Aktualizováno 4. 4. 2022

Recenze CHANGE INVEST Zkušenosti, poplatky, vklady a výběry, bezpečnost, diskuze

Hodnocení:
85%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V této recenzi se podíváme na krypto směnárnu Change Invest, přes kterou lze obchodovat 43 populárních kryptoměn. Pojďme si ukázat, co všechno směnárna nabízí, kolik si účtuje na poplatcích a jaké jsou její silné i slabé stránky. Chybět nebudou ani zkušenosti obchodníků a srovnání Change s konkurencí!

Recenze Change Invest ve zkratce

Change Invest je kryptoměnová směnárna se sídlem v Estonsku, která funguje od roku 2016. Přes mobilní aplikaci směnárny seženete více než 40 kryptoměn, mezi kterými nechybí Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ani Polkadot.

Change Invest podporuje platby bankovním převodem nebo platební kartou, ale všechny platby musí probíhat v eurech. Dobrou zprávou ovšem je, že vklady i výběry jsou zdarma.

Aplikace směnárny Change Invest

Aplikace směnárny Change Invest

Silnou stránkou Change Invest jsou nízké poplatky, a to zejména při obchodování Bitcoinu (poplatek asi 0.25 %). Obchodování altcoinů už tak výhodné není, ale v porovnání s konkurencí je Change Invest stále tou levnější variantou.

Nevýhodou je, že Change Invest nepodporuje češtinu. Alespoň základní znalost angličtiny je tedy nutností. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Ověřená směnárna s licencí
 • Nákup a prodej kryptoměn za EUR
 • Jednoduché a přehledné
 • Široká nabídka kryptoměn
 • Relativně nízké poplatky

Nevýhody

 • Chybí webová platforma
 • Nepodporuje češtinu ani platby v CZK
 • Nelze obchodovat bez registrace

Hodnocení Change Invest: 85%

Základní info o Change Invest

Název Change Invest
Provozovatel xChange AS (Tallinn, Estonsko)
Rok založení 2016
Čeština Ne
Fiat měny 1 (EUR)
Kryptoměny 43 (BTC, LTC, ETH, XRP a další)
Platební metody (FIAT) Bankovní převod, platební karty
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ne
Podporované funkce Nákup, prodej a uložení kryptoměn
Minimální objednávka 5 EUR
Obchodní limity Ano
Poplatek za nákup/prodej Ano → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ne
Zvýhodnění poplatků Ne

Nabídka Change Invest

Přes mobilní aplikaci Change Invest můžete nakupovat nebo prodávat 22 populárních kryptoměn za eura. Aplikace umožňuje také přímou směnu dvou různých kryptoměn.

 change investBinanceSimplecoinCoinmate
Směna dvou kryptoměn
Nákup krypto za fiat
Prodej krypto za fiat
Ukládání kryptoměn-
Nákup bez registrace---
Obchodování s pákou--
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate

V aplikaci jsou dostupné následující kryptoměny – Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot, Solana, Terra, Dogecoin, Avalanche, Polygon, Chainlink, Algoram a desítky dalších. Nechybí ani dolarové stablecoiny DAI a USDT.

Návod Jak probíhá obchodování přes Change Invest?

 1. Vytvořte si obchodní účet prostřednictvím webu Changeinvest.com a vložte na něj peníze (návod níže).
 2. Otevřete mobilní aplikaci Change Invest a v záložce Prices vyberte požadovanou kryptoměnu.
 3. Vyberte požadovanou kryptoměnu

  Vyberte požadovanou kryptoměnu

 4. Zvolte možnost Buy (chcete nakupovat) nebo Sell (chcete prodávat).
 5. Zvolte, zda chcete měnu koupit či prodat

  Zvolte, zda chcete měnu koupit či prodat

 6. Zvolte velikost objednávky a klikněte na tlačítko Preview Buy.
 7. Zadejte velikost objednávky

  Zadejte velikost objednávky

 8. Zobrazí se souhrn objednávky, kde uvidíte nákupní nebo prodejní kurz i celkové poplatky. Zkontrolujte všechny údaje a potvrďte objednávku přesunutím banneru Swipe up to confirm nahoru.
 9. Rekapitulace objednávky

  Rekapitulace objednávky

 10. Hotovo! Zakoupené coiny obdržíte na svůj účet Change Invest, který funguje jako virtuální peněženka. Odtud je můžete odeslat na vlastní kryptoměnovou peněženku, popřípadě směnit zpět na eura.

Vklady a výběry peněz

Abyste mohli přes aplikaci Change Invest obchodovat, tak musíte na svůj účet vložit peníze. Pro vklad peněz se nabízejí 3 platební metody:

První vklad musíte provést bankovním převodem v eurech. Platba se zadává jednoduše pomocí IBAN nebo BIN, přičemž minimální velikost vkladu je 10 €.

Vklad platební kartou u Changeinvest

Vklad platební kartou u Changeinvest

Výběry se realizují bankovním převodem (EUR) nebo na kryptoměnovou peněženku. Dejte si ale pozor, protože vybrat lze jen některé kryptoměny (BTC, ETH, LTC, USDT).

Pokročilé funkce ChangeInvest

Typy objednávek

U Change Invest máte k dispozici 3 typy objednávek pro nákup nebo prodej kryptoměn:

 • Tržní objednávka (Market order): Objednávka se zrealizuje ihned po odeslání za nejlepší kurz, který je v daný okamžik na trhu k dispozici. Nastavuje se jen velikost objednávky.
 • Limitní objednávky (Limit order): Objednávka se zrealizuje až ve chvíli, kdy cena kryptoměny vzroste / klesne na vámi požadovanou úroveň. Nastavuje se velikost objednávky a kurz, za který chcete nakupovat (nižší než aktuální) nebo prodávat (vyšší než aktuální).
 • Stop objednávka (Stop order): Obdoba limitní objednávky, avšak s opačnými parametry. Nastavuje se velikost objednávky a kurz, za který chcete nakupovat (vyšší než aktuální) nebo prodávat (nižší než aktuální).

Obchodování CFD

Přes aplikaci Change Invest můžete obchodovat nejen kryptoměny, ale také zlato a akcie Tesla, Apple a Amazon. Nejedná se ovšem o reálné akcie, které se obchodují na burze, ale o takzvané CFD kontrakty.

Obchodování CFD u Change Invest

Obchodování CFD u Change Invest

Pomocí CFD můžete spekulovat na růst nebo pokles různých aktiv, ale žádné z těchto aktiv ve skutečnosti nevlastníte. K obchodování se navíc používá finanční páka, která výrazně zvyšuje zisky i případné ztráty.

Obchodování CFD je vysoce rizikové a vyžaduje zkušenosti! Pokud s obchodováním začínáte, zkuste nejprve demo účet.

Obchodní limity

Minimální objednávka pro nákup kryptoměny za fiat je 5 euro. Tento limit neplatí pro prodej kryptoměn ani pro směnu jedné kryptoměny za jinou.

Vklady v eurech se musí pohybovat v rozmezí 10 až 10,000 €. Pro instantní vklady platební kartou je minimum 10 € a maximum 1,000 €. Měsíční souhrn instantních vkladů nesmí překročit 2,000 €.

Minimální částka pro výběr fiat měn je 5 € a Bitcoiny lze vybírat od 0.001 BTC. Maximálně můžete vybrat až 15,000 € měsíčně (zahrnuje fiat i krypto).

Poplatky u Change Invest

Change Invest se chlubí nízkými poplatky a například obchodování Bitcoinu má být úplně zdarma.

Realita je ale trochu jiná.

U každé objednávky ztratíte malé procento kvůli spreadu, o kterém se Change Invest bohužel nikde nezmiňuje. Velikost spreadů se dá sice vyčíst z mobilní aplikace, ale až po registraci, verifikaci a vložení peněz. A to je opravdu škoda, protože ostatní poplatky jsou přehledné a transparentní.

Jednotlivé poplatky si krátce představíme:

 • Spread označuje rozdíl nákupního (vyššího) a prodejního (nižšího) kurzu. Spread 1 % například znamená, že při každém nákupu nebo prodeji ztratíte přibližně 0.5 %. Velikost spreadů najdete v tabulce níže.
 • Kryptoměna BTC ETH XRP LTC
  Spread 0.60 % 1.20 % 2.10 % 2.20 %

  Aktualizace: březen 2022

 • Poplatek směnárny – Za každou zrealizovanou objednávku si Change Invest naúčtuje poplatek ve výši 0 % až 1 %. Rozhodující je, jakou kryptoměnu obchodujete:
 •   Poplatek
  Nákup a prodej BTC, USDT a DAI 0 %
  Nákup a prodej altcoinů 0.50 %
  Směna kryptoměn 1 %
 • Výběry a vklady fiat – Vklady a výběry bankovním převodem jsou zdarma. Za platbu kartou zaplatíte poplatek 2.50 %.
 • Transakční poplatek sítě – Tento poplatek se platí pouze při výběru kryptoměn, tzn. když zakoupené coiny posíláte na vlastní krypto-peněženku. Poplatek si neúčtuje směnárna, ale je součástí kryptoměnové sítě. Je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce.

  Transakční poplatek je fixní, takže je jedno, jestli vybíráte coiny v hodnotě 100 nebo 100,000 Kč. Pro představu, při našem testování byl poplatek v bitcoinové síti asi 100 korun, takže výběr menší částky by se opravdu nevyplatil (např. při výběru BTC v hodnotě 1,000 Kč vychází poplatek na 10 %).

Srovnání poplatků

Vyplatí se obchodování kryptoměn přes Change nebo je výhodnější nakupovat u konkurence? Posuďte sami! V tabulce níže uvidíte, kolik stojí nákup Bitcoinu přes Change Invest a kolik si za stejnou službu účtují oblíbené směnárny a burzy:

 change investBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?2.8 %
2.2 %
Nelze
Nelze
Rychlý nákup (převod) ?0.3 %
0.2 %
3.5 %1.1 %
Nákup přes burzu ?
Nelze
0.1 %
Nelze
0.7 %
Poplatky ze dne 9.3.2022, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 9.3.2022, výše poplatku se může měnit.

Registrace a ověření klienta

Vytvoření účtu je rychlé a jednoduché, ale má jednu zásadní nevýhodu. Směnárna nepodporuje registraci z webu, ale pouze přes mobilní aplikaci. V první řadě si tedy musíte stáhnout a nainstalovat aplikaci Change Invest (dostupná pro Android nebo iOS).

Po otevření aplikace váš přivítá úvodní obrazovka, přes kterou se můžete přihlásit Log in nebo zaregistrovat Sign up.

Návod Jak se zaregistrovat u Change Invest?

Po stažení aplikace Change Invest stačí do registračního formuláře vyplnit jméno, emailovou adresu a libovolné heslo. K dokončení registrace ovšem musíte ověřit svoji totožnost. Bez ověření vás aplikace nepustí dál.

Ověření identity probíhá následovně:

Nejprve vyplníte pár údajů (datum narození, národnost, adresu bydliště a vaše zaměstnání).

V dalším kroku vás aplikace vyzve k ofocení dokladu totožnosti. Poslouží třeba pas, povolení k pobytu nebo občanský průkaz. Ofocení probíhá přímo přes aplikaci, ale fotky musí být ostré a čitelné. Pak ještě vyfotíte jednu selfie fotku a máte hotovo.

Ověření identity u Change

Ověření identity u Change

Nyní už jenom čekáte, až směnárna ověří váš účet. V našem případě byl účet ověřený do 5 minut.

Proč musím posílat osobní dokumenty? Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a zákon proti praní špinavých peněz. Verifikace vás tedy nemine u žádné směnárny, která podporuje fiat měny.

Důvěryhodnost a zabezpečení

Provozovatelem směnárny Change Invest je estonská společnost xChange AS, která podléhá regulacím estonského kontrolního úřadu MTR (Majandustegevuse Register). Jedná se tedy o jednoho z mála poskytovatelů kryptoměnových služeb s evropskou licencí.

Směnárna je držitelem evropské licence

Směnárna je držitelem evropské licence

Směnárna eviduje přes 100 tisíc ověřených klientů a měsíční objemy realizovaných objednávek přesahují 100 milionů euro.

Digitální mince se ukládají na multisig (multiple signature) peněženkách, které spravuje americká společnost BitGo.

O zabezpečení účtu se stará 2FA (dvoufázové) ověřování, které si ovšem musíte nastavit v záložce Settings. Aktivovat můžete také přihlášení přes otisk prstu.

Ukládání kryptoměn u směnárny obnáší rizika. Pokud by došlo k útoku hackerů nebo k podvodu, tak o kryptoměny můžete přijít. Mnohem bezpečnější jsou privátní peněženky, ideálně bez připojení k internetu (např. Trezor nebo Ledger Nano).

Investice do Change Invest

Pokud projektu Change Invest věříte a chcete do něho zainvestovat, tak máte hned 3 možnosti.

První možností jsou firemní podílové listy, které se obchodují na platformě Funderbeam. Jedná se v podstatě o firemní akcie, které se ovšem neobchodují na veřejných akciových burzách.

Další možností jsou digitální tokeny CNG, které lze převést na firemní podíly a koupíte je přímo v aplikaci Change Invest. Poslední možností jsou tokeny CAG, které fungují jako interní měna směnárny. V současné době je můžete využít například k nákupu platební karty Change.

Zkušenosti s Change Invest

Ohlasy v internetových diskusích jsou převážně kladné, i když pár stížností se najde. Nejčastěji obchodníci kritizují pomalou verifikaci nebo pomalou zákaznickou linku.

Zákaznickou linku můžete kontaktovat emailem, přes kontaktní formulář nebo přes Telegram. Podpora bohužel reaguje pomalu, takže na odpověď musíte čekat mnohdy celé dny. Jakmile se vám ale pracovníci směnárny značnou věnovat, tak jsou velmi ochotní a snaží se problémy opravdu vyřešit.

Během našeho testování probíhalo vše hladce. Účet byl ověřený do 10 minut a připsání peněz trvalo asi půl dne. Také všechny objednávky proběhly rychle a bez problémů.

Jediným zklamáním tak zůstávají netransparentní spready. Opravdu nás mrzí, že klienti musí projít verifikací, vložit peníze a vyplnit objednávku, jen aby zjistili velikost spreadu. Tak důležitý údaj by měl být snadno dohledatelný pro všechny uživatele (i pro ty neregistrované).

Co klienti oceňují:

 • Jednoduchá a přehledná aplikace
 • Mnoho nadstandartních funkcí
 • Ochotná zákaznická podpora
 • Relativně nízké poplatky

Co klienti kritizují:

 • Pomalý zákaznický servis
 • Verifikace může trvat i několik dní

Na co si dát pozor?

 • Change Invest nemá webovou platformu, takže všechno probíhá přes mobilní aplikaci.
 • Pozor na transakční poplatek při výběru kryptoměn. Vybírat malé částky se opravdu nevyplatí!
 • Change Invest nepodporuje češtinu ani platby v CZK.
 • Vklady kryptoměn jsou dostupné pouze pro BTC, ETH a USDT, výběry pro BTC, ETH, LTC a USDT. Ostatní kryptoměny nelze vložit ani vybrat.

Uživatelská hodnocení Change Invest

Change Invest - recenze a zkušenosti

Change Invest – recenze a zkušenosti

Shrnutí recenze Change

Change Invest je kvalitní směnárna s licencí, která má opravdu co nabídnout. To ale ještě neznamená, že bude vyhovovat každému.

Pokud hledáte snadný nákup kryptoměn bez zbytečných formalit, tak vás Change Invest nejspíš zklame.

Abyste vůbec mohli začít, tak musíte nainstalovat mobilní aplikaci, projít verifikací, a ještě k tomu řešit převod z korun na eura. Jistě, převod měn vám ochotně zajistí banka, ale obvykle za mizerný kurz. Pokud si převod budete řešit sami (například přes Revolut), tak můžete hodně ušetřit. Jsou to ale další starosti navíc.

Chcete nakupovat bez registrace? Nákup kryptoměn bez registrace umožňuje například česká směnárna SimpleCoin (limit 4 500 Kč).

Change Invest potěší spíše ty, kteří hledají nízké poplatky a přehlednou aplikaci.

Za nákup Bitcoinu přes Change Invest zaplatíte asi 0.3 %, zatímco jiné směnárny si směle účtují i desetinásobek. Existují sice i levnější alternativy, jako je třeba kryptoměnová burza Binance, ale nákup přes Change Invest je mnohem jednodušší. V mobilní aplikaci se hravě zorientuje i začátečník, což se o kryptoměnových burzách říct nedá. Na druhou stranu, Binance nabízí téměř kompletní český překlad. Ten u Change dostupný není.

Směnárna navíc podporuje vklad platební kartou bez poplatků, což u konkurence nenajdete.

Máte vlastní zkušenosti s Change Invest? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám do diskuse pod recenzí!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • Anonym
  18.11.2022 11:14
  Anonym
  Autor

  Jak mohu z aplikace poslat BTC na Exodus? Jde to vůbec?

  • InvestPlus
   18.11.2022 12:58
   Autor

   Dobrý den, stačí v portfoliu vybrat požadovanou kryptoměnu a u ní rozkliknout kontextovou nabídku v pravém horním rohu . Následně zvolte možnost Vybrat Bitcoin, uveďte požadovaný objem a zadejte adresu Vaší Exodus peněženky.

 • M/F
  8.4.2022 8:27
  M/F
  Autor

  Nefunguje sms do ceske republiky nelze tedy overovat telefonem

  • InvestPlus
   8.4.2022 9:24
   Autor

   Dobrý den, ještě minulý týden zasílání SMS fungovalo. Pokud je tomu ale skutečně tak, pak kontaktujte jejich klientský servis a na problém upozorněte.

 • Krtek
  18.1.2022 22:54
  Krtek
  Autor

  Jsem slepej, nebo proc nemuzu najit stazeni faktury/uctenky? Preci to neposilaji na vyzadani ne? Díky

 • Anonym
  16.10.2021 8:54
  Anonym
  Autor

  Vložil sem na change invest peníze a ne malou částku a peníze se mi nepricetli. Chtěli po mě dokumenty které jsem zaslal a pořád nic. Nechápu to, nikdo se mnou nekomunikuje, možná tak automatické odpovědi, které nedávají smysl. Teď nevím, co mám jako dělat. Velká nespokojenost a vrchol všeho.

  • Anonym
   23.10.2021 17:10
   Anonym
   Autor

   Zdarec. Vyšší částky jsou blokovány pro kontrolu původu Fiatu. Pošli jim na e-mail skreen účtu s převodem. Za 14 dní budou připsány.

  • Anonym
   17.1.2022 11:40
   Anonym
   Autor

   Zdravím vás. Mám stejnou zkušenost nevím co dělat. Dostal jste nějakou odpověď nebo aspoň email kam lze poslat fakturu kde je odeslání peněz bance? Prosím odpovězte mi na e-mail pavel.sebek.1@seznam.cz děkuji vám moc

 • Anonym
  22.9.2021 5:51
  Anonym
  Autor

  Vždy šel převod peněz a byl přijat nyní se peníze nezobrazují ,neví někdo jak dlouho to trvá?vždy to šlo rychle
  Díky

 • WA
  4.8.2021 19:49
  WA
  Autor

  Zkoušel jsem si založit účet, takže jsem vyfotil všechny potřebné dokumenty a taky sebe. Pak mi oznámili, že se aktivace účtu nezdařila a musím kontaktovat zákaznickou linku. Problém vyřešili až po týdnu.

 • J_K
  22.5.2021 19:59
  J_K
  Autor

  Nemohl jsem použít Bitcoiny, které jsem měl na účtu. Platforma je normálně zobrazovala, ale když jsem je chtěl prodat, tak mi aplikace napsala, že nemám žádné bitcoiny k dispozici. Podpora dlouhou dobu vůbec nereagovala. Opravdu špatná zkušenost.

 • Hobo
  24.3.2021 18:33
  Hobo
  Autor

  U me je problem ze si nemuzu vybrat na penezenku krypto, nevite prosim cim to je? Moc dekuji za radu.

  • Ada
   30.4.2021 8:11
   Ada
   Autor

   Take jsem nenasel jak převést krypto na trezor.. Jde to vůbec?

   • OKJ
    26.9.2021 23:48
    OKJ
    Autor

    Ono to u těch Altcoinu asi nejde to je teda pěkná bída.

  • Jz
   11.7.2022 12:05
   Jz
   Autor

   Dobrý den, dnes proběhli určité změny co se týkají poplatků za výběr Btc, proti čemuž konec konců nic nemám, pouze uvádím aktualitu jelikož se mi líbí váš přehled a recenze spojené s porovnáváním burz, tak rád upozorním, aby jste mohli tyto změny ověřit a uvést v této recenzi pro širší veřejnost. Díky a hezký den přeji

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář