Publikováno 21. 5. 2019

POZOR na PODVOD: Profesor Graham Le Roux a jeho startovací balíček Ripple – recenze

Pozor, českým internetem se šíří další podvodný web! Jeho titulek hlásá, že můžete vydělávat 50 000 Kč měsíčně. Stačí prý zainvestovat pouhou pětistovku. Web se jmenuje Wall Street Magazine, tváří se jako portál o financích a popisuje finanční mechanismus, který údajně vytvořil profesor z prestižního Harvardu pan Graham Le Roux. Je to ale jen jeden velký podvod, který vám žádné peníze nevydělá.

Žádná zázračná metoda, pouze investování do kryptoměn

Podle recenzí a zkušeností vypadá balíček úžasně. Jde ale o podvod!

Podle recenzí a zkušeností vypadá balíček úžasně. Jde ale o podvod!

Na podvodném webu se dozvíte, že finanční metoda profesora La Rouxe nevyžaduje žádné znalosti ani zkušenosti. Dokonce prý nepotřebujete ani velký kapitál. Musíte pouze nakoupit kryptoměny podle rad profesora.

A v čem že je tento finanční mechanismus tak unikátní? Vlastně vůbec v ničem. Pokud si objednáte nejlevnější startovací balíček, který mimochodem vychází na 37 euro, tak si vlastně kupujete kryptoměnu Ripple. Paradoxem je, že balíček s údajným klíčem ke kryptoměně obdržíte na dobírku. Musíte sami uznat, že málokterý vizionář by v dnešní digitální době posílal kryptoměnu poštou.

Podobné podvody internetem kolují už několik let, takže není obtížné uhodnout, jak to celé funguje. Pokud si balíček objednáte, tak vám skutečně dorazí. Mnoho obětí tohoto podvodu ovšem uvádí, že balíček obsahuje pouze bezcenné papíry. Žádnou kryptoměnu tedy nedostanete, a naopak ztratíte vašich 37 euro (téměř 1000 korun).

Profesor Graham Le Roux z Harvardu neexistuje

Profesor Graham Le Roux z Harvardu neexistuje

Profesor Graham Le Roux z Harvardu neexistuje

Fiktivní profesor La Roux na svém webu jen slibuje a lže, ale žádný skutečný důkaz lidem nedává. My ovšem jeden zásadní důkaz máme. Je to podvod z roku 2018, kdy se jistý Adam Peterson snažil podávat nejprve Bitcoiny, pak kryptoměnu TRON a nakonec právě Ripple. Podvod Adama Petersona vytvořili bezesporu stejní lidé, kteří mají na svědomí web s profesorem La Rouxem. Použili totiž nejen stejný text, ale dokonce i původní obrázky. Změnila se pouze jména a nabízené kryptoměny.

Aktuální verze stránky je téměř stejná jako ta minulá

Aktuální verze stránky je téměř stejná jako ta minulá

Podvodníci směle tvrdí, že se nejedná o investici, protože zde neexistují ztráty ani žádné riziko.  Nákup kryptoměn je ale vždy rizikový, protože každá virtuální měna někdy roste a někdy klesá. Tvrzení, že nákupem kryptoměny zaručeně vyděláte, je jen další lež. Všimnout si můžete také uměle vytvořené diskuse pod článkem nebo data vydání článku, které se každý den aktualizuje. Právě to jsou typické metody podvody, jak přesvědčit důvěřivé čtenáře.

Ripple není podvod, startovací balíček Ripple ano!

Startovací balíček Ripple

Startovací balíček Ripple

Způsob, kterým podvodníci lákají k nákupu kryptoměn, není férový. Kryptoměny sice mohou vydělat, ale je to investice jako každá jiná. Riziko je zde dokonce vyšší než třeba u komodit nebo akcií, což je ovšem vyváženo větším potenciálem zisku. Takto to ostatně na burzách chodí. Podvodníci ovšem zachází ještě dál, protože si nechávají zaplatit za startovací balíček Ripple, ale slibované kryptoměny vůbec neposílají.

Samotná kryptoměna Ripple ale podvod není. Je to transparentní virtuální měna, podobně jako Bitcoin, Litecoin nebo Ethereum. Rozhodně ale není tak zázračná, jak se na podvedeném webu píše.

Údajný profesor Graham Le Roux z Harvardu například říká, že je jeho metoda „založena na kryptoměnách, které získávají na hodnotě tempem 200 %, 500 %, a některé dokonce 1000 %“. Jenže co tato čísla znamenají? Zisk za den, za rok nebo za sto let? Třeba rok 2017 byl pro kryptoměny velmi úspěšný a hodnoty některých digitálních měn skutečně vzrostly o stovky procent. Jenže následující rok byl opakem a většina kryptoměn zažila výrazný pokles. A Ripple, jakožto jednu z nejznámějších kryptoměn, tyto změny postihly také.

POZOR!
Pokud si chcete pořídit skutečnou kryptoměnu Ripple, nekupujte ji prostřednictvím pochybných prostředníků, kteří vám za vaše peníze dají bezcenný papír. Učiňte tak na ověřených kryptoměnových burzách či směnárnách – více v článku jak nakupovat kryptoměny.

Vydělávání pomocí kryptoměn

Chcete-li investovat do kryptoměn, pak máte tři možnosti. První možností je těžba, která ovšem bez správného hardwaru není příliš výhodná. Druhou možností jsou dlouhodobé investice: Stačí si vybrat libovolnou kryptoměnu, nakoupit ji a čekat. Pokud cena kryptoměny vzroste, máte vyhráno. Jako poslední varianta se nabízí obchodování, což je vzhledem k nestabilní ceně kryptoměn velmi populární. Díky CFD kontraktům lze navíc vydělávat i v případě, že cena kryptoměn klesá. Pokud si chcete obchodování nezávazně vyzkoušet, pak je ideální cestou cvičný demo účet u brokera, který obchodování kryptoměn podporuje.

Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze , zkušenosti

 • Anonym
  Publikováno 30.5.2019 10:38
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Je to skutočne podvod.Kupil som štartovaci baliček hodnote 50€ Dostal som Hovor z Prahy aby som potvrdil udaje o objednavke č.t.0420234708444 Petr Dvoŕak Ked som volal na to čislo tak čislo neekzistuje . Nič neobjednávajte. Aj tie recienzie su podvod.

 • Vložit komentář