Aktualizováno

Burza Binance – recenze, návod jak obchodovat, diskuze, zkušenosti, poplatky

Hodnocení:
98%

Binance je známá burza kryptoměn, která působí od roku 2017. Na platformě Binance je asi 110 různých kryptoměn, mezi kterými nechybí Bitcoin, Ethereum, Ripple, IOTA ani virtuální alternativa amerického dolaru Tether US (USDT). Pro každou kryptoměnu mají uživatelé ve svém účtu vlastní virtuální peněženku. Burza má navíc vlastní kryptoměnu (BNB), kterou lze využívat ke zvýhodněnému hrazení poplatků. Tradiční měny jako USD, EUR nebo CZK burza Binance ovšem nepodporuje.

Burza Binance

Burza Binance - zjednodušená platforma

Burza Binance – zjednodušená platforma

Parametry burzy Binance jsou v mnoha ohledech unikátní: přes 100 kryptoměn, vysoká likvidita a jednoduchá platforma, která zvládá údajně přes 1,4 milionů transakcí za sekundu. Burza současně umožňuje obchodovat NEO tokeny a jejich držitelům zdarma připisuje tokeny GAS. Abyste ovšem mohli služby Binance využívat, musíte si nejprve vytvořit svůj obchodní účet.

Registrace a verifikace

Registrační formulář

Registrační formulář

Registrace nového účtu je velmi rychlá. V prvním kroku vyplníte email a libovolné heslo. Ihned poté obdržíte na váš email potvrzovací odkaz, pomocí kterého účet aktivujete. Jakmile se zaregistrujete, měli byste svůj účet zabezpečit. K tomu slouží například dvoufázové ověřování (2FA). Pro aktivaci 2FA použijete speciální mobilní aplikaci a propojíte ji s vaším účtem. Při každém přihlášení vám pak aplikace vygeneruje kód, který musíte spolu s heslem vyplnit.

Po registraci budete mít denní limit pro výběry 2 BTC. Tento limit lze navýšit na 100 BTC tím, že na svůj účet nahrajete kopie několika osobních dokumentů (např. občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas). Pokud by vám denní limit 100 BTC pro výběry nestačil, můžete kontaktovat klientskou podporu a vyjednat si individuální podmínky.

NÁVOD: Obchodování na Binance

Návod jak obchodovat na Binance

Návod jak obchodovat na Binance

Platforma Binance je přehledná a obsahuje tři různé obchodní příkazy. Nejjednodušší je objednávka typu Market. U této objednávky vyplníte pouze požadovanou částku (amount) a po potvrzení se objednávka ihned spáruje s nejlepší dostupnou protinabídkou. Tyto nabídky můžete vidět v knize objednávek (order book). K vložení nabídky se na Binance používá obchodní příkaz limit. U objednávky Limit si vyberete množství (amount) i kurz (price), za který chcete kryptoměnu nakupovat nebo prodávat. U objednávky limit musíte čekat podstatně déle, než u objednávky market. Pokud navíc zvolíte pro ostatní obchodníky nepřijatelný kurz, tak se objednávka nemusí vůbec zrealizovat.

Posledním typem objednávky je příkaz Stop-Limit. Tento příkaz slouží k nákupu nebo k prodeji kryptoměny, když její kurz dosáhne určité hodnoty. U příkazu nastavíte kurz (Stop-Price), při kterém se objednávka aktivuje. Po aktivaci se z objednávky stává příkaz typu Limit. Na jeden měnový pár lze u Binance současně vytvořit maximálně 2 objednávky typu Stop-Limit.

Poplatky u Binance

Stejně jako každá jiná burza, i Binance si za své služby účtuje poplatky. Základní velikost poplatku je 0,1 % z každé transakce. Existuje ovšem jednoduchý způsob, jak obchodovat s polovičními poplatky. Burza totiž provozuje vlastní kryptoměnu Binance Coin (BNB). Pokud kryptoměnu nakoupíte a budete ji používat k hrazení poplatků, tak se vám automaticky poplatky sníží na 0,05 %.

Zvýhodnění poplatků na základě délky obchodování na Binance

Zvýhodnění poplatků na základě délky obchodování na Binance

Pokud budete přes burzu obchodovat delší dobu, tak se zvýhodnění poplatků postupně snižuje. První rok je sleva na poplatky 50 %, druhý rok 25 %, třetí rok 12,5 % a čtvrtý rok se poplatky sníží jen o 6,75 %. Další roky už vám používání BNB coinů poplatky nesníží. Binance si dále účtuje poplatky za výběry peněz. Poplatky za výběr jsou variabilní a jejich aktuální výši najdete na webu Binance.

Poplatky za výběr pro nepopulárnější kryptoměny

Poplatky za výběr pro nepopulárnější kryptoměny

Provozující společnost

Burza Binance patří mezi nové kryptoměnové burzy. Burza sídlí v japonském Tokiu a působí teprve od poloviny roku 2017. Generálním ředitelem je Changpeng Zhao. Navzdory krátké historii má burza dobrou pověst, což je možná zásluhou nízkých poplatků a skutečnosti, že se burza nestala obětí žádného velkého útoku hackerů.

Spuštění burzy doprovázelo ICO, při kterém se podle slov generální ředitele vybralo 15 milionů dolarů. Generální ředitel navíc připomněl, že ICO burze přineslo také 20 tisíc registrovaných klientů. Webová stránka burzy má 8 různých jazykových verzí, ale češtinu mezi nimi nenajdete. Češtinu ostatně nepodporuje ani zákaznická linka. Tu lze kontaktovat pouze přes služby Telegram nebo QQ.

Zkušenosti s Binance

Binance - zkušenosti a recenze

Binance – zkušenosti a recenze

Na internetu najdete desítky recenzí a zkušeností s burzou Binance. Většina z nich hodnotí burzu kladně. Dobře ostatně vypadá i zpětná vazba klientů v internetových diskuzích. Nutno ale připomenout, že burza funguje jen pár měsíců a na její objektivní zhodnocení je tak pořád brzy.

V internetových diskuzích najdete také několik zpráv o vykradených účtech. Jelikož se ale jedná o ojedinělé případy, tak chyba nastala pravděpodobně na straně uživatelů (například nedostatečným zabezpečením). Ukládat si digitální mince na burzách (nejen u Binance) je ostatně vždy riskantní. Mnohem bezpečnější jsou soukromé peněženky, kde máte přístup k privátnímu klíči, nebo ještě lépe hardwarové peněženky.

Binance – charakteristika kryptoměnové burzy

Název Binance (burza kryptoměn)
Provozovatel Binance, INC. (Japonsko)
Rok založení 2017
Fiat měny Ne (pouze kryptoměny)
Kryptoměny cca 110 [Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC),  Bitcoin (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), STR (Stellar), Monero (XMR), DASH, NEO, IOTA…]
Vklady/výběry virtuální peněženky (pouze kryptoměny)
Minimální vklad/výběr 0,002 BTC výběr (asi 100 USD)
Limity pro výběry Ano (2/100/individuálně BTC denně)
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné
Obchodní příkazy Limit, Market, Stop-Limit
Min. transakce 0.001BTC  (100 000 Satoshis)
Poplatky Za transakce (0,1 %), za výběry
Zvýhodnění poplatků Ano (při používání BNB)
Další výhody API rozhraní, 2FA
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Investice do kryptoměn je spojena s rizikem ztráty finančních prostředků. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak kryptoměny fungují, a zda si můžete dovolit riziko ztráty finančních prostředků.

Diskuze , reference

Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář