Aktualizováno

SERIÁL: Binární opce – zkušenosti s obchodováním a brokery

Mnoho lidí je odhodláno zhodnotit pomocí burzovního obchodování své peníze, ale hledají správný obchodní instrument, který jim to zprostředkuje. Binární opce patří mezi novější nástroje. Možná proto u mnoha potencionálních investorů vzbuzují nedůvěru, i když se svou podstatou příliš neliší od oblíbeného Forexu. Následujících pár odstavců vám prozradí, co budete muset podstoupit a čemu se nevyhnete při obchodování s opcemi.

Vybíráme brokera

Binární opce - prostředí obchodníka u brokera TopOption

Binární opce - prostředí obchodníka u brokera TopOption

První krok je registrace u vybraného brokera. Výběr brokera by nikdo neměl podcenit, nejen že můžete kvůli různým podvodům přijít o vaše peníze, ale také brokerovi svěřujete osobní údaje o vaší osobě, které by mohl zneužít. Nezbývá než se zaměřit na nezaujaté recenze a zkušenosti s opcemi u jednotlivých brokerů.

  

Pokud si lámete hlavu s výběrem brokera, můžete vsadit na ty ověřené s kladným ohlasem jejich klientů, například TopOption, který podléhá mnoha regulacím včetně regulace ČNB či binárního brokera ETX (viz. recenze). I v takovém případě je nezbytné se důkladně seznámit s pravidly obchodovaní. Brokeři totiž nabízejí mnoho výhod a bonusů, které vám ale mohou do budoucna omezovat. Bonusy naštěstí nemusíte přijmout a vyhnete se tak možným nepříjemnostem.

Od vkladu až po výběr zhodnocených prostředků …

Vklad prostředků u TopOption

Vklad prostředků u TopOption

Další nezbytný krok je vklad peněz. Jeho výše bývá omezena minimální hodnotou, která začíná od 100$. Platbu lze provést pomocí bankovního převodu, internetové peněženky (Skrill,Paypal…) nebo platební kartou.

Po uzavření transakce se vám aktivuje plně funkční účet a na vyžádání vám většina brokerů zřídí Demo účet pro obchodování s virtuálními penězi. Ačkoli vaše aktivita na demo verzi účtu nevynese reálné peníze, získáte zkušenosti, které sníží riziko neúspěchu na reálném účtu. Pokud jste si svou obchodní strategií dostatečně jistí, a nechcete ztrácet čas na Demo účtu, začněte obchodovat opce na reálném účtu.

Dobré je také zvolit vhodný druh opcí. Pokud nehledáte pouze chvilkové vzrušení, vyvarujte se minutovým opcím. Znát výsledek své transakce po pár minutách je určitě lákavé, ale pravděpodobnost úspěchu je menší než u klasických dlouhodobých opcí. Při obchodování boundary opcí, kdy si sami určujete hranici, kterou musí cena podkladového aktiva překonat nebo naopak nepřekonat, zbytečně neriskujte. Rozšíříte-li pásmo, zvýší se možný profit, ale pravděpodobnost úspěchu se podstatně sníží. Jde tedy o zkušenosti. Přistupujte k transakcím rozvážně. Na obchodování s opcemi se dá vydělat, ale nesmíte obchodovat bezhlavě za účelem co nejrychlejšího zisku (viz. recenze tradera o vydělávaní na opcích).

Poslední a nejpříjemnější část obchodování s opcemi je výběr zhodnocených peněz. Připravte se, že budete muset elektronicky zaslat fotografií vašeho občanského průkazu. To slouží k ověření vaší totožnosti. Někdy brokeři požadují i ověření vaší adresy.  Poté si sami zvolíte, jak si přejete peníze vybrat. Opět se nabízí bankovní převod nebo internetová peněženka.

 Jak sami vidíte, systém obchodování není nikterak složité, a pokud se dostanete do situace, kdy si nebudete vědět rady, obraťte se mailem nebo telefonicky na podporu vašeho brokera. Je v jeho zájmu zodpovědět všechny vaše dotazy a pomoci vám s problémy při obchodování. 

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
  • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
  • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
  • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
  • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář