Aktualizováno

Recenze FINEX Zkušenosti se směnárnou Finex.cz, nabídka, poplatky, diskuze

Hodnocení:
80%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V této recenzi se podíváme na kryptoměnovou směnárnu Finex, která umožňuje nákup nebo prodej Bitcoinu za české koruny. Pojďme zjistit, jak nákup přes Finex probíhá, kolik si směnárna účtuje na poplatcích a zda se obchodování u Finexu vyplatí! Chybět nebude ani podrobný návod a srovnání s konkurencí.

Recenze Finex ve zkratce

Finex je česká online směnárna, která umožňuje nákup a prodej Bitcoinu za CZK.

Obchodování přes Finex je opravdu rychlé a snadné, takže jej hravě zvládne i začátečník. Stačí vyplnit objednávkový formulář (velikost objednávky a adresu bitcoinové peněženky) a zaplatit bankovním převodem. Vyřízení objednávky trvá trochu déle – obvykle 1 až 24 hodin.

Směnárna Finex

Směnárna Finex

Zakoupené kryptoměny můžete uložit přímo u směnárny, ale z bezpečnostních důvodů doporučujeme využívat vlastní kryptoměnovou peněženku.

Směnárna umožňuje i nákupy bez registrace, ale jen do limitu 10 000 Kč. U větších objednávek je potřeba ověřit totožnost pomocí ofocené občanky. A někdy bohužel i u menších objednávek, které Finex.cz vyhodnotí jako podezřelé.

Minimální velikost objednávky je 0.007 BTC při nákupu, respektive 0.0025 BTC při prodeji. Poplatky jsou nulové, ale kvůli kurzům ztratíte přibližně 3.5 % z každé objednávky. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Česká směnárna
 • Nákup a prodej BTC za CZK
 • Nákup bez registrace
 • Jednoduché a přehledné

Nevýhody

 • Pouze bankovní převod
 • Podporuje pouze BTC
 • Vyšší poplatky
 • Nízké limity pro obchody bez registrace

Hodnocení Finex: 80%

Základní informace o Finex

Název Finex / Finex.cz
Provozovatel FINEX MEDIA s.r.o. (Praha, Česko)
Rok založení 2020
Čeština Ano
Fiat měny 1 (CZK)
Kryptoměny 1 (BTC)
Platební metody Bankovní převod, krypto
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ano (maximálně 10 000 Kč)
Podporované funkce Nákup a prodej kryptoměn, ukládání kryptoměn
Minimální objednávka Nákup BTC – 0.0070 BTC
Prodej BTC – 0.0025 BTC
Obchodní limity Ano
Poplatek za nákup/prodej Ano → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ne

Co nabízí směnárna Finex

Směnárna Finex nabízí nákup nebo prodej Bitcoinu za koruny. Prodej altcoinů ani vzájemnou směnu dvou kryptoměn směnárna nepodporuje:

 finexBinanceSimplecoinCoinmate
Směna dvou kryptoměn-
Nákup krypto za fiat
Prodej krypto za fiat
Ukládání kryptoměn-
Nákup bez registrace--
Obchodování s pákou---
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate

Minimální objednávka je 0.007 BTC, což je při současném kurzu asi 7 000 Kč (viz bitcoin kalkulačka). Zakoupené kryptoměny vám Finex zašle na libovolnou peněženku, a pokud peněženku nemáte, můžete je uložit přímo u směnárny.

Ukládání kryptoměn u směnárny obnáší rizika. Pokud by došlo k hackerskému útoku nebo k podvodu, tak o kryptoměny můžete přijít. Mnohem bezpečnější jsou privátní peněženky, ideálně bez připojení k internetu (např. Trezor nebo Ledger Nano).

Za objednávku lze zaplatit dvěma způsoby:

Varianta 1 Platba bankovním převodem (BTC)

První možností je platba bankovním převodem, který lze využít pro nákup i prodej. Nákup bankovním převodem je poměrně levný, ale může trvat až 24 hodin.

Objednávku je potřeba uradit v korunách, ideálně pomocí okamžité platby. Finex vám totiž smluvený kurz podrží jen 30 minut. Pokud vaše platba do 30 minut nedorazí, pošle vám Finex email s nabídkou nového kurzu nebo s možností stornovat objednávku.

Varianta 2 Nákup platební kartou (BTC, LTC, ETH, XRP, BHC, TRON, LINK)

POZOR

Nákup platební kartou je dočasně nedostupný.

Druhou možností je nákup pomocí platební karty, který lze provádět v korunách, eurech nebo dolarech.

Platba kartou je mnohem rychlejší a pohodlnější než bankovní převod. Celá směna obvykle proběhne do 30 až 60 minut a může být provedena i o víkendu. Má to ovšem háček. Za platbu kartou zaplatíte poplatek 7 % (CZK), 4.5 % (EUR) nebo 4.9 % (USD).

Jak nakupovat u Finex.cz

Obchodování přes směnárnu Finex.cz je opravdu jednoduché a není na tom co pokazit. Posuďte sami:

Návod Nákup a prodej Bitcoinu u Finex

 1. Otevřete stránku krypto směnárny
 2. Vyberte, zda chcete kryptoměnu nakoupit nebo prodat a zvolte platební metodu.
Nákup kryptoměn u Finex.cz

Nákup kryptoměn u Finex.cz

 1. Vyplňte velikost objednávky. Finex vám hned ukáže, kolik BTC (respektive CZK) obdržíte.
 2. Zadejte emailovou adresu, na kterou vám Finex pošle platební údaje a potvrzení o objednávce.
Okno objednávky

Okno objednávky

 1. Chcete-li zakoupené kryptoměny poslat na vlastní peněženku, stačí do objednávkového formuláře vyplnit adresu peněženky. Pokud peněženku nemáte, můžete si zakoupené coiny uložit přímo u směnárny Finex. V takovém případě místo adresy peněženky vyplníte své telefonní číslo.
 2. Potvrďte objednávku a obratem obdržíte email, ve kterém najdete platební instrukce (číslo bankovního účtu, částku a zprávu pro identifikaci platby).
 3. Pošlete peníze na účet směnárny.
 4. Hotovo! Jakmile se peníze připíšou na účet směnárny, obdržíte zakoupené bitcoiny.

Prodej BTC funguje podobně jako nákup. Jediný rozdíl je v tom, že místo adresy bitcoinové peněženky vyplníte číslo bankovního účtu, na který vám Finex pošle peníze z prodeje. V emailu od Finex potom uvidíte adresu peněženky pro zaslání kryptoměn.

Poplatky u Finex

Obchodování kryptoměn přes směnárny bývá dražší než obchodování přes velké burzy a Finex v tomto ohledu není výjimkou. Na druhou stranu Finex podporuje nákup nebo prodej v korunách, takže se vyhnete poplatkům za převod měny.

Nákup nebo prodej kryptoměn přes Finex stojí přibližně 3.5 %, což je srovnatelné s populární českou směnárnou Simplecoin. Levnější nákup bitcoinu za koruny vám umožní například česká burza Coinmate nebo směnárna Anycoin.

Do celkových nákladů se promítnou tyto poplatky:

 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread) – Spread vám zjednodušeně řečeno říká, kolik % ztratíte za nákup a následný prodej kryptoměny. V případě Finexu je spread asi 7 %, takže jednotlivé operace (nákup nebo prodej) vás budou stát přibližně 3.5 %.
 • Poplatek za nákup – Při nákupu kryptoměn si Finex účtuje dodatečný poplatek 100 Kč, který slouží k úhradě transakčního poplatku.
 • Transakční poplatek – Tento poplatek je součástí kryptoměnové sítě a funguje jako odměna pro těžaře za zpracování transakce. Velikost poplatku se mění podle vytížení sítě (u Bitcoinu se pohybuje kolem 50 až 200 korun za transakci). Poplatek zaplatíte při odesílání kryptoměn na externí peněženku (např. odesílání BTC na peněženku směnárny při prodeji).

Srovnání poplatků

Vyplatí se obchodování kryptoměn přes směnárnu Finex nebo je výhodnější nakupovat u konkurence? Posuďte sami! V tabulce níže uvidíte, kolik stojí nákup Bitcoinu přes Finex.cz a kolik si za stejnou službu účtují ostatní směnárny a burzy:

 finexBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?
Nelze
2.2 %
Nelze
3.4 %
Rychlý nákup (převod) ?5.0 %
0.2 %
2.5 %1.5 %
Nákup přes burzu ?
Nelze
0.1 %
Nelze
0.5 %
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše poplatku se může měnit.

Chcete ušetřit? Nákup přes online směnárny je snadný, ale také poměrně drahý. Mnohem levnější je obchodování přes kryptoměnové burzy, např. zahraniční Binance nebo českou Coinmate.

Obchodní limity

Ověření identity

Ověření zákazníků u větších objednávek vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit nelegálním aktivitám, jako je například praní špinavých peněz.

Objednávky do 10 000 Kč lze provádět bez registrace a bez ověření identity. Je-li velikost objednávky vyšší nebo pokud ji Finex vyhodnotí jako podezřelou, tak vás nemine ověření identity. Ověření se provádí pomocí naskenovaného občanského průkazu a krátkého formuláře.

Zkušenosti s Finex

Směnárna Finex.cz funguje od června 2020, takže se jedná o relativně nový projekt. Za vznikem směnárny stojí společnosti FINEX MEDIA s.r.o. a FINEX SERVICES s.r.o., které provozují také stejnojmenný investiční portál.

Veškeré objednávky se realizují přes obchodní partnery, takže Finex funguje spíše jako zprostředkovatel. Objednávky s platbou bankovním převodem zajišťuje česká společnost BTCex.cz. Nákup kartou probíhal přes společnost indacoin.com, avšak tato služba je aktuálně nedostupná.

Uživatelé hodnotí směnárnu vesměs kladně, ale najdete i pár stížností. Nejčastěji klienti kritizují nefunkční nákup kartou nebo pomalé platby (to je ovšem problém bankovního převodu, nikoliv Finexu). Pár negativních komentářů se týká také výších poplatků.

Co klienti oceňují:

 • Přehledné poplatky. Víte, kolik zaplatíte a kolik dostanete.
 • Jednoduché a rychlé
 • Umožňuje platby v CZK

Co klienti kritizují:

 • Pouze Bitcoin
 • Pouze bankovní převod
 • Kvůli kurzům ztratíte cca 3.5 % z každé objednávky

Na co si dát pozor?

 • Nákupy bez registrace jsou možné do limitu 10 000 korun. Větší objednávky vyžadují ověření identity.
 • Směnárna vám kurz podrží 30 minut. Pokud platba za objednávku nedrazí do půl hodiny, můžete objednávku uskutečnit za nový kurz nebo stornovat.

Uživatelská hodnocení Finex

Finex - recenze a zkušenosti

Finex – recenze a zkušenosti

Shrnutí recenze Finex

Směnárna Finex je bezpochyby povedený projekt, za kterým stojí důvěryhodná firma. Pokud tedy hledáte směnárnu pro snadný nákup Bitcoinu bez registrace, Finex vám poslouží skvěle.

Jak ale Finex obstojí v porovnání s konkurencí?

Finex má dvě nevýhody: strohou nabídku a vyšší poplatky.

Směnárna nabízí pouze nákup nebo prodej Bitcoinu pomocí bankovního převodu. Jiné platební metody ani jiné kryptoměny Finex nepodporuje. Naproti tomu u konkurenčních směnáren běžně seženete i Litecoin nebo Ethereum.

Poplatky u Finex jsou průměrné, podobně jako třeba u populární české směnárny Simplecoin. Levnější nákup Bitcoinu za koruny nabízí například burza Coinmate, která ovšem vyžaduje registraci a verifikaci. No a pokud vám nevadí platby v eurech, můžete zkusit ještě levnější Binance.

Máte vlastní zkušenosti se směnárnou Finex? Chybí vám v recenzi nějaké informace? Napište nám dolů do komentářů!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář