Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna Lisk

LSK - oficiální web

LSK - oficiální web

Kryptoměna LISK vznikla z kryptoměny Crypti v roce 2016 a podobně jako Ethereum nebo NEO má podpořit vznik a chod decentralizovaných aplikací. LISK ale pracuje s myšlenkou, že každá aplikace poběží na vlastním postranním řetězci, tedy odděleně od hlavního blockchainu. To má vyřešit problém se škálovatelností, kterému čelí některé kryptoměny.

Chod postranních řetězců (potvrzování bloků a zabezpečení) má zajistit vždy 101 uzlů (uživatelů), které se demokraticky zvolí. Potvrzování bloků probíhá v cyklech po 101 blocích za pomocí algoritmu DPoS (Delegated-Proof-of-Stake). Každý uzel za jeden cyklus potvrdí jeden blok, ale nikdo dopředu nezná pořadí, ve kterém budou bloky potvrzovat. K zaúčtování bloku dochází jednou za 10 sekund, takže jeden cyklus má 17 minut. Odměnou pro uzly je digitální měna LSK.

Vývojáři nejprve zahájili ICO (předprodej digitálních mincí LSK ještě před spuštěním sítě), při kterém vybrali 6,3 milionu dolarů. Při ICO bylo vypuštěno 100 milionů LSK a investoři je mohli nakupovat za 0,07 USD za token. Spuštění sítě proběhlo 24. května 2016 a od té doby lze LSK obchodovat na velkých kryptoměnových burzách.

Vývoj hodnoty Lisk (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Lisk. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz LSK přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Lisk je v současné době přibližně 145,533,457 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Lisk

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Lisk ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž LSK v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Lisk obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Lisk nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Broker Měna 1 Min. transakce Páka Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
Poslední aktualizace: Srpen 2018
Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty finančních prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK - ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. 80,6% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD ANO NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
4,5/5
USD 50 USD NE NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Lisk kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Lisk LSK 1.27 $ 28.067 Kč 145,533,457 $

Aktualizace: 20.02. 2019 14:35
Lisk kurz

Lisk kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Lisk se digitální mince označují zkratkou LSK. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 LSK) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Lisk je aktuálně 1.27 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -0.12%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Lisk obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz LSK vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu LSK v Českých korunách je přibližně 28.067 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Lisk v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu LSK za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka LSK/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Lisk a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry LSK/USD, LSK/EUR, LSK/CZK, ale také LSK/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

LSK – související kryptoměny

LISK kurz, graf, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, vývoj, cena LSK
5/5 (58)

Diskuze

Vložit komentář