36
   Vláďa
   Autor

   Ještě počkej. Posledně mi výběr trval přesně týden. Jen pro info, vybíral jsem koruny na bankovní účet vedený u KB, ale předpokládám, že u ostatních měn/bank to bude podobný.

 • Anonym
  9.2.2022 10:23
  Anonym
  Autor

  Dobrý den, potřeboval bych poslat z českého účtu (Kč) na slovenský účet (Euro) větší obnos peněz, cca 50 000 Eur. Nechce se mi platit velkou kurzovní marži klasickým bankovním domům. Díky tomuto se mi líbí právě Revolut. Myslíte si, že právě pro tuto situaci je Revolut vhodný?

 • Josef2207
  4.1.2022 13:39
  Josef2207
  Autor

  Chtěl bych virtuální kartu VISA vyměnit za Mastercard. U některých bank vyžadují Mastercard, karty VISA neakceptují.Jak to provést?

 • Aleš
  11.8.2021 11:12
  Aleš
  Autor

  Mě by zajímalo jestli revolut má pojištění u akcií, kryptoměn.. Kdyby zbankrotaval, že mi moje peníze někdo vyplatí.. Děkuji za odpověď

  • InvestPlus
   22.8.2021 12:36
   Autor

   Dobrý den,

   nejprve k akciím: Revolut je introducing broker, takže objednávky svých klientů přeposílá k partnerskému brokerovi. Ten objednávky zrealizuje a zakoupené akcie v souladu s právními předpisy uloží (zdroj).

   V případě Revolutu je tímto partnerským brokerem aktuálně DriveWealth (který má mimochodem na Trustpilotu velmi špatné uživatelské hodnocení). DriveWealth je členem organizace SIPC, takže každý účet u tohoto brokera je pojištěný až do výše $500,000 proti úpadku společnosti. Jinými slovy: Případný bankrot Revolutu by Vaše akciové portfolio neměl ohrozit.

   Nevýhodou Revolutu je však v tomto ohledu fakt, že ke změně partnerského brokera může dojít takřka kdykoliv. S případnou změnou by se pak pochopitelně změnily i konkrétní podmínky pojištění Vašeho portfolia.

   O pojištění kryptoměn se Revolut nezmiňuje, takže předpokládám, že žádné pojištění není. Revolut kryptoměny drží na svém vlastním účtu, takže bankrot společnosti by Vaše portfolio mohl ohrozit. Revolut navíc neumožňuje posílat kryptoměny na externí peněženky, což vidím jako zásadní problém.

   Co se týče akcií, osobně bych se tedy nebál Revolut používat pro krátkodobé a drobné spekulace, ale větší investice bych prováděl jinde. Ideálně u nějaké známé a ověřené brokerské firmy. U kryptoměn platí obecné pravidlo, že větší objemy je z bezpečnostních důvodů vhodnější držet ve vlastní peněžence (například Ledger nebo Trezor).

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář