KuCoin je internetová burza, která umožňuje rychle a jednoduše obchodovat asi dvě stovky měnových párů. Obchodní platforma KuCoin byla zpřístupněna veřejnosti v září 2017. Burza disponuje vlastní kryptoměnou KSC, splňuje současné bezpečnostní standardy a účtuje si nízké poplatky. KuCoin je populární také díky tomu, že nové kryptoměnové páry do portfolia zařazuje jako jedna z prvních burz.

Krypto burza KuCoin

Krypto burza KuCoin

Krypto burza KuCoin

KuCoin podporuje přibližně 80 kryptoměn, mezi kterými nechybí BTC, ETH, LTC, NEO, QTUM, EOS ani BCH. Držitelům tokenů NEO burza dokonce připisuje kryptoměnu GAS. Z populárních kryptoměn na burze naopak chybí Ripple nebo Stellar. KuCoin je ryze kryptoměnová burza a tradiční fiat měny (USD, EUR, CZK…) burza nepřijímá ani nevyplácí. Alternativou je pouze digitální verze amerického dolaru – kryptoměna USDT. Pokud ovšem potřebujete burzu, která umožňuje obchodovat v CZK, pak je nejvýhodnější pravděpodobně Coinmate.

Začít obchodovat na Kucoin

Registrace, verifikace a financování účtu

Registrační formulář

Registrační formulář

Při registraci, která je pro obchodování nezbytná, vyplníte nejprve email a vyberete si libovolné heslo. Po potvrzení těchto údajů obdržíte na email zprávu s odkazem pro aktivaci účtu. Ještě než vám ale burza umožní registraci, tak budete muset odsouhlasit podmínky použití.

Začít obchodovat na Kucoin

Po přihlášení do účtu musíte aktivovat víceúrovňové ověřování identity 2FA (ověřování přes externí aplikaci). Poslední (a dobrovolný) krok je ověření osobních údajů neboli verifikace. Při verifikaci vyplníte formulář s osobními údaji a nahrajete na svůj účet kopie požadovaných dokumentů (např. občanský průkaz). Jelikož se na burze neobchoduje s fiat měnami, tak verifikace není povinná. Některé zdroje ovšem uvádí, že do budoucna bude verifikace nezbytná.

Jedinou možností pro vklady a výběry jsou virtuální peněženky pro kryptoměny. Obchodní platformu, která je poměrně přehledná a jednoduchá, otevřete kliknutím na libovolnou kryptoměnu v záložce Markets.

Návod: Nákup a prodej kryptoměn u KuCoin

Návod - jak obchodovat u KuCoin

Návod – jak obchodovat u KuCoin

Samotný nákup a prodej kryptoměn se realizuje přes panel Buy/Sell. Před odesláním objednávky vyplníte požadovaný kurz (Price) a množství kryptoměny, kterou chcete koupit (Amount). Minimální velikost transakce je 0,000 01 BTC.

Začít obchodovat na Kucoin

Při zadávání kurzu můžete kliknout na přednastavenou hodnotu, což je aktuální tržní cena. Pokud zvolíte hodnotu odlišnou, tak může transakce trvat podstatně dále anebo se nemusí zrealizovat vůbec. Následně stačí nákup (Buy) nebo prodej (Sell) kryptoměny potvrdit. Objednávka se poté zařadí do knihy objednávek (Order book), kde se spáruje s vhodnou protinabídkou. Pokud vhodná protinabídka na trhu není, tak musíte čekat nebo upravit kurz.

Poplatky u KuCoin

Poplatky

Poplatky

Poplatek za každou transakci je 1 %. Za vklady si KuCoin neúčtuje žádné poplatky a u výběru závisí velikost poplatku na zvolené kryptoměně. Kompletní seznam pro všechny kryptoměny najdete na webu KuCoin v záložce Fees, ale například za výběr v bitcoinech zaplatíte 0,0005 BTC (asi 6 USD) a při výběru USDT je poplatek 10 USDT. Poplatek za výběr se tedy pohybuje řádově kolem jednotek dolarů.

Začít obchodovat na Kucoin

Burza KuCoin má svoji vlastní kryptoměnu KuCoin Shares (KCS), kterou na burze můžete zakoupit. Kryptoměnu je vhodné použít na placení burzovních poplatků, protože poplatky hrazené v měně KCS jsou zvýhodněné. Počet KSC tokenů je omezen na 181 milionů. Tento model mimochodem funguje také u burzy Binance, která funguje o tři měsíce déle. Binance má také vlastní kryptoměnu (BNB), která zvýhodňuje poplatky až o 50 %.

Partnerský program

Partnerský program již burza nepodporuje

Partnerský program již burza nepodporuje

Ještě nedávno se burza chlubila tím, že z vybraných transakčních poplatků si nechává pouze desetinu. Zbylých 90 % šlo zpět zákazníkům. Z toho 50 % bylo pro držitele digitální měny KSC a 40 % bylo určeno na provizní systém. Provize fungovali tak, že z poplatků každého klienta, který se zaregistroval přes váš osobní odkaz, jste dostali 20 %. Z druhé linie byla provize 12 % a ze třetí 8 %. V polovině ledna ovšem burza partnerský program zrušila. Důvodem byl podle oficiálního vyjádření vysoký počet nových klientů.

Zkušenosti s KuCoin

KuCoin - recenze a zkušenosti

KuCoin – recenze a zkušenosti

Burza funguje od 15. září 2017 a za jejím vznikem stojí společnost Kucoin Limited Co z Hongkongu. Zákaznická linka, kterou lze kontaktovat přes email nebo chat, je údajně dostupná non stop (24/7). Zkušenosti některých uživatelů ale tvrdí opak. Zákaznická podpora podle nich v některých případech vůbec nereaguje. Nevýhodou je podle obchodníků také již zmiňovaná absence tradičních měn.

Začít obchodovat na Kucoin

Pokud jde o parametry burzy (poplatky, nabídka kryptoměn, limity), tak KuCoin určitě zaujme. Na internetu najdete několik recenzí (ale ne mnoho), které burzu hodnotí velmi pozitivně. V mnoha případech se ovšem jedná spíše o reklamu nebo o snahu přilákat nové uživatele přes partnerský odkaz, než o objektivní recenze. Burza navíc funguje jen krátce, takže se nějaké objektivní závěry zatím dělat nedají.

Populární kryptoměnové burzy a směnárny
  Fiat měny Spread 1 Min. transakce Poplatky za transakce Verifikace  
1 Spread neboli marže je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, uváděná hodnota je orientační
Poslední aktualizace: Duben 2018
Coinmate CZK, EUR cca 0,9% 1 EUR 0,05 ~ 0,35 % POVINNÁ Otevřít účet
Recenze
BTC, BCH, LTC
Coinbase
Bonus 10 USD
EUR, USD cca 1% 1 EUR 1,49 ~ 3,99 % POVINNÁ Otevřít účet
Recenze
BTC, ETH, LTC
Binance NE cca 0,3% 0.001 BTC 0,1% NEPOVINNÁ Otevřít účet
Recenze
cca 110 kryptoměn

Charakteristika kryptoměnové burzy

Název KuCoin (burza kryptoměn)
Provozovatel Kucoin Limited Co. (Hongkong)
Rok založení 2017
Fiat měny Ne
Kryptoměny Cca 90 [Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH),  Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), DASH, IOTA, Comodo (CMD)…]
Způsob platby Virtuální peněženky
Minimální výběr cca 50 USD
Limity pro výběry Ne
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné
Obchodní příkazy Limit
Min. transakce 0.005 BTC (obvykle 500 – 1500 CZK)
Poplatky Za transakce (0,1 %), za výběry
Zvýhodnění poplatků Ano
Další výhody Promo akce
Platby v CZK Ne
Čeština Ne

Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Související příspěvky: ccshop.cz recenze, Binance recenze, cex.io recenze, Poloniex recenze, Bittrex recenze

Diskuze

Vložit komentář