Aktualizováno

POZOR na PODVOD: Profesor Graham Le Roux a jeho startovací balíček Ripple – recenze

Pozor, českým internetem se šíří další podvodný web! Jeho titulek hlásá, že můžete vydělávat 50 000 Kč měsíčně. Stačí prý zainvestovat pouhou pětistovku. Web se jmenuje Wall Street Magazine, tváří se jako portál o financích a popisuje finanční mechanismus, který údajně vytvořil profesor z prestižního Harvardu pan Graham Le Roux. Je to ale jen jeden velký podvod, který vám žádné peníze nevydělá.

Žádná zázračná metoda, pouze investování do kryptoměn

Podle recenzí a zkušeností vypadá balíček úžasně. Jde ale o podvod!

Podle recenzí a zkušeností vypadá balíček úžasně. Jde ale o podvod!

Na podvodném webu se dozvíte, že finanční metoda profesora La Rouxe nevyžaduje žádné znalosti ani zkušenosti. Dokonce prý nepotřebujete ani velký kapitál. Musíte pouze nakoupit kryptoměny podle rad profesora.

A v čem že je tento finanční mechanismus tak unikátní? Vlastně vůbec v ničem. Pokud si objednáte nejlevnější startovací balíček, který mimochodem vychází na 37 euro, tak si vlastně kupujete kryptoměnu Ripple. Paradoxem je, že balíček s údajným klíčem ke kryptoměně obdržíte na dobírku. Musíte sami uznat, že málokterý vizionář by v dnešní digitální době posílal kryptoměnu poštou.

Podobné podvody internetem kolují už několik let, takže není obtížné uhodnout, jak to celé funguje. Pokud si balíček objednáte, tak vám skutečně dorazí. Mnoho obětí tohoto podvodu ovšem uvádí, že balíček obsahuje pouze bezcenné papíry. Žádnou kryptoměnu tedy nedostanete, a naopak ztratíte vašich 37 euro (téměř 1000 korun).

Profesor Graham Le Roux z Harvardu neexistuje

Profesor Graham Le Roux z Harvardu neexistuje

Profesor Graham Le Roux z Harvardu neexistuje

Fiktivní profesor La Roux na svém webu jen slibuje a lže, ale žádný skutečný důkaz lidem nedává. My ovšem jeden zásadní důkaz máme. Je to podvod z roku 2018, kdy se jistý Adam Peterson snažil podávat nejprve Bitcoiny, pak kryptoměnu TRON a nakonec právě Ripple. Podvod Adama Petersona vytvořili bezesporu stejní lidé, kteří mají na svědomí web s profesorem La Rouxem. Použili totiž nejen stejný text, ale dokonce i původní obrázky. Změnila se pouze jména a nabízené kryptoměny.

Aktuální verze stránky je téměř stejná jako ta minulá

Aktuální verze stránky je téměř stejná jako ta minulá

Podvodníci směle tvrdí, že se nejedná o investici, protože zde neexistují ztráty ani žádné riziko.  Nákup kryptoměn je ale vždy rizikový, protože každá virtuální měna někdy roste a někdy klesá. Tvrzení, že nákupem kryptoměny zaručeně vyděláte, je jen další lež. Všimnout si můžete také uměle vytvořené diskuse pod článkem nebo data vydání článku, které se každý den aktualizuje. Právě to jsou typické metody podvody, jak přesvědčit důvěřivé čtenáře.

Ripple není podvod, startovací balíček Ripple ano!

Startovací balíček Ripple

Startovací balíček Ripple

Způsob, kterým podvodníci lákají k nákupu kryptoměn, není férový. Kryptoměny sice mohou vydělat, ale je to investice jako každá jiná. Riziko je zde dokonce vyšší než třeba u komodit nebo akcií, což je ovšem vyváženo větším potenciálem zisku. Takto to ostatně na burzách chodí. Podvodníci ovšem zachází ještě dál, protože si nechávají zaplatit za startovací balíček Ripple, ale slibované kryptoměny vůbec neposílají.

Samotná kryptoměna Ripple ale podvod není. Je to transparentní virtuální měna, podobně jako Bitcoin, Litecoin nebo Ethereum. Rozhodně ale není tak zázračná, jak se na podvedeném webu píše.

Údajný profesor Graham Le Roux z Harvardu například říká, že je jeho metoda „založena na kryptoměnách, které získávají na hodnotě tempem 200 %, 500 %, a některé dokonce 1000 %“. Jenže co tato čísla znamenají? Zisk za den, za rok nebo za sto let? Třeba rok 2017 byl pro kryptoměny velmi úspěšný a hodnoty některých digitálních měn skutečně vzrostly o stovky procent. Jenže následující rok byl opakem a většina kryptoměn zažila výrazný pokles. A Ripple, jakožto jednu z nejznámějších kryptoměn, tyto změny postihly také.

POZOR!
Pokud si chcete pořídit skutečnou kryptoměnu Ripple, nekupujte ji prostřednictvím pochybných prostředníků, kteří vám za vaše peníze dají bezcenný papír. Učiňte tak na ověřených kryptoměnových burzách či směnárnách – více v článku jak nakupovat kryptoměny.

Vydělávání pomocí kryptoměn

Chcete-li investovat do kryptoměn, pak máte tři možnosti. První možností je těžba, která ovšem bez správného hardwaru není příliš výhodná. Druhou možností jsou dlouhodobé investice: Stačí si vybrat libovolnou kryptoměnu, nakoupit ji a čekat. Pokud cena kryptoměny vzroste, máte vyhráno. Jako poslední varianta se nabízí obchodování, což je vzhledem k nestabilní ceně kryptoměn velmi populární. Díky CFD kontraktům lze navíc vydělávat i v případě, že cena kryptoměn klesá. Pokud si chcete obchodování nezávazně vyzkoušet, pak je ideální cestou cvičný demo účet u brokera, který obchodování kryptoměn podporuje.

Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze , zkušenosti

 • Anonym
  Publikováno 30.5.2019 10:38
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Je to skutočne podvod.Kupil som štartovaci baliček hodnote 50€ Dostal som Hovor z Prahy aby som potvrdil udaje o objednavke č.t.0420234708444 Petr Dvoŕak Ked som volal na to čislo tak čislo neekzistuje . Nič neobjednávajte. Aj tie recienzie su podvod.

 • jeronýma
  Publikováno 8.7.2019 17:13
  jeronýma
  Reagovat
  Autor

  Ano, je to opravdu podvod ! … pokud jste si balíček i přesto už objednali, normálně ho vraťte – nic nepřebírejte, nic neplaťte…párkrát vám poté budou opět z čísla +420 234 708 444 volat, ale ani na to nemusíte reagovat, zablokujte si toto číslo.

 • Anonym
  Publikováno 10.7.2019 9:42
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Anonym

  Ano je to přesně tak, taky mi volali z čísla +420 234 708 444, ale já jsem hned řekla, že jsem si to rozmyslela, že mi děti odradily, že je to podvod, tak jen manažer pan Kučera řekl, dobře, nic se neděje a zavěsil.
  Tak doufám, že už mi kontaktovat nebude, ještě, že jsem nenaletěla.

 • Lubomír
  Publikováno 1.8.2019 15:19
  Lubomír
  Reagovat
  Autor

  Bohužel pozdě.5000kč jsou v háji.Už jsem to nahlásil na policii a kontaktoval právnika.Hošan pude do chládku.

 • Helena
  Publikováno 3.8.2019 17:57
  Helena
  Reagovat
  Autor

  Děkuji za komentáře,také mám objednaný balíček.Odmítnu ho.Pokud je to podvod,mělo by se o tom více psát.Jsem ráda,že jsem vypátrala tuto diskusi.

  • Igy
   Publikováno 22.8.2019 11:46
   Igy
   Reagovat
   Autor

   To samé jsem udělal.Naštěstí jsem to nepotvrdil..Díky za info

 • Anonym
  Publikováno 7.8.2019 12:46
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Naletel som aj ja. Čísla ked som na ne volal neexistujú. Písal som aj na adresu z listu,odpoveď bola že sa mám obrátiť na vydavateľa meny a tak mi prišla odpoveď v slovinštine a požadovali iba foto občianky a číslo účtu v banke a potom,že mi menu prevedu. Dal som 52 éčiej za základný balíček a od vtedy mi chodia emailom samé informácie o zbohatnutí ludí a denne vyhrávam 4 x mobil s jednou podmienkou : napísať číslo karty ,všetky udaje z nej a trojmiestne číslo zo zadnej strany. No nekúp to? Dobre vymyslené. Peter

 • Anonym
  Publikováno 13.8.2019 12:16
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Taky jsem měl tu zkušenost. Volal jsem zpátky na to číslo 0420 234 708 444 a paní mi řekla že na internetu se píšou různé věci. Raději jsme ten balíček odmítl at mi nic neposílají…díky za recenze ušetřil jsem 1000 kč.

 • Anonym
  Publikováno 19.8.2019 7:34
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Ahojte,jsem moc ráda,ze jsem vás tady našla.I já bohužel naletěla a objednala si,ale odmitnu
  Moc diky za uprimne odezvy

 • Anonym
  Publikováno 21.8.2019 10:27
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  také jsem naletěla ale pak se mi to rozleželo v hlavě a rychle jsem volala na poštu at to vrátí.Dnes mi přišel nový email od Matějovského at si balíček znovu objednám a vyloženě mě nutí si ho koupit .Tak pozor na Matějovského ,další nový člověk -podvodník .

 • Anonym
  Publikováno 7.9.2019 10:22
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Stačí že recenze mají pořád stejný čas a proklik sob z facebooku vždy vede na jejich stránku a ne na profil facebooku….

 • Anonym
  Publikováno 7.9.2019 10:28
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Je to podvod

 • Ada
  Publikováno 9.9.2019 8:52
  Ada
  Reagovat
  Autor

  Ja som tiež skoro naletela, teraz mi každý deň chodí mail aby som potvrdila svoje údaje, keďže mi chcú poslat štartovací balíček. Ja som to vsetko odignorovala teraz som zvedavá dokedy ma budú obťažovať.

 • Hlupáček
  Publikováno 7.10.2019 6:52
  Hlupáček
  Reagovat
  Autor

  Ahoj, Matějovský mi také neustále píše a hlavně mi namlouvá, že jsme jen 3 ,,hlupáci” z okolí, kteří si jeho balíček neobjednali. Raději budu hlupákem… 😀

 • Anonym
  Publikováno 13.10.2019 20:38
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Také jsem nalétla. Nepřeberu balík ani nezaplatím.

 • Anonym
  Publikováno 22.10.2019 8:41
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Koukal jsem na tu nabídku a první co mě trklo do hlavy je , že tam je zbývající počet kryptoměny.
  Jednou je tam že zbývá 79 a pak za hodinu 74 ale pak zase za nějakou dobu 79.
  Za druhé to je patrné na první pohled u recenzí je stále stejný čas u prvního 12 minut.
  Vypadá to tak že si někdo ty recenze vytvořil aby to bylo důvěryhodný.
  Je to podvod ani jsem nic neobjednával

 • Vložit komentář