Těžba kryptoměn na mobilu

Anonymní návštěvník
položil(a) otázku
před 304 dny
Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně těžby kryptoměn na mobilu. Mám poměrně výkonný telefon, a tak mě napadlo, proč tento výkon nevyužít. Jak bych měl postupovat? A kolik peněz můžu těžbou kryptoměn přes mobil vydělat? Děkuji za odpověď. Tomáš K.
Odpověď Investplus

Dobrý den,

k těžbě kryptoměn potřebujete 2 věci: výpočetní zařízení se stabilním připojením k internetu (hardware) a program, který těžbu umožní (software). Teoreticky vám tedy vystačí i klasický mobil s těžební aplikací.

V praxi to ale moc nefunguje. Hned vysvětlím proč.

Hardware

Těžba je soutěž, ve které rozhoduje výpočetní výkon vašeho zařízení. Čím výkonnější hardware máte, tím větší je vaše šance na vytěžení bloku (a získání odměny).

Těžaři dnes využívají supervýkonné počítače (takzvané těžební RIGy), kterým běžné stolní počítače ani smartphony nemůžou konkurovat. Už kvůli tomu nelze očekávat, že těžbou kryptoměn přes mobil zbohatnete.

Software

Další problém představují těžební aplikace, které jsou od roku 2018 blokované na Google Play i App Store. Jednoduše proto, že mají negativní vliv na smartphony uživatelů (rychlé vybíjení baterie, nadměrná zátěž procesoru, přehřívání).

Pár „těžebních“ aplikací na Google Play a App Store najdete, ale žádná z nich reálně netěží. Buď nabízí cloudovou těžbu (můžete si zaplatit vzdálenou těžbu u nějaké společnosti) nebo rozdávají bezcenné tokeny a slibují, že jejich hodnota v budoucnosti vzroste (například kontroverzní Pi Network).

Mobilní aplikace, které skutečně těží, pořídíte pouze z neoficiálních a neověřených zdrojů. Jenže to znamená řadu rizik. Aplikace mohou obsahovat viry, mohou krást vaše osobní údaje, nemusí být správně odladěné a podobně.

Těžba kryptoměn na mobilu – shrnutí

Dá se těžit přes smartphony?

Jistě! Stačí vám k tomu stabilní připojení k internetu a nějaká těžební aplikace.

Vyplatí se těžba kryptoměn na mobilu?

Stručně řečeno, ne. Smartphony nejsou stavěné na těžbu kryptoměn, takže nemají potřebný výkon a nejsou dostatečně efektivní. Výdělky budou malé a jen stěží dokážou ospravedlnit veškeré náklady (váš čas, účty za internet a elektřinu, opotřebení hardwaru).

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář