Aktualizováno

Recenze CentroFX Zkušenosti se společností Centrofx.com, poplatky, demo, diskuze

Hodnocení:
50%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

CentroFX je brokerská společnost sídlící na Kypru, která od roku 2015 umožňuje online obchodování s měnami a CFD kontrakty. Regulátorem brokera je kyperská komise CySEC a vklady klientů jsou pojištěné proti úpadku brokera do výše až 20 tisíc EUR. Pro české obchodníky je důležité, že CentroFX je zaregistrovaný v evidenci ČNB a jeho působení na území Česka je tak v souladu se zákonem. 

Platforma MetaTrader 5

Domovská stránka brokera

Domovská stránka brokera

Broker CentroFX klientům bezplatně poskytuje platformu MetaTrader 5 ve verzi pro stolní počítače i mobilní telefony. Nechybí ovšem ani webová verze platformy, která nevyžaduje stahování ani instalaci. Obchodní platforma obsahuje 12 komodit, 9 indexů, 85 akciových titulů a 40 měnových párů (včetně USDCZK a EURCZK).

MT5 nabízí asi tři desítky technických indikátorů a 20 analytických nástrojů. Grafy mají 9 různých časových rámců a součástí platformy je také sekce pro důležité novinky z trhu. Platforma podporuje hedging i obchodování pomocí programů a robotů (Expert Advisors). Vedení obchodního účtu je možné v pěti různých měnách: EUR, USD, PLN JPY a GBP. 

Financování účtu a obchodování u CentroFX

Metody vkladu a výběru u CentroFX

Metody vkladu a výběru u CentroFX

Minimální vklad u CentroFX je průměrných 100$. Peníze na obchodní účet můžete vložit pomocí bankovního převodu, platebními kartami nebo pomocí elektronických peněženek Skrill a NETELLER. Pokud využijete platební karty, měly by vám peníze na obchodní účet přijít prakticky ihned. U elektronických platebních systémů jsou platby zpracované obvykle do 10 minut, zatímco bankovní převod zabere několik dní. 

Výběry peněz z obchodního účtu CentroFX se realizují pomocí stejných metod jako vklady, ale mohou trvat až 10 dní. Za vklady si broker neúčtuje žádné poplatky, ale za výběry se platí poplatek 3%. Výjimkou je bankovní převod, u kterého se poplatek neplatí, ale zase musíte počítat s minimální částkou pro výběr 200$.

Minimální velikost transakce je 0.01 lotu. Spready jsou fixní a u měnových párů začínají na hodnotě 1.6 pipu (EURUSD). Kompletní seznam spreadů broker uvádí na svém oficiálním webu. Při obchodování lze využívat finanční páku 1:30. Pamatujte ale na to, že pákovým efektem můžete zvýšit jak své zisky, tak i ztráty. Velikost finanční páky si zvolíte při registraci obchodního účtu.

Bonusy a výhody pro klienty

Vklady od 500$ broker odměňuje bonusem 30%. Maximální hodnota bonusu je 3000$. Za zmínku stojí také cash-back bonus. Díky tomu se vám za každý zobchodovaný lot vrátí 3$ a celkově můžete získat zpět až 2000$. Tento bonus ovšem získají jen ti klienti, kteří zobchodují transakce o objemu alespoň 100 lotů a nevyužijí dalších bonusových nabídek.

Na platformě MT5 si můžete založit cvičný demo účet, který oceníte zejména při testování platformy a vytváření obchodních strategií. Na webu brokera najdete slovník důležitých pojmů, tematické články, seznam pořádaných webinářů a stručný úvod do problematiky forexu.

Brokera můžete kontaktovat telefonicky nebo emailem. Češtinu broker zatím nepodporuje, takže se česky s klientskou podporou nedomluvíte. Webová stránka brokera je dostupná pouze v angličtině, polštině a ruštině. 

Kde obchodovat?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
BROKER
ROKU
 • Jednoduchá platforma a nízký minimální vklad
 • Testovací demo účet zdarma, výukové materiály, semináře
 • Kompletně v češtině, CZ podpora, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
95%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Testovací demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
 • Platforma v češtině
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
90%
74% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze
 • Testovací účet zdarma
 • Na trhu od roku 2001, licence, vklady obchodníků pojištěny
85%
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika brokera www.centrofx.com

Sídlo Kypr
Provozovatel: R Capital Solutions Ltd
Regulace ČNB, CySEC …
Typ brokera STP
Minimální vklad $100
Minimální objem transakce od 0.01 lotu
Finanční páka 1:30
Demo účet Ano
Mobilní aplikace Ano
Platformy MT5, WebTrader
Spready od 1,6 pipu
Poplatky u CentroFX Ano
Obchodní instrumenty Měnové páry, komodity, indexy, akcie
Čeština Ne
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, zkušenosti

 • peter hladik
  28.11.2016 12:17
  peter hladik
  Autor

  Som s nimi 3 tyzden a zatial som velmi spokojny. Vyhovuje mi platforma a aj swapy a spready.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář