Aktualizováno

Recenze VIRAROSO Zkušenosti s brokerem kryptoměn ViraRoso Crypto, poplatky, diskuze

Hodnocení:
20%
Hledáte krypto brokera?
SROVNÁNÍ TOP BROKERŮ

Obchodování kryptoměn s vysokou pákou je extrémně rizikové i pro zkušené tradery. Existují ovšem firmy, které tento způsob obchodování doporučují i začátečníkům. A jednu z těchto firem si proklepnete v následující recenzi. Řeč bude o Viraroso – pochybném brokerovi bez licence.

Recenze ViraRoso ve zkratce

POZOR! ViraRoso je neznámý a nedůvěryhodný broker bez licence.

ViraRoso je brokerská společnost, která umožňuje obchodování kryptoměnových párů s vysokou finanční pákou.

ViraRoso se zaměřuje pouze na kryptoměny, takže platby ve fiat měnách nepodporuje. K obchodování broker poskytuje platformu MetaTrader 5, na které je bezmála 60 kryptoměnových párů. Finanční páka je volitelná v rozsahu 1:5 až 1:500.

Účet u ViraRoso funguje jako virtuální peněženka, na kterou lze posílat 9 různých kryptoměn. Tyto kryptoměny pak můžete navzájem převádět pomocí integrované směnárny.

Nevýhodou ViraRoso jsou netransparentní poplatky a minimum informací o poskytovaných službách. S čím vlastně klienti obchodují? Jak jsou kryptoměny zabezpečené? A kdo za projektem stojí?

Výhody

 • Platforma MetaTrader

Nevýhody

 • Broker bez licence
 • Netransparentní poplatky
 • Neznámá a nedůvěryhodná společnost
 • Vyžaduje KYC ověření

Hodnocení ViraRoso: 20%

Základní informace o ViraRoso

Název ViraRoso
Licence NE
Provozovatel Bullson Ltd
Nabízené produkty Kryptoměnové páry
Platforma MetaTrader 5 (webová, desktopová, mobilní)
Poplatky za obchodování Plovoucí spready + swapy
Komisní poplatky Ne
Poplatek za neaktivitu Ano
Poplatek za výběry Ne
Platební metody Kryptoměny
Měna účtu 17 kryptoměn (BTC, BCH, ETH, DASH, LTC…)
Demo účet Ne
Minimální vklad $100
Minimální obchod 0.01 lotu
Finanční páka Až 1:500
Čeština Částečně
Sociální obchodování Ne

Produktová nabídka

Broker ViraRoso vám umožní obchodovat kryptoměnové páry s vysokou finanční pákou. K dispozici je celkem 58 kryptoměnových párů z více než 15 kryptoměn. Mezi nejznámější z nich patří:

Nastavení účtu Viraroso

Nastavení účtu Viraroso

Obchodování u Vira Roso

Obchodování u Vira Roso probíhá přes platformu MetaTrader 5. Platforma je dostupná ve verzi pro stolní počítače, smartphony (Android nebo iOS) nebo jako WebTrader. Webová verze se jako jediná nemusí stahovat ani instalovat, protože funguje v klasickém internetovém prohlížeči.

Platforma Metatrader

Platforma Metatrader

Platformy od MetaTraderu jsou mezi obchodníky dobře známé. Designem sice nenadchnou, ale jsou stabilní, spolehlivé a obsahují řadu pokročilých nástrojů. Mezi nimi také desítky indikátorů nebo nastavitelný graf.

Při obchodování lze využít 2 typy objednávek:

 • Market – Tržní objednávka, u které nastavíte pouze objem (množství kryptoměn). Objednávka se zrealizuje ihned po odeslání za nejlepší dostupnou cenu.
 • Příkaz Market order

  Příkaz Market order

 • Pending – Čekající objednávka, u které nastavíte nejen objem, ale také požadovanou cenu. Objednávka se uskuteční až ve chvíli, kdy se na trhu objeví vhodná protinabídka. Objednávka má 3 varianty: Limit, Stop nebo Stop Limit.
 • Příkaz pending order

  Příkaz pending order

  • Limit – U limitní objednávky nastavíte objem a limitní cenu, za kterou chcete nakupovat nebo prodávat. Limitní cena je vyšší (Buy) nebo nižší (Sell) než aktuální cena.
  • Stop – U limitní objednávky nastavíte objem a stop cenu, za kterou chcete nakupovat nebo prodávat. Stop cena je vyšší (Sell) nebo nižší (Buy) než aktuální cena.
  • Stop Limit – U příkazu nastavíte objem a 2 úrovně: stop a limit. Jakmile se cena na trhu dotkne úrovně stop, aktivuje se limitní příkaz pro nákup nebo prodej.

K dispozici jsou také příkazy pro automatické ukončení obchodu při určité ztrátě (Stop Loss) nebo při určitém zisku (Take Profit).

Finanční páka

Vira Roso se chlubí vysokou finanční pákou, kterou mají k dispozici všichni klienti. Jenže pokud nejste profesionální trader, tak je vysoká páka spíše ke škodě.

Obchodování s pákou je ve skutečnosti obchodování s vypůjčenými penězi. Klienti financují jen zlomek objednávky, zbytek peněz jim vypůjčí broker.

Velikost finanční páky si zvolíte během registrace. Na výběr jsou tyto možnosti:

Páka 1:100 například znamená, že objednávka je 100krát větší než samotná investice. Díky tomu jsou všechny zisky i ztráty stokrát vyšší než při obchodování bez páky.

Finanční páka přináší řadu výhod, ale zároveň zvyšuje celkové riziko. Stačí se podívat na jednoduchý příklad: Pokud otevřete obchod s pákou 1:100 a cena instrumentu se změní o 1 % proti vaší pozici, tak ztratíte celou investici (100 x 1 %).

Ceny kryptoměn jsou velmi nestabilní a mohou kolísat o desítky procent denně. V kombinaci s vysokou finanční pákou je takové obchodování extrémně rizikové – zejména pro začátečníky. Proto také evropský úřad ESMA omezuje maximální páku u kryptoměn na 1:2 (pro neprofesionální klienty). Jenže ViraRoso je broker bez licence, a tito brokeři na nějaká nařízení vůbec neberou ohledy.

Registrace a financování účtu

Registrace u ViraRoso je rychlá a jednoduchá. Stačí vyplnit pár údajů do registračního formuláře, odsouhlasit obchodní podmínky a ověřit emailovou adresu pomocí odkazu, který vám ViraRoso pošle.

Tím to ale nekončí.

Při výběru peněz broker vyžaduje ověření identity pomocí osobních dokumentů (viz obchodní podmínky, část 16.9). Tento požadavek je ale poměrně kontroverzní. Broker ověřování zdůvodňuje nařízením AML, jenže ostatní nařízení (třeba omezení páky podle ESMA) úplně ignoruje.

Nevím jak vy, ale já osobně bych citlivé údaje neznámému brokerovi bez licence určitě neposílal.

Vklady a výběry

Vklady a výběry probíhají pomocí kryptoměn. Vložit můžete 9 kryptoměn: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Dash, Litecoin, Monero, EOS, NEM a Ripple.

Klasické fiat měny broker nepodporuje.

Podle oficiálního webu broker podporuje také Cardano, Zcash, Tether a Stellar, nicméně tyto kryptoměny se nám po přihlášení k účtu v záložce Vložit prostředky nezobrazují.

Minimální limity pro vklady a výběry jsou následující:

Kryptoměna Minimální vklad/výběr
Bitcoin (BTC) 0.0001
Litecoin (LTC) 0.0001
Ethereum (ETH) 0.00105
Monero (XMR) 0.0001
Bitcoin Cash (BCH) 0.0001
Dash (DSH) 0.0001
Cardano (ADA) 0.0001
Zcash (ZEC) 0.0001
Tether (USDT) 5
Ripple (XRP) 0.0001
NEM 0.0001
EOS 0.1
Stellar (XLM) 0.1

Poplatky u ViraRoso

Netransparentní. Takto bychom jedním slovem shrnuli poplatky u ViraRoso. Na webu brokera a v obchodních podmínkách jsou jen strohé informace, které toho moc neprozrazují.

Nám se podařilo dohledat tyto poplatky:

Poplatky za obchodování:

 • Spread: Spread představuje rozdíl mezi nákupní (vyšší) a prodejní (nižší) cenou. Spready u ViraRoso jsou plovoucí, takže se neustále mění. Broker bohužel neuvádí ani průměrné hodnoty.
 • Swap: Poplatek se platí jednou denně u pozic, které držíte po ukončení obchodního dne. Kryptoměny se obchodují non-stop, takže obchodní hodiny začínají a končí o půlnoci. Velikost denních swapů broker neuvádí.

Další poplatky

 • Poplatek za vklady a výběry: Broker si neúčtuje žádné poplatky za vklady ani za výběry. Při převodu kryptoměn na externí peněženku ale zaplatíte transakční poplatek. Tento poplatek si ovšem neúčtuje broker, ale kryptoměnová síť (je to v podstatě odměna pro těžaře).
 • Poplatek za neaktivitu: Pokud neuděláte žádný obchod během 90 dnů, tak si broker začne účtovat poplatek za neaktivitu. Velikost poplatku je 10 dolarů a platí se každý měsíc. Pokud na účtu nemáte žádné peníze, tak poplatek neplatíte.

O společnosti ViraRoso

Prioritou při výběru brokera by měla být důvěryhodnost. A právě v této oblasti máme s ViraRoso největší problém.

Provozovatelem projektu ViraRoso je společnost Bullson Ltd. s oficiálním sídlem v Hongkongu. Neznámá společnost bez licence, o které nedohledáte prakticky žádné informace.

Jak ViraRoso vydělává?

No přece na poplatcích. Nebo ne?

Z dostupných informací není jasné, jestli klienti obchodují s reálnými kryptoměnami, nebo jestli obchodují s deriváty (např. CFD). Vzhledem k vysoké finanční páce a k dostupné platformě (MT5) se ale přikláníme spíše k druhé variantě.

A co to znamená pro obchodníky?

Na burze je to jasné – broker je zprostředkovatel a vydělává na poplatcích. Jenže u CFD brokerů je to složitější. CFD kontrakty se neobchodují na burze, ale na uměle vytvořeném trhu, který řídí broker.

U CFDček může broker vystupovat jako protistrana vašich obchodů. To znamená, že peníze, které při obchodování ztratíte, získá broker a naopak. U takových brokerů si dávejte pozor na všechny investiční rady a tipy. Vaše zájmy a zájmy brokera se totiž liší.

Zkušenosti s ViraRoso

Broker funguje od roku 2020, jenže na internetu není prakticky žádný feedback od klientů. Ani Google tohoto brokera nezná, a to už je co říct.

Jednu zajímavou věc nám ale internet odhalil.

Na serveru jobs.cz jsou nabídky pracovních míst od pražské a brněnské pobočky ViraRoso. Broker pomocí inzerátů hledá „obchodníky s kryptoměnami (i bez praxe)“, kteří budou mimo jiné „vyhledávat obchodní příležitosti“ a „komunikovat se stávajícími a případnými potenciálními klienty“. Jen doufáme, že obě zmiňované činnosti spolu nesouvisí.

Nabídka pracovních míst ve Viraroso

Nabídka pracovních míst ve Viraroso

Dohledali jsme také několik komentářů, podle kterých broker nevyžádanými telefonáty láká potenciální zákazníky. Slibuje finanční bonus (ty jsou v EU mimochodem zakázané) a vysoké zhodnocení investic. Řekneme to narovinu – takové praktiky známe od podvodných brokerů, ne od těch seriózních.

A pak je tady řada nezodpovězených otázek:

Jak ViraRoso řeší zabezpečení uložených kryptoměn? Jsou kryptoměny uložené offline?

Proč tlačítko Všeobecné obchodní podmínky v registračním formuláři odkazuje na web brokera FXGT.com? Co mají tito brokeři společného?

A takto bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho.

Co klienti oceňují:

 • Platforma MT

Co klienti kritizují:

 • Neznámá a nedůvěryhodná společnost
 • Netransparentní poplatky
 • Minimum informací

Na co si dát pozor:

 • Provozovatelem brokera je neznámá společnost bez licence.
 • Pozor na investiční tipy a rady od brokera. Pokud se obchody realizují jako CFD (nelze dohledat), tak může broker profitovat na vašem neúspěchu.
 • Broker může vyžadovat kopie osobních dokumentů.

Závěrečné shrnutí

ViraRoso je nedůvěryhodný a netransparentní broker bez licence. Nejlépe uděláte, když se tomuto brokerovi a jemu podobným vyhnete velkým obloukem.

Obchodování kryptoměn s vysokou finanční pákou je extrémně rizikové a není vhodné pro začátečníky ani příležitostné investory. Jestli vám někdo tvrdí opak, tak s vámi nejedná narovinu.

Pokud vás obchodování přes internet láká, tak si vyberte kvalitního a ověřeného brokera. Začátečníkům také doporučujeme testovací demo účet, kde si můžou obchodování nezávazně a hlavně bez rizika vyzkoušet.

Máte zkušenosti s ViraRoso? Podělte se o ně s ostatními v diskusi pod článkem!

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled ověřených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
BROKER
ROKU
 • 16 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
 • Testovací demo účet s kapitálem 200 000 Kč zdarma
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
98%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • 19 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, V češtině
 • Demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
97%
Služba CFD. 62% ztrácí peníze
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Testovací účet s kapitálem 1 000 000 Kč zdarma
95%
72% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář