Publikováno 4. 7. 2024

Recenze Klips Zkušenosti s brokerem Klips, poplatky, diskuze

Hodnocení:
69%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

Na evropský trh přichází nová brokerská společnost Klips, která se snaží zaujmout „snadnou a intuitivní aplikací pro každého“. Bude to ale stačit? Dokáže Klips konkurovat nejlepším brokerům? Abychom to zjistili, připravili jsme pro vás podrobnou recenzi Klips!

Recenze Klips ve zkratce

Klips je brokerská společnost, která nabízí online obchodování přes webovou nebo mobilní aplikaci.

Přes Klips můžete obchodovat měny, akcie, indexy, komodity nebo kryptoměny. Veškeré obchody se ale realizují pomocí CFD kontraktů, takže obchodníci dané instrumenty reálné nekupují, ale pouze spekulují na růst nebo pokles jejich cen. To přináší více možností, ale také větší riziko.

Obchodní účty českých klientů jsou vedené v korunách. Vklady a výběry peněz můžete provádět platební kartou nebo bankovním převodem.

Broker Klips

Broker Klips

Vedení obchodního účtu je zdarma, stejně jako vklady peněz nebo výběry nad €50. Poplatky za obchodování jsou ale vyšší – zejména poplatek za držení CFD pozic přes noc.

Službu provozuje kyperská společnost Klips CY Limited s licencí CySEC. To mimo jiné znamená, že účty klientů jsou pojištěné proti úpadku brokera a chráněné proti zadlužení. Broker ovšem funguje krátce (od 2023), takže na internetu nejsou prakticky žádné recenze ani zkušenosti klientů.

Výhody

 • Licencovaný broker
 • Podporuje češtinu a CZK platby
 • Bezplatné vklady kartou

Nevýhody

 • Nabízí pouze CFD kontrakty
 • Smluvní dokumenty v angličtině
 • Některé poplatky jsou vyšší
 • Neumožňuje domácí převod v CZK

Hodnocení brokera Klips: 69%

Základní informace o Klips

Název Klips
Provozovatel Klips CY Limited (Kypr)
Licence pro EU Ano (CySEC)
Založeno 2023
Nabízené produkty CFD (akcie, forex, indexy, komodity, krypto)
Platformy Klips App (mobilní, webová)
Poplatky za obchodování
za převod měn (0.50 % ze zisku/ztráty)
za výběry pod €50 (€10)
za neaktivitu (€10 měsíčně)
Platební metody bankovní převod (CZK)
platební karty (CZK)
Základní měna účtu CZK
Demo účet Ano
Obchodní limity Minimální vklad – €50
Minimální výběr – €50
Minimální obchod – 0.01 lotu
Čeština Částečně
Speciální funkce a služby Podpora AOS a API
Garantovaný stop-loss
Flexibilní finanční páka

Jak funguje Klips

Klips je kyperský broker, který nabízí online obchodování prostřednictvím CFD kontraktů. Jak CFDčka fungují a k čemu slouží si podrobně vysvětlíme níže.

Reálné akcie, ETF fondy ani burzovní deriváty (například opce nebo futures) broker nenabízí. Služby Klips jsou tedy vhodné spíše pro zkušené spekulanty. Pro dlouhodobé investování se nabídka Klips příliš nehodí.

 klipsXTBeToroRobomarkets
Akcie-US vlajkaEU vlajkaCZ vlajkaUS vlajkaEU vlajkaUS vlajka
ETF--
Dluhopisy----
Futures a opce----
Kryptoměny---
CFD
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze Robomarkets

Kolik peněz budu potřebovat?

Minimální vklad je €50 nebo ekvivalent v korunách (přibližně 1200 Kč).

Minimální částka pro výběry peněz je €50. Pokud byste chtěli vybrat méně, broker vám to umožní, ale zaplatíte poplatek €10. A to se opravdu nevyplatí.

Minimální velikost objednávky je 0.01 lotu, což je mezi CFD brokery standard. Prakticky to znamená, že k otevření jedné obchodní pozice budete potřebovat v přepočtu stovky až nižší tisíce korun. U některých instrumentů jsou ale požadavky vyšší.

Obchodní účet, vklady a výběry

Každý uživatel má k dispozici pouze jeden obchodní účet (+ jeden testovací demo účet). Účty českých obchodníků jsou automaticky vedené v CZK, přičemž základní měnu účtu nelze měnit.

Vklady a výběry peněz se realizují bankovním převodem nebo platební kartou. Posílat můžete pouze koruny, takže odpadají starosti s převodem měn.

Vklady kartou jsou zdarma, ale s bankovním převodem je to složitější. Korunový účet brokera je totiž vedený u kyperské banky Hellenic Bank, takže převody se realizují jako zahraniční platba (nikoliv jako levná domácí platba). Uživatelé tak musí počítat s tím, že za každý převod zaplatí poplatek bance za zahraniční platbu.

Obchodní platformy

Obchodování probíhá přes webovou platformu (nevyžaduje stahování ani instalaci) nebo přes mobilní aplikaci (dostupná pro Android nebo iOS).

Obě aplikace jsou opravdu intuitivní, ale obsahují jen základní typy příkazů (tržní, limitní, stop-loss a take-profit). Výhodou je ale nastavitelný graf s indikátory.

Výrazným prvkem aplikace Klips jsou obchodní signály, které broker přebíhá od společnosti AUTOCHARTIST. Obchodní signály vás upozorní na možný růst nebo pokles instrumentu, který předpovídají na základě technické analýzy grafu. Jejich úspěšnost ale není příliš vysoká, takže je berte spíše jako inspiraci, ne jako zaručené obchodní tipy.

Obchodování s CFD

POZOR

Obchodování s CFD je vysoce rizikové a není vhodné pro začátečníky! Většina obchodníků končí ve ztrátě (viz studie).

Pomocí CFD kontraktů můžete spekulovat na růst nebo pokles různých instrumentů, aniž byste dané instrumenty reálně kupovali. Nejde tedy o klasické obchodování na burze, ale spíše o formu sázení.

CFD kontrakty se využívají zejména pro krátkodobé spekulace. Pro dlouhodobé investování se CFD kontrakty nehodí hned ze dvou důvodů – jednak kvůli finanční páce (vyšší riziko) a jednak kvůli poplatkům za držení CFD pozic přes noc (vyšší náklady).

Nabídka CFD produktů

Prostřednictvím CFD kontraktů můžete u brokera Klips obchodovat více než 600 instrumentů:

Nabídka obsahuje také 7 instrumentů s přímou vazbou na český trh. Konkrétně se jedná o 2 měnové páry (USD/CZK, EUR/CZK), 4 akciové tituly z pražské burzy (Erste, ČEZ, Moneta, Komerční Banka) a český akciový index.

Finanční páka

Při CFD tradingu se využívá finanční páka. To znamená, že obchodníci financují vždy jen zlomek objednávky a zbylé prostředky jim vypůjčí broker. Obchodování s finanční pákou je tedy v podstatě obchodování s vypůjčenými penězi.

Když to celé zjednodušíme, tak finanční páka zvyšuje zisky nebo ztráty z vašich obchodů. Pokud například obchodujete s 10násobnou pákou, zisky nebo ztráty budou 10x větší než při obchodování bez páky.

Velikost pákového efektu je fixní a nelze měnit:

Instrumenty Velikost finanční páky
hlavní měnové páry 30x
vedlejší měnové páry, hlavní indexy, zlato 20x
vedlejší indexy, komodity vyjma zlata 10x
akcie 5x
kryptoměny 2x

Obchodování s finanční pákou je první pohled atraktivní, protože obchodníci mohou během chvilky inkasovat vysoké zisky. Finanční páka ale zvyšuje i případné ztráty, takže obchodníci mohou své peníze taky hodně rychle ztratit. V krajním případě můžete kvůli nepříznivému vývoji trhu ztratit celý vklad.

Pozor na střet zájmů

Je důležité pochopit, že obchodování s CFD neprobíhá na reálné burze. CFD můžete chápat spíše jako sázku mezi klientem a brokerem. Jeden spekuluje na růst ceny, druhý spekuluje na pokles. A pokud jedna strana vydělá, druhá strana musí zákonitě prodělat.

Prakticky to znamená, že CFD brokeři mohou obchodovat proti svým klientům a profitovat na jejich ztrátě. Dávejte si tedy pozor na investiční rady a tipy od obchodních manažerů. Nedovolte, aby CFD brokeři řídili vaše obchodní rozhodnutí!

Pro úplnost uveďme, že CFD brokeři mohou střet zájmu eliminovat. Například tím, že objednávky klientů přeposílají externím firmám (poskytovatelům likvidity) a sami do transakcí nevstupují. I v takovém případě je ale opatrnost na místě, protože poskytovatelé likvidity mohou brokerům vyplácet provize.

Poplatky u Klips

Klips si účtuje poplatky za obchodování a různé typy administrativních poplatků. Nepozorní klienti ale mohou poplatky snadno přehlédnout, protože broker se o nich na webu prakticky nezmiňuje. Výpis všech poplatků dohledáte pouze v obchodní smlouvě (článek 45), jenže ta má bezmála 50 stran a nemá český překlad…

Poplatky za obchodování jsou průměrné nebo nepatrně vyšší, což si ukážeme ve srovnání níže. Administrativní poplatky jsou relativně nízké a dá se jim jednoduše vyhnout. Posuďte sami:

Poplatky za obchodování s CFD

 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread) – U každého instrumentu uvidíte dvě ceny – nákupní (vyšší) a prodejní (nižší). Jejich rozdíl neboli spread je v podstatě jednorázový poplatek, který zaplatíte za každý zrealizovaný obchod. Broker spready uměle navyšuje, takže budou vyšší než na skutečné burze.
 • Poplatek za obchodování přes noc (swap) – Pokud držíte CFD pozici přes noc (respektive po uzavření trhu), musíte uhradit malý úrok za vypůjčení prostředků – swap. Swap se účtuje 1x denně a může být záporný (swap platíte) nebo kladný (swap obdržíte). Pokud CFD pozici ukončíte před uzavřením trhu, swap za daný den platit nebudete.
 • Poplatek za převod měn – Pokud se základní měna účtu a měna obchodovaného instrumentu liší, broker si naúčtuje poplatek za převod měn. Velikost poplatku je 0.50 % z realizovaného zisku nebo realizované ztráty. Vzhledem k tomu, že účty českých klientů jsou vedené v CZK, k převodu měn bude docházet prakticky u každého obchodu.

Ostatní poplatky

 • Poplatek za vklady / výběry – Vklady peněz na obchodní účet jsou zdarma, ale za výběry si broker může naúčtovat poplatek (viz tabulka níže). Do celkových nákladů se mohou promítnout také poplatky třetích stran – například poplatky bank za zahraniční platbu. Jejich velikost ale broker neovlivní.
 • Operace Poplatek brokera
  Vklad Zdarma
  Výběr Částka alespoň €50: Zdarma
  Částka nižší než €50: €10
  Výběr při uzavření účtu Platba kartou: Zdarma
  Platba převodem/PayPal: €10
 • Poplatek za neaktivitu – Pokud je váš obchodní účet neaktivní déle než 6 měsíců (tzn. neprovedete žádné přihlášení), broker si začne účtovat poplatek za neaktivitu. Velikost poplatku je €10 měsíčně. Je-li zůstatek na účtu nižší než €10, broker účet vynuluje.

Klips – Návod od A do Z

Abyste mohli využívat služby Klips, musíte si nejprve vytvořit obchodní účet a ověřit svoji totožnost. Celá registrace probíhá online a zaberte přibližně 15 minut. Průběh registrace jsme krok za krokem popsali v návodu níže:

Návod Registrace a ověření účtu

 1. Registrace – Nejprve vyplníte registrační formulář (email a heslo) a odsouhlasíte obchodní podmínky. Hned potom vás broker přesměruje do klientské zóny, kde můžete registraci dokončit (tlačítko Ověřit) nebo obchodovat přes testovací účet (tlačítko Přepnout na demo).
 2. Osobní údaje – Pokud chcete registraci dokončit, musíte vyplnit osobní údaje, adresu bydliště a telefonní číslo, které si broker ihned ověří pomocí SMSky.
 3. Návod

  Návod

 4. Investiční dotazník – Následuje krátký dotazník. Pomocí něj broker zjišťuje, jaké máte zkušenosti s tradingem, jaké jsou vaše finanční možnosti a odkud pochází vaše úspory. Součástí dotazníku je také krátký test, který prověří, zda rozumíte základním principům CFD.
 5. Návod

  Návod

 6. Ověření totožnosti – Nakonec si připravte jeden doklad totožnosti (občanku, řidičák, pas nebo povolení k pobytu) a jeden dokument k ověření adresy (výpis z bankovního účtu, účet za energie). Oba dokumenty podle instrukcí nafotíte a nahrajete do systému.
 7. Návod

  Návod

  Ověření totožnosti vás čeká u každého CFD brokera. Verifikaci totiž vyžaduje evropská legislativa i český zákon proti praní špinavých peněz (Zákon č. 253/2008 Sb.).

 8. Hotovo! Nyní už můžete vložit peníze a začít obchodovat. Doporučujeme ale vyčkat, dokud vám broker nepošle notifikaci o úspěšném schválení účtu. Až poté budete moci peníze také vybírat!

Návod Obchodování (webová platforma)

 1. Výběr instrumentu – Spusťte webovou platformu a v sekci Trade vyhledejte instrument, se kterým chcete obchodovat. Pokud očekáváte růst ceny, klikněte na tlačítko BUY. Pokud chcete spekulovat na pokles, zvolte možnost SELL.
 2. Platforma Klips

  Platforma Klips

 3. Vytvoření obchodní pozice – Zadáte velikost objednávky (Size) a případně i další požadované parametry (například limitní cenu, stop-loss nebo take-profit). Nakonec objednávku potvrďte přes tlačítko BUY / SELL.
 4. Pokyn na platformě Klips

  Pokyn na platformě Klips

 5. Uzavření obchodní pozice – Přehled otevřených pozic včetně průběžných zisků/ztrát najdete v sekci PortfolioPositions. Chcete-li některou pozici ukončit, stačí ji označit kurzorem a kliknout na tlačítko Close position.
 6. Uzavření obchodu

  Uzavření obchodu

Zkušenosti s brokerem Klips

Provozovatelem brokera je kyperská společnost Klips CY Limited, na kterou dohlíží kyperská komise CySEC. Díky licenci CySEC může broker poskytovat investiční služby v celé EU, včetně Česka. Ačkoliv se tedy jedná o relativně novou a neznámou firmu, z pohledu legislativy působí důvěryhodně.

Zabezpečení klientských prostředků

Klips, stejně jako každý licencovaný broker v EU, poskytuje 3 klíčové mechanismy pro ochranu klientských prostředků:

 • Oddělené ukládání prostředků – Prostředky klientů se ukládají odděleně od majetku brokera, aby je v případě insolvence brokera nemohli vymáhat jeho věřitelé.
 • Ochrana účtu proti zadlužení – Účty klientů jsou chráněné proti zápornému zůstatku, takže obchodníci mohou ztratit jen tolik peněz, kolik na účet vloží. Ochrana účtu proti zadlužení se ale vztahuje POUZE na retailové obchodníky, nikoliv na profesionály!
 • Pojištění prostředků – Prostředky klientů jsou pojištěné pro případ, že by je broker z nějakého důvodu (například kvůli zpronevěře) nedokázal vrátit. Odškodnění klientů by v případě nutnosti zajistil kyperský kompenzační fond pro investory (ICF). Pojistný limit je €20 000 na osobu.

Zkušenosti uživatelů

Evropská pobočka Klips působí teprve od roku 2023, takže na internetu nenajdete prakticky žádné recenze ani zkušenosti uživatelů.

Před vstupem na evropský trh broker působil prostřednictvím jihoafrické společnosti Klips SA (Pty) Limited, která vznikla kolem roku 2017. Pověst této firmy je ovšem poměrně kontroverzní, protože měla využívat pochybné obchodní prakticky (sliby nereálných výnosů, extrémně vysoká páka, netransparentní poplatky a podobně).

Shrnutí recenze Klips

Výhodou Klips je intuitivní aplikace, široká nabídka CFD instrumentů a vedení obchodního účtu v korunách. Češtinu jako výhodu neuvádíme, protože překlad není kompletní a místy nedává smysl.

A nevýhody?

Klips nabízí pouze CFD kontrakty, které se využívají primárně pro krátkodobé spekulace. Produkty pro dlouhodobé investování – třeba reálné akcie nebo ETF fondy – broker nenabízí. Velkou nevýhodou jsou také vyšší poplatky za obchodování.

Máte zkušenosti s Klips? Napište nám do diskuse pod článkem!

Populární online brokeři
Přehled nejlepších online brokerů:
ZPŮSOB ŘAZENÍ
1

XTB

Broker roku
95
Instrumenty
Akcie, ETF, CFD
Měna účtu
CZK, USD, EUR
Minimální vklad
0 Kč ($0)
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Nízké nebo nulové poplatky
 • Zlomkové akcie (investice od €1)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Poplatek za výběry pod 3 000 Kč
 • Vyšší zdanění českých dividend
Recenze
Vyzkoušet XTB
4000+ našich čtenářů si vybralo XTB
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
2

eToro

90
Instrumenty
Akcie, ETF, kryptoměny, CFD
Měna účtu
USD
Minimální vklad
$100
Čeština
Částečně
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF, krypto a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od $10)
 • Kopírování ostatních obchodníků
 • Čeština není kompletní
 • Účet je vedený v dolarech
 • Nepodporuje výběry v CZK
 • Složité výběry kryptoměn
Recenze
Vyzkoušet eToro
2000+ našich čtenářů si vybralo eToro
51% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze
Instrumenty
Akcie, ETF, CFD
Měna účtu
CZK, EUR
Minimální vklad
30 Kč (€1)
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od 25 Kč)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Vyšší swapy u některých CFDs
 • Nenabízí české akcie
 • Akcie nelze převést k jinému brokerovi
Recenze
Služba CFD. 68% ztrácí peníze
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář