Aktualizováno

Recenze COINFY Zkušenosti s platformou Coinfy.io, poplatky, diskuze

Hodnocení:
20%

V této recenzi se zaměříme na kryptoměnového brokera Coinfy, který se snaží zaujmout finančním bonusem a širokou nabídkou kryptoměn. Chcete vědět, kdo za projektem stojí, jak obchodování přes Coinfy probíhá a proč není vhodné pro začátečníky? Potom jste tu správně!

Broker Coinfy nemá licenci k poskytování investičních služeb a porušuje nařízení ESMA.

Recenze Coinfy ve zkratce

Coinfy je CFD broker, který nabízí obchodování kryptoměn s vysokou finanční pákou. Obchodování bez páky ani nákup kryptoměn za klasické měny (CZK, EUR…) broker nepodporuje.

Coinfy nemá vlastní platformu, ale využívá white-label platformu DXtrade, přes kterou můžete spekulovat na růst nebo pokles kurzů kryptoměn. Vklady i výběry se realizují v kryptoměnách BTC, ETH nebo USDT. Klasické měny Coinfy nepodporuje.

Web brokera Coinfy.io

Web brokera Coinfy.io

Každý obchod probíhá s pákou 1:500, takže zisky i ztráty se zjednodušeně řečeno násobí 500x. Obchodování s vysokou pákou je ovšem extrémně rizikové a není vhodné pro začátečníky. Stačí se podívat na údaje od CFD brokerů, podle kterých prodělává 80 až 90 % obchodníků.

Provozovatelem Coinfy je společnost Trinity Capital LLC, která stojí také za platformou BidAskBit.

Výhody

 • Pokročilá platforma
 • Testovací demo účet

Nevýhody

 • CFD broker bez licence
 • Netransparentní poplatky
 • Nepodporuje fiat měny
 • Extrémně rizikové (vysoká páka)
 • Obchodní podmínky a platforma v angličtině

Hodnocení Coinfy: 20%

Základní informace o Coinfy

Název Coinfy / Coinfy.io
Provozovatel (sídlo) Trinity Capital LLC (Svatý Vincenc a Grenadiny)
Licence pro EU NE
Poskytované služby Obchodování CFD
Platforma DXtrade
Instrumenty CFD (desítky kryptoměnových párů)
Poplatky za obchodování Ano
Poplatek za neaktivitu Ano
Poplatek za vklady/výběry Ne
Platební metody Kryptoměny (BTC, ETH, USDT)
Demo účet Ano
Minimální vklad/výběr 0.0001 BTC
Minimální objednávka 0.01 kontraktu (min. marže je přibližně 1 dolar)
Finanční páka 1:500 (fixní)

Co je to Coinfy

Coinfy je obchodní platforma, přes kterou můžete obchodovat CFD kryptoměny s vysokou pákou.  Obchodování kryptoměn bez páky ani nákup nebo prodej kryptoměn za koruny Coinfy nepodporuje.

Co je to CFD? Pomocí CFD kontraktů můžete spekulovat na růst nebo pokles kryptoměn, aniž byste je reálně kupovali. CFD jsou ideální pro krátkodobé spekulace, ale jen za předpokladu, že rozumíte rizikům. Pro dlouhodobé investice a pro nezkušené obchodníky se CFD nehodí.

Obchodování s pákou

Při obchodování CFD se využívá finanční páka, která znásobí zisky, ale i případné ztráty z vašich obchodů.

U Coinfy je páka extrémně vysoká, což je v rozporu s nařízením evropského úřadu ESMA. Pro představu, ESMA vyžaduje, aby finanční páka u CFD kryptoměn nepřesahovala 1:2, ale Coinfy má páku 1:500.

Páka 1:500 znamená, že vaše objednávky budou 500x větší než investovaná částka (marže). Zisky i ztráty z takových transakcí budou 500x větší, něž jaké by byly bez využití pákového efektu. I malý pohyb ceny na burze tak může způsobit velký zisk nebo velkou ztrátu.

Jak Coinfy.io funguje

 1. Nejprve si vytvoříte obchodní účet a vložíte na něj kryptoměny (BTC, ETH nebo USDT). Pokud kryptoměny nemáte, Coinfy vás odkáže na partnerskou směnárnu Virarosi.com.
Coinfy podporuje pouze vklady v kryptoměnách

Coinfy podporuje pouze vklady v kryptoměnách

 1. Jakmile kryptoměny dorazí na váš účet, můžete začít obchodovat. Platforma podporuje 4 typy objednávek (Market, Limit, Stop, OCO), přičemž spekulovat můžete na růst ceny (Buy) i na pokles (Sell).
Nastavení parametrů objednávky

Nastavení parametrů objednávky

 1. Seznam otevřených pozic včetně průběžných výsledků najdete pod grafem v okně Position. Obchody ukončíte kliknutím na symbol křížku, případně můžete využít funkci pro automatické ukončení pozice při určité ztrátě (Stop Loss) nebo určitém zisku (Take Profit).
Obchodní pozici lze ukončit manuálně či automaticky

Obchodní pozici lze ukončit manuálně či automaticky

 1. Kryptoměny z obchodního účtu můžete vybrat zpět na libovolnou kryptoměnovou peněženku.

Poplatky u Coinfy

Poplatky u Coinfy jsou netransparentní, takže obchodníci je musí složitě dohledávat. Něco málo vyčtete z obchodních podmínek, něco málo z obchodní platformy, ale žádný sazebník ani výpis poplatků u brokera nenajdete. Informace, které uvádíme níže, proto nemusí být kompletní:

 • Spread – Nákupní cena (Buy) je vždy nepatrně vyšší než prodejní cena (Sell). Jejich rozdíl neboli spread je v podstatě poplatek, který zaplatíte u každého obchodu.
 • Noční poplatek (swap) – Swap zaplatíte u každé obchodní pozice, kterou necháte otevřenou přes noc. Pokud pozici ukončíte před uzavřením trhu, poplatek neplatíte. Dle platformy je poplatek nulový.
 • Margin rate – Obchodování s pákou je v podstatě obchodování s vypůjčenými penězi. Peníze vám půjčuje brokera, a jak správně tušíte, není to zadarmo. Konkrétně Coinfy si účtuje úrok 2 % z vypůjčené částky.
 • Informace o Margin rate naleznete v detailu instrumentu

  Informace o Margin rate naleznete v detailu instrumentu

 • Poplatek za zprostředkování obchodu (komise) – O komisním poplatku se Coinfy nezmiňuje. Předpokládáme tedy, že obchodníci žádné komise neplatí.
 • Další poplatky – Registrace a vedení účtu je zdarma. Coinfy si neúčtuje ani poplatky za vklady nebo za výběry, avšak musíte počítat s poplatky těžařů. Pohlídejte si také poplatek za neaktivitu. Ten se platí v případě, že máte kladný zůstatek na účtu a neuskutečníte žádný obchod během 90 dní. Velikost poplatek je 10 dolarů měsíčně.

Registrace, vklady a výběry

Založení účtu je snadné a zabere jen pár minut. Stačí vyplnit registrační formulář, odsouhlasit obchodní podmínky a máte hotovo. Ověření identity pomocí občanky Coinfy nevyžaduje, avšak v obchodních podmínkách se píše, že při výběru peněz společnost může (ale nemusí) verifikaci vyžadovat.

Vklady i výběry se realizují pomocí kryptoměn (BTC, ETH nebo USDT). Pokud kryptoměny nemáte, Coinfy vám nabídne možnost nakoupit kryptoměny kartou nebo převodem přes směnárnu Virarosi.com.

Kdo stojí za Coinfy

Brokera Coinfy.io provozuje společnost Trinity Capital LLC, která funguje od roku 2020 a sídlí na ostrově Svatý Vincenc a Grenadiny (neplést s americkou firmou Trinity Capital Inc.).

Ačkoliv se jedná o zahraniční společnost, nelze přehlédnout silnou vazbu na Česko. Web Coinfy má český překlad, k propagaci využívá spolupráce s českými celebritami a ze sociálních sítí je patrné, že cílí primárně na české investory.

Společnost Trinity Capital LLC provozuje hned několik CFD brokerů (např. BidAskBid, RosyFX nebo Fannex), ale nemá potřebnou licenci. Proto mají tito brokeři v online recenzích nízké hodnocení.

Shrnutí recenze Coinfy

Coinfy působí od roku 2022, takže by bylo předčasné brokera odepisovat nebo vychvalovat. Při psaní této recenze jsme ovšem narazili na tři závažné nedostatky:

 • Provozovatel brokera sídlí v daňovém ráji a nemá licenci k poskytování CFD. Může vám to připadat jako banalita, ale v tomto odvětví působí stovky neférových brokerů, takže licenci považujeme za absolutní minimum. Broker navíc porušuje nařízení ESMA, protože nabízí finanční bonusy a vysokou finanční páku.
 • Broker cílí na české investory, ale obchodní podmínky nemají český překlad. Na webu chybí klíčové informace, například podmínky bonusu nebo výpis poplatků.
 • Z webu ani z obchodních podmínek není patrné, zda přes platformu Coinfy obchodujete reálné kryptoměny nebo rozdílové smlouvy (CFD).

Obchodování s pákou není pro začátečníky

Coinfy uvádí, že obchodníci nepotřebují žádné předešlé zkušenosti s obchodováním. Tady si ale dovolíme oponovat. Obchodování kryptoměn s takto vysokou pákou je extrémně rizikové a v žádném případě není vhodné pro začátečníky.

Pokud vás obchodování kryptoměnových CFD láká, měli byste zvolit kvalitní a důvěryhodnou platformu s licencí jako například XTB nebo eToro. Chcete-li kupovat reálné kryptoměny, pak jsou nejlepší volbou kryptoměnové burzy jako například Binance nebo Coinmate.

Máte vlastní zkušenosti s Coinfy? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem!

Našli jste v textu chybu nebo překlep? Neváhejte nás kontaktovat.

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář