LISK Kurz, graf, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, vývoj, cena LSK

Lisk cena

1.3

USD
Kurz LSK v CZK

29.016

CZK
Změna 24H

7.15%


USD

Kryptoměna Lisk

LSK - oficiální web

LSK - oficiální web

Kryptoměna LISK vznikla z kryptoměny Crypti v roce 2016 a podobně jako Ethereum nebo NEO má podpořit vznik a chod decentralizovaných aplikací. LISK ale pracuje s myšlenkou, že každá aplikace poběží na vlastním postranním řetězci, tedy odděleně od hlavního blockchainu. To má vyřešit problém se škálovatelností, kterému čelí některé kryptoměny.

Chod postranních řetězců (potvrzování bloků a zabezpečení) má zajistit vždy 101 uzlů (uživatelů), které se demokraticky zvolí. Potvrzování bloků probíhá v cyklech po 101 blocích za pomocí algoritmu DPoS (Delegated-Proof-of-Stake). Každý uzel za jeden cyklus potvrdí jeden blok, ale nikdo dopředu nezná pořadí, ve kterém budou bloky potvrzovat. K zaúčtování bloku dochází jednou za 10 sekund, takže jeden cyklus má 17 minut. Odměnou pro uzly je digitální měna LSK.

Vývojáři nejprve zahájili ICO (předprodej digitálních mincí LSK ještě před spuštěním sítě), při kterém vybrali 6,3 milionu dolarů. Při ICO bylo vypuštěno 100 milionů LSK a investoři je mohli nakupovat za 0,07 USD za token. Spuštění sítě proběhlo 24. května 2016 a od té doby lze LSK obchodovat na velkých kryptoměnových burzách.

Vývoj hodnoty Lisk (graf ceny)

Jak používat graf Lisk?

Graf zobrazuje vývoj LSK za vybrané období, které můžete měnit v levém dolním okraji. V pravém dolním okraji se nastavuje zobrazení svislé osy: klasické (auto), logaritmické (log) nebo procentuální (%).

Na horní liště najdete pokročilé nástroje, pomocí kterých se mění styl zobrazení grafu (čárový, svíčkový nebo sloupcový). Změnit můžete také časový interval mezi jednotlivými body/svíčkami v grafu. K dispozici je rozsah 1 minuta (1m) až 1 měsíc (M).

Pomocí symbolu plus v kroužku (⊕) můžete srovnat Lisk s jiným instrumentem. Přes tlačítko fx do grafu vložíte technické indikátory.

NÁKUP: Jak a kde koupit Lisk

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Lisk ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž LSK v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Lisk obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Lisk nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled ověřených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
1

XTB

Broker roku
95
Měna účtu
CZK, USD, EUR
Počet kryptoměn
10+
Minimální vklad
1 Kč ($1)
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFDs
 • Nulové komise u reálných akcií a ETF
 • Zlomkové akcie (investice od 200 Kč)
 • Podporuje češtinu a CZK
 • Poplatek za výběry pod 3 000 Kč
 • Vyšší zdanění českých dividend (35%)
Recenze
Vyzkoušet
4000+ našich čtenářů si vybralo XTB
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
2

eToro

90
Měna účtu
USD
Počet kryptoměn
80+
Minimální vklad
$100
Čeština
Částečně
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, kryptoměny a CFDs
 • Nulové komise u reálných akcií
 • Zlomkové akcie (investice od $10)
 • Možnost kopírovat ostatní obchodníky
 • Čeština není kompletní
 • Účet je vedený v dolarech
 • Nepodporuje výběry v CZK
Recenze
Vyzkoušet
2000+ našich čtenářů si vybralo eToro
76% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze
Měna účtu
CZK, EUR, USD…
Počet kryptoměn
30+
Minimální vklad
1 Kč
Čeština
Částečně
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Klasické akcie bez poplatků
 • Zlomkové akcie
 • Klasické akcie i pákové produkty
 • Podporuje češtinu a CZK
 • Nenabízí české akcie
 • Smluvní dokumenty v angličtině
Recenze
Služba CFD. 78% ztrácí peníze

Lisk kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Lisk LSK 1.3 $ 29.016 Kč 167,370,000 $

Aktualizace: 22.02. 2024 15:23
Lisk kurz

Lisk kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Lisk se digitální mince označují zkratkou LSK. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 LSK) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Lisk je aktuálně 1.3 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 7.15%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Lisk obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz LSK vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu LSK v Českých korunách je přibližně 29.016 Kč.

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Lisk je v současné době přibližně 167,370,000 $.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Lisk v průběhu času. Na online grafu je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu LSK za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka LSK/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka výše funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Lisk a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry LSK/USD, LSK/EUR, LSK/CZK, ale také LSK/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Prognóza pro Lisk: Výhled a predikce vývoje

Nástroj Technical analysis od TradingView analyzuje desítky indikátorů včetně klouzavých průměrů, oscilátorů a pivotů. Pomocí nich se vypočítá výsledná prognóza pro zvolený časový rámec, který můžete měnit v rozsahu 1 minuta až 1 měsíc. Očekávaný vývoj ukazuje ručička indikátoru, přičemž modrá oblast předpovídá růst ceny Lisk (Buy), zatímco červená zóna varuje před možným propadem ceny (Sell). Tyto informace lze použít jako základ pro prognózu a predikci vývoje kryptoměny Lisk na zvolené období.

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

LSK – související kryptoměny

Diskuze, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář