Aktualizováno

Nákup kryptoměn za hotovost – Bitcoinmaty (WBTCB a BitcoMAT), LocalBitcoins a další

Digitální měny se nakupují a prodávají především v digitálním světě internetu. Existuje ale několik způsobů, jak bitcoin koupit i mimo internet – za hotovost. Bitcoin i další kryptoměny můžete nakoupit třeba osobně, ideálně od někoho, koho znáte a komu věříte. I když ale nikoho takového neznáte, tak máte stále na výběr z několika možností. Ve větších městech například narazíte na kryptoměnové automaty, ale využít můžete i směnárnu EasyCoin nebo portálu LocalBitcoins.

Bitcoinmaty – jak fungují a jaké jsou poplatky?

V Česku najdete asi dvě desítky bitcoinmatů. Pomocí těchto automatů můžete nakupovat kryptoměny za hotovost a anonymně. Nejvíce kryptoměnových automatů je v Praze, ale najdete je ve všech větších městech (Brno, Ostrava, Pardubice, Liberec, Plzeň, Karlovy Vary, Olomouc …). Nákup kryptoměn přes bitcoinmaty není ovšem kvůli horšímu kurzu tak výhodný, jako nákup přes internetové burzy. Marže (rozdíl mezi kurzem při nákupu a při prodeji) je totiž kolem 7 až 15 %. Jen pro srovnání uveďme, že marže na burze Coinmate, která podporuje obchodování v CZK, není ani jedno procento.

Některé bitcoinmaty mohou být propojené s internetovými burzami. V takovém případě bude sice výhodnější směnný kurz, ale zase zaplatíte vysoký poplatek za trasnkaci (asi 5 %).  U bitcoinmatů zkrátka přeplácíte za jednoduchost, anonymitu a možnost nakupovat za CZK. Některé kryptoměnové automaty umožňují jak nákup, tak prodej kryptoměn za klasické peníze. V Praze navíc kromě Bitcoinu pořídíte také Litecoin.

Pro anonymní nákupy a prodeje kryptoměn přes bitcoinmaty je limit 1000 euro na den. Pokud chcete provést nadlimitní trasnkaci, musíte se zaregistrovat a verifikovat na internetové stránce provozovatele bitcoinmatu. Bitcoinmat vám nakoupenou kryptoměnu vydá pomocí papírové peněženky nebo vám je v zašifrované zprávě pošle na email.

Mapa ATM v síti WBTCB

Kryptoměny za hotové na webu LocalBitcoins

LocalBitcoins.com je zahraniční webová stránka, na které můžete vložit nabídku na nákup nebo prodej bitcoinů. U nabídky si stanovíte cenu, množství i způsob platby a „předání“ digitálních mincí. Nabídky se ukládají do seznamu a řadí se podle lokalit, takže se vám vždy zobrazují nabídky z nejbližšího okolí. Portál mnoho českých obchodníků sice nevyužívá, ale někdy na něm najdete nabídku bitcoinů za CZK s platbou na účet nebo v hotovosti při osobním setkání.

Nákup kryptoměn za hotové na webu LocalBitcoins

Nákup kryptoměn za hotové na webu LocalBitcoins

Nákup za hotovost prostřednictvím EasyCoin

Nákup za hotovost umožňuje také služba EasyCoin, která mimo jiné provozuje i bitcoinmaty a internetovou směnárnu.  Prostřednictvím webové stránky EasyCoin si můžete objednat bitcoinové digitální mince, přičemž částku pak uhradíte v libovolné pobočce GECO. I zde platí, že neregistrovaní klienti mohou nakoupit/prodat bitcoiny maximálně za 1000 EUR za den.

Shrnutí

Typ Kryptoměny Měny Spread1 Min. transakce Max. limit
WBTCB – Bitcoinmaty BTC, LTC CZK cca 15 % 100 CZK 1,000 EUR /den
BitcoMAT – Bitcoinmaty BTC, LTC CZK cca 14 % 100 CZK 1,000 EUR /den
EasyCoin BTC CZK, EUR cca 15 % 2000 CZK 1,000 EUR /den
LocalBitcoins BTC CZK, EUR cca 15 %

1Spread (marže) je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou.

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář