Aktualizováno

Crypto.com DeFi Wallet – Recenze peněženky, poplatky, návod, zkušenosti

Crypto.com DeFi Wallet – Recenze peněženky, poplatky, návod, zkušenosti

V této recenzi se zaměříme na self-custody peněženku Crypto.com DeFi Wallet, za kterou stojí známá burza Crypto.com. Pojďme zjistit, jak peněženka funguje, co všechno umí a zda je lepší než aplikace od konkurenčních burz Binance (Trust Wallet) a Coinbase (Coinbase Wallet).

Electrum recenze

Crypto.com DeFi Wallet – Recenze ve zkratce

POZOR

Burza Crypto.com nabízí 2 mobilní peněženky – Crypto.com App (oficiální burzovní aplikace a custodial peněženka) a Crypto.com DeFi Wallet (self-custody peněženka).

Crypto.com DeFi Wallet je aplikace pro smartphony a stolní počítače, která slouží k zasílání a ukládání kryptoměn. Vybrané kryptoměny lze také nakupovat, směňovat nebo zhodnotit pomocí stakingu.

Crypto.com DeFi Wallet funguje jako self-custody peněženka, takže uložené kryptoměny jsou opravdu vaše. Toto je zásadní výhoda oproti burzovním aplikacím (např. Crypto.com App), kde kryptoměny svěřujete správci, který je může ztratit, zneužít nebo zablokovat.

Aplikace podporuje Bitcoin, Ethereum a 30 dalších blockchainů. Používání aplikace je bezplatné a anonymní, avšak některé služby (třeba nákup kryptoměn) vyžadují ověření totožnosti.

Kryptoměny se ukládají do multiměnové peněženky, kterou si uživatel vytvoří během úvodního nastavení. Peněženek si můžete vytvořit i více, takže kryptoměny lze ukládat společně i odděleně. Záleží jen na vás. Na a pokud už peněženku máte, můžete ji do aplikace vložit pomocí seedu.

Výhody

 • Self-custody peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn, staking…

Nevýhody

 • Nemá český překlad
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nelze importovat papírovou peněženku

Hodnocení Crypto.com DeFi Wallet: 80%

Crypto.com DeFi Wallet – Základní informace

Název Crypto.com DeFi Wallet
Rok vydání 2021
Provozovatel Foris DAX MT Limited (Malta)
Dostupné jako Mobilní aplikace (Android, iOS)
Program pro PC (Windows)
Plug-in pro webový prohlížeč
Typ peněženky Online (Hot wallet)
Správce peněženky Uživatel (self-custody)
Podporované kryptoměny 1000+ kryptoměn a tokenů z 30+ blockchainů
(BTC, ETH, LTC, ADA, DOT…)
Poplatky Transakční poplatky
Poplatky na směnu/nákup kryptoměn
Správa více peněženek ANO
Zálohování peněženky ANO (seed)
Zabezpečený přístup ANO (PIN, biometrie, 2FA)
Čeština NE

Krypto peněženka Crypto.com DeFi Wallet

Crypto.com DeFi Wallet je decentralizovaná softwarová peněženka pro mobilní telefony a stolní počítače. Pomocí peněženky můžete přijímat, odesílat nebo ukládat stovky kryptoměn a tokenů. Vybrané kryptoměny lze přes aplikaci také nakupovat, směňovat nebo stakovat.

Aplikace nevyžaduje registraci ani ověření identity (KYC), takže používání je zcela anonymní.

Crypto.com DeFi Wallet Coinomi Exodus Trust Wallet BlueWallet
Multipeněženky -
Multisig peněženky - - - -
Watch-only peněženky - - -
Staking / Earn / Rewards -
Nákup kryptoměn za fiat
Směna kryptoměn -
Popdora dApps -
Správa hardware peněženek - - - -

Podporované kryptoměny

Aplikace podporuje přes 1000 kryptoměn a tokenů z více než 30 blockchainů (včetně sítí Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Avalanche, Cardano nebo Cronos).

Crypto.com DeFi Wallet Coinomi Exodus Trust Wallet BlueWallet
Podporované blockchainy 30+ 125+ 30+ 65 pouze Bitcoin
Podporované krypto 1000+ 1 500+ 240+ 10 000+ 1
Bitcoin (BTC)
Ethereum (ETH) -
Litecoin (LTC) -
Ripple (XRP) -
Cardano (ADA) - - -
Polkadot (DOT) - -
Monero (XMR) - - -
ERC20 tokeny (BNB, USDT…) -
NFT -

Jak funguje Crypto.com DeFi Wallet

Aplikace vám po instalaci vytvoří multi-měnovou peněženku, do které můžete posílat libovolné kryptoměny a tokeny. Pokud by vám jedna peněženka nestačila, můžete si vytvořit další.

Každou peněženku, kterou přes aplikaci vytvoříte, doporučujeme zálohovat opsáním seedu.

Co je to seed? Seed je unikátní fráze složená z 12 až 24 anglických slov, ze které se generují všechny kryptoměnové adresy a klíče. Pokud peněženku ztratíte nebo zničíte, pomocí původního seedu můžete přístup k peněžence získat zpět.

Obnovení peněženky

Pokud už peněženku máte, můžete ji do aplikace vložit pomocí seedu. Aplikace ovšem nepodporuje všechny formáty bitcoinových adres, takže po vložení peněženky se nemusí zobrazit celý zůstatek.

Abychom byli konkrétní – aplikace zobrazí BTC uložené na adresách typu bech32. Bitcoiny uložené na adresách se starším formátem (P2SH a P2PKH) se ale nezobrazí.

Tento problém je u self-custody peněženek poměrně častý (viz třeba Trust Wallet a Coinbase Wallet). Jednou z mála výjimek je aplikace Coinomi, která podporuje všechny formáty bitcoinových adres.

Další nevýhodou je, že aplikace nedokáže importovat kryptoměny z privátního klíče. To znamená, že do aplikace nedostanete kryptoměny z papírové peněženky (jedině přes jinou aplikaci, která umí nahrát kryptoměny z privátního klíče).

Crypto.com DeFi Wallet Coinomi Exodus Trust Wallet BlueWallet
Formát vytvořené peněženky bech32 P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / bech32 bech32 P2SH / bech32
Podporované formáty (import) bech32 P2PKH / P2SH / bech32 bech32 bech32 P2PKH / P2SH / bech32
Podporované formáty (platby) P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / P2SH / bech32
Hierarchical Deterministic (HD)
Vložení papírové peněženky - -
Podpora Lightning Network - - -

Funkce a nástroje

Aplikace je přehledná a intuitivní, i když na první pohled může působit trochu chaoticky. Po pár minutách se ale v aplikaci zorientuje každý.

Peněženka Crypto.com DeFi Wallet

Peněženka Crypto.com DeFi Wallet

Hlavní funkce jsou rozdělené do 5 sekcí:

 • WALLET – Základní přehled peněženky. V této sekci uvidíte zůstatky na vaší peněžence, tlačítka na přijímání (Receive) nebo odesílání (Send) kryptoměn a tlačítko pro nákup kryptoměn (Buy).
 • NFT – Jak už název napovídá, tato sekce je zaměřená na NFT. Uživatelé zde mohou NFTčka prohlížet, nakupovat nebo dokonce vytvářet.
 • BROWSER – Browser je prohlížeč, přes který můžete vyhledávat a spouštět decentralizované aplikace (např. decentralizované směnárny PancakeSwap, Uniswap nebo 1inch).
 • SWAP – Integrovaná směnárna, přes kterou můžete směňovat tokeny ze stejného blockchainu (záložka Swap) nebo převádět tokeny mezi různými blockchainy (záložka Bridge). Směnárna podporuje 8 blockchainů: Cronos, Ethereum, BNB Smart Chain, Polygon, Avalanche-C, Fantom, Gnosis a Arbitrum.
 • Swap kryptoměn

  Swap kryptoměn

 • EARN – V záložce Earn uvidíte seznam kryptoměn a tokenů, které lze zhodnotit pomocí stakingu. Pokud nějaké tokeny začnete stakovat, najdete je právě v sekci Earn.

Co je to staking? Staking označuje proces, kdy uživatel uzamkne své tokeny na peněžence na určitou dobu a dostane za to odměnu v podobě úroku. Staking lze provádět pouze u kryptoměn s algoritmem PoS (Proof-of-Stake).

Nákup kryptoměn

U nákupu kryptoměn se na chvíli zastavíme. Samotná aplikace Crypto.com DeFi Wallet totiž nákup kryptoměn nepodporuje, ale pouze odkazuje na burzovní aplikaci Crypto.com App.

Abyste mohli nákup uskutečnit, musíte si burzovní aplikaci stáhnout, vytvořit si osobní účet, ověřit svoji totožnost, a nakonec obě aplikace propojit. Až potom budete moci kryptoměny nakoupit.

Nákup kryptoměn

Nákup kryptoměn

Je aplikace bezpečná?

Mobilní peněženky jsou pohodlné, ale z pohledu bezpečnosti představují řadu rizik. Mnohem bezpečnější jsou hardwarové peněženky, které vaše kryptoměny izolují od internetu, hackerů a virů.

Většina majitelů kryptoměn (uvádí se přes 90 %) ukládá kryptoměny na custodial peněženkách. Obvykle se jedná o centralizované burzovní a směnárenské aplikace, které vyžadují ověřování totožnosti.

Custodial peněženky jsou jednoduché, ale mají jednu zásadní nevýhodu: uložené kryptoměny (respektive privátní klíče) vlastní ve skutečnosti provozovatel aplikace. Uživatelé tedy musí spoléhat na to, že správce kryptoměny dobře zabezpečí a bude jednat férově.

Crypto.com DeFi Wallet je ovšem non-custodial peněženka, takže privátní klíče jsou zašifrované a uložené přímo ve vašem mobilu a vydavatel peněženky k nim nemá přístup. Nemůže se tedy stát, že by vaše kryptoměny ztratil, ukradl nebo zablokoval. Zároveň to ale znamená, že za své kryptoměny zodpovídáte vy sami.

POZOR

Nezodpovědné zacházení s citlivými údaji (privátní klíče, seed) nebo používání zavirovaného mobilu může vést ke ztrátě kryptoměn!

Aby se do aplikace nedostal nikdo cizí, přístup je zabezpečený přes PIN. V nastavení můžete zapnout i biometrické ověřování (otisk prstu) nebo dvou-faktorové ověřování (2FA).

Podrobný návod k Crypto.com DeFi Wallet

Začínáme…

 1. Stáhněte si aplikaci z důvěryhodného zdroje (oficiální web, Google Play nebo App Store).
 2. Spusťte aplikaci a vyberte, zda chcete peněženku vytvořit (Create a new wallet) nebo importovat (Import an existing wallet). Potvrďte obchodní podmínky a pokračujte přes tlačítko Continue.
 3. Zvolte nový PIN.
 4. Aplikace vám ukáže, že vytvoření peněženky proběhlo úspěšně. Než budete pokračovat, doporučujeme novou peněženku zálohovat přes tlačítko Back Up Now.
 5. Návod

  Návod

 6. Zálohování peněženky je snadné – Aplikace vám zobrazí 12 anglických slov (tzv. seed), které si opíšete na papír. Pokud mobil ztratíte nebo zničíte, pomocí seedu získáte kryptoměny zpět.
 7. POZOR

  Seed si opíšete na papír a dobře schovejte, aby se nedostal do cizích rukou. V žádném případě seed nefoťte mobilem ani neukládejte do počítače, aby soubor nemohli ukrást hackeři.

 8. Pokud chcete přidat další peněženku nebo upravit stávající peněženky, klikněte na profilový obrázek v levém horním rohu.
 9. Návod

  Návod

Zasílání kryptoměn

 1. V záložce Wallet klikněte na kryptoměnu, kterou chcete přijmout nebo odeslat.
 2. Pokud chcete kryptoměnu přijmout, klikněte na tlačítko Receive. Aplikace vám zobrazí přijímací adresu pro zaslání kryptoměn.
 3. Návod

  Návod

 4. Chcete-li kryptoměnu odeslat na jinou peněženku, zvolte možnost Send. V dalším kroku vyplňte adresu příjemce (Recipient Address) a částku (Amount). Nakonec transakci zkontrolujte a potvrďte.
 5. Návod

  Návod

Poplatky v aplikaci Crypto.com DeFi Wallet

 • Poplatek sítě – Pokud kryptoměny odesíláte z peněženky na jinou adresu, zaplatíte poplatek těžařům. Poplatek je součástí kryptoměnové sítě a nemine vás u žádné peněženky.
 • POZOR

  Poplatek sítě musíte uhradit v nativní měně blockchainu. Pokud například posíláte tokeny v síti Ethereum (tokeny typu ERC-20, ERC-721…), poplatek budete platit v ETH.

 • Poplatek za swap kryptoměn – Swap tokenů v rámci stejného blockchainu je zdarma, takže uživatelé platí jen transakční poplatek + malý spread (směnný kurz bývá nepatrně horší než reálný kurz). Převod tokenů mezi odlišnými blockchainy zahrnuje malý poplatek (obvykle do $1), který vám aplikace před potvrzením objednávky ukáže.
 • Poplatek za nákup/prodej kryptoměn – Nákup nebo prodej kryptoměn probíhá přes burzu Crypto.com (aplikace Crypto.com App), takže poplatky se odvíjí od aktuálního ceníku burzy. Celkové náklady za nákup kryptoměn se pohybují kolem 0.5 % (SEPA platba), respektive kolem 4 % (platba kartou). Více nejdete v recenzi Crypto.com (sekce Poplatky).

Kde koupit kryptoměny?

Chcete nakoupit kryptoměny za koruny, dolary či eura? Vyzkoušejte ověřené směnárny nebo burzy:

 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Zkušenosti s peněženkou Crypto.com DeFi Wallet

Aplikaci Crypto.com DeFi Wallet jsme testovali několik týdnů a kromě zmiňovaného problémů s importování bitcoinové peněženky jsme nenarazili na žádný zásadní problém.

Ostatní uživatelé hodnotí peněženku převážně kladně. Důvodem je široká nabídka kryptoměn, nadstandardní funkce (staking, dApps, NFT tržiště) a zejména bezproblémové přijímání a zasílání plateb.

A nevýhody?

Aplikace je přehledná a intuitivní, ale nemá český překlad, takže alespoň základní znalost angličtiny je pro uživatele podmínkou. Pokud vám angličtina dělá problémy, oceníte spíše mobilní peněženky s češtinou (třeba Coinomi).

Další nevýhodou je nákup kryptoměn za klasické fiat měny. Ten totiž probíhá přes burzovní aplikaci Crypto.com App, která vyžaduje registraci a ověření identity. Pokud byste chtěli nakupovat anonymně, musíte využít jiné služby – třeba bitcoinmaty nebo českou směnárnu SimpleCoin.

Shrnutí recenze Crypto.com DeFi Wallet

Pokud hledáte všestrannou a spolehlivou peněženku pro virtuální měny, Crypto.com DeFi Wallet vás určitě nezklame.

Peněženka je decentralizovaná, nevyžaduje registraci a dává uživatelům plnou kontrolu nad jejich kryptoměnami. Podobné služby ovšem nabízí i konkurenční peněženky Trust Wallet a Coinbase Wallet, které jsou dle našeho názoru (a hodnocení na Google Play a App Store) ještě o kousek lepší.

Zpět ale ke Crypto.com DeFi Wallet.

Peněženka poskytuje solidní zabezpečení, funguje bez zásadních problémů, a navíc má záštitu jedné z největších krypto burz na světě. Velké částky bychom ale na peněženku neposílali, protože:

 • Aplikace má neveřejný zdrojový kód, takže není úplně transparentní.
 • Softwarové peněženky nejsou izolované od internetu a fungují na klasickém operačním systému, takže se mohou stát terčem hackerů nebo virů.

Mobilní peněženky jsou ideální pro ukládání menších obnosů, které chcete mít neustále po ruce. Pro ukládání většího množství kryptoměn využívejte bezpečnější hardwarové peněženky.

Máte zkušenosti s Crypto.com DeFi Wallet? Chybí vám v recenzi nějaké informace? Napište nám do komentářů pod článkem!

Populární softwarové peněženky
Přehled nejlepších softwarových peněženek pro uložení Bitcoinu a dalších kryptoměn:
1

Trust Wallet

Nejlepší peněženka celkově
84
Typ peněženky
Mobilní / webová
Podporované krypto
10 000+
Čeština
NE
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
ANO

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn, staking…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Open source
 • Nemá český překlad
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nelze importovat papírovou peněženku
Recenze
2

Coinomi

Nejlepší v češtině
82
Typ peněženky
Mobilní / desktopová
Podporované krypto
1 500+
Čeština
ANO
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
ANO

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial mobilní peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Čeština
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Omezené možnosti stakingu
 • Monero je v nabídce, ale nefunguje
Recenze
Typ peněženky
Mobilní / webová
Podporované krypto
10 000+
Čeština
NE
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
NE

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn, staking…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Nemá český překlad
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nelze vytvořit více peněženek
 • Nelze importovat papírovou peněženku
Recenze
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář