Aktualizováno

Recenze TRADE.com Obchodování u brokera, zkušenosti, demo účet, poplatky

Hodnocení:
50%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

Více než 100 tisíc aktivních klientů, tisíce investičních nástrojů a přes 10 let zkušeností s online investováním. To je brokerská společnost TRADE.com. Tento broker vám zprostředkuje přímý přístup na světové burzy, stejně jako umožňuje spekulovat o cenách tisíců aktiv přes CFD. Jaké další výhody TRADE.com klientům nabízí, a v čem naopak pokulhává za konkurenčními brokery?

Co vše nabízí broker TRADE.com

Obchodní platforma brokera TRADE.com

Obchodní platforma brokera TRADE.com

Trade.com nabízí širokou škálu obchodních a investičních nástrojů. Broker vám například umožní nakupovat klasické akcie, ETF nebo třeba futures a opční kontrakty. Broker se dále zaměřuje na investice do IPO, což je první veřejná nabídka akcií společností, které se chystají vstoupit na burzu. Investory možná zaujme i nabídka diverzifikovaných a tematických portfolií (například se zaměřením na sociální sítě, energie, technologické firmy atd.).

Trade.com je známý ale především díky své platformě pro obchodování rozdílových smluv neboli CFD. CFD slouží pro spekulování na růst nebo pokles ceny různých burzovních aktiv, kterými mohou být například komodity, libovolné akcie nebo měny. Pokud tedy koupíte CFD na zlato, tak nekupujete skutečné zlato. Hodnota kontraktu se ale mění podle ceny zlata na burze, takže nákupem a následným prodejem kontraktu vyděláte stejně, jako při obchodování se skutečným zlatem. Přesto je důležité, aby se obchodník nejprve seznámil s tím, jak rozdílové smlouvy fungují a jaká jsou jejich rizika.

Obchodní platformy

K obchodování na reálných burzách se používá webová platforma od společnosti Interactive Brokers (IBKR Webtrader). Z platformy získáte přístup na více než 120 světových trhů, na kterých se obchodují akcie, dluhopisy, ETF, opce nebo futures kontrakty.

Rozdílové smlouvy se u brokera TRADE.com obchodují přes webovou platformu nebo přes populární desktopovou platformu MetaTrader 4. Obě platformy jsou mimochodem dostupné i jako aplikace pro chytré mobilní telefony. Webová platforma se nemusí stahovat ani instalovat a pro většinu obchodníků bude určitě dostačující. Výhodou je, že přímo z platformy lze přepínat mezi obchodními účty a spravovat finance (vklady a výběry). Platformu MetaTrader 4 snad nemusíme ani představovat, ale i přesto připomeňme, že platforma umožňuje vytvářet obchodní roboty (EAs) a obsahuje nespočet technických indikátorů, grafických nástrojů i pokročilých funkcí.

Poplatky u TRADE.com

Trade.com - spready u měnových párů

Trade.com – spready u měnových párů

Za obchodování u TRADE.com zaplatíte poplatky v podobě spreadů, což je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou kontraktu. Velikost spreadů závisí na tom, jaký typ obchodního účtu máte. V základu jsou ale spready poměrně vysoké, takže třeba pro měnový pár EUR/USD je rozpětí 3 pips. Řada konkurenčních brokerů přitom nabízí u stejného měnového páru spread 1 pip. Takový spread ovšem TRADE.com nabízí pouze u nejvýhodnějšího účtu EXCLUSIVE.

Při držení obchodních pozic přes noc (po skončení obchodních hodin) se platí malý swapový poplatek. Dále si broker účtuje konverzní poplatek a měsíční poplatek za neaktivitu. Poplatek za neaktivitu si broker účtuje v případě, že po dobu 90 dnů neproběhne na účtu žádná obchodní aktivita. Pokud si ale z účtu všechny peníze včas vyberete, tak žádný poplatek za neaktivitu platit nemusíte.

Poplatky za obchodování na burze

Poplatky za obchodování na burze

Za obchodování skutečných akcií, ETF nebo futures si broker účtuje komisní poplatek, který závisí na měsíčním obchodním objemu. Rozhodující je také to, na které burze cenné papíry obchodujete. Při nákupu z německé burzy například za každý obchod zaplatíte 0,26 % z objemu transakce plus 30 euro. Takové poplatky jsou ovšem ve srovnání s konkurencí (XTB, LYNX nebo třeba DeGiro) opravdu nevýhodné.

Finanční páka a minimální transakce

Při obchodování skutečných cenných papírů je minimální velikost objednávky vždy jeden kus (např. jedna akcie). Při obchodování CFD budete na každou objednávku potřebovat asi 500 až 1000 korun. Konkrétní částka ovšem závisí na finanční páce a vybraném instrumentu.

Finanční páka je dostupná jen pro rozdílové smlouvy a může být až 1:300, avšak jen pro profesionální klienty. Neprofesionální obchodníci si musí vystačit s pákou v rozmezí 1:2 (kryptoměny) až 1:30 (hlavní měnové páry).

Registrace, vklady a výběry

Typy obchodních účtů

Typy obchodních účtů

Abyste mohli obchodovat u brokera TRADE.com, tak budete potřebovat obchodní účet. Při registraci musíte vyplnit osobní i kontaktní údaje a investiční formulář. Osobní údaje a adresu si broker následně ověřuje, takže mu musíte poskytnout i kopie několika osobních dokumentů. Verifikaci ale provádí všichni regulovaní brokeři, takže se tomuto kroku u žádného solidního brokera nevyhnete.

Na verifikovaný účet můžete vložit peníze, se kterými budete obchodovat. Broker vyžaduje minimálně 100 dolarů, nicméně čím více vložíte, tím lepší účet získáte. U prémiových účtů máte kromě nižších spreadů také vlastního manažera, přístup k denním analýzám a prémiovou zákaznickou podporu. Motivace pro vyšší vklady tedy nechybí. Broker akceptuje platby přes bankovní převod, platební karty (VISA, Mastercard) a vybrané internetové peněženky (Skrill, NETELLER, Sofort, PayPal, iDeal…). Dobrou zprávou je, že poplatky za vklady ani za výběry si broker neúčtuje.

Demo účet u TRADE.com

Pokud vás obchodování u brokera TRADE.com láká, tak si můžete platformu vyzkoušet pomocí demo účtu. K vytvoření demo účtu stačí zadat jen emailovou adresu a libovolné heslo, pomocí kterého se budete přihlašovat. Na demo účtu budete mít k dispozici virtuální vklad 10 tisíc dolarů, což není zrovna moc, zejména pokud plánujete testovat nové obchodní strategie. Testovací účet je bezplatný, nezávazný, a především na něm nemůžete ztratit žádné peníze.

Zkušenosti s TRADE.com

Zkušenosti s TRADE.com

Zkušenosti s TRADE.com

Broker TRADE.com působí prostřednictvím dvou sesterských společností: Trade Capital Markets Limited a Livemarkets Limited. První jmenovaná společnost podléhá regulacím kyperské komise CySEC a jihoafrické FSCA. Livemarkets je naopak registrovaná v Anglii a dohlíží na ni tamější úřad FCA. Obě firmy najdete také v evidenci ČNB, takže mají povolení poskytovat investiční služby v Česku.

TRADE.com je v mnoha ohledech unikátní broker. Jako jeden z mála umožňuje obchodování DMA (přímý přístup na trh) a CFD současně, nabízí široké portfolio instrumentů a umožňuje vedení obchodního účtu v CZK. Řadu investorů jistě potěší, že prostřednictvím CFD kontraktů mohou vydělávat na růstu i poklesu ceny populárních kryptoměn. TRADE.com má ovšem poměrně vysoké spready, takže třeba u Bitcoinu ztratíte jen kvůli spreadu téměř 2 %. A právě poplatky jsou nejslabší stránkou brokera. Konkurenční brokeři (např. XTB nebo Plus500) totiž nabízí nízké spready i bez nutnosti vkládat desetitisíce dolarů.

A pak je tu ještě jeden problém. Pokud budete hledat zkušenosti obchodníků v recenzích a internetových diskusích, tak jich mnoho nenajdete. Zkuste si ale vyhledat společnost LeadCapital Markets. Tak se totiž původně jmenovala firma Trade Capital Markets. Právě tato firma například v roce 2018 dostala od regulátora CySEC pokutu ve výši 30 tisíc eur za to, že nejednala férově, čestně a profesionálně v zájmu svých klientů. Pokud se chystáte obchodovat u TRADE.com, tak si určitě vyhledejte také reference společnosti Seferios s.r.o., která je vázaným zástupcem Trade Capital Markets v Česku.

Kde obchodovat?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
BROKER
ROKU
 • Jednoduchá platforma a nízký minimální vklad
 • Testovací demo účet zdarma, výukové materiály, semináře
 • Kompletně v češtině, CZ podpora, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
95%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Testovací demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
 • Platforma v češtině
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
90%
Služba CFD. 78% ztrácí peníze
 • Testovací účet zdarma
 • Na trhu od roku 2001, licence, vklady obchodníků pojištěny
85%
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Recenze a zkušenosti s TRADE.com: Detail brokera

Název: Trade.com
Typ brokera: Broker ECN/MM (DMA/CFD)
Platforma: MetaTrader 4, TRADE.com Webtrader, IBKR Webtrader
Obchodní instrumenty: CFD, akcie, futures, ETF, dluhopisy, opce
CFD 2100+ (měny, dluhopisy, akcie, indexy, komodity, kryptoměny)
Provozovatel: Trade Capital Markets Ltd. (Kypr)
Založeno: 2009
Regulace: FCA, CySEC
Minimální obchod: 0,01 lotu (cca 500 až 1000 Kč)
Minimální vklad: 100 USD
Demo účet: Ano
Mobilní aplikace: Ano
Měna účtu USD, EUR, PLN, ZAR, CZK, GBP…
Poplatky: spread / swap / komise / poplatky za neaktivitu
Spread: EUR/USD: 3 pip (účet MICRO)
Vklad/Výběr: Platební karty, internetové peněženky, bankovní převod
Čeština Ano
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

 • Anonym
  3.3.2021 9:53
  Anonym
  Autor

  Ukoncuji prihlaseni do Trade.com

  • NIKO
   31.3.2021 13:58
   NIKO
   Autor

   Nech sa páči sme radi že ste nám to oznámil :)

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář