Ark - kryptoměna

ARK kurz, graf, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, cena, vývoj

Ark - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
Ark Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
Ark Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna Ark

Oficiální web digitální měny

Oficiální web digitální měny

Ark je kryptoměnová platforma, jejímž cílem je sjednotit další existující blockchainové platformy a sítě. Ark má být jakýmsi mostem, díky kterému budou uživatelé moci využívat více různých platforem současně, aniž by museli neustále směňovat jedny digitální tokeny za druhé. Klíčovým prvkem platformy jsou tzv. SmartBridges. Pokud například držíte digitální tokeny ARK a chcete spustit chytrý kontrakt na síti Ethereum, tak stačí poslat instrukce přes SmartBridge a zbytek zajistí systém.

Platforma Ark funguje na vylepšeném systému DPoS (Delegated Proof of Stake), takže vytváření nových bloků zajišťují volení delegáti. Těch je celkem 51 a volí se demokraticky pomocí tokenů ARK. Za vytvoření bloku dostane delegát vždy odměnu, kterou si může nechat nebo ji může rozdělit svým voličům. Díky tomu, že nový blok vzniká každých 8 sekund, jsou transakce v síti skutečně rychlé a levné.

Ark je projekt francouzských vývojářů fungující od roku 2016. Na platformě existují domovské tokeny ARK, kterých je v současné době asi 98 milionů. Do budoucna jejich počet nepřesáhne 125 milionů. Většina mincí (94 milionů) byla zpřístupněna investorům na konci roku 2016, ještě před spuštěním platformy. Jedna digitální mince v předprodeji vyšla na 0,01 USD, takže celkově předprodej vynesl téměř milion dolarů.

Vývoj hodnoty Ark (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Ark. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz ARK přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Ark je v současné době přibližně 44,618,147 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Ark

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Ark ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž ARK v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Ark obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Ark nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled ověřených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
iSeřazeno podle redakčního hodnocení
Populární
 • Nejlepší brokerská společnost v Evropě podle GL&FR
 • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
 • Testovací demo účet s kapitálem 200 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
 • 17 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 62% ztrácí peníze

Ark kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Ark ARK 0.360561 $ 8.173918 Kč 44,618,147 $

Aktualizace: 18.09. 2020 14:35
Ark kurz

Ark kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Ark se digitální mince označují zkratkou ARK. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 ARK) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Ark je aktuálně 0.360561 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 3.71%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Ark obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz ARK vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu ARK v Českých korunách je přibližně 8.173918 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Ark v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu ARK za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka pro přepočet měny na CZK/USD/EUR/BTC

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Ark a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry ARK/USD, ARK/EUR, ARK/CZK, ale také ARK/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Související kryptoměny

Diskuze, zkušenosti

iKomentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář