Aktualizováno

Recenze FinPros Zkušenosti s brokerem, poplatky, diskuze

Hodnocení:
20%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

Oslovila vás společnost FinPros s nabídkou výhodného investování? Přemýšlíte, jak obchodování u FinPros probíhá a zda se opravdu vyplatí? Potom jste na správném místě. V této recenzi vám ukážeme, jak Fin-Pros funguje, jaké má poplatky a proč bychom brokerovi žádné peníze raději neposílali.

POZOR! FinPros je nedůvěryhodný broker bez licence.

Recenze FinPros ve zkratce

FinPros je brokerská společnost, která nabízí obchodování CFD kontraktů přes webovou nebo mobilní aplikaci. Službu provozuje společnost FinPros Financial Ltd, která funguje od roku 2021 a sídlí na Seychelách.

Prostřednictvím CFD kontraktů můžete spekulovat na růst nebo pokles měnových kurzů, akcií, indexů, komodit nebo kryptoměn. Reálné akcie, komodity ani kryptoměny však broker nenabízí.

Broker FinPros

Broker FinPros

Při obchodování se využívá vysoká finanční páka, která zvyšuje zisky i ztráty z obchodů až 500x. Obchodování přes FinPros je tedy vysoce rizikové a v žádném případě není vhodné pro začátečníky!

Největší slabinou FinPros je ovšem důvěryhodnost. Broker nemá licenci k poskytování investičních služeb na evropském trhu, porušuje nařízení úřadu ESMA, neposkytuje transparentní výpis poplatků a vklady klientů nejsou pojištěné proti úpadku brokera.

Výhody

 • Široká nabídka instrumentů

Nevýhody

 • Neznámý broker bez licence
 • Porušuje nařízení ESMA
 • Netransparentní poplatky
 • Nabízí pouze CFD kontrakty
 • Obchodní podmínky v angličtině

Hodnocení FinPros: 20%

Základní informace o FinPros

Název FinPros
Provozovatel FinPros Financial Ltd (Seychely)
Licence pro EU NE
Založeno 2021
Nabízené produkty CFD (akcie, ETF, forex, indexy, komodity, krypto)
Platforma MetaTrader 5 (desktopová, webová, mobilní)
Poplatky Za obchodování (spready, swapy, komise)
Za neaktivitu (22 EUR měsíčně)
Vklady a výběry Bankovní převod, platební karty, e-peněženky, krypto
Měna účtu EUR, USD, GBP, CAD, kryptoměna USDT
Demo účet ANO
Minimální vklad 25 USDT (krypto)
200 EUR/USD (fiat)
Minimální obchod 0.01 lotu (cca 30 až 1 000 Kč)
Čeština Částečně
Speciální funkce a služby Vklady a výběry v kryptoměnách

Jak obchodování funguje?

Hned na úvod musíme zdůraznit jednu věc: Přes platformu FinPros můžete obchodovat pouze CFD kontrakty. Klasické akcie ani kryptoměny u brokera nepořídíte.

Obchodování s CFD je vysoce rizikové a není vhodné pro začátečníky. Studie ukazují, že 80 až 90 % obchodníků s CFD končí ve ztrátě.

Pomocí CFD můžete spekulovat na růst nebo pokles libovolných instrumentů, aniž byste je reálně kupovali. Nejedná se o klasické obchodování na burze, ale spíše o „sázky“ mezi brokerem a jeho klienty.

Broker nabízí CFDčka na více než 400 instrumentů:

CFD jsou ideální pro zkušené obchodníky, kteří chtějí vytvářet krátkodobé obchody. Pro dlouhodobé investování se CFD kontrakty nehodí, protože obchodníci platí každodenní poplatek za držení pozice přes noc. Při obchodování se navíc využívá finanční páka, která výrazně zvyšuje riziko.

Vysoká páka = vysoké riziko

CFD kontrakt kopíruje cenu vybraného instrumentu – například Bitcoinu. Nákupem a prodejem kontraktu tedy vyděláte (nebo proděláte) stejnou částku, jako kdybyste obchodovali bitcoin na skutečné burze. Má to ale háček.

Při obchodování s CFD se využívá finanční páka, která znásobí zisky i ztráty ze všech obchodů. Velikost finanční páky je volitelná v rozsahu 1:1 (obchodujete bez páky) až 1:500 (zisky a ztráty se násobí 500x).

Vysoká páka je lákavá, ale pro začátečníky a nezkušené obchodníky bývá likvidační. Proč? Protože i malý pohyb tržní ceny může způsobit vysokou ztrátu a v krajním případě se můžete dokonce zadlužit. FinPros navíc nedodržuje nařízení evropského úřadu ESMA, takže riziko je mnohonásobně vyšší (FinPros nabízí páku až 500x, ale ESMA povoluje maximálně 30x).

Obchodní účet

Každý klient si může vytvořit libovolný počet obchodních účtů. U každého účtu si zvolíte typ účtu (ClassiQ, Raw+, Vantage, Edge), základní měnu (USD, EUR, GBP nebo USDT) a velikost pákového efektu (x1 až x500). Vytvořit si můžete také testovací demo účet pro cvičné obchodování.

Typy obchodních účtů

Typy obchodních účtů

Vklady a výběry

Broker podporuje 3 platební metody: bankovní převod, platební karty nebo elektronické peněženky Skrill a NETELLER. Vklady a výběry lze provádět také pomocí kryptoměn (stablecoin USDT).

Povinné ověření identity

Abyste mohli začít obchodovat, musíte si nejprve vytvořit investiční účet, vyplnit osobní a kontaktní údaje a nahrát do systému kopie osobních dokumentů. Broker vyžaduje jeden doklad totožnosti (například občanský průkaz) a jeden dokument pro ověření adresy (třeba účet ze energie nebo výpis z bankovního účtu).

Ověřování klientů je mezi CFD brokery běžná věc. FinPros je ovšem neznámý broker bez evropské licence, takže osobní údaje bychom mu už z principu neposkytovali.

Poplatky u FinPros

Obchodování s CFD není zadarmo. Každý broker si může účtovat různé poplatky, a proto se vyplatí sazebník brokera důkladně prostudovat. Jenže ne každý broker vám poplatky ukáže…

FinPros neposkytuje žádný výpis poplatků ani ceník služeb, takže uživatelé si musí poplatky složitě dohledávat. My jsme našli tyto informace:

Poplatky za obchodování

 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread) – U každého instrumentu se zobrazují dvě ceny: nákupní (vyšší) a prodejní (nižší). Rozdíl mezi cenami se označuje jako spread a je to v podstatě skrytý poplatek, který platíte při každé transakci.
 • Poplatek za obchodování přes noc (swap) – Swap je malý poplatek, který si broker účtuje jedenkrát denně vždy po uzavření trhu. Pokud obchodní pozici ukončíte před uzavřením trhu, swap neplatíte.
 • Poplatek za zprostředkování obchodu (komise) – Uživatelé s účty EDGE a RAW+ platí komisní poplatek za každý nákup nebo prodej, který přes platformu uskuteční. Uživatelé s účty CLASSIQ a VANTAGE komisní poplatky neplatí, ale mají vyšší spready.

Ostatní poplatky

 • Poplatky za převod měn – Broker se o tomto poplatku zmiňuje, ale blíže jej nespecifikuje.
 • Vklady a výběry – Broker si neúčtuje žádné poplatky za vklady ani výběry. Poplatky si však mohou účtovat třetí strany (např. banka nebo provozovatel platební sítě).
 • Poplatek za neaktivitu – Pokud neuskutečníte žádný obchod za 90 dní, broker váš účet označí jako neaktivní a začne si účtovat poplatek ve výši 22 EUR měsíčně. Je-li zůstatek na účtu nižší než 22 EUR, broker účet vynuluje.

Zkušenosti s FinPros

Kdo stojí za FinPros?

Službu provozuje zahraniční společnost FinPros Financial LTD, která vznikla v roce 2021. Platforma FinPros je v provozu od června 2022.

Provozující společnost sídlí na Seychelách a nemá žádnou licenci pro poskytování investičních služeb na evropském trhu.

Je broker důvěryhodný?

Ne.

Broker nemá licenci, není transparentní a porušuje nařízení evropského úřadu ESMA (nabízí vysokou páku, neuvádí podíl ztrátových účtů). Broker není členem žádného kompenzačního fondu, takže vklady klientů nejsou pojištěné proti úpadku brokera.

Z výše uvedených důvodů bychom brokerovi žádné peníze ani osobní údaje nesvěřovali.

Pozor na střet zájmů

CFD brokeři mohou vydělávat dvěma způsoby – pomocí poplatků nebo takzvaným market-makingem.

Market-making znamená, že broker obchoduje proti svým klientům a může profitovat na jejich neúspěchu. CFD totiž funguje jako sázka mezi obchodníkem a brokerem – jeden spekuluje na růst ceny, druhý spekuluje na pokles. Jeden vydělá, druhý prodělá.

Při obchodování s CFD může docházet ke střetu zájmů mezi brokerem a obchodníkem. Obchodujte pouze přes ověřené brokery a nenechte se zmanipulovat do obchodů, kterým nerozumíte.

Shrnutí recenze FinPros

Broker FinPros nenabízí nic unikátního ani průlomového. Spíše naopak. Nabídka investičních produktů je průměrná, poplatky jsou netransparentní a provozovatel nemá potřebnou licenci. Broker navíc nepodporuje vklady v korunách a český překlad není kompletní.

Vzhledem k tomu, že v oblasti CFD tradingu působí řada podvodníků, považujeme licenci a důvěryhodnost za absolutní nutnost. FinPros však nemá ani jedno, a proto bychom brokerovi peníze ani osobní údaje nesvěřili!

TIP

Pokud vás obchodování CFD kontraktů láká, využívejte pouze ověřené a spolehlivé brokery s licencí.

Kde obchodovat?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
ZPŮSOB ŘAZENÍ
1

XTB

Broker roku
95
Měna účtu
CZK, USD, EUR
Minimální vklad
0 Kč ($0)
CFD v nabídce
2 000+
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Nízké nebo nulové poplatky
 • Zlomkové akcie (investice od €1)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Poplatek za výběry pod 3 000 Kč
 • Vyšší zdanění českých dividend
Recenze
Vyzkoušet XTB
4000+ našich čtenářů si vybralo XTB
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
2

eToro

90
Měna účtu
USD
Minimální vklad
$100
CFD v nabídce
5 000+
Čeština
Částečně
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF, krypto a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od $10)
 • Kopírování ostatních obchodníků
 • Čeština není kompletní
 • Účet je vedený v dolarech
 • Nepodporuje výběry v CZK
 • Složité výběry kryptoměn
Recenze
Vyzkoušet eToro
2000+ našich čtenářů si vybralo eToro
Služba CFD. 51% ztrácí peníze
Měna účtu
CZK, EUR
Minimální vklad
30 Kč (€1)
CFD v nabídce
9 000+
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od 25 Kč)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Vyšší swapy u některých CFDs
 • Nenabízí české akcie
 • Akcie nelze převést k jinému brokerovi
Recenze
Služba CFD. 68% ztrácí peníze

Máte zkušenosti s brokerem FinPros? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v diskusi pod článkem!

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář