Aktualizováno: Mnoho lidí je odhodláno zhodnotit pomocí burzovního obchodování své peníze, ale hledají správný obchodní instrument, který jim to zprostředkuje. Binární opce patří mezi novější nástroje. Možná proto u mnoha potencionálních investorů vzbuzují nedůvěru, i když se svou podstatou příliš neliší od oblíbeného Forexu. Následujících pár odstavců vám prozradí, co budete muset podstoupit a čemu se nevyhnete při obchodování s opcemi.

První krok je registrace u vybraného brokera. Výběr brokera by nikdo neměl podcenit, nejen že můžete kvůli různým podvodům přijít o vaše peníze, ale také brokerovi svěřujete osobní údaje o vaší osobě, které by mohl zneužít. Nezbývá než se zaměřit na nezaujaté recenze a zkušenosti s opcemi u jednotlivých brokerů.

  

Pokud si lámete hlavu s výběrem brokera, můžete vsadit na ty ověřené s kladným ohlasem jejich klientů, například TopOption, který podléhá mnoha regulacím včetně regulace ČNB či binárního brokera ETX (viz. recenze). I v takovém případě je nezbytné se důkladně seznámit s pravidly obchodovaní. Brokeři totiž nabízejí mnoho výhod a bonusů, které vám ale mohou do budoucna omezovat. Bonusy naštěstí nemusíte přijmout a vyhnete se tak možným nepříjemnostem.

Jak se obchodují binární opce?

Od vkladu až po výběr zhodnocených prostředků ...

Další nezbytný krok je vklad peněz. Jeho výše bývá omezena minimální hodnotou, která začíná od 100$. Platbu lze provést pomocí bankovního převodu, internetové peněženky (Skrill,Paypal…) nebo platební kartou.

 

Po uzavření transakce se vám aktivuje plně funkční účet a na vyžádání vám většina brokerů zřídí Demo účet pro obchodování s virtuálními penězi. Ačkoli vaše aktivita na demo verzi účtu nevynese reálné peníze, získáte zkušenosti, které sníží riziko neúspěchu na reálném účtu. Pokud jste si svou obchodní strategií dostatečně jistí, a nechcete ztrácet čas na Demo účtu, začněte obchodovat opce na reálném účtu.

 

Dobré je také zvolit vhodný druh opcí. Pokud nehledáte pouze chvilkové vzrušení, vyvarujte se minutovým opcím. Znát výsledek své transakce po pár minutách je určitě lákavé, ale pravděpodobnost úspěchu je menší než u klasických dlouhodobých opcí. Při obchodování boundary opcí, kdy si sami určujete hranici, kterou musí cena podkladového aktiva překonat nebo naopak nepřekonat, zbytečně neriskujte. Rozšíříte-li pásmo, zvýší se možný profit, ale pravděpodobnost úspěchu se podstatně sníží. Jde tedy o zkušenosti. Přistupujte k transakcím rozvážně. Na obchodování s opcemi se dá vydělat, ale nesmíte obchodovat bezhlavě za účelem co nejrychlejšího zisku (viz. recenze tradera o vydělávaní na opcích).

 

Poslední a nejpříjemnější část obchodování s opcemi je výběr zhodnocených peněz. Připravte se, že budete muset elektronicky zaslat fotografií vašeho občanského průkazu. To slouží k ověření vaší totožnosti. Někdy brokeři požadují i ověření vaší adresy.  Poté si sami zvolíte, jak si přejete peníze vybrat. Opět se nabízí bankovní převod nebo internetová peněženka.

 

 Jak sami vidíte, systém obchodování není nikterak složité, a pokud se dostanete do situace, kdy si nebudete vědět rady, obraťte se mailem nebo telefonicky na podporu vašeho brokera. Je v jeho zájmu zodpovědět všechny vaše dotazy a pomoci vám s problémy při obchodování. 

Binární opce - prostředí obchodníka u brokera TopOptionVklad prostředků u TopOptionSERIÁL: Binární opce – zkušenosti s obchodováním a brokery
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
BDSwiss logo
2.
BROKER S ČEŠTINOU
Licence CySEC
Nemá demo účet!
100 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Čeština
HighLow logo
3.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze

Vložit komentář