Publikováno 30. 10. 2019

Bitcoin Pro je podvod! Recenze platformy BitcoinPRO, do které měl údajně investovat Petr Kellner

Peníze, luxus a bezstarostný život. To vše slibují podvodníci z projektu Bitcoin Pro důvěřivým čtenářům přes reklamy na sociálních sítích, v nichž se objevuje například i tuzemský miliardář Petr Kellner. V této recenzi si ukážeme, jak má tento „unikátní“ sytém pro obchodování kryptoměn fungovat a proč se jedná o podvod.

AKTUALIZACE 9. 11. 2019: V odpoledních hodinách zablokovala sociální síť Facebook všechny reklamy, které odkazovaly na podvodné portály.

AKTUALIZACE 5. 11. 2019: Na podvodné reklamy upozornilo tiskové oddělení PPF. Podle mluvčí skupiny PPF, Jitky Tkadlecové, usiluje skupina miliardáře Kellnera o stažení podvodných reklam ze sociálních sítí a podniká právní kroky proti subjektům, které podvodné stránky provozují.

AKTUALIZACE 2. 11. 2019: Od začátku listopadu se v naprosto totožných reklamách objevuje miliardář Zdeněk Bakala. Ten měl, podobně jako Petr Kellner, do projektu nejprve investovat a poté prozradit jeho existenci v rozhovoru s Danielem Takáčem v pořadu ČT. Reklamy z článku, který se tváří jako rozhovor s Bakalou, směřují na stejný podvodný web.

Nenápadná reklama na Bitcoin Pro

V reklamách na Bitcoin Pro se objevuje i Petr Kellner

V reklamách na Bitcoin Pro se objevuje i Petr Kellner

Většina uživatelů se k podvodnému systému Bitcoin Pro dostane nechtěně. Například přes reklamu na Facebooku, která láká na vysoké zisky bez práce. Kliknutím na tuto reklamu se dostanete na podvodný web, kde je obvykle článek o člověku, který se navzdory svým finančním problémům stal díky projektu Bitcoin Pro milionářem. Všechno jsou to ale lži.

Na program Bitcoin Pro odkazují podvodné portály Momentálně (doména bestpromo****.com) a 24NEWS (doména aceud***.com). Obě internetové stránky vypadají jako zpravodajské portály, ale když kliknete na jakýkoliv odkaz nebo článek, vždy skončíte na registrační stránce BitcoinPro. Některé odkazy vás přesměrují na staří podvod Komárek System. O tom jsme ale již informovali, takže se budeme věnovat pouze systému Bitcoin Pro.

Podvodné weby vypadají jako běžné zpravodajské portály

Podvodné weby vypadají jako běžné zpravodajské portály

Web 24 NEWS popisuje příběh Terezy Svobodové, která pomocí platformy s názvem „undergroundové bankovnictví“ vydělala přes 100 milionů korun. A to vše bez zkušeností, bez vysokého kapitálu a bez ekonomického vzdělání. Titulek webu Momentálně zase hlásá: Petr Kellner investuje 1,5 milionu eur do startupu a říká, že „zde se nachází budoucnost“.

Bitcoin Pro: O co vlastně jde?

Homepage webu Bitcoin Pro

Homepage webu Bitcoin Pro

Bitcoin Pro je program pro automatické obchodování kryptoměn. Program Bitcoin Pro prý samostatně vydělává desítky tisíc eur každý den. A to každému. Stačí se zaregistrovat, vložit 5800 Kč (250 euro) na obchodní účet a spustit obchodního robota. A pak už jen stačí sledovat, jak vám na účet přibývají peníze.

Automatické obchodní programy skutečně existují, označují se jako AOS nebo EA, avšak žádný nevydělává tolik, kolik tvrdí podvodníci u Bitcoin Pro. Většina obchodních programů nabízených na internetu jsou bohužel ztrátové, takže vložené peníze dříve nebo později ztratíte. Čím více navíc autoři program vychvalují (garance výnosu, milionové zisky pro všechny, snadné výdělky), tím větší je šance, že se jedná o podvod.

5 důkazů, že je BitcoinPRO podvod:

Petr Kellner a smyšlený rozhovor

Jeden z podvodných portálu popisuje rozhovor s Petrem Kellnerem z pořadu Interview ČT24. Pořad údajně moderoval Daniel Takáč a byl odvysílaný někdy v říjnu 2019. Petr Kellner měl v pořadu oznámit novou mezeru v zákonech, díky které se může každý stát milionářem za pouhé 3 až 4 měsíce. Podvodníci tvrdí, že do ČT následně volali zástupci ČNB ve snaze zabránit odvysílání pořadu. Petr Kellner ale v pořadu Interview ČT24 nikdy nebyl. Tuto skutečnosti si můžete ověřit na webu České Televize.

Nesmyslné vize

Na vývoji BitcoinPro se údajně podíleli Richard Branson, Elon Musk a Bill Gates. Impulzem ke vzniku programu prý byla příjmová nevyrovnanost a touha zakladatelů, aby všichni lidé byly bohatí a měli šťastný život. Tak bohužel ekonomický systém nefunguje a jmenovaní géniové by jistě nikdy takový blábol z pusy nevypustili.

Pro člověka, který se o fungování trhu alespoň okrajově zajímá, jsou podobná tvrzení absurdní a směšná. Obchodování na burze je totiž hra s nulovým součtem. Co jeden vydělá, jiný musí ztratit. Není tedy možné, aby všichni jen vydělávali.

Falešné recenze

Falešné recenze uživatelů

Falešné recenze uživatelů

Podvodníci často vytváří falešné recenze, aby působili důvěryhodně. Bitcoin Pro není výjimkou a například příspěvek od jistého Matouše Čížka, který měl za vydělané peníze koupit Ferrari pro svého bratra, je jen další podvod. Originální obrázek pochází z videa amerických youtuberů, které s obchodním programem Bitcoin Pro nijak nesouvisí. Falešná je také diskuze pod článkem, kde všichni lidé program vychvalují.

Jazykové mutace

Jazykové mutace podvodu BitcoinPro

Jazykové mutace podvodu BitcoinPro

BitcoinPro je pravděpodobně zahraniční podvod. Není totiž obtížné dohledat zahraniční jazykové mutace, kde samozřejmě vystupují jiní lidé, objevují se jiná jména a čísla, ale příběh je prakticky stejný. Například na australské verzi webu vystupuje místo Petra Kellnera australský moderátor Karl Stefanovic nebo multimilionář James Packer. Stačí si dohledat podvody Bitcoin Aussie System nebo Bitcoin Future, což jsou alternativní názvy téhož podvodu.

Aktualizace a omezené registrace

Datum publikování článku se každý den obnovuje, aby obsah působil aktuálně. To je ostatně patrné i v diskusi, kde se stáří jednotlivých příspěvků nemění. Podvodem je také odpočet volných míst k registraci. Na webu je totiž napsáno, že zbývá posledních 37 míst k registraci a počet se prý rychle snižuje. Jenže nic z toho není pravda. Podvodníci se jen snaží přimět důvěřivé čtenáře k rychlé registraci, aby si nestihli vyhledat skutečné a pravdivé recenze.

Vydělávání pomocí Bitcoinu

Asi všichni se shodneme na tom, že technologie blockchainu, která je páteří bitcoinové sítě, má budoucnost. Jenže budoucnost samotného Bitcoinu je nejistá. Bitcoin byl totiž navržen pro komunitu nadšenců kolem kryptoměn, nikoliv pro celý svět. A velmi brzy tak začal narážet na své limity a nedostatky. Kryptoměny, pro které se stal Bitcoin předlohou, tyto problémy už mají mnohdy vyřešené a jsou technologicky dál než Bitcoin. Ačkoliv se tedy Bitcoin stal oblíbeným investičním nástrojem, pro každodenní platby jej nevyužívá téměř nikdo.

Obchodováním přes internet se vydělat dá, ale nepodaří se to každému. Byť totiž podvodníci tvrdí opak, tak zkušenosti a znalosti jsou při obchodování nezbytné. Brokeři naštěstí nabízejí testovací demo účty, kde si může každý nezávazně a bez rizika obchodování vyzkoušet a procvičovat.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Populární
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
 • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
 • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

Kryptoměny v čele s Bitcoinem jsou mezi obchodníky oblíbené, protože dokáží zhodnotit o desítky procent za jediný den. Jenže odhadnout, jestli bude cena růst nebo klesat, není vůbec snadné. Podvodné obchodní programy nemají dostatečně vysokou úspěšnost a pokud jsou ziskové, tak jen díky hazardním praktikám typu martingale. Takové praktiky ovšem z dlouhodobého hlediska nefungují a dříve nebo později vám účet vynulují. Pokud tedy necháte obchodní programy Bitcoin Pro nebo Komarek System obchodovat s vašimi penězi, tak je pravděpodobně brzy ztratíte.

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Diskuze - zkušenosti a reference

 • Pavel Mynar
  Publikováno 31.10.2019 5:09
  Pavel Mynar
  Reagovat
  Autor

  Díky za článek nepatřím k těm co honem posílají peníze na zázračné projekty ale v klidu si vyhledám informace na internetu . Zachránili jste mi 250€ .

 • Anonym
  Publikováno 7.11.2019 12:43
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  ano, souhlasím. Novodobý podvod se zástěrkou bitkoinů. Vždy jim jde o vaše vklady a přístup ke kartě!

 • Vložit komentář