Aktualizováno

Recenze ByBit Zkušenosti s krypto burzou, návod na obchodování, poplatky

Hodnocení:
50%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

ByBit je zahraniční burza kryptoměn, na které lze obchodovat Bitcoin, Ethereum, Ripple a EOS. Na burze se obchodují takzvané perpetualní kontrakty, což je obdoba futures kontraktů, avšak bez data exspirace. Kontrakt jednoduše koupíte a prodáte v libovolný okamžik, přičemž zisk nebo ztráta se odvíjí od toho, jak se za danou dobu změnila cena zvolené kryptoměny. Díky tomuto modelu (který využívá také BitMEX) lze aplikovat finanční páku, která vaše zisky (ale i případné ztráty) znásobí až stokrát.

Obchodní platforma

Obchodní platforma

Obchodní platforma

Burza Bybit se zaměřuje především na měnové páry BTC/USD a ETH/USD. Portfolio však obsahuje také EOS/USD a XRP/USD. ByBit se může pochlubit robustní sítí, která údajně zvládne až 100 000 transakcí za sekundu.

Platforma Bybit je přehledná, intuitivní, a svým vzhledem připomíná platformu Binance. Velký graf v levém panelu je doplněn o řadu praktických nástrojů, možnost vkládat technické indikátory a možnost měnit rozložení grafu. Vedle grafu je umístěn seznam aktuálních objednávek a seznam posledních transakcí. Panel v pravém okraji potom slouží k zadávání transakcí.  Rozložení jednotlivých oken ovšem není fixní a obchodníci jej mohou změnit.

Návod: vytvoření účtu a vložení peněz

Bybit v mnoha ohledech kopíruje své slavnější konkurenty, ovšem co se registrace týče, je poměrně unikátní. K vytvoření účtu vám vystačí pouze email, popřípadě telefonní číslo. Žádné osobní údaje klienti uvádět nemusí. Pro vyšší zabezpečení je dostupná dvoufázová autentizace, a to buď prostřednictvím SMS nebo mobilní aplikace.

Bybit nepřijímá platby ve fiat měnách, pouze v krypto. To stejné platí pro výběry. Na burze sice můžete obchodovat čtyři populární kryptoměny v páru s americkým dolarem, avšak pro výběr je nutné kontrakty prodat zpět za kryptoměny. Výhodou ale je, že jelikož burza nepodporuje platby v klasických měnách, nevyžaduje ani verifikaci.

Jak obchodovat na burze Bybit.com

U Bybit lze využít integrované indikátory

U Bybit lze využít integrované indikátory

ByBit využívá klasický model maker-taker, takže rozlišuje objednávky, které trh obohacují, a které jej naopak zužují. Na objednávky typu maker a taker se proto vztahují odlišné poplatky (viz níže). V podstatě jde o to, že pokud vytvoříte objednávku a zvýšíte tím likviditu, dostanete slevu. Současně ale musíte na realizaci objednávky čekat déle, dokud se na trhu neobjeví vhodná protinabídka. Pokud ovšem vaše objednávka likviditu sníží (tzn. vyplní se okamžitě, protože na trhu již protinabídka existuje), musíte platit poplatek.

Na platformě jsou 3 typy obchodních příkazů. U příkazu Market vyplníte pouze požadované množství měny “Qty”. U příkazu Limit můžete zadat také požadovaný kurz „Order Price“, za který chcete nakupovat nebo prodávat. Třetí příkaz Conditional slouží jako automatický příkaz Market nebo Limit, který se spustí až v okamžiku, kdy trh dosáhne vámi nastaveného kurzu „Trigger Price“. U každé objednávky můžete nastavit také způsob ukončení v případě, že se objednávka nezrealizuje ihned (nabízí se ukončení manuálně nebo okamžitě).

Minimální velikost transakce je 1 dolar, což je přibližně 20 korun. Při obchodování lze využít finanční páku 100x pro ETH a BTC nebo 25x pro EOS a XRP.

Poplatky

Poplatky na kryptoměnové burze

Poplatky na kryptoměnové burze

Bybit si neúčtuje žádné poplatky za vklady ani za výběry peněz z obchodního účtu. Při platbách pomocí kryptoměn tedy zaplatíte pouze poplatky pro těžaře.

Transakční poplatky u Bybit jsou poměrně nízké a velmi podobné struktuře poplatků na burze BitMEX. Za objednávky typu Taker si Bybit účtuje 0,075 %. Na objednávky typu Maker vám burza dokonce sleví 0,025 %. Kromě transakčního poplatku musí obchodníci počítat také se spreadem (rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem).

Posledním typem poplatku je tzv. funding rate. Jedná se o obdobu klasického poplatku za držení obchodní pozice přes noc, nebo přesněji řečeno držení pozice mimo obchodní hodiny. Velikost tohoto poplatku souvisí s finanční pákou a jeho velikost se mění. Maximálně může být až 1,125 % za den. Může být dokonce záporný, takže obchodník pak poplatek neplatí, ale obdrží.

Uvítací bonus 10 dolarů u Bybit

Nebývá zvykem, aby kryptoměnové burzy nabízely bonusy. A už vůbec ne bonusy bez vklady (tzv. no deposit bonus). Bybit je ovšem v tomto ohledu světlou výjimkou. Burza novým klientům nabízí lákavý bonus ve výši 10 dolarů, díky kterému můžete začít obchodovat bez vlastního vkladu. Nic ale není zadarmo. Bonus získáte jen za předpokladu, že si na burze zaregistrujete účet, budete sledovat Bybit na Twitteru a retweetnete jeden z jejich příspěvků.

Bonus je určen pouze k obchodování a bonusovou částku nelze vybrat. Veškeré zisky, kterých pomocí bonusu dosáhnete, jsou vám ale bez omezení k dispozici. Bybit nabízí také bonus za vklad ve výši 50 dolarů. Podmínkou je, aby obchodník vložil minimálně 0,2 BTC nebo 6 ETH. Také tento bonus je určen výhradně k obchodovaní a bonusovou částku nelze vybrat.

Testnet

Unikátní funkcí je ByBit testnet, kde si můžete funkci platformy nezávazně a bez rizika vyzkoušet. Jedná se o demo účet, k jehož registraci stačí vyplnit emailovou adresu a libovolné heslo. Na email vám ihned po registraci dorazí jednorázový kód, kterým musíte účet nejpozději do 5 minut aktivovat. Testovací účet má ovšem jednu zásadní nevýhodu. Neobsahuje totiž žádný virtuální kapitál, takže nelze vytvářet fiktivní objednávky. Platformu si tedy můžete prohlédnout, nicméně tím možnosti testnetu končí.

Zkušenosti s Bybit

Recenze a zkušenosti s Bybit

Recenze a zkušenosti s Bybit

Platformu Bybit provozuje společnost Bybit Fintech Limited, která sídlí v Singapuru, nicméně burza je registrovaná na Britských Panenských ostrovech. Důvěryhodnost si Bybit zatím buduje, jelikož funguje teprve od března 2018. Kromě hlavního sídla má burza dvě kanceláře: v Hong Kongu a na Taiwanu.

Internetové recenze a diskuze hodnotí Bybit vesměs pozitivně. Bybit ostatně působí jako kvalitní burza kryptoměn s velmi příznivými poplatky, avšak několik nedostatků musíme zdůraznit. Hned na začátek se například nabízí otázka, proč by se měl člověk na burze registrovat?

Jsou burzy s lepšími poplatky (BitMEX). Jsou burzy s širším portfoliem (Binance) a burzy podporující češtinu a CZK (Coinmate). V neposlední řadě existují burzy, kde můžete své digitální mince přeměnit na klasické měny. Také obchodování kryptoměn na páku dnes umožňuje každý druhý CFD broker. ByBit zkrátka nepřináší nic nového. Je to jen další burza kryptoměn, kterých jsou desítky, ne-li stovky. Skvěle burzu Bybit vystihl zahraniční portál smartoption.io, který ji označil jako ochuzenou kopii BitMEXu s designem Binance.

Pokud jde o nové a neznámé burzy, mezi které Bybit bezesporu patří, pak je opatrnost opravdu na místě. Stačí si vzpomenout na nedávné případy burz Coinroom či Bitsane, které doslova ze dne na den zmizely i s penězi klientů. Nikdo samozřejmě netvrdí, že Bybit je podvod, nicméně je tu pár varovných signálů: minimum informací o provozovateli, bonusové nabídky a lákavé promo akce. Skutečnou tvář Bybit ovšem ukáže až čas.

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika kryptoměnové burzy

Název Bybit (burza kryptoměn)
Provozovatel Bybit Fintech Limited (Singapur)
Rok založení 2018
Fiat měny Ne
Kryptoměny Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), EOS
Vklady/výběry virtuální peněženky (kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Bez limitu
Poskytování osobních dokumentů nepovinné
Obchodní příkazy Market / Limit / Conditional
Min. transakce 1 USD
Poplatky za transakce (0,075 %) + spread + funding rate
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody API rozhraní, 2FA, bonus, testnet
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář