Aktualizováno 2. 12. 2023

Recenze CHANGE Zkušenosti, poplatky, bezpečnost, diskuze

Hodnocení:
80%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V této recenzi se podíváme na investiční aplikaci Change (dříve Change Invest), přes kterou lze obchodovat reálné kryptoměny, ETF fondy nebo derivátové kontrakty. Pojďme si ukázat, jak Change funguje, jaké má poplatky a zda se obchodování přes Change vyplatí.

Recenze Change ve zkratce

Change (dříve Change Invest) je mobilní aplikace, která funguje jako kryptoměnová směnárna, kryptoměnová peněženka a obchodní aplikace v jednom.

Aplikace podporuje přes 70 kryptoměn, které můžete nakupovat nebo prodávat. Za každou objednávku zaplatíte přibližně 1.5 % a zakoupené kryptoměny se ukládají přímo na obchodní účet. Vybrané coiny můžete úročit pomocí stakingu (úrok až 8 % ročně).

Pro příznivce dlouhodobého investování aplikace nabízí také reálné ETF fondy, fyzicky kryté zlato nebo speciální derivátové akcie bez finanční páky.

Pro krátkodobé spekulace broker nabízí pákové obchodování s CFD kontrakty. Pomocí CFD můžete spekulovat na růst nebo pokles různých instrumentů, aniž byste je reálně kupovali. Takto můžete obchodovat třeba akcie, komodity nebo indexy.

Change

Change

Obchodní účet je vedený v eurech, přičemž vklady a výběry můžete zadávat SEPA platbou nebo platební kartou. Vložit nebo vybrat můžete také 6 kryptoměn: BTC, LTC, USDT, USDC, ETH a XRP.

Change funguje od roku 2016. Provoz zajišťuje estonská firma xChange AS (kryptoměnové služby) a nizozemská firma Change Securities B.V. (CFD obchodování). Obě společnosti mají licenci pro poskytování finančních služeb.

Výhody

 • Ověřená společnost s licencí
 • Nabízí kryptoměny, ETF fondy i deriváty
 • Bezplatné vklady kartou
 • Úročení uložených kryptoměn (stakování)

Nevýhody

 • Chybí počítačová/webová platforma
 • Nepodporuje platby v CZK
 • Vysoký poplatek za neaktivitu
 • Některé dokumenty nemají český překlad

Hodnocení Change: 75%

Základní info o Change Invest

Název Change (Change Invest)
Provozovatel xChange AS (Tallinn, Estonsko)
Change Securities B.V. (Nizozemsko)
Licence pro EU Ano (AFM, FIU)
Rok založení 2016
Nabízené produkty reálné kryptoměny
CFD kontrakty (forex, akcie, krypto, indexy, komodity)
reálné ETF fondy
speciální derivátové akcie
fyzicky kryté zlato
Platforma mobilní aplikace
Poplatky za obchodování → srovnat s konkurencí
za výběry
za neaktivitu
Platební metody bankovní převod (EUR)
platební karty (EUR)
kryptoměny (BTC, ETH, LTC, USDT, USDC, XRP)
Měna účtu EUR
Demo účet Ano (pro obchodování s CFD)
Obchodní limity Vklady – min. €10
Výběry – min. €10, max. €15 000 měsíčně
minimální obchod – €5 nebo €10 (dle instrumentu)
Čeština Ano
Speciální funkce a služby Bezplatné vklady kartou
Stakování uložených kryptoměn
Kryptoměnová platební karta

Jak funguje Change

Change (dříve Change Invest) je mobilní aplikace, která funguje jako kryptoměnová směnárna a obchodní platforma v jednom.

Change se zaměřuje primárně na kryptoměny. Aplikace vám umožní nákup nebo prodej kryptoměn za EUR, přičemž zakoupené kryptoměny se ukládají přímo na obchodní účet klienta.

 changeBinanceSimplecoinCoinmate
Směna dvou kryptoměn-
Nákup krypto za fiat
Prodej krypto za fiat
Ukládání kryptoměn
Nákup bez registrace---
Obchodování s pákou--
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate

U kryptoměn ale Change nekončí.

Přes aplikaci můžete obchodovat také CFD kontrakty na kryptoměny, měnové páry, akcie, komodity a burzovní indexy.

Dále v aplikaci najdete najdete fyzicky kryté zlato, vybrané ETF fondy nebo speciální derivátové akcie bez finanční páky. Tyto instrumenty (společně s reálnými kryptoměnami) jsou určené pro dlouhodobé investování, zatímco CFD slouží pro krátkodobé spekulace.

Registrace a financování účtu

Obchodování přes aplikaci Change je poměrně snadné. Abyste však mohli začít, musíte se nejprve zaregistrovat a ověřit svoji totožnost. Jakmile Change účet schválí, můžete na něj vložit peníze a začít obchodovat.

První vklad musíte provést bankovním převodem. Platební instrukce najdete v sekci VložitBěžný bankovní převod. Pro ostatní vklady se potom nabízí 3 platební metody:

Výběry se realizují bankovním převodem (EUR) nebo pomocí kryptoměn (BTC, ETH, LTC, XRP, USDT nebo USDC).

Kolik peněz budu potřebovat?

Minimální objednávka pro nákup kryptoměn je 5 euro. Pokud se rozhodnete kryptoměny prodat, minimální částka se může nepatrně lišit.

CFD kontrakty a derivátové akcie lze obchodovat od €10.

Minimální limity pro vklady a výběry najdete v tabulce níže.

Platební metoda Měna Minimální vklad Minimální výběr
Platební karta EUR €10 nelze
Bankovní převod EUR €10 €10
Kryptoměny BTC libovolný 0.001 BTC
USDT libovolný 11 USDT
USDC libovolný 11 USDC
ETH libovolný 0.02 ETH
LTC libovolný 0.2 LTC
XRP libovolný 30 XRP

Na vklady kartou se vztahuje měsíční limit €5 000. Pokud jde o výběry, za kalendářní měsíc můžete vybrat maximálně €15 000 (standardní účet) nebo €25 000 (podnikatelský účet). Do tohoto limitu se počítají nejen výběry v eurech, ale také výběry v kryptoměnách.

Přehled dostupných kryptoměn a funkcí

Směnárna Change podporuje 74 kryptoměn. Všechny kryptoměny lze nakupovat a prodávat, ale ostatní funkce (vklady, výběry, úročení a CFD trading) jsou dostupné pouze u vybraných coinů.

Přehled jednotlivých coinů a dostupných funkcí najdete v tabulce níže:

Kryptoměny Nákup/prodej Vklad/výběr CFD trading Úročení
BTC, ETH
LTC, XRP
USDT, USDC
ADA, DOT, SOL, MATIC, KSM
BCH, DOGE, EOS, LINK, XLM
FLOW, XTZ, MINA, KAVA, ATOM,
ALGO, GRT, AVAX, TRX, NEAR
ostatní

Nákup a prodej kryptoměn

Přes aplikaci můžete nakupovat nebo prodávat 74 kryptoměn a tokenů. Objednávky lze zadávat pomocí 3 příkazů:

 • Tržní příklad (Market) – Objednávka se zrealizuje ihned za nejlepší dostupnou cenu. Uživatel zadá pouze velikost objednávky.
 • Limitní příkaz (Limit) – Uživatel zadá velikost objednávky a požadovanou cenu. Jakmile cena klesne (nákup) nebo vzroste (prodej) na požadovanou úroveň, objednávka se zrealizuje.
 • Stop příkaz (Stop) – Uživatel zadá velikost objednávky a požadovanou cenu. Jakmile cena klesne (prodej) nebo vzroste (nákup) na požadovanou úroveň, objednávka se zrealizuje.

Zakoupené kryptoměny se uloží na váš obchodní účet, který funguje jako kryptoměnová peněženka. Musíme ale zdůraznit, že kryptoměny uložené na obchodním účtu vám reálně nepatří, protože neznáte privátní klíč od peněženky.

Pokud chcete mít plnou kontrolu nad svými kryptoměnami, měli byste je převést na vlastní kryptoměnovou peněženku. Tato funkce je ovšem dostupná pouze u 6 kryptoměn: BTC, ETH, LTC, XRP, USDT a USDC.

Úročení zakoupených kryptoměn (stakování)

Vybrané kryptoměny, které uložíte na účtu Change, lze úročit pomocí stakingu. Jde v podstatě o to, že kryptoměny svěříte společnosti Change a za odměnu budete dostávat malé úroky.

Funkce je dostupná u 19 kryptoměn, přičemž stakování probíhá přes kryptoměnovou burzu Kraken. Jako příklad můžeme uvést Ethereum (3 % ročně), Cardano (3 % ročně) nebo stablecoiny USDT a USDC (1 %). Nejvyšší odměny jsou aktuálně u Polkadot (8 % ročně).

Stakování Cardano

Stakování Cardano

Dalo by se očekávat, že stakování bude dostupné pouze u kryptoměn, které využívají protokol Proof of Stake. Change vám ale umožní stakovat i Bitcoin (úrok 0.1 % ročně), který využívá odlišný protokol Proof of Work. Technicky se tedy nejedná o stakování, ale o kryptoměnovou půjčku (BTC půjčujete burze, která vám za odměnu vyplácí úroky).

Minimální částka ke stakingu je libovolná, avšak musíte použít celý zůstatek. Pokud se tedy rozhodnete stakovat Ethereum, musíte do stakingu vložit všechny své ETH. Úroky se připisují na denní bázi a stakování lze kdykoliv ukončit.

Obchodování s CFD

Přes aplikaci lze obchodovat nejen reálné kryptoměny, ale také rozdílové smlouvy neboli CFD kontrakty.

POZOR

Obchodování s CFD je vysoce rizikové a není vhodné pro začátečníky. Přibližně 80 až 90 % retailových obchodníků končí ve ztrátě (viz studie).

Pomocí CFD můžete spekulovat na růst nebo pokles libovolných instrumentů, aniž byste je reálně kupovali. Pokud tedy koupíte CFD na Bitcoin, tak nekupujete reálnou kryptoměnu. Jde spíše o sázku mezi obchodníkem a brokerem na to, zda cena bitcoinu vzroste nebo klesne.

CFD na platformě Change

CFD na platformě Change

Prostřednictvím CFD kontraktů můžete obchodovat přes 300 instrumentů:

Obchodní pozice mohou trvat minuty i celé týdny. Záleží jen na vás, jak dlouho budete pozici držet a kdy obchod ukončíte. Broker si ale účtuje každodenní poplatek za držení pozice přes noc, takže pro dlouhodobé investování se CFD příliš nehodí.

Finanční páka

Při obchodování s CFD se využívá finanční páka. To znamená, že obchodníci financují jen zlomek objednávky (tzv. marže) a zbytek prostředků jim vypůjčí broker. Díky tomu mohou vytvářet větší pozice a dosahovat větších zisků.

Finanční páka, zjednodušeně řečeno, znásobí všechny vaše zisky nebo ztráty. Pokud například obchodujete s pákou 20x, případné zisky nebo ztráty budou 20x větší než při obchodování bez páky. Pokud se tedy cena instrumentu změní o 1%, tak získáte/ztratíte 20% z investované částky.

Velikost finanční páky závisí na zvoleném instrumentu:

Třída aktiv Velikost finanční páky Požadovaná marže
Hlavní měnové páry 30 x 3.33 % z objednávky
Vedlejší měnové páry, zlato a hlavní indexy 20 x 5 % z objednávky
Vedlejší indexy a komodity (vyjma zlata) 10 x 10% z objednávky
Akcie a ETF 5x 20 % z objednávky
Kryptoměny 2x 50 % z objednávky

Poplatky u Change

Change se chlubí nízkými poplatky a například obchodování Bitcoinu by mělo být úplně zdarma. Realita je ale trochu jiná…

Poplatky za nákup nebo prodej kryptoměn

 • Poplatek za zprostředkování obchodu (komise) – Poplatek, který zaplatíte za každý nákup nebo prodej. Velikost komisního poplatku je 0.1 %, ale u vybraných kryptoměn (BTC, USDT a DAI) je komisní poplatek nulový.
 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread) – Do celkových nákladů se počítá nejen komisní poplatek, ale také spread. Ten můžete zjednodušeně chápat jako přirážku u směnného kurzu. Během našeho testu byl spread u všech testovaných kryptoměn přibližně 3 %, takže za každou objednávku bychom zaplatili cca 1.5 %.
 • Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou

  Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou

  Kolik tedy obchodování kryptoměn reálně stojí?

  Kryptoměna Spread Komise Celkové náklady*
  Bitcoin 3 % 0 % 1.50 %
  Tether 3 % 0 % 1.50 %
  Ethereum 3 % 0.1 % 1.60 %
  Cardano 3 % 0.1 % 1.60 %

  *Orientační poplatek za nákup nebo prodej kryptoměny, prosinec 2023

  Komisní poplatky jsou transparentní, ale spready (respektive nákupní a prodejní kurzy) vám aplikace neukáže. Kurzy se zobrazují až před potvrzením objednávky, takže abyste je viděli, musíte ověřit svoji totožnost a vložit na účet peníze.

Srovnání poplatků s konkurencí

Zjistěte, kolik zaplatíte za nákup nebo prodej Bitcoinu přes směnárnu Change a kolik si za stejnou službu naúčtují konkurenční směnárny a burzy.

 changeBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?
1.5 %
2.2 %
Nelze
3.4 %
Rychlý nákup (převod) ?1.5 %
0.2 %
2.5 %1.5 %
Nákup přes burzu ?
Nelze
0.1 %
Nelze
0.5 %
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše poplatku se může měnit.

Poplatky za obchodování s CFD

 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread) – Spread je malý poplatek, který zaplatíte za oboustranný obchod (tj. otevření a následné uzavření pozice).
 • Poplatek za držení pozice přes noc (swap) – Pokud držíte CFD pozici přes noc, nebo přesněji řečeno po uzavření trhu, broker si naúčtuje swapový poplatek. Ukončíte-li obchod před uzavřením trhu, swap platit nebudete.
 • Třída aktiv Průměrný spread Průměrný swap
  Kryptoměny 0.70 % 0.071 % denně
  Akcie 0.63 % 0.013 % denně
  Indexy 0.08 % 0.018 % denně
  Komodity (drahé kovy) 0.13 % 0.018 % denně
  Forex 0.02 % 0.028 % denně

  Aktualizace: prosinec 2023

Srovnání spreadů s konkurencí

Spready představují jeden z klíčových poplatků při obchodování s CFD. V tabulce níže můžete vidět, jaké jsou spready v aplikaci Change a jaké spready mají konkurenční CFD brokeři.

 changeXTBPlus500eToro
EUR/USD3.0 PIP0.9 PIP
0.8 PIP
1.0 PIP
S&P 5000.06 %
0.01 %
0.02 %0.02 %
Bitcoin0.65 %
0.28 %
0.30 %2.00 %
Tesla0.84 %0.05 %
0.04 %
0.30 %
Zlato0.09 %
0.02 %
0.03 %0.03 %
Revize 14.5.2023, výše poplatku se může měnit.
 Recenze XTBRecenze Plus500Recenze eToro
Revize 14.5.2023, výše poplatku se může měnit.

Poplatky za obchodování (ostatní instrumenty)

 • Derivátové akcie bez páky – Change si neúčtuje žádné poplatky za nákup, prodej nebo uložení derivátových akcií. Jediné náklady tvoří malý spread.
 • Fyzicky kryté zlato – Za nákup nebo prodej zaplatíte standardní poplatek ve výši 0.5 % (+ spread). Uložení a zabezpečení fyzicky krytého zlata je zdarma.
 • Reálné ETF – Velikost poplatků za obchodování reálných ETF jsme v ceníku nenašli.

Ostatní poplatky

 • Poplatky za vklady a výběry – Vklady jsou bezplatné, ale za každý výběr v EUR zaplatíte fixní poplatek ve výši €1. Při výběru kryptoměn musíte uhradit transakční poplatek, což je v podstatě odměna pro těžaře za zpracování transakce.
 • Platební metoda Měna Poplatek za vklad Poplatek za výběr
  Platební karta EUR 0 % €1
  Bankovní převod EUR 0 % €1
  Kryptoměny BTC 0 % 0.0003 BTC
  USDT 0 % 11 USDT
  USDC 0 % 11 USDC
  ETH 0 % 0.006 ETH
  LTC 0 % 0.03 LTC
  XRP 0 % 4 XRP

  Aktualizace: prosinec 2023

 • Poplatek za neaktivitu – Je-li váš účet 90 dní neaktivní, Change si začne účtovat poplatek za neaktivitu ve výši €20 měsíčně. Poplatek se účtuje z celkového zůstatku – nejprve z EUR a pokud na účtu eura nemáte, poplatek se strhne z vašich kryptoměn. Pokud na účtu žádný zůstatek nemáte, poplatek neplatíte.

  Za aktivitu se považuje nákup nebo prodej kryptoměn, otevření, uzavření nebo držení CFD pozice, obdržení odměny za stakování nebo platba kryptoměnami pomocí karty Change.

Change návod: registrace a obchodování

Registrace účtu probíhá výhradně přes mobilní aplikaci, stejně jako samotné obchodování. Webovou platformu Change nemá.

NávodRegistrace a ověření účtu

 1. Na webu Changeinvest.com zvolte aplikaci dle vašeho zařízení. Aplikace je dostupná pro smartphony se systémem Android nebo iOS.
 2. Spusťte aplikaci a klikněte na tlačítko Sign Up. Pokud již obchodní účet máte, zvolte možnost Log In.
 3. Vyplňte krátký registrační formulář. Do formuláře zadáte jméno, e-mailovou adresu a telefonní číslo.
 4. Ověřte svoji totožnost. Nejprve vyplníte požadované údaje a potom podle instrukcí vyfotíte platný doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas nebo povolení k pobytu). Nakonec vyfotíte ještě jedno selfíčko a tím je registrace u konce.
 5. Počkejte na schválení účtu. V našem případě byl účet schválený do 5ti minut.

Jakmile je účet schválený, můžete na něj vložit peníze a začít obchodovat. Nebude to ale hned. První vklad musíte provést bankovním převodem, takže připsání peněz může proběhnout až následující pracovní den.

Návod Jak obchodovat kryptoměny

 1. Vyberte kryptoměnu, kterou chcete nakoupit nebo prodat. Seznam dostupných kryptoměn najdete v sekci CenyKryptoměny.
 2. Zvolte požadovanou akci (Nákup nebo Prodej).
 3. Zadejte velikost objednávky a klikněte na tlačítko Náhled nákupu.
 4. Nyní se zobrazí souhrn objednávky, kde uvidíte reálný směnný kurz i celkové poplatky. Zkontrolujte všechny údaje a pokud s podmínkami obchodu souhlasíte, potvrďte objednávku.
 5. Hotovo! Zakoupené coiny se během chvilky zobrazí v záložce Portfolio.

Zkušenosti s Change

Nejprve něco málo o samotné společnosti Change (dříve Change Invest).

Kryptoměnové služby zajišťuje estonská společnost xChange AS, která je držitelem licence pro poskytovatele virtuálních měn. Tuto licenci vydává estonská Finanční zpravodajská jednotka (FIU).

Obchodování s CFD poskytuje nizozemská společnost Change Securities B.V. (dříve Optieclub.nl B.V.), která podléhá regulacím nizozemského Úřadu pro finanční trhy (AFM).

Zákaznickou linku můžete kontaktovat emailem, přes Telegram nebo přes kontaktní formulář v aplikaci.

Zabezpečení prostředků

Digitální mince se ukládají na multisig peněženkách, které spravuje americká společnost BitGo.

Ukládání kryptoměn u směnárny obnáší rizika. Pokud by došlo k útoku hackerů nebo k podvodu, tak o kryptoměny můžete přijít. Mnohem bezpečnější jsou privátní peněženky, ideálně bez připojení k internetu (např. Trezor nebo Ledger).

Klientské účty jsou zabezpečené pomocí PINu. V nastavení aplikace lze aktivovat také 2FA nebo přihlašování přes otisk prstu.

Naše zkušenosti s Change

Po technické stránce aplikace funguje výborně. Účet byl ověřený do 5 minut a připsání peněz bankovním převodem trvalo asi půl dne. Také všechny objednávky a výběry proběhly rychle a bez problémů.

Co se poplatků týče, za nákup nebo prodej kryptoměn zaplatíte přibližně 1.5 %. Není to moc, ale kryptoměnové burzy jsou prostě levnější.

Poplatky u CFD jsou podobné jako u konkurenčních brokerů. Spready jsou možná trochu vyšší, ale zase nemusíte platit poplatek za konverzi měn.

Jsou tu ale i negativa.

První velkou nevýhodou jsou netransparentní směnné kurzy u kryptoměn. Abyste zjistili reálný směnný kurz, musíte se zaregistrovat, ověřit svoji totožnost, vložit na účet peníze a vytvořit objednávku. A to nám připadá absurdní. Směnné kurzy by měly být transparentní pro všechny.

Velkým zklamáním je také vysoký poplatek za neaktivitu. Change si účtuje 20 euro měsíčně (!!!), přičemž poplatek se odečítá i z kryptoměnového zůstatku. Pro pasivní držení kryptoměn se tedy aplikace absolutně nehodí.

Co klienti oceňují:

 • Licencovaná společnost
 • Jednoduchá a přehledná aplikace
 • Bezplatné vklady kartou
 • Nabízí reálné kryptoměny i CFD
 • Nabízí úročení kryptoměn (stakování)

Co klienti kritizují:

 • Netransparentní směnné kurzy
 • Vysoký poplatek za neaktivitu
 • Většinu kryptoměn nelze vložit/vybrat
 • Chybí webová platforma
 • Pomalý zákaznický servis

Na co si dát pozor?

 • Pozor na transakční poplatek při výběru kryptoměn. Zasílání menších částek se může prodražit.
 • Pozor na poplatek za neaktivitu! Pokud nemáte v plánu aplikaci aktivně využívat, nenechávejte na účtu žádné peníze ani kryptoměny.
 • Change podporuje přes 70 kryptoměn, ale pouze 6 kryptoměn lze vložit/vybrat.

Uživatelská hodnocení Change Invest

Change Invest - recenze a zkušenosti

Change Invest – recenze a zkušenosti

Shrnutí recenze Change

Aplikace Change zaujme především bezplatnými vklady kartou nebo úročením uložených kryptoměn. Bude to ale stačit?

Obchodování přes Change je relativně jednoduché, ale neobejde se bez registrace a verifikace. Obchodní účet je navíc vedený v eurech, takže českým obchodníkům mohou vznikat dodatečné náklady za převody mezi CZK a EUR.

TIP

Nákup kryptoměn bez registrace umožňují české směnárny SimpleCoin nebo Anycoin.

Poplatky za obchodování kryptoměn nejsou vysoké, ale obchodování přes kryptoměnové burzy je levnější. Zásadní nevýhodou je ovšem vysoký poplatek za neaktivitu.

TIP

Levnější obchodování kryptoměn nabízí například česká burza Coinmate (poplatky od 0.5 %) nebo zahraniční Binance (poplatky od 0.1 %).

Co se CFD tradingu týče, podmínky u Change jsou průměrné. Řada CFD brokerů má ale tu výhodu, že u nich můžete obchodovat i reálné akcie. Change sice nabízí alternativu v podobě derivátových akcií, ale ty z vás akcionáře nedělají.

TIP

Obchodování CFD kontraktů a reálných akcií nabízí například populární broker XTB.

Máte zkušenosti s Change Invest? Napište nám do diskuse pod recenzí!

1

Binance

Nejoblíbenější krypto burza
95
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
350+
Podporované měny
EUR, USD…
Minimální obchod
€10 / 0.0001 BTC
Čeština
Částečně

Výhody / nevýhody

 • Celosvětově největší burza
 • Pokročilé nástroje a funkce
 • Nízké poplatky
 • Vklady i výběry v EUR nebo CZK
 • Více než 300 kryptoměn
 • Čeština není kompletní
 • Omezené možnosti pro platby v CZK
 • Vyžaduje ověření totožnosti
Recenze
Vyzkoušet
4000+ našich čtenářů si vybralo Binance
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
7
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
50 Kč / 0.0001 BTC
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká burza
 • Jednoduché a přehledné
 • Nízké poplatky
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Platby kartou nebo převodem
 • Vyžaduje ověření totožnosti
 • Poplatek 1.9 % za platbu kartou
Recenze
Vyzkoušet
2000+ našich čtenářů si vybralo Coinmate
Typ
Směnárna
Dostupné kryptoměny
9
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
€50 (1200 Kč)
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká směnárna
 • Jednoduché a přehledné
 • Nákup bez registrace
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Podporuje češtinu
 • Potřebujete vlastní krypto-peněženku
 • Nízké limity pro obchody bez registrace
 • Platby pouze bankovním převodem
Recenze
Vyzkoušet
1000+ našich čtenářů si vybralo Simplecoin
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • BB
  14.2.2024 10:04
  BB
  Autor

  Kde získám podklad pro daňové přiznání?

  • Vašek
   18.3.2024 11:10
   Vašek
   Autor

   Dobrý den, BB,

   v nastavení aplikace si můžete zažádat o výpis z účtu. Pro samotný výpočet daní už bude muset využít svých nebo odborných znalostí Vašeho daňového poradce.

   S přátelským pozdravem
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • Anonym
  5.2.2024 16:32
  Anonym
  Autor

  Ano, je to tak. Vůbec jsou na Change přeregulovaní a prověřují nejen vklad v Eurech, ale požadují prokázání původu vkladu kryptoměn (třeba pro staking – úročení), a to i malých množství. Požadují screeny a CSV soubory, kde jste ETH koupili atp. Zamčou vám vklady/výběry, dokud nedostanou výpisy, vyhrožují zrušením účtu a převodem na bankovní účet. Changeinvest opravdu ne, máme v CZ své směnárny i burzy.

  • Vašek
   18.3.2024 11:07
   Vašek
   Autor

   Dobrý den, Anonyme,

   přeregulovanost je našimi klienty vnímána pozitivně, jelikož se nemusí obávat o své prostředky, jako např. u burz, kde jejich CEO nemohou vycestovat ze země nebo čekají na rozhodnutí o svých nadcházejících 115 letech. 2 evropské licence, PoR, audity od Grant Thorntonu, výroční zprávy, MiCA, PCI a další. Change nabízí jeden z nejlepších poměrů cena/bezpečnost v EU, což se o naší české lidové tvořivosti říci nedá. Ano, splňujeme přísné AML pokyny, jinak řečeno, máme přísnou politiku proti praní špinavých peněz. V případě nedodání požadovaných dokumentů a odmítnutí spolupracovat v rámci této naší zákonné povinnosti, Vám PŘINEJHORŠÍM převedeme Vaše prostředky zpět na Váš účet a ukončíme spolupráci. Slušný člověk se na Change nemusí ničeho bát, nevyžadujeme více, než ze zákona musíme.

   S přátelským pozdravem
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • Jozef
  27.12.2023 0:04
  Jozef
  Autor

  Dobrý deň,
  mne od Change nedošla žiadna informácia, že za neaktivitu účtu budú účtovať poplatky 20€ mesačne. Mne stiahli viac ako 60€, čo vnímam ako sankciu za nepoužívanie. Proste v tejto digitálnej dobe Vám správca kľudne siahne na majetok, keď sa tak rozhodne zmenou poplatkov. Poplatok 20€ mesačne je nehoráznosť. Keďže som nebol riadne informovaný ako mnoho iných spotrebiteľov. Tento akt pokladám ako samofinancovanie spoločnosti z majetku klientov, čom je v rozpore so zákonmi EÚ a idem podať podnet na kontrolu voči Change. Ja ako klient som nedostal možnosť voľby a v prípade nesúhlasu s takýmto extrémnym novým poplatokom ma mali vyzvať na ukončenie účtu a výber prostriedkov, alebo pri vstupe do aplikácie cez vyskakovacie okno upozorniť, že majú nové pravidlá, kde by som si ich musel celé prečítať a potvrdiť cez PIN, kde by bolo jednoznačné, že som s tým súhlasil. Nič z toho nie je pravda a konanie spoločnosti je v rozpore so zákonom a právom spotrebiteľa.
  Máte niekto podobnú skúsenosť?
  Prípade sa môžme spojiť viacerí, pokiaľ ste skutočne neboli informovaní o zmene poplatkov tak, ako ja.

  • Václav – Change
   28.12.2023 9:24
   Václav - Change
   Autor

   Dobrý den, Josefe,

   chápu Vaše rozhořčení a je mi líto, že se k Vám daná informace žádným způsobem nedostala. Všechny naše klienty jsme o změně poplatků, včetně zavedení poplatku za pasivní užívání účtu, s předstihem informovali 18. srpna 2023 prostřednictvím e-mailu „We are updating Terms and Fees“. Dne 18. září 2023, v den nabytí účinnosti těchto změn, jsme rovněž odeslali připomenutí s předmětem „Reminder about changes in our Terms of Service“. Jelikož se snažíme být co nejtransparentnější, tak ještě i 5. října 2023 od nás odešel e-mail „Check out our updated Terms of Service“, kde bylo ještě jednou vše, do třetice všeho dobrého, připomenuto. Aktivní komunikace těchto změn probíhala také prostřednictvím naší telegramové skupiny a webových stránek.

   V případě, že jste neobdržel ani jeden z výše uvedených e-mailů, kontaktujte prosím svého providera, jelikož z vlastní zkušenosti mohu potvrdit jejich doručení na seznam.cz, centrum.cz a gmail.com.

   Vaši zprávu budu komunikovat s vedením.

   S přátelským pozdravem
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • Anonym
  19.12.2023 23:06
  Anonym
  Autor

  Zdravím,
  Dnes jsem si po delší době zkoušel (abych to nezapoměl) koupit, prodat BTC a následně ho převest do trezoru a k mému ůdivu jsem zjistil, že : poplatek za převedení BTC na vlastní trezor byl 640,- Kč z 996,- Kč. Takže do trezoru mi přišlo cca 356,- Kč. Je to trochu hodně, ne? Nebo jsem něco chybně nastavil? Používám Change Invest, (který si mimochodem vzal ještě před tím 2x20E za nečinnost na učtě). Jako např. z částky 100.000 ,- bych dostal 35.000,- ?? Při tom se mi poplatek, před tím než jsem potvrdil převod do trezoru, nikde neukázal, tak jako se ukazuje např. při prodeji BTC. Dělám něco špatně??

  • InvestPlus
   20.12.2023 1:07
   Autor

   Dobrý den,

   vše je uvedeno výše v recenzi, kterou jsme před několika dny aktualizovali. K vašim dotazům:

   – poplatek za výběr BTC je fixně nastaven na 0.0003 BTC (při současných kurzech BTC a USD je to cca 300 Kč) bez ohledu na výši vybírané částky. Pokud vám naúčtovali něco jiného, řešte přes support.
   – výše poplatku se zobrazuje před potvrzením žádosti o výběr

  • Václav – Change
   27.12.2023 19:48
   Václav - Change
   Autor

   Dobrý den,

   jak již bylo zmíněno, poplatek za výběr BTC je fixních 0,0003 BTC (nyní cca 285 Kč, více na https://www.changeinvest.com/pricing). Bohužel, to, co popisujete, je problém dnešní doby. Rostoucí zájem o BTC a zvýšená aktivita BTC Ordinals způsobuje neobvykle vysoké vytížení sítě, což s sebou přináší i mnohonásobně vyšší transakční (síťové) poplatky – ve Vašem případě se jedná o 355 Kč. Tyto poplatky se v průběhu času mění. V případě, že byste ve stejném okamžiku odeslal zmíněných 100 000 Kč, obdržel byste do svého Trezoru částku také sníženou o 640 Kč. Velikost celkového poplatku můžete vidět před finálním potvrzením výběru.

   Přátelská rada:
   Pasivnímu statusu se můžete vyhnout provedením jedné transakce (nákup x prodej) za 90 dní nebo např. stakováním, kterékoliv dostupné kryptoměny, byť i kdyby v hodnotě 5 EUR, a zároveň získávat každodenní odměny (https://www.changeinvest.com/staking). Zahájit stakování lze pomocí 2 kliknutí a stejně jednoduše ho lze i ukončit. V průběhu stakování máte možnost své kryptoměny kdykoliv prodat nebo si je odeslat na peněženku – nepodléhají časovému uzamčení.

   V případě jakýchkoliv dalších dotazů nebo v případě, že se Vám celkové poplatky nějakým záhadným způsobem nezobrazují, mě prosím kontaktujte.

   S pozdravem
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • NoName
  4.12.2023 16:32
  NoName
  Autor

  Dobrý den, od kdy u této appky platí poplatek za neaktivitu?
  Děkuji.

  • InvestPlus
   4.12.2023 16:38
   Autor

   Pravděpodobně od letošního září.

  • Václav – Change
   27.12.2023 21:12
   Václav - Change
   Autor

   Dobrý den,

   změna poplatků (vč. zavedení poplatku za pasivní užívání účtu) byla oznámena 18. 8. 2023 nejen prostřednictvím e-mailu „We are updating Terms and Fees“ (na Centrum.cz doručeno v 16:25). V den, kdy změna poplatků vstupovala v platnost, 18. 9. 2023, jsme odeslali připomenutí „Reminder about changes in our Terms of Service“ (Centrum.cz 16:07). Do třetice všeho dobrého jsme ještě pro jistotu 5. 10. odeslali „Check out our updated Terms of Service“ (Centrum.cz 16:15), kde bylo opět všechno důkladně popsáno. Mezitím z naší strany probíhala i komunikace prostřednictvím naší telegramové skupiny a webových stránek.

   S pozdravem
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • Anonym
  18.11.2022 11:14
  Anonym
  Autor

  Jak mohu z aplikace poslat BTC na Exodus? Jde to vůbec?

  • InvestPlus
   18.11.2022 12:58
   Autor

   Dobrý den, stačí v portfoliu vybrat požadovanou kryptoměnu a u ní rozkliknout kontextovou nabídku v pravém horním rohu . Následně zvolte možnost Vybrat Bitcoin, uveďte požadovaný objem a zadejte adresu Vaší Exodus peněženky.

 • M/F
  8.4.2022 8:27
  M/F
  Autor

  Nefunguje sms do ceske republiky nelze tedy overovat telefonem

  • InvestPlus
   8.4.2022 9:24
   Autor

   Dobrý den, ještě minulý týden zasílání SMS fungovalo. Pokud je tomu ale skutečně tak, pak kontaktujte jejich klientský servis a na problém upozorněte.

  • Václav – Change
   27.12.2023 21:14
   Václav - Change
   Autor

   Dobrý den,

   vidím, že dotaz je již staršího data, nicméně za posledních pár měsíců jsme nic podobného neevidovali. V případě, že se bude problém někdy opakovat. Dejte mi prosím vědět.

   S přátelským pozdravem
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • Krtek
  18.1.2022 22:54
  Krtek
  Autor

  Jsem slepej, nebo proc nemuzu najit stazeni faktury/uctenky? Preci to neposilaji na vyzadani ne? Díky

  • Václav – Change
   27.12.2023 21:16
   Václav - Change
   Autor

   Dobrý den,

   ano, o výpis z účtu si můžete kdykoliv zdarma zažádat prostřednictvím aplikace. Informace o každé provedené transakci máte na svém účtu vždy pod daným obchodovaným aktivem. Faktury jako takové běžně nevystavujeme.

   S přáním hezkého dne
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • Anonym
  16.10.2021 8:54
  Anonym
  Autor

  Vložil sem na change invest peníze a ne malou částku a peníze se mi nepricetli. Chtěli po mě dokumenty které jsem zaslal a pořád nic. Nechápu to, nikdo se mnou nekomunikuje, možná tak automatické odpovědi, které nedávají smysl. Teď nevím, co mám jako dělat. Velká nespokojenost a vrchol všeho.

  • Anonym
   23.10.2021 17:10
   Anonym
   Autor

   Zdarec. Vyšší částky jsou blokovány pro kontrolu původu Fiatu. Pošli jim na e-mail skreen účtu s převodem. Za 14 dní budou připsány.

  • Anonym
   17.1.2022 11:40
   Anonym
   Autor

   Zdravím vás. Mám stejnou zkušenost nevím co dělat. Dostal jste nějakou odpověď nebo aspoň email kam lze poslat fakturu kde je odeslání peněz bance? Prosím odpovězte mi na e-mail pavel.sebek.1@seznam.cz děkuji vám moc

  • Michal
   24.10.2023 14:15
   Michal
   Autor

   Jak prodat BTC na change investu prosím? Nějak to změnili a vůbec tomu nerozumim. Díky

   • Václav – Change
    27.12.2023 21:21
    Václav - Change
    Autor

    Dobrý den,

    pro převedení BTC na eura postupujte následovně:
    Otevřete si Váš zůstatek BTC -> klikněte na tlačítko „Prodat“ -> zvolte množství BTC, které chcete prodat -> klikněte na tlačítko „Náhled prodeje“ -> potvrďte provedení prodeje.

    Získaná eura, která si můžete ihned odeslat na svůj účet, ze kterého jste dříve provedli jakýkoliv vklad, byste měl mít k dispozici v „Dostupná eura“ na kartě „Portfolio“.

    S přáním hezkého dne
    Vašek
    vaclav@changeinvest.com

  • Václav – Change
   27.12.2023 21:39
   Václav - Change
   Autor

   Dobrý den, pánové,

   oproti naší konkurenci jsme daleko více regulováni, jsme pod neustálým drobnohledem finančních úřadů. Razíme politiku nulové tolerance vůči nezákonným aktivitám, jako je např. praní špinavých peněz. Důsledně dodržujeme interní, regulační a partnerské směrnice ve všech případech a vůči každému zákazníkovi. V případě, že Váš vklad nebyl v průběhu 3-5 dnů po odeslání platby připsán na Váš účet, obraťte se prosím na naši zákaznickou podporu support@changeinvest.com, která Vám sdělí bližší informace. Mějte prosím chvilku strpení, kolegové jsou také pouze lidi. Nemusíte mít strach, Vaše peníze jsou v bezpečí a nepřijdete o ně.

   S pozdravem
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • Anonym
  22.9.2021 5:51
  Anonym
  Autor

  Vždy šel převod peněz a byl přijat nyní se peníze nezobrazují ,neví někdo jak dlouho to trvá?vždy to šlo rychle
  Díky

  • Anonym
   27.12.2023 21:29
   Anonym
   Autor

   Dobrý den,

   záleží na způsobu přidání peněz. Pomocí karty nebo Revolutu jsou peníze připsány během několika málo sekund. Běžné bankovní převody v některých případech mohou trvat až 2-3 pracovní dny v závislosti na rychlosti Vaší banky,… a v případě nutnosti dodatečné kontroly ještě déle.

   S přáním hezkého dne
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • WA
  4.8.2021 19:49
  WA
  Autor

  Zkoušel jsem si založit účet, takže jsem vyfotil všechny potřebné dokumenty a taky sebe. Pak mi oznámili, že se aktivace účtu nezdařila a musím kontaktovat zákaznickou linku. Problém vyřešili až po týdnu.

  • Václav – Change
   27.12.2023 21:26
   Václav - Change
   Autor

   Dobrý den,

   neznám všechny podrobnosti, ale mohlo dojít k nečitelnosti některých Vámi zaslaných dokumentů nebo něčemu obdobnému. Spolupracujeme se společnostmi Veriff a Onfido, abychom zajistili, že naši zákazníci jsou skutečně těmi, za které se vydávají. Je možné, že k problému došlo na straně našich partnerů. Za vzniklé potíže se Vám omlouváme.

   S přátelským pozdravem
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • J_K
  22.5.2021 19:59
  J_K
  Autor

  Nemohl jsem použít Bitcoiny, které jsem měl na účtu. Platforma je normálně zobrazovala, ale když jsem je chtěl prodat, tak mi aplikace napsala, že nemám žádné bitcoiny k dispozici. Podpora dlouhou dobu vůbec nereagovala. Opravdu špatná zkušenost.

  • Václav – Change
   28.12.2023 8:13
   Václav - Change
   Autor

   Dobrý den, J_K,

   i přesto, že se jedná o příspěvek staršího data, by se nic podobného dít nemělo. Naštěstí za poslední dobu jsem o ničem podobném neslyšel. Plně chápu Vaše rozčarování a mrzí mě to. V případě, že by se něco podobného opakovalo, mě ihned kontaktujte.

   S přátelským pozdravem
   Vašek
   vaclav@changeinvest.com

 • Hobo
  24.3.2021 18:33
  Hobo
  Autor

  U me je problem ze si nemuzu vybrat na penezenku krypto, nevite prosim cim to je? Moc dekuji za radu.

  • Ada
   30.4.2021 8:11
   Ada
   Autor

   Take jsem nenasel jak převést krypto na trezor.. Jde to vůbec?

   • OKJ
    26.9.2021 23:48
    OKJ
    Autor

    Ono to u těch Altcoinu asi nejde to je teda pěkná bída.

    • Anonym
     27.7.2023 16:26
     Anonym
     Autor

     Ano, jediné kryptoměny, které lze vložit/vybrat jsou BTC, ETH, LTC. K nim přibylo nedávno XRP a stablecoin USDT. Nedoporučuji Change Invest používat, zejména když máme v ČR nejméně čtyři vlastní společnosti v Kč – Coinmate, Coinbank, Anycoin, Simplecoin … a z nich si můžete kryptoměny převést do své peněženky, např. zmíněný Exodus na mobilu.

     • Václav – Change
      27.12.2023 21:25
      Václav - Change
      Autor

      Dobrý den,

      když už uvažujeme v této rovině, tak bych šel raději rovnou pod křídla těch největších. Zmíněné české lidové tvořivosti jsou určitě možnou alternativou, nicméně je potřeba si uvědomit, že Change nabízí daleko více finanční nástrojů pod jednou střechou. Jak již bylo zmíněno v recenzi, kromě investování do akcií, kryptoměn, ETF, indexů, měnových párů a komodit u nás s nimi můžete i aktivně obchodovat. Dále je určitě zajímavou příležitostí i stakování vybraných kryptoměn. Stakování je zdarma a stakované kryptoměny nepodléhají žádnému časovému uzamčení, tudíž je lze i v průběhu jejich stakování kdykoliv prodat nebo kamkoliv odeslat. Odměny za stakování se připisují pravidelně každý den, čímž je zajištěno rychlejší složené úročení než u konkurenčních společností. Přiznávám, že počet možností výběrů je u nás prozatím skromný (ještě umíme USDC). Nicméně na rok 2024/2025 plánujeme přidat webové rozhraní aplikace, řadu nových možností výběrů a kryptoměn,… a ještě máme pár dalších es v rukávu, které si ale prozatím ponecháme jako překvapení. 😊

      S přátelským pozdravem
      Vašek
      vaclav@changeinvest.com

  • Jz
   11.7.2022 12:05
   Jz
   Autor

   Dobrý den, dnes proběhli určité změny co se týkají poplatků za výběr Btc, proti čemuž konec konců nic nemám, pouze uvádím aktualitu jelikož se mi líbí váš přehled a recenze spojené s porovnáváním burz, tak rád upozorním, aby jste mohli tyto změny ověřit a uvést v této recenzi pro širší veřejnost. Díky a hezký den přeji

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář