Lisk - kryptoměna

LISK kurz, graf, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, vývoj, cena LSK

Lisk - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
Lisk Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
Lisk Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna Lisk

LSK - oficiální web

LSK - oficiální web

Kryptoměna LISK vznikla z kryptoměny Crypti v roce 2016 a podobně jako Ethereum nebo NEO má podpořit vznik a chod decentralizovaných aplikací. LISK ale pracuje s myšlenkou, že každá aplikace poběží na vlastním postranním řetězci, tedy odděleně od hlavního blockchainu. To má vyřešit problém se škálovatelností, kterému čelí některé kryptoměny.

Chod postranních řetězců (potvrzování bloků a zabezpečení) má zajistit vždy 101 uzlů (uživatelů), které se demokraticky zvolí. Potvrzování bloků probíhá v cyklech po 101 blocích za pomocí algoritmu DPoS (Delegated-Proof-of-Stake). Každý uzel za jeden cyklus potvrdí jeden blok, ale nikdo dopředu nezná pořadí, ve kterém budou bloky potvrzovat. K zaúčtování bloku dochází jednou za 10 sekund, takže jeden cyklus má 17 minut. Odměnou pro uzly je digitální měna LSK.

Vývojáři nejprve zahájili ICO (předprodej digitálních mincí LSK ještě před spuštěním sítě), při kterém vybrali 6,3 milionu dolarů. Při ICO bylo vypuštěno 100 milionů LSK a investoři je mohli nakupovat za 0,07 USD za token. Spuštění sítě proběhlo 24. května 2016 a od té doby lze LSK obchodovat na velkých kryptoměnových burzách.

Vývoj hodnoty Lisk (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Lisk. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz LSK přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Lisk je v současné době přibližně 176,165,480 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Lisk

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Lisk ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž LSK v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Lisk obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Lisk nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled ověřených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
iSeřazeno podle redakčního hodnocení
Populární
 • Nejlepší brokerská společnost v Evropě podle GL&FR
 • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
 • Testovací demo účet s kapitálem 200 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
 • 17 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 62% ztrácí peníze

Lisk kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Lisk LSK 1.4 $ 31.738 Kč 176,165,480 $

Aktualizace: 18.09. 2020 16:05
Lisk kurz

Lisk kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Lisk se digitální mince označují zkratkou LSK. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 LSK) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Lisk je aktuálně 1.4 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 4.22%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Lisk obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz LSK vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu LSK v Českých korunách je přibližně 31.738 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Lisk v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu LSK za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka LSK/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Lisk a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry LSK/USD, LSK/EUR, LSK/CZK, ale také LSK/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

LSK – související kryptoměny

Diskuze, zkušenosti

iKomentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář