Aktualizováno

RECENZE: Bitcoin Revolution je podvod! Zkušenosti s obchodní platformou, diskuze

Bitcoin Revolution je údajně revoluční obchodní program, který má vydělávat miliony korun. A to každému, bez ohledu na zkušenosti a finanční možnosti. Namísto slibovaného zisku ale drtivá většina uživatelů obchodního programu peníze ztratí. Jak je to možné? Protože Bitcoin Revolution není žádná revoluce, ale jen další podvod.

Co je Bitcoin Revolution?

Facebook v posledních týdnech zahltily reklamy s titulkem „Znovu milionářem po zbankrotování“. Reklamy odkazují na fiktivní zpravodajský portál Aktuální na adrese world***.com. Ten popisuje příběh o tom, jak český herec v pořadu Interview ČT24 odhalil unikátní investiční metodu, pomocí které údajně vydělal miliony. Investiční metodu měl v přímém přenosu úspěšně vyzkoušet i moderátor Daniel Takáč.

Reklamy lákající na Bitcoin Revolution

Reklamy lákající na Bitcoin Revolution

Český herec měl touto metodou vydělat 58 milionů korun poté, co zbankrotoval. V nadpise je dále uvedeno, že to může zvládnout každý, protože tato „zázračná“ metoda pro zbohatnutí byla zveřejněna v rozhovoru pro Interview ČT24. My vám ale v následující recenzi Bitcoin Revolution ukážeme, že se jedná o pouhý podvod, který vám žádné peníze nevydělá.

Sportovec Nedvěd nebo finančník Křetínský?

Kromě zmiňovaného portálu lze narazit na velmi podobný příběh publikovaný webem “Momentálně”, který se tváří jako zpravodajský portál. Namísto herce se však objevuje bývalý český fotbalista Pavel Nedvěd nebo tuzemský finančník Daniel Křetínský. V obou případech měli zmíněné osobnosti poskytnout zázračnému výdělečnému systému investice v řádu milionů EUR a jeho existenci následně “propálit” v rozhovoru s Danielem Takáčem pro ČT24.

Daniel Křetínský a Pavel Nedvěd na podvodném webu

Daniel Křetínský a Pavel Nedvěd na podvodném webu

Bitcoin Trader a portál podobný Primě

Bitcoin Trader a portál podobný TV Prima

Bitcoin Trader a portál podobný TV Prima

Některé reklamy směřují na web, který se velmi podobá webovému portálu televize Prima. V záhlaví tohoto podvodného webu je navíc logo s názvem “PRIM”, které je vytvořeno ořezem loga populárního televizního kanálu. Aby byla iluze “známého” webu dokonalá, obsahuje podvodný web navigačním menu s odkazy na televizní archiv nebo oblíbený pořad Prostřeno. Pokud se však pokusíte na některý z odkazů kliknout, budete přesměrování na podvodnou platformu Bitcoin Trader. O té ostatně podvodný web také referuje – v článku, který popisuje příběh nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a jeho investice do zázračného programu na vydělávání peněz s názvem Bitcoin Trader.

Důkazy mluví jasně: jednoznačný podvod!

Lží a polopravd bychom na zmíněných podvodných webech a portálech napočítali desítky. Přesto nám vystačí pár dobrých argumentů, které musí přesvědčit každého. A začneme hned tím nejsilnějším. Stejně jako existuje již zmíněný web “Momentálně” ve variantě s Pavlem Nedvědem či Danielem Křetínským, tak i webová stránka Aktuální existuje v různých provedeních – zatímco jednou měl pomocí metody vydělat Bolek Polívka, podruhé je to Gustav Bubník nebo Roman Skamene. Příběh je přitom vždy úplně stejný a mění se pouze jména a úvodní fotografie.

Podvodný web zneužívá jména herců Skamene či Polívky

Podvodný web zneužívá jména herců Skamene či Polívky

Téměř stejný podvod internetem koloval i v říjnu, avšak místo českých herců měl investiční metodu představit Petr Kellner, později Zdeněk Bakala. Nezvratný důkazem je také archiv pořadu Interview ČT24. Zmiňovaný rozhovor je vymyšlený a nikdy neproběhl, takže jej nelze dohledat.

Dalším důkazem podvodu je uměle vytvořená diskuse pod článkem. Do diskuse nelze přispívat a profily diskutujících neexistují. Stáří příspěvků se nemění, takže diskuse působí velmi aktuálně. To stejné ale platí o samotném článku, jehož datum publikování se každý den aktualizuje.

Pokud kliknete na libovolné tlačítko na podvodném webu (like v kamenářích, volba v menu…), tak skončíte na webu Bitcoin Revolution. Všimněte si také toho, jak autoři podvodu neustále upozorňují na omezený počet míst k registraci. Potřebují totiž, aby se čtenáři zaregistrovali ihned a neměli tak čas vyhledat pravdivé recenze.

Bitcoin Revolution miliony nevydělá

V článku se dočtete, že Bitcoin Revolution vydělává peníze samostatně pomocí algoritmů, takže člověk nepotřebuje žádné zkušenosti. Stačí se zaregistrovat, vložit peníze, zapnout program a pak už jen sledujete, jak program úspěšně obchoduje na burze.

Pravdou je, že samostatně obchodující programy opravdu existují. Pokud jsou ale veřejně dostupné, tak dosahují mizerné úspěšnosti. Bitcoin Revolution prý dosahuje úspěšnosti 70 %, což je nedosažitelné i pro většinu profesionálních obchodníků. Na registračním webu Bitcoin Revolution je uvedena úspěšnost dokonce 99,4 %, což je absurdní. Podvodníci navíc uvádějí příklad, že program zdvojnásobil vklad za necelých 10 minut. To by ovšem znamenalo extrémně rizikovou obchodní strategii bez jakéhokoliv money managementu.

Bitcoin Revolution je podvod

Bitcoin Revolution je podvod

Jak tedy funguje program Bitcoin Revolution v praxi? Asi tak, jako jeho předchůdci (např. Czech Method, Bitcoin Pro, Komarek Systém a desítky dalších). Všechny tyto projekty slibovali vysoce ziskový program, vydělávání peněz bez práce a milionové zisky. A výsledek? Vždy jen bezcenné programy se žalostnou úspěšností, které dříve nebo později vložené peníze investorů ztratily.

Vlastní zkušenosti s Bitcoin Revolution nemáme, protože testováním všech „zázračných“ programů bychom brzy prodělali kalhoty. I přesto není obtížné odhalit, že Bitcoin Revolution je podvod. Nemůžete věřit někomu, kdo nabízí obchodní program s vysokou úspěšností, zneužívá jména slavných a argumentuje falešnou diskusí a smyšlenými příběhy.

Kryptoměny a obchodování na burze

Obchodování na burze není žádný podvod. Pro mnohé lidi je to naopak způsob příležitostného přivýdělku nebo dokonce zaměstnání. Nutno ale dodat, že peníze na burze nevznikají. Pokud jeden obchodník vydělá, jiný musí prodělat. A bez toho to opravdu nejde. Pokud tedy chcete vydělat na burze, tak musíte být lepší než ostatní. Kryptoměny jsou jen jedním z mnoha instrumentů, které lze na burze obchodovat. Narozdíl od akcií či komodit se ale obchodují na neregulovaných burzách.

Kryptoměny si podvodníci nevybrali náhodou. V posledních letech se o virtuálních měnách hodně mluvilo, zejména když v roce 2017 hodnota kryptoměn prudce vzrostla. Lidé tedy vědí, že kryptoměny existují a že pomocí nich někteří lidé extrémně zbohatli. Jenže kryptoměny jsou vysoce rizikové, což ostatně ukázal i rok 2018, kdy se hodnota Bitcoinu propadla o více než 70 %. Byť tedy hodnota kryptoměn střídavě klesá a roste, tak ziskové obchodování kryptoměn není snadné. Správné načasování nákupu a prodeje je zde klíčové a pro nezkušeného obchodníka prakticky nemožné.

Pokud vás obchodování přes internet láká, tak se vyvarujte všem obchodním programům a strategiím, které slibují vysoké zisky. Tudy cesta k úspěchu opravdu nevede. Mnohem lepší je obětovat nějaký ten čas a začít se v této oblasti vzdělávat a cvičně obchodovat na demo účtu. Demo účet vám bezplatně poskytne téměř každý broker. Smiřte se ale s tím, že nezbohatnete přes noc. Takto obchodování přes internet opravdu nefunguje.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Populární
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
 • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
 • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Diskuze - zkušenosti a reference

 • ben
  Publikováno 26.11.2019 9:44
  ben
  Reagovat
  Autor

  Bohužel jsem se registroval, zaplatil ale posléze jsem zjistil, že to je podvod, tak jsem nic neposílal a i raději jsem zablokoval platební kartu.Kromě toho, že mi asi pořád budou volat a psát, mám se ještě něčeho bát?

 • SCAM
  Publikováno 27.11.2019 22:28
  SCAM
  Reagovat
  Autor

  To jsi ten šťastnější, ze mě vytáhli $ 250, už jsem se s nima rozloučil na věky věků. Každopadně komu se něco takového přihodí, doporučuji zavolat do vaší banky, zablokovat si platební kartu a nechat si vystavit novou.

 • Eleven
  Publikováno 29.11.2019 12:00
  Eleven
  Reagovat
  Autor

  Nechápu proc bych mel blokovat kartu,kdyz to jde pres potvrzovaci sms..
  Trosku trotlik..

  • InvestPlus
   Publikováno 29.11.2019 12:10
   Reagovat
   Autor

   Naivko. Pokud by to bylo tak jednoduché, tak by přece nikdy nedocházelo k “luxování” bankovních účtů prostřednictvím platebních karet. Obejít autorizaci ale zase tak obtížné není …

 • Janusz Konieczny
  Publikováno 1.12.2019 10:51
  Janusz Konieczny
  Reagovat
  Autor

  Pokud jste oběti tohoto podvodu, tak dávám na vědomí, že případem se zabývá Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5 a pochopitelně může této kauze pomoct, pokud se zde připojite k trestnímu oznámení, které podal poslanec Pirátů Petr Třešňák. Stačí popsat aspoň svoji zkušenost z pozice poškozené osoby.

  Mimochodem smekám nad autorem těchto podrobných analytických článků na Investplus, na které se odkazují i přímo novináři (například Seznamu). Tyhle podvody mě vždycky vytočí a musíme holt pracovat na osvětě. Takováto “zázračná zbohatnutí” jsou zpravidla nesmysl. Základ jsou ověřování informací.

  • Anonym
   Publikováno 6.1.2020 10:16
   Anonym
   Reagovat
   Autor

   Plne súhlasím.

 • Z
  Publikováno 13.12.2019 10:30
  Z
  Reagovat
  Autor

  Je mozne nejak registraci zrusit?

 • Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář