UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

Aktualizováno: Stále častěji se můžeme setkat s literaturou zaměřenou na binární opce. Tento vzrůstající trend pozorují i někteří brokeři a nabízejí svým klientům výukové knihy, a to v drtivé většině ty elektronické. Takové knihy jsou sice zdarma, ale je nezbytné provést vklad, stejně jako v případě demo účtu.

Účelem knih o binárních opcích není seznámit čtenáře s principem obchodování. Samotné binární opce jsou velmi jednoduché a kniha zaměřená na toto téma by byla neprodejná. Vydavatelé se soustředí na problematiku, která je pro tradery mnohem zajímavější. Tato literatura má být totiž zdrojem informací k tomu, jak vydělat na binárních opcích.

 

Kniha jako ztráta času?

Problém je v tom, že takový způsob obchodování, který by zaručil investorovi úspěch, neexistuje. Nelze jednoduše uplatnit strategii fungující v jednom konkrétním případě na ostatní druhy obchodování s binárními opcemi.

 

Další problém spojený s literaturou o obchodování je internet. Díky němu si dnes prakticky všechno, co knihy obsahují, můžete vyhledat a přečíst zdarma.  Takové knihy vás seznámí s opcemi, zabývají se terminologií, která vám z praktického hlediska nikterak nepomůže. Často čtenáře seznámí s riziky při obchodování a zasvětí jej do základů technické analýzy a money managementu. Jsou určeny pro začátečníky a opravdu vás nenaučí, jak zbohatnout na binárních opcích.

Jak se obchodují binární opce?

Vybrané knihy zabývající se binárními opcemi

Níže uvádíme některé kladně hodnocené knižní tituly zabývající se binárními opcemi:

  • David Štýbr - Začínáme obchodovat na kapitálových trzích – Kniha, určená zejména po začátečníky, seznamuje čtenáře s nepostradatelnými základy investování. I když není kniha příliš dlouhá, dokáže být velmi přínosná.
  • Ondřej Hartman, FXstreet.cz - Začínáme na burze – I když je tato kniha určena zejména pro obchodníky forexu, základy technické analýzy, které kniha detailně popisuje, využijí i obchodníci s binárními opcemi.
  • Alex Nekritin - Binary Options - Strategies for Directional and Volatility Trading - Komplexní průvodce jedinečnými binárními opcemi radí jak snížit riziko a efektivněji řídit své investice.
  • Drew Kasch - Beat Binary Options – Oblíbená kniha, ve které popisuje některé obchodní strategie na binární opce známý matematik a expert na pravděpodobnost.
  • John Bollinger - Bollinger on Bollinger Bands – Bollingerova pásma jsou indikátory, které dnes využívá mnoho obchodníků. V této knize se oblíbenými indikátory zabývá jejich autor, než samotný autor, známý analytik John Bollinger.

Jelikož je ale princip binárních opcí velmi jednoduchý, je mnohem přínosnější studovat technickou, popřípadě fundamentální analýzu. K tomu vám dostatečně poslouží i veřejné internetové zdroje, které se analýzou grafu zabývají. Při obchodování se nebojte využívat indikátory, analytické programy a ekonomické kalendáře, které shromažďují všechny důležité události ovlivňující finanční trhy.

 

Proč knihy o binárních opcích číst?

Je tedy nějaký důvod, proč by měl trader věnovat těmto výukovým materiálům pozornost? Ano! Knihy sice obsahují pouze veřejně dostupné informace, ale ty jsou soustředěny na jednom místě a nemusíte tak trávit vzácný čas vyhledáváním těchto informací. A to je veliké plus, protože takto ušetřený čas lze využít k obchodování, které je nezbytné pro přeměnu získaných vědomostí ve zkušenosti.

 

Mimochodem technická analýza je jeden z nejpodstatnějších bodů, o který by se váš obchodní plán měl opírat. Toto téma je jistě zajímavé i pro pokročilé obchodníky a seznámit se s ním lze právě pomocí výukových knih.

 

Jestliže se tedy jako začátečník rozhodnete obchodovat a broker vám tuto možnost poskytuje, není důvod se tomu bránit. Například IQ Option umožňuje svým klientům zdokonalit jejich znalosti pomocí bezplatných knih

Elektronické výukové knihy (e-knihy) v nabídce TopOptionUkázka z ebooku o obchodováníBinární opce – knihy a vzdělávací materiály pro obchodníky
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze

Vložit komentář