Aktualizováno

Recenze LEVEL TRADE Zkušenosti s brokerem LevelTrade, poplatky, diskuze

Hodnocení:
20%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

V této recenzi se podíváme na brokerskou firmu LevelTrade, která od roku 2021 provozuje webovou obchodní platformu. Broker uvádí, že nabízí skvělé obchodní podmínky, se kterými je spokojeno přes 80 % jeho klientů. Dá se ale takovému tvrzení věřit?

POZOR! LevelTrade nemá licenci pro poskytování investičních služeb v EU.

Recenze LevelTrade ve zkratce

LevelTrade je brokerská společnost, která nabízí obchodování CFD kontraktů na kryptoměny, indexy, akcie, měny a komodity. Reálné akcie ani jiné burzovní instrumenty u brokera Level Trade nepořídíte.

Investoři by si ale měli dát pozor!

Broker porušuje nařízení evropského úřadu ESMA, nemá potřebnou licenci pro poskytování investičních služeb a neuvádí, která společnost platformu provozuje a kde sídlí. Z výše uvedených důvodů brokera Level Trade nedoporučujeme.

Výhody

 • Široká nabídka CFD instrumentů

Nevýhody

 • Nedůvěryhodný broker bez licence
 • Neznámý provozovatel
 • Vysoká finanční páka
 • Nepodporuje češtinu ani CZK
 • Netransparentní poplatky

Hodnocení LevelTrade: 20%

Základní informace o LevelTrade

Název LevelTrade / Level Trade
Provozovatel Neznámý
Založeno 2021
Licence pro EU NE
Pojištění prostředků NE
Investiční produkty CFD (akcie, měny, komodity, kryptoměny, indexy)
Obchodní platformy WebTrader
Platební metody Kryptoměny, platební karty
Demo účet Ne
Poplatky za obchodování Ano
Poplatek za výběr Ano
Poplatek za neaktivitu Ano
Měna účtu USD, EUR
Finanční páka až 1:400
Čeština NE

Obchody neprobíhají na reálné burze

Hned na úvod musíme zdůraznit jednu věc: LevelTrade je CFD broker, takže obchody neprobíhají na reálné burze. Broker vám neprodává skutečné akcie, kryptoměny ani komodity, ale vysoce rizikové CFD kontrakty.

Co je to CFD? Pomocí CFD kontraktů můžete spekulovat na růst nebo pokles vybraného aktiva, aniž byste jej reálně kupovali. CFD jsou ideální pro krátkodobé spekulace, ale jen pokud produktu rozumíte. Pro dlouhodobé investice a nezkušené obchodníky se CFD nehodí.

LevelTrade umožňuje obchodovat CFD kontrakty na stovky různých aktiv:

Extrémně vysoká páka

CFD kontrakty se obchodují s využitím finanční páky, která znásobí zisky, ale i případné ztráty z vašich obchodů. I malý pohyb na trhu tak způsobí vysoký zisk nebo vysokou ztrátu.

Platforma brokera LevelTrade

Platforma brokera LevelTrade

Finanční páka u brokera LevelTrade je extrémně vysoká, čímž broker porušuje nařízení evropského úřadu ESMA. Uveďme jeden příklad za všechny: U forexu může být páka podle ESMA maximálně 30násobná, ale LevelTrade má páku 400x.

Nařízení ESMA vzniklo k ochraně obchodníků, protože vysoká finanční páka je extrémně riziková. A proč? Trhy neustále kolísají, takže každý obchod se dostane (byť jen dočasně) do ztráty. Vlivem pákového efektu se ale ztráta výrazně znásobí, což může obchodní účet během chvilky zlikvidovat.

Poplatky u Level Trade

Poplatky u LevelTrade jsou netransparentní. Broker neposkytuje žádný ceník, takže obchodníci si musí poplatky složitě dohledávat. Ani tak ale nemají jistotu, že najdou všechno.

Obchodníci zaplatí poplatek v podobě spreadu (rozdíl nákupní a prodejní ceny) a poplatek za noční obchodování (swap). V obchodních podmínkách se zmiňuje také poplatek za neaktivitu (10 % měsíčně) a poplatek 20 % z dosažených zisků.

Snadné vklady, na výběry zapomeňte

Registrace u LevelTrade je blesková. Stačí totiž vyplnit jen jeden krátký formulář. Hned potom můžete vložit peníze (platební kartou nebo kryptoměnami) a začít obchodovat.

Financování obchodního účtu

Financování obchodního účtu

S výběry peněz je to ovšem složitější.

Nejprve broker vyžaduje ověření identity pomocí okopírovaných osobních dokumentů, mimo jiné i občanského průkazu a platební karty. Broker argumentuje tím, že ověřování klientů vyžadují evropské zákony (což je pravda). Sám ovšem porušuje směrnice ESMA a poskytuje investiční služby, aniž by k tomu měl licenci.

Nikdy neposílejte své osobní údaje neznámé nebo nedůvěryhodné firmě! Podvodníci mohou vaše osobní údaje zneužít – například si vaším jménem sjednají úvěr.

Ověřením účtu komplikace nekončí. Pokud zažádáte o výběr peněz, broker bude požadovat uhrazení komisního poplatku. Velikost poplatku je 20 % z dosažených zisků a teď pozor – musí se uhradit předem. Ano, čtete správně. Pokud se tedy rozhodnete peníze vybrat, musíte brokerovi nejprve zaplatit.

Máme důvod se domnívat, že ani po uhrazení poplatku vám broker peníze nepošle. Spíše naopak – bude vyžadovat další platby:

Zkušenost s Level Trade

Zkušenost s Level Trade (zdroj)

Kdo stojí za LevelTrade.io?

Je to paradox. Broker vyžaduje osobní údaje od všech klientů, ale sám zůstává v anonymitě.

Na webové stránce ani v obchodní smlouvě není uvedeno, kdo je provozovatelem brokera a kde společnost sídlí. Obchodníci tak posílají peníze neznámo komu a neznámo kam.

Zkušenosti s Level Trade

Vlastníkem domény leveltrade.io je společnost Lollygag Partners LTD, což si můžete ověřit na webu who.is. Lollygag Partners LTD provozuje hned několik brokerských značek, ačkoliv k tomu nemá potřebnou licenci. V srpnu 2021 před touto společností varovala i Česká národní banka.

O dvou brokerech od Lollygag Partners LTD jsme v minulosti již psali. Jedná se o značky FinoCapital a FXActiv. Oba tito brokeři mají velmi špatnou pověst a podle mnoha obchodníků se jedná o podvod (viz komentáře v recenzích).

O samotném brokerovi Level Trade toho na internetu moc nenajdete. Jen pár zahraničních recenzí, které brokera označují jako scam (podvod).

Pozor na střet zájmů!

Obchody s CFD neprobíhají na skutečné burze, ale pouze v systému brokera. Broker do vašich obchodů vstupuje jako protistrana, takže získá všechny peníze, které v průběhu obchodování ztratíte. Funguje to ale i obráceně, takže pokud vyděláte, bude to na úkor brokera.

Princip je podobný, jako u sázkových kanceláří, avšak místo sportovních událostí sázíte na vývoj trhu.

A co z toho vyplývá? Mezi brokerem a jeho klienty existuje střet zájmů, a to platí u všech CFD brokerů, nejen u LevelTrade. Dejte si tedy pozor na všechny obchodní signály nebo investiční tipy od manažerů.

Závěrečné shrnutí

Na závěr každé recenze se snažíme zodpovědět dvě otázky: Pro koho je broker ideální a kdo by se měl brokerovi raději vyhnout.

V případě LevelTrade ovšem není nad čím přemýšlet. Broker nemá licenci k poskytování investičních služeb, neuvádí provozující společnost a poskytuje vysokou finanční páku, která je pro začínající obchodníky likvidační.

Mnoho důvěry nevzbuzují ani smluvní dokumenty psané lámanou angličtinou, která mnohdy nedává smysl, nebo strojový překlad webu do češtiny (platforma opravdu není plošina).

LevelTrade je nedůvěryhodná a netransparentní společnost, které bychom žádné peníze ani osobní údaje nesvěřili.

Obchodování jedině u licencovaných brokerů

Pokud vás obchodování láká, doporučujeme zvolit důvěryhodného a licencovaného brokera. Mezi nejlevnější a nejlépe hodnocené brokery patří například společnost XTB, která vám umožní obchodování s CFD i nákup tradičních akcií.

Kde obchodovat?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
BROKER
ROKU
 • Jednoduchá platforma a nízký minimální vklad
 • Testovací demo účet zdarma, výukové materiály, semináře
 • Kompletně v češtině, CZ podpora, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
95%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Testovací demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
 • Platforma v češtině
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
90%
Služba CFD. 79% ztrácí peníze
 • Testovací účet zdarma
 • Na trhu od roku 2001, licence, vklady obchodníků pojištěny
85%
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Máte zkušenosti s LevelTrade? Napište nám do diskuse pod článkem!

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • Veronika
  17.9.2022 11:10
  Veronika
  Autor

  Zdravím,
  bohužel, musím přiznat, že i já jsem rozšířila řady lientů Level Trade. Zaplacené poplatky, zkoušeli podvodem a lží další finty.
  Telefonní číla jsou probém,protože volají přes Pc. Ale nějaké telefonní čísla mám poznačené Watsap. Pevnou linku. Komunikovala jsem s jejich ,,šéfem,, s podtextem ruštiny, mluvil česky. Samozřejmě, neho jméno Josef Jonáš nebude pravé. Při chvilce vše dohledám a co nejdřív Vám sem dám k dispozici. Na Jonáše i meil. Když mě pomáhal, přes AnyDesk( vzdálená správe Pc), mám jeho IP adresu. Nedávno jsem našla ,náhodou stránky , kde nějaká společnost bojovala a vymáhala od podobných firem po doložení podklaů peníze. Bohužel, jsem si je neuložila. Odměnu měli symbolickou, až po vyplacení vymožených peněz. Bohužel, pokud nemají licenci , pro EU, nemáme jejich identifikaci… myslím, že Policie Čr to řešit nebude, nemá na základě čeho a toho jsou si oni ,, profíci podvodní,, moc dobře jistí. Peníze odmítli i po zaplacení poplatků vyplatit. Kryptoúčet u Binance, zkoušeli další fintu. Včerá mi pan Jonáš práskl peníze, když jsem mu odekryla co jsem zjistila. Švácarská banka FINMA, kde měli být.Kontaktovala jsem přímo banku, vše je podvod. Písemně mě potvrdili, že je to podvodný meil a nic nemají a neměli s touto společností společné. Vytváří a zneužívají jména solidních ,věrohodných existujícíh institucí. Jejich drzost je opravdu šokující. Rozhodně, budu hledat cestu jak na ně. Už z principu.

 • Stan
  5.7.2022 14:34
  Stan
  Autor

  Tak myslím, že se jim velmi daří nás ohlupovat, protože nás lákají obrovské zisky, které nám tzv. “analytik” předvádí. Já jsem bohužel také naběhl, naštěstí jsem přišel cca o 100 tis., které mi obratem (během cca 2 týdnů) zobchodovala analytička na 24 tis. USD = cca 500 tis. Kč !!!!! – ale vyrazit z nich výběr ???? nemožné ! Peníze jsou alokované v Lloyds-Bank (chacha) a poplatky (8-9%) šílené. Ani jsem to nezkoušel nějak to z nich vyrazit. Máte někdo zkušenosti, jak by se dala tato společnost donutit vrátit alespoň vložené prostředky ? A co evropský dohledový orgán FCA ?

  • InvestPlus
   5.7.2022 14:43
   Autor

   LevelTrade nemá povolení pro provozování investičních služeb na území EU. Máte to v textu výše. Žádný regulátor Vám tudíž v tomto směru nepomůže.
   Zmínce o FCA nerozumím, navíc jde o britského regulátora.

 • klaskova
  28.6.2022 19:02
  klaskova
  Autor

  Ke komentari ze dne 7.5.2022. Presto, ze vlozene penize 250 eur jsem dostala zpet a ucet byl zrusen, neustale tak 1× tydne me volali , skryte cislo, ale pod cislem byl London Spojene kralovstvi , Nizozemsko atd. Cisla jsem ihned zablokovala. Minuly tyden ma ns wathap kontaktovala nejaka Ondriasova s tim, ze neberu telefony ze mam j nich na uctu 17000 dolaru ze me pomuze prevest na ucet v Cesku. Rekla jsem ji ze jsem sicd stara, ale ne blba ze jsem chtela obcbodivat v eurech vlozila zakladnich 250 eur (ty me nastesti byly vraceny) ucet byl zrusen. Cuslo uctu jsem jo odmitla dat s tim zepokud tam mam dolary ,coz je lez s blbost at me je zaslou cennym psanim a vic me uz neobtezuji ze nadala kontakt budu blokovat.

 • XXX
  22.6.2022 22:06
  XXX
  Autor

  Chtějí vás hlavně okrást při výběru peněz . Pří banka chce poplatek za převedení peněz na váš účet. (6 až 8procent) Proč si banka poplatek nestrhne z peníze z peněz které vám byli poslány. Nic jsem jim neposlal.

 • Knoblochová Božena tel. :+420723152849
  28.5.2022 9:18
  Knoblochová Božena tel. :+420723152849
  Autor

  Prosím o pomoc!
  Od prosince 2021 se mnou nikdo nekomunikuje. Potřebuji nutně hovořit s paní Kostkovou Kamilou finanční analitičkou a nebo s někým jiným. Všechna čísla z kterých se mnou často komunikovala jsou smazána a nemám se kam obrátit. Hovořím pouze česky. Pomůžete mi? Děkuji.
  Pro LEVEL TRADE

  • Petr
   10.6.2022 7:45
   Petr
   Autor

   Prosím Vás, nepište nikam svoje telefonní číslo. Akorát otevíráte dveře dalším podvodníkům, kteří Vám budou nabízet “řešení”…

 • klaskova
  7.5.2022 8:07
  klaskova
  Autor

  Moje zkusenost je jina. Kdyz jsem zjistila, ze me schazi potrebna jszykova vybavenost , pozadala jsem o ukonceni a vraceni vlozenych penez jednalo se jen o nutnou vstupni castku 250 euro,penize me byly vraceny. Se mnou brooker komunikoval az moc casto , mozna za ucelem aby ziskal moji duveru a ja poslala dalsi penize.

 • Mirek
  27.4.2022 12:00
  Mirek
  Autor

  Vážení potencialni klienti spoločnosti Leveltrade, musím spomenúť ďaľšiu skúsenosť. Snažil som sa prostredníctvom svojho makléra získať ďalšie možnosti ako sa dostať k svojim peniazom, ktoré som do burzy Levetrade investoval. Ako som dopadol: Nijak. Poslali mi certifikát od agentúry FCA, ktorá zastrešuje burzové spoločnosti. Samozrejme bol falošný. Oslovil som samotnú agentúru FCA a odpoveď bola, aby som bol opatrný, so spoločnosťou Leveltrade nemajú nič. Peniaze, ktoré investujete do Levetrade skončia v banke FINMA a tá z Vás bude ťahať jednu daň za druhou, zakaždým s odpoveďou že tá prvá ktorá prišla, prišla v nevýhodnom kurze bitcoinu, skúste poslať ďalšiu ap. Výsledok? Peniaze neprídu. PODVOD: Takže obráťte sa na políciu a podajte trestné oznámenie a potom s potvrdením polície oslovte svoju banku a spíšte reklamačný protokol. Záruka na vrátenie peňazí to nie je, ale za pokus to stojí.

 • Mirek
  18.3.2022 17:48
  Mirek
  Autor

  Chcem sa opýtať pani Boženy, či sa jej podarilo skonaktovať s Leveltrade?

 • Božena K.
  17.3.2022 10:38
  Božena K.
  Autor

  Pane Mirku, prosím Vás, máte alespoň telefon. číslo na Level Trade, jestli ano, tak mě ho sdělte. Já nemám vůbec nic a ráda bych se pokusila o vrácení peněz. Za ochotu Vám předem děkuji Božena

  • Mirek
   23.3.2022 8:33
   Mirek
   Autor

   Pani Božena, číslo na nich neexistuje, ale posielal som správu na ich domovej stránke, s textom aby ma kontaktoval môj analytik, ktorý predtým volal každý deň a potom sa na mesiac odmlčal. Pred pár dňami mi zavolala analytička a oznámila mi, že mi pošle formulár, ktorý som mal vyplniť, podpísať a zaslať späť. Ona to poslala na finančné oddelenie. Na druhý deň mi prišla emailová správa od banky FINMA, kde ma informujú, aby som uhradil ďalších 14% a po úhrade vraj pošlú celú sumu na môj účet. Teraz som na vážkach, pretože tu na tejto stránke odborníci tvrdia, že nemám uhradzať žiadné daľšie peniaze. Dnes idem do svojej banky informovať ich o celej skutočnosti a uvidím čo mi poradia. Posielam Vám link, kde som pisal správy. leveltrade.io/contact/

 • Božena K.
  1.3.2022 16:51
  Božena K.
  Autor

  Asi v listopadu 2021 jsem do této společnosti vložila 250 Euro. Nyní je tam zisk a já jsem se rozhodla ukončit obchodování, zaplatit poplatky a zbytek si převést na svůj účet. Žádám o sdělení, kde to mám provést, s nikým se nemohu spojit, ani nevím kam se obrátit. Je mě 76 let, jsem vdova, nechala jsem se nalákat aniž bych věděla o co jde. Prosím o pomoc a moc Vám děkuji za ochotu.
  Knoblochová Božena

  • nevěřte jim!
   1.3.2022 18:24
   nevěřte jim!
   Autor

   Hlavně jim žádné peníze neposílejte!!! Toto není důvěryhodná firma! Budou z vás tahat peníze pod záminkou různých popalatků a daní, ale nikdy vám slibované zisky nepošlou!!!
   PS: Pokud jsou fér, tak ať vám poplatek strhnou ze zisků a zbytek ať pošlou.

   • Mirek
    4.3.2022 17:08
    Mirek
    Autor

    Vyskytol sa mi podobný problém ako p. Božene. Neviem prečo ma nenapadlo zistiť si o spoločnosti LevelTrade viac informácií predtým ako som investoval 5200,-€. Dnes už vidím, že som sa stal predmetom podvodu. Požiadal som o výplatu ušetrenej sumy a dodnes sa už nikto neozýva, a tiež sa nedá s nikým spojiť ani písomne.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář