Aktualizováno

Coinbase Wallet – Recenze peněženky CoinbaseWallet, návod, poplatky, zkušenosti

Coinbase Wallet – Recenze peněženky CoinbaseWallet, návod, poplatky, zkušenosti

V této recenzi se zaměříme na mobilní peněženku Coinbase Wallet, pomocí které můžete přijímat, odesílat a ukládat tisíce kryptoměn a tokenů. Čtěte dál a zjistěte, jak peněženka Coinbase Wallet funguje, jaké jsou její silné a slabé stránky a zda je peněženka opravdu bezpečná!

Coinbase Wallet recenze

Recenze Coinbase Wallet ve zkratce

Tato recenze se zabývá decentralizovanou peněženkou Coinbase Wallet. Pokud vás zajímá kryptoměnová směnárna Coinbase, přečtěte si recenzi Coinbase.

Coinbase Wallet je decentralizovaná krypto peněženka od známé společnosti Coinbase. Peněženka podporuje tisíce kryptoměn včetně BTC a ETH a je dostupná ve dvou verzích: jako mobilní aplikace (Android nebo iOS) nebo jako rozšíření do webového prohlížeče.

Krypto peněženky slouží primárně k ukládání a zasílání kryptoměn. Coinbase Wallet ale umožňuje také nákup kryptoměn, swap tokenů nebo staking. Samozřejmostí je podpora NFT a dApps.

Coinbase Wallet je self-custody peněženka, takže kryptoměny (respektive privátní klíče) jsou uložené ve vašem mobilu a vydavatel peněženky k nim nemá přístup. Díky tomu máte plnou kontrolu nad svými kryptoměnami, ale zároveň zodpovídáte za jejich zabezpečení.

Toto je zásadní výhoda oproti burzovním aplikacím (třeba aplikace Coinbase – nikoliv Coinbase Wallet). Kryptoměny uložené na burze nebo u směnárny totiž kontroluje správce, který je může ztratit, zpronevěřit nebo zablokovat.

Výhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, swap kryptoměn, staking…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání

Nevýhody

 • Nemá český překlad
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Problémy s importováním peněženky
 • Nelze vytvořit více oddělených peněženek
 • Nelze importovat papírovou peněženku

Hodnocení Coinbase Wallet: 82%

Coinbase Wallet – Základní informace

Název Coinbase Wallet
Rok vydání 2017
Provozovatel Coinbase Global, Inc. (USA)
Dostupné jako Mobilní aplikace (Android, iOS)
Plug-in pro webový prohlížeč
Typ peněženky Online (Hot wallet)
Správce peněženky Uživatel (self-custody)
Podporované kryptoměny Přes 10 000 tokenů z 15+ blockchainů
(BTC, ETH, LTC, XRP, BNB…)
Poplatky Transakční poplatky
Poplatky na nákup/směnu kryptoměn
Správa více peněženek NE
Zálohování peněženky ANO (seed)
Zabezpečený přístup ANO (biometrie, PIN)
Čeština ANO

Přehled peněženky Coinbase Wallet

Coinbase Wallet je decentralizovaná mobilní peněženka od kryptoměnové směnárny Coinbase, která podporuje desítky kryptoměn a blockchainů.

Coinbase Wallet Coinomi Exodus Trust Wallet BlueWallet
Multipeněženky - -
Multisig peněženky - - - -
Watch-only peněženky - - -
Staking / Earn / Rewards -
Nákup kryptoměn za fiat
Směna kryptoměn -
Popdora dApps -
Správa hardware peněženek - - -

Peněženka je dostupná pro smartphony s Androidem nebo pro iPhony. K dispozici je také verze pro webové prohlížeče, která obsahuje více funkcí a nástrojů než mobilní verze (třeba podporu hardwarových peněženek Ledger).

Používání peněženky je zcela anonymní. Jedinou výjimkou je nákup kryptoměn za klasické fiat měny, který bez ověření totožnosti provést nelze.

Podporované kryptoměny

Peněženka Coinbase Wallet podporuje tisíce kryptoměn z více než 15 blockchainů. Samozřejmostí je podpora BTC, ETH, LTC nebo standardizovaných tokenů ERC-20 (USDT, BNB a tisíce dalších).

Coinbase Wallet podporuje také populární NFT (tokeny typu ERC721). Naopak tokeny ze sítě Binance Chain (standard BEP-2) na peněženku vložit nejdou.

Coinbase Wallet Coinomi Exodus Trust Wallet BlueWallet
Podporované blockchainy 15+ 125+ 30+ 65 pouze Bitcoin
Podporované krypto 10 000+ 1 500+ 240+ 10 000+ 1
Bitcoin (BTC)
Ethereum (ETH) -
Litecoin (LTC) -
Ripple (XRP) -
Cardano (ADA) - - - -
Polkadot (DOT) - - -
Monero (XMR) - - -
ERC20 tokeny (BNB, USDT…) -
NFT -

Funkce a nástroje

Ukládání kryptoměn

Přes aplikaci Coinbase Wallet si můžete vytvořit novou kryptoměnovou peněženku nebo vložit existující peněženku pomocí obnovovací fráze (seedu).

POZOR

Do aplikace nelze vložit kryptoměny z papírové peněženky, protože Coinbase Wallet nedokáže importovat privátní klíče.

Peněženka je multiměnová, takže na ni můžete ukládat různé kryptoměny a tokeny. Tím ale výhody Coinbase Wallet končí.

Mobilní aplikace Coinbase Wallet

Mobilní aplikace Coinbase Wallet

Některé aplikace (např. Trust Wallet nebo Coinomi) dokážou spravovat i více peněženek současně, takže uživatelé si mohou vytvořit třeba 3 oddělené peněženky. U Coinbase Wallet tato funkce ale chybí, takže všechny kryptoměny budou uložené na jedné peněžence a zálohované jedním společným seedem.

Coinbase Wallet nepodporuje ani watch-only peněženky (uživatel vidí zůstatek, ale nemůže s ním disponovat) nebo multisig peněženky (peněženka má více privátních klíčů).

Swap kryptoměn

Tlačítko Swap vás přesměruje na decentralizovanou směnárnu, přes kterou můžete směňovat libovolné tokeny. Směňovat můžete ale jen tokeny ze stejného blockchainu (např. dva tokeny typu ERC20). Kryptoměny z odlišných blockchainů (např. BTC a ETH) směňovat nelze.

Coinbase si za směnu účtuje fixní poplatek 1 %. Do celkových nákladů se ovšem započítá ještě poplatek sítě.

Směnu tokenů můžete provádět také přes decentralizované aplikace třetích stran (dApps), které najdete v záložce BrowserDEX. Ani ty ale nedokážou směnit kryptoměny z odlišných blockchainů.

Nákup kryptoměn za klasické fiat měny

Tlačítko Buy slouží pro nákup kryptoměn za klasické fiat měny. Objednávky se realizují přes centralizovanou směnárnu Coinbase, takže abyste mohli nákup uskutečnit, musíte si u směnárny vytvořit účet a ověřit svoji identitu.

Propojení s peněženkou Ledger

Webovou verzi Coinbase Wallet můžete používat ke správě hardwarové peněženky Ledger.

Připojení Ledgeru

Připojení Ledgeru

O bezpečnost se bát nemusíte. Podpis transakcí proběhne přímo na procesoru Ledgeru, takže i když platbu zadáte přes Coinbase Wallet, privátní klíče zůstanou v hardwarové peněženky izolované od internetu.

Zabezpečení

Spuštění aplikace a odesílání transakcí je zabezpečené PINem nebo otiskem prstu. I kdyby se tedy k vašemu mobilu dostal někdo cizí, kryptoměny vám ukrást nemůže.

Privátní klíče máte u sebe

Pokud máte kryptoměny uložené na burze nebo u směnárny, tak je reálně nevlastníte. Neznáte totiž privátní klíče od své peněženky (ty spravuje provozovatel burzy).

Coinbase Wallet je ovšem non-custodial peněženka, takže privátní klíče jsou uložené přímo u vás v mobilu nebo v počítači a vydavatel peněženky k nim nemá přístup. Nemůže se tedy stát, že by provozovatel peněženky kryptoměny ztratil, zneužil nebo zablokoval.

Coinbase Wallet a všechny ostatní non-custodial vám dávají plnou kontrolu nad kryptoměnami. To ovšem znamená, že za uložené kryptoměny zodpovídáte vy sami a pokud nebudete dostatečně zodpovědní, o kryptoměny můžete přijít (např. kvůli neopatrnému zacházení se seedem).

Ukládání kryptoměn na mobilních peněženkách je poměrně rizikové. Mnohem bezpečnější jsou hardwarové peněženky.

Zálohování a obnovení peněženky

Peněženky vytvořené přes Coinbase Wallet doporučujeme ihned zálohovat tím, že si opíšete obnovovací frázi neboli seed. Jedná se o 12 náhodných anglických slov, ze kterých aplikace generuje kryptoměnové adresy a klíče.

Seed si opište na papír a dobře schovejte. Pokud mobil s peněženkou ztratíte nebo zničíte, vložením původního seedu do nové peněženky získáte kryptoměny zpět.

Seed najdete v sekci SettingsRecovery phase.

UPOZORNĚNÍ

Seed nikdy nikomu nesdělujte, protože kdo má seed, ten má přístup k celé peněžence. Seed nefoťte mobilem ani neukládejte do počítače, aby se k němu nemohli dostat hackeři.

Podrobný návod na Coinbase Wallet

Jak začít a vytvořit novou peněženku?

 1. Stáhněte si aplikaci z důvěryhodného zdroje (oficiální web, Google Play či App Store).
 2. Spusťte aplikaci a zvolte, zda chcete peněženku vytvořit (Create new wallet) nebo obnovit (I already have a wallet). Potom zadejte libovolné uživatelské jméno.
 3. Pokud vytváříte novou peněženku, aplikace vám zobrazí obnovovací frázi (seed). Seed si opište na papír a dobře schovejte.
 4. Vytvoření nové peněženky

  Vytvoření nové peněženky

 5. Následuje krátká kontrola seedu, kde zakliknete první a poslední slovo z obnovovací fráze.
 6. V dalším kroku si nastavte zabezpečení peněženky. Využít můžete otisk prstu (Use fingerprint) nebo libovolné heslo (Create password).
 7. Vytvoření nové peněženky

  Vytvoření nové peněženky

 8. A je to! Peněženka je připravená a můžete ji začít používat.
UPOZORNĚNÍ

Za uložené kryptoměny zodpovídáte vy sami. Neopatrné zacházení se seedem a heslem nebo používání zavirovaného mobilu může vést ke ztrátě uložených kryptoměn.

Jak přijímat nebo odesílat kryptoměny

 1. Otevřete aplikaci a klikněte na kryptoměnu, kterou chcete odeslat nebo přijmout.
 2. Pokud chcete kryptoměny vložit, klikněte na záložku Receive a peněženka vám zobrazí adresu pro zaslání kryptoměn.
 3. Přijímání kryptoměn na Coinbase Wallet

  Přijímání kryptoměn na Coinbase Wallet

  U bitcoinu si můžete zvolit i formát adresy – Segwit (P2PKH) nebo Legacy (bech32). Novější Segwit je efektivnější, ale některé peněženky jej nepodporují. Proto máte k dispozici i starší formát Legacy.

 4. Chcete-li kryptoměny odeslat z Coinbase Wallet na jinou peněženku, zvolte možnost Send. Potom zadejte částku a adresu, na kterou chcete kryptoměny odeslat.
 5. Odeslání kryptoměn

  Odeslání kryptoměn

TIP

Před odesláním transakce můžete upravit velikost transakčních poplatků. Snížení poplatku transakci zpomalí, zvýšení poplatku naopak urychlí.

Poplatky u Coinbase Wallet

Coinbase Wallet je bezplatná aplikace, ale u některých operací se poplatkům nevyhnete:

 • Poplatek sítě – Pokud kryptoměny odesíláte na jinou adresu, zaplatíte poplatek těžařům za zpracování platby. Poplatek je součástí kryptoměnové sítě a nemine vás u žádné peněženky.
POZOR

Poplatek sítě se účtuje v nativní měně blockchainu. Uveďme jeden příklad za všechny: Pokud posíláte tokeny ERC-20 či ERC-721 (síť Ethereum), poplatek budete platit v ETH.

 • Poplatek za swap kryptoměn – Swap kryptoměn přes decentralizované směnárny bývá poměrně levný – obvykle do 0.5 %. Swap přes integrovanou směnárnu stojí 1 % + poplatek sítě.
 • Poplatek za nákup kryptoměn – Nákup kryptoměn zajišťuje směnárna Coinbase. Poplatky se pohybují v rozmezí 2 až 5 % (záleží na zvolené platební metodě a velikosti objednávky). Bližší informace najdete v recenzi Coinbase v sekci Poplatky.

Kde koupit kryptoměny?

Chcete nakoupit kryptoměny za koruny, dolary či eura? Coinbase Wallet vám to umožní, ale zaplatíte poměrně vysoké poplatky. Pokud hledáte levnější alternativu, zkuste kryptoměnové směnárny nebo burzy:

 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Zkušenosti s Coinbase Wallet

Peněženka Coinbase Wallet je dostupná od roku 2017 a za jejím vznikem stojí renomovaná krypto směnárna Coinbase.

Aplikace má miliony stažení a statisíce aktivních uživatelů, takže se řadí mezi nejznámější a nejstahovanější decentralizované peněženky.

Uživatelé vyzdvihují zejména jednoduché ovládání, intuitivní rozhraní a širokou škálu podporovaných kryptoměn.

Nevýhodou je, že aplikace nepodporuje všechny formáty bitcoinových adres. Pokud tedy importujete bitcoinovou peněženku, aplikace vám nemusí zobrazit celý zůstatek. Coinbase Wallet totiž nezobrazuje bitcoiny uložené na adresách, které začínají číslicí 3 (formát P2SH). Naopak formáty P2PKH (adresa začíná číslicí 1) a bech32 (adresa začíná frází bc1) fungují bez problému.

Doslova zklamáním je, že uživatelé nemohou importovat privátní klíč z papírové peněženky nebo spravovat více peněženek současně.

Nevýhodou jsou také vysoké poplatky za nákup kryptoměn, nicméně s tímto problémem se potýkají snad všechny self-custody peněženky. O poznání levnější jsou kryptoměnové burzy, třeba česká Coinmate nebo zahraniční Binance.

A ještě jedna špatná zpráva:

Coinbase Wallet je closed-source aplikace, takže zdrojový kód není veřejně dostupný. Nedá se tedy ověřit, jak aplikace skutečně funguje a jak nakládá s citlivými údaji.

Shrnutí recenze Coinbase Wallet

Mobilní peněženky jsou ideální pro ukládání menších obnosů, které chcete mít neustále po ruce. Pro ukládání většího množství kryptoměn ale doporučujeme bezpečnější hardwarové peněženky.

Coinbase Wallet je jedna z nejoblíbenějších krypto peněženek pro smartphony. Je totiž moderní, jednoduchá a má zvučné jméno.

Jako alternativu můžeme jmenovat peněženky Coinomi nebo Trust Wallet, které podporují více blockchainů a umí pracovat s oddělenými peněženkami. Coinomi má navíc češtinu a podporuje všechny formáty bitcoinových adres.

Máte zkušenosti s Coinbase Wallet? Chybí vám v recenzi nějaké informace? Napište nám do komentářů pod článkem!

Užitečné odkazy

Populární softwarové peněženky
Přehled nejlepších softwarových peněženek pro uložení Bitcoinu a dalších kryptoměn:
ZPŮSOB ŘAZENÍ
1

Trust Wallet

Nejlepší peněženka celkově
84
Typ peněženky
Mobilní / webová
Podporované krypto
10 000+
Čeština
NE
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
ANO

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn, staking…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Open source
 • Nemá český překlad
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nelze importovat papírovou peněženku
Recenze
2

Coinomi

Nejlepší v češtině
82
Typ peněženky
Mobilní / desktopová
Podporované krypto
1 500+
Čeština
ANO
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
ANO

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial mobilní peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Čeština
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Omezené možnosti stakingu
 • Monero je v nabídce, ale nefunguje
Recenze
Typ peněženky
Mobilní / webová
Podporované krypto
10 000+
Čeština
NE
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
NE

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn, staking…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Nemá český překlad
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nelze vytvořit více peněženek
 • Nelze importovat papírovou peněženku
Recenze
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář