Aktualizováno

Robot na binární opce – realita či fikce? Signály raději nehledejte …

S rostoucí oblíbeností binárních opcí se zvyšuje také počet automatických obchodních systémů zaměřených na binární obchodování. Cílem těchto programů je vyhledávat při obchodování opakující se situace a na základě vhodného algoritmu pak uzavírat profitabilní transakce místo investora.

Nejedná se o žádnou smyšlenou a nerealizovatelnou představu. Obdobné systémy se vyvíjí a používají u většiny obchodních instrumentů a málokoho tak může jejich přítomnost v oblasti binárních opcí překvapit. 

Špatná pověst binárních robotů

Binary Options Auto Trader - automatické signály na binární opce

Binary Options Auto Trader - automatické signály na binární opce

Velký problém je důvěryhodnost dostupných obchodních botů. Existuje totiž nespočet programů na binární opce, které jsou nabízené zcela zdarma, včele s obchodními roboty OptioNavigator nebo Free Diamond App. Ať už je bezplatnost zdůvodněna jakkoliv, jedná se s největší pravděpodobností o pouhé podvody.

Stačí se zaměřit na zkušenosti obchodníků nebo recenze a z chytrých programů se náhle stanou pouhé generátory náhodných transakcí. Ke zpřístupnění programu je také nutná registrace u brokera, kterého si investor sám nemůže vybrat. Doporučovaní brokeři navíc mnohdy postrádají licence CySEC nebo ČNB, které by neměly u kvalitních brokerů chybět  (licenci ČNB aktuálně drží například IQ Option).

Obchodní systémy na binární opce mohou transakce sami uzavírat nebo jen dávat obchodníkovi signály pro obchodování. Programů, které byly prezentovány jakovými úspěšné, na trhu bylo už nespočet:  Binary Bot Pro, Binary Options Auto Trader nebo Binary Options Robot.  Dobrou pověstí se ale nemůže pochlubit ani jeden. Poslední jmenovaný program navíc využívá agresivní obchodní strategii Martingale, která je známá převážně z hazardních her.

Jak otestovat funkčnost obchodního bota?

BInary Option Robot

BInary Option Robot

Jestli investor i přesto věří těmto programům, není nic lehčího než si otestovat generované signály například na demo účtu. Pokud budou výsledky z dlouhodobého hlediska vyrovnané a výnosné, je s největší pravděpodobností program profitabilní. Bohužel k takovému závěru mnoho zodpovědných investorů nedojde.

Někteří brokeři nabízejí své vlastní podpůrné programy pro obchodování s binárními opcemi. Jako příklad lze uvést brokera OptionBit s jeho aplikací Algobit, která vyhledává příležitosti k transakcím namísto obchodníka.  Používání takových programů je ale také rozporuplné, neboť zájmy brokera jsou opačné než zájmy investora. Pokud investor profituje, broker o peníze přichází a naopak. Jestliže by tedy takový program byl funkční, připravoval by broker sám sebe o peníze.

V případě obchodních programů na binární opce je lepší být trochu nedůvěřivý a opatrný. Snadno vydělané peníze před internet jsou oblíbeným tématem podvodníků a navíc neexistuje program natolik ověřený a funkční, aby bylo jeho používání přínosem pro obchodníka.  

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
  • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
  • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
  • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
  • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář