Aktualizováno

INVESTIČNÍ PODVOD: Bitcoin Bank a Bitcoin Trader opět útočí [RECENZE]

INVESTIČNÍ PODVOD: Bitcoin Bank a Bitcoin Trader opět útočí [RECENZE]

Milionové výdělky, nulové riziko a dostupnost pro všechny. Tak se prezentuje projekt Bitcoin Bank (nebo také Bitcoin Trader), který má vydělávat miliony pomocí nového systému stínového bankovnictví. Dejte si ale pozor. Žádné slibované bohatství vám totiž Bitcoin Bank nepřinese!

PODVOD: Bitcoin Bank a Bitcoin Trader recenze

Bitcoin Bank: otázky a odpovědi ve zkratce

Jak má Bitcoin Bank fungovat?

Bitcoin Bank je obchodní robot, který by měl obchodovat s úspěšností 87 %.Díky vysoké úspěšnosti prý dokáže zdvojnásobit až ztrojnásobit investice jediné během noci. Podle propagačního webu stačí vložit peníze a robot pak bude s penězi úspěšně obchodovat.

Investiční platforma Bitcoin Bank

Investiční platforma Bitcoin Bank

Proč je BitcoinBank podvod?

Bitcoin Bank vykazuje charakteristické znaky investičního podvodu, kterých jsou na internetu stovky. Propagační webová stránka je plná nesmyslů, lží a smyšlených příběhů (např. falešná diskuse). Podvod existuje pod různými jmény (BitcoinBank, Bitcoin Trader, Bitcoin Era, Bitcoin Evolution, Bitcoin Pro, Bitcoin Storm ) a má i cizojazyčné verze.

Je možné získat peníze zpět?

Spíše ne. Peníze skončí na účtu u neregulovaného brokera, který vám je bez ověření identity nevydá. A poskytovat osobní údaje nedůvěryhodné společnosti za těch pár tisíc nestojí. Pokud jste ovšem peníze ztratili při obchodování, tak už není cesty zpět.

Daily Newsfeed: učebnicový příklad podvodu

Podvod se internetem šíří pomocí reklamních bannerů, které slibují snadné a rychlé zbohatnutí. Přes reklamu se prokliknete na web Daily Newsfeed, který informuje o novém systému stínového bankovnictví.

Reklamy propagující tento podvod

Reklamy propagující tento podvod

Co je to stínové bankovnictví? Stínové bankovnictví označuje bankovní služby, které poskytují nebankovní společnosti z finančního sektoru (např. fondy). Tyto společnosti nabízejí tradiční bankovní produkty (úvěry, spoření, účetnictví), ale nepodléhají bankovním regulacím.

Web Daily Newsfeed vypadá jako obyčejný zpravodajský portál, ale pravda nemůže být vzdálenější. Příběh o muži, který s vkladem 7 000 Kč vydělal více než 18 milionů korun, je totiž jedna velká lež. Důkazů na webu najdete hned několik:

 • Všechny funkční odkazy směřují k registraci u Bitcoin Bank nebo Bitcoin Trader (včetně odkazů na další články a odkazů na profily lidí v diskusi)
 • Datum publikování článku se každý den aktualizuje
 • Diskuse je falešná (nelze hodnotit ani přidávat komentáře, stáří příspěvků se nemění)
 • Počet volných míst k registraci (100) se nemění
Webová stránka Daily Newsfeed

Webová stránka Daily Newsfeed

Co je to Bitcoin Bank/Bitcoin Trader?

Bitcoin Bank (případně Bitcoin Trader) je systém pro automatické obchodování, který má dosahovat vysoké úspěšnosti. Z každých 100 obchodů, které Bitcoin Bank či Bitcoin Trader uzavře, je údajně 87 ziskových. Podvodníci také tvrdí, že všichni klienti skončili v zisku, takže používání programu je bezrizikové.

V praxi má celý projekt fungovat takto: Nejprve si vytvoříte obchodní účet a pak na něj pošlete peníze. Následně spustíte obchodního robota a ten bude s penězi obchodovat. Podle podvodníků vám Bitcoin Bank či Bitcoin Trader vydělá ze 7000 tisíc i několik milionů. Ve skutečnosti ovšem žádného ziskového robota nezískáte a vložené peníze spíše ztratíte.

Platforma Bitcoin Trader

Platforma Bitcoin Trader

Z propagačních webů Bitcoin Bank a Bitcoin Trader je patrné, že robot obchoduje s kryptoměnami přes CFD kontrakty, takže nemá se stínovým bankovnictvím nic společného.

Co je to CFD? CFD je obchodní nástroj, pomocí kterého můžete spekulovat na růst nebo pokles hodnoty měn, akcií, komodit, ale také kryptoměn. Na první pohled není CFD příliš složité, ale uhodnout budoucí vývoj trhu vyžaduje zkušenosti a znalosti. Více o obchodování CFD najdete zde.

Pokud se na webech Bitcoin Trader nebo Bitcoin Bank zaregistrujete, tak se vám automaticky vytvoří účet u brokerské společnosti (například KontoFX, TradingTeck nebo GTSTOX). Společným jmenovatelem těchto firem je nulová důvěryhodnost, protože ani jedna z nich není držitelem licence pro evropský trh.

Pozor na investiční podvody

Internetové podvody, které lákají na pohádkové zhodnocení investic, jsou v mnoha ohledech prakticky stejné. V první řadě se snaží zaujmout příběhem o tom, jak někdo odhalil unikátní investiční metodu, kterou se banky snaží utajit.

Podvodníci s oblibou zdůrazňují, že vydělat může každý bez ohledu na věk, zkušenosti a finanční možnosti. To vše prokládají falešnými recenzemi neexistujících klientů.

Některým podvodníkům jde jen o to, abyste se zaregistrovali u jejich partnerského brokera, který jim platí za přivedení nových klientů.Řada podvodů jde ale mnohem dál. Podvodníci mohou vytvořit vlastní systém, ve kterém se peníze zdánlivě zhodnocují. Důvěřivý klient pak vloží ještě více peněz ve víře, že bude vydělávat rychleji. Podvodníci ovšem žádné peníze neinvestují, takže při první žádosti o výběr nastanou problémy. Podvodníci vám například oznámí, že musíte nejprve zaplatit tučný poplatek za zprostředkování investice. A tak z vás dostanou další a další peníze.

Investice bez rizika neexistují

Obchodování přes internet může opravdu vydělávat, ale není to jednoduché. Statistiky ukazují, že při obchodování CFD kontraktů končí asi 80 % retailových obchodníků ve ztrátě. Pokud se ovšem dostanete na stranu profitující menšiny, tak se můžete obchodováním i živit.

Cesta k úspěchu ovšem nevede přes obchodní roboty a zaručené strategie, které slibují snadné a rychlé výdělky. Klíčové jsou zkušenosti a znalosti, které nezískáte jinak než vzděláváním. Skvělým pomocníkem je v tomto ohledu demo účet, na kterém můžete bez rizika testovat různé obchodní strategie i své dovednosti. Nikdy ale nevěřte tomu, že vyděláte přes reklamu, která slibuje miliony.

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, zkušenosti

 • Vianoce2
  28.11.2023 13:02
  Vianoce2
  Autor

  Zdravím co v prípade ze som naletel ale nedal som bankomatovu letu ale iba OP ? A potom mi došlo ze je to cele divne? Vedia to nejako zneužit?

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář