SimpleCoin.cz je jednou z nejstarších českých směnáren, které umožňují nákup a prodej Bitcoinu. Směnárna funguje bez větších problémů už od roku 2012, takže se jedná o důvěryhodnou společnost. Právě dlouholetá historie je spolu s jednoduchostí hlavní výhodou směnárny. Jaké další výhody ale SimpleCoin přináší a na co by si obchodníci naopak měli dát pozor?

SimpleCoin versus konkurenční směnárny

SimpleCoin vsází na klasický model internetové směnárny: jednoduchá platforma, nulové poplatky a méně výhodný kurz. Tímto lze ostatně popsat většinu českých směnáren pro kryptoměny. Otázkou ovšem je, jak moc si kurz směnárna upravuje ve svůj prospěch a jak je na tom konkurence.

Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou u SimpleCoin je přibližně 6 %, což je velmi solidní. Některé směnárny mají rozdíl nákupního a prodejního kurzu i dvojnásobný. Mezi českými směnárnami tak SimpleCoin patří jednoznačně k těm výhodnějším. V zahraničí už je to ale jiné. Například populární směnárna Coinbase má rozdíl kurzů přibližně jen 1 %, takže i s poplatky za bankovní převod, které si směnárna účtuje, je Coinbase výhodnější. Nevýhodou ale je, že Coinbase nepodporuje platby v CZK.

Kurzy u SimpleCoin jsou horší než u konkurence

Kurzy u SimpleCoin jsou horší než u konkurence

Chcete-li při nákupu ušetřit, pak byste měli zvážit kryptoměnové burzy. Obchodování na burze je sice komplikovanější, ale i levnější. Nejvýhodnější burzou, která podporuje CZK, je nyní asi Coinmate. Na Coinmate bývá totiž rozdíl nákupních a prodejních kurzů mnohdy nižší než 1 %. I když si tedy burza účtuje poplatek za transakci (max. 0.35 %), tak z uvedených možností je jednoznačně nejvýhodnější.

Otevřít účet u Simplecoin

Jak nakupovat přes SimpleCoin.cz

SimpleCoin.cz umožňuje přes jednoduchou webovou platformu nakupovat a prodávat Bitcoiny za CZK, EUR nebo PLN. K financování objednávek se využívá bankovní převod. Ukládání kryptoměn směnárna nepodporuje, takže před nákupem si musíte aktivovat vlastní virtuální peněženku pro bitcoin.

Registrace a ověření účtu

Identifikace zákazníka dle VOP směnárny

Identifikace zákazníka dle VOP směnárny

Obchodování přes SimpleCoin.cz nevyžaduje registraci ani ověřování identity. Tedy alespoň u menších transakcí. Pokud transakce přesahuje 1000 euro nebo ji provozovatel vyhodnotí jako podezřelou, tak může po zákazníkovi vyžadovat ověření totožnosti. Ověření proběhne tak, že klient vyplní registrační formulář a poskytne provozovateli kopie dokladů totožnosti. Verifikaci zákazníků při transakcích nad 1000 EUR mimochodem vyžaduje zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

Otevřít účet u Simplecoin

Návod: Nákup a prodej Bitcoinu u SimpleCoin

Návod - nákup BTC u SimpleCoin

Návod – nákup BTC u SimpleCoin

Obchodování u SimpleCoin je skutečně jednoduché. Stačí si otevřít webovou stránku simplecoin.cz a vyplnit pár údajů. Nejprve zvolíte, jestli chcete bitcoiny nakoupit nebo prodat. Následně si vyberete množství, které zadáte v CZK nebo v BTC. Minimální velikost transakce je 0,03 BTC při nákupu nebo 0,01 BTC při prodeji. Nakonec vyplníte svůj email a adresu virtuální peněženky (při nákupu BTC) nebo číslo bankovního účtu (při prodeji BTC).

Po odeslání objednávky získáte podrobnosti k platbě. Při nákupu se hradí peníze bankovním převodem. Nejrychleji se vyřizují platby přes ČSOB a Fio Banku, u kterých má SimpleCoin účet. Platbu je dobré provést ihned, protože směnárna ručí za stejný kurz pouze čtyři hodiny od odeslání objednávky. Jakmile vaše peníze dojdou na účet směnárny, odešle vám SimpleCoin.cz nakoupené Bitcoiny. Stejně je to i při prodeji, kdy směnárna čeká, až se BTC připíše na zadanou bitcoinovou adresu. Poplatky v síti Bitcoin hradí směnárna.

Otevřít účet u Simplecoin

Poplatky

SimpleCoin se neúčtuje žádné poplatky za transakce ani za bankovní převod. Směnárna vydělává na již zmiňovaném rozdílu mezi nákupním a prodejním kurzem. Tento rozdíl, který se označuje jako spread, se v průběhu dne mění.  Často se ale pohybuje kolem 6 %. To znamená, že při nákupu bitcoinu zaplatíte asi o 3 % více než na burze a při prodeji vám zase směnárna zaplatí o 3 % méně. Tyto hodnoty jsou ovšem hodně zobecněné, takže je berte s rezervou.

Provozující společnost

Provozovatel

Provozovatel

SimpleCoin funguje od roku 2012. Provozovatelem je stejnojmenná společnost se sídlem v Praze. V roce 2014 expandovala směnárna na polský trh, kde dodnes nabízí směnu bitcoinů za PLN. Od roku 2016 funguje také slovenská verze SimpleCoin.sk, kde se obchoduje bitcoin za eura. Pokud hledáte ověřenou a seriózní směnárnu, pak byste na českém trhu lepší asi nenašli.

Klientskou podporu mohou zákazníci kontaktovat emailem nebo na telefonní lince. Na webu směnárny najdete zmínku o tom, že firma SimpleCoin nikdy o své bitcoiny nepřišla a že své digitální mince nedrží hromadně. Případný útok hackerů by tedy neměl probíhající objednávky výrazně ohrozit.

Otevřít účet u Simplecoin

Zkušenosti se SimpleCoin

SimpleCoin - recenze a zkušenosti

SimpleCoin – recenze a zkušenosti

Na internetu najdete mnoho recenzí a diskuzí na téma SimpleCoin. Klienti obvykle popisují to, co bylo uvedeno výše: Na jedné straně zákazníci vyzdvihují jednoduchý nákup a možnost obchodovat bez registrace. Na straně druhé ovšem kritizují nevýhodné kurzy. Jednoduchý nákup je zkrátka vykoupen vysokou marží směnárny.

Pár kritických komentářů směřuje také na nekomunikující zákaznickou podporu Simple Coin, pomalé platby, stornování plateb nebo nutnost verifikace i při malých transakcích, které provozovatel bez odůvodnění vyhodnotí jako podezřelé. Vzhledem k tomu, jak dlouho směnárna funguje a kolik peněz se přes směnárnu ročně zobchoduje, je počet stížností relativně malý. A především, kdyby směnárna byla podvod (jak někteří tvrdí), tak by jistě nemohla fungovat tak dlouho.

Populární kryptoměnové burzy a směnárny
  Fiat měny Spread 1 Min. transakce Poplatky za transakce Verifikace  
1 Spread neboli marže je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, uváděná hodnota je orientační
Poslední aktualizace: Duben 2018
Coinmate CZK, EUR cca 0,9% 1 EUR 0,05 ~ 0,35 % POVINNÁ Otevřít účet
Recenze
BTC, BCH, LTC
Coinbase
Bonus 10 USD
EUR, USD cca 1% 1 EUR 1,49 ~ 3,99 % POVINNÁ Otevřít účet
Recenze
BTC, ETH, LTC
Binance NE cca 0,3% 0.001 BTC 0,1% NEPOVINNÁ Otevřít účet
Recenze
cca 110 kryptoměn

Charakteristika kryptoměnové směnárny

Název SimpleCoin (směnárna kryptoměn)
Provozovatel Simple Coin s.r.o. (Praha; Česko)
Rok založení 2012
Fiat měny CZK, EUR, PLN
Kryptoměny Bitcoin (BTC)
Způsob platby Bankovní převod
Možnost ukládání kryptoměn Ne
Limity Ne
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné (do 1000 EUR)
Funkce Nákup a prodej kryptoměn
Min. transakce 0,03 BTC (nákup), 0,01 BTC (prodej)
Poplatky Ne
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody Ne
Platby v CZK Ano
Čeština Ano

Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Související příspěvky: FreeCoin recenze, Kucoin recenze, ccshop.cz recenze, Binance recenze, cex.io recenze, Poloniex recenze, Bittrex recenze

Diskuze - SimpleCoin.cz

 • Otakar
  Publikováno 17.3.2018 15:43
  Otakar
  Reagovat
  Autor

  Velmi neseriózní směnárna , špatný kurz , vysoké poplatky , nereaguje na e-mail se stížností. Nebrat.

 • Vložit komentář