UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

Aktualizováno: S rostoucí oblíbeností binárních opcí se zvyšuje také počet automatických obchodních systémů zaměřených na binární obchodování. Cílem těchto programů je vyhledávat při obchodování opakující se situace a na základě vhodného algoritmu pak uzavírat profitabilní transakce místo investora.

 

Nejedná se o žádnou smyšlenou a nerealizovatelnou představu. Obdobné systémy se vyvíjí a používají u většiny obchodních instrumentů a málokoho tak může jejich přítomnost v oblasti binárních opcí překvapit. 

 

Špatná pověst binárních robotů

Velký problém je důvěryhodnost dostupných obchodních botů. Existuje totiž nespočet programů na binární opce, které jsou nabízené zcela zdarma, včele s obchodními roboty OptioNavigator nebo Free Diamond App. Ať už je bezplatnost zdůvodněna jakkoliv, jedná se s největší pravděpodobností o pouhé podvody.

 

Stačí se zaměřit na zkušenosti obchodníků nebo recenze a z chytrých programů se náhle stanou pouhé generátory náhodných transakcí. Ke zpřístupnění programu je také nutná registrace u brokera, kterého si investor sám nemůže vybrat. Doporučovaní brokeři navíc mnohdy postrádají licence CySEC nebo ČNB, které by neměly u kvalitních brokerů chybět  (licenci ČNB aktuálně drží například IQ Option).

 

Obchodní systémy na binární opce mohou transakce sami uzavírat nebo jen dávat obchodníkovi signály pro obchodování. Programů, které byly prezentovány jakovými úspěšné, na trhu bylo už nespočet:  Binary Bot Pro, Binary Options Auto Trader nebo Binary Options Robot.  Dobrou pověstí se ale nemůže pochlubit ani jeden. Poslední jmenovaný program navíc využívá agresivní obchodní strategii Martingale, která je známá převážně z hazardních her.

Jak se obchodují binární opce?

Jak otestovat funkčnost obchodního bota?

Jestli investor i přesto věří těmto programům, není nic lehčího než si otestovat generované signály například na demo účtu. Pokud budou výsledky z dlouhodobého hlediska vyrovnané a výnosné, je s největší pravděpodobností program profitabilní. Bohužel k takovému závěru mnoho zodpovědných investorů nedojde.

 

Někteří brokeři nabízejí své vlastní podpůrné programy pro obchodování s binárními opcemi. Jako příklad lze uvést brokera OptionBit s jeho aplikací Algobit, která vyhledává příležitosti k transakcím namísto obchodníka.  Používání takových programů je ale také rozporuplné, neboť zájmy brokera jsou opačné než zájmy investora. Pokud investor profituje, broker o peníze přichází a naopak. Jestliže by tedy takový program byl funkční, připravoval by broker sám sebe o peníze.

 

V případě obchodních programů na binární opce je lepší být trochu nedůvěřivý a opatrný. Snadno vydělané peníze před internet jsou oblíbeným tématem podvodníků a navíc neexistuje program natolik ověřený a funkční, aby bylo jeho používání přínosem pro obchodníka.  

Binary Options Auto Trader - automatické signály na binární opceBInary Option RobotRobot na binární opce – realita či fikce? Signály raději nehledejte …
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze

Vložit komentář