Co je nemovitostní ETF?

Nemovitostní ETF (Exchange-Traded Fund) jsou investiční nástroje, které umožňují investorům získat expozici na nemovitostním trhu.

Nemovitostní ETF obsahují akcie společností, které se zabývají nemovitostmi. Tyto společnosti vlastní a provozují kancelářské budovy, obchodní centra, nemocnice, studentské ubytovny a další nemovitosti. Investoři tak mohou prostřednictvím nemovitostních ETF získat expozici na nemovitostním trhu bez nutnosti samostatného nákupu nemovitostí. ETF jsou obchodovány na burze a mají likviditu podobnou akciím.

Výhody nemovitostních ETF

Diverzifikace je jednou z klíčových předností nemovitostních ETFs. Tyto fondy poskytují investorům širokou diverzifikaci, protože zahrnují akcie různých nemovitostních společností. To snižuje riziko spojené s investicemi do jednotlivých nemovitostí.

Další výhody zahrnují likviditu (ETF jsou snadno dostupné a mají vysokou likviditu), nízké náklady (obvykle mají nižší správní poplatky než aktivně spravované fondy) a bezpečnost (historické výnosy nemovitostních fondů jsou nad mírou inflace).

Populární nemovitostní ETFs

Zdroj
https://etfdb.com/etfdb-category/global-real-estate/
https://www.ishares.com/uk/individual/en/products/251802/ishares-uk-property-ucits-etf

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.