Aktualizováno

Recenze BITSTOCK Zkušenosti, poplatky, kurzy u Bitstock.com (WBTCB), návod

Hodnocení:
80%

V následující recenzi se zaměříme na směnárnu Bitstock, která umožňuje obchodování BTC za české koruny. Co všechno směnárna nabízí, jaké si účtuje poplatky a v čem zaostává za konkurencí? Čtěte dále!

Recenze Bitstock ve zkratce

Bitstock by WBTCB (dříve EasyCoin) je česká internetová směnárna, přes kterou můžete nakupovat a prodávat virtuální měnu Bitcoin.

Směnárna funguje od roku 2014 a nabízí hned tři metody pro nákup nejznámější kryptoměny: internetovou aplikaci, nákup bez registrace pomocí bankovního převodu nebo nákup BTC za hotovost. Všechny tyto metody lze využít také při prodeji BTC.

Za každou objednávku si směnárna účtuje poplatek, který je součástí spreadu. Náklady na jednu transakci se pohybují v rozmezí od 2 % (online banking) do nějakých 6 % (bitcoinmaty).

Bitstock podporuje také obchodování bez registrace, ale pouze do limitu 25,000 korun denně. Vyšší limity mají k dispozici pouze zaregistrovaní a ověření klienti.

Jelikož se jedná o českou bitcoinovou směnárnu, tak si nemusíte lámat hlavu s angličtinou. Webová stránka, obchodní podmínky i zákaznická linka jsou dostupné v češtině.

Výhody

 • Spolehlivá směnárna
 • Nákup a prodej bitcoinu za CZK nebo EUR
 • Široká nabídka platebních metod
 • Jednoduché a přehledné
 • Kompletní podpora češtiny

Nevýhody

 • Podporuje pouze Bitcoin
 • Registrace pouze přes mobil
 • Vyšší spready

Hodnocení BitStock: 80%

Základní informace o BitStock

Název BitStock
Provozovatel IP wBTCb solutions, s.r.o. (Praha, Česko)
Rok založení 2014
Čeština Ano
Fiat měny 2 (CZK, EUR)
Kryptoměny 1 (BTC)
Platební metody Bankovní převod, platební karty, hotovost
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ano
Podporované funkce Nákup, prodej a uložení kryptoměn
Minimální objednávka 1,000 CZK
Obchodní limity Ano
Poplatek směnárny 2 až 6 % → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ne

Směnárna Bitstock nabízí nákup nebo prodej Bitcoinu za české koruny nebo eura. Zakoupené BTC si můžete uložit přímo u Bitstock nebo poslat na vlastní kryptoměnovou peněženku.

Bitstock podporuje 3 nákupní metody, které si detailně představíme:

Nákupní metody u BitStock

Nákupní metody u BitStock

Nákup BTC za hotovost

METODA #1

Bitstock je jediná česká směnárna, která vám umožní nakupovat nebo prodávat BTC za hotovost. A to hned dvěma způsoby: přes bitcoinové automaty (bitcoinmaty) nebo v síti prodejen GECO.

Nákup přes bitcoinmat je poměrně intuitivní, ale má řadu nevýhod. Problémem jsou zejména horší směnné kurzy, kvůli kterým vám směnárna strhne i 6 % z celé objednávky. Slabou stránkou je také dostupnost, protože v Česku je zatím pouze 20 bitcoinmatů a většina z nich stojí v Praze.

Mapa Bitcoinmatů v síti WBTCB:

Bitcoiny zakoupené přes bitcoinmat se uloží na vaši virtuální peněženku (stačí naskenovat QR kód s adresou peněženky). Pokud vlastní krypto-peněženku nemáte, tak vám bitcoinmat vytisknete privátní klíč na papírovou peněženku.

Alternativní možností je nákup nebo prodej BTC na prodejnách GECO. Těch je v Česku o poznání více (přes 300), takže jsou dostupné i v menších městech.

Nákup BTC online bez registrace

METODA #2

Další možností je nákup Bitcoinu pomocí bankovního převodu. Nákup funguje velmi jednoduše, nevyžaduje registraci, ale je omezen maximální částkou 25,000 korun.

Nákup Bitcoinu bez registrace u BitStock

 1. Otevřete si webovou stránku Bitstock.com nebo mobilní aplikaci směnárny.
 2. V okně objednávky zvolte platbu bankovním převodem.
 3. Výběr nákupní metody

  Výběr nákupní metody

 4. Vyplňte velikost objednávky (1,000 až 25,000 Kč) a klikněte na tlačítko Směnit Bitcoin.
 5. Zadání velikosti objednávky

  Zadání velikosti objednávky

 6. Vyplňte adresu vaší kryptoměnové peněženky, na kterou chcete BTC zaslat. Dále musíte vyplnit číslo vašeho bankovního účtu, vaše jméno a základní kontaktní údaje (telefon a email).
 7. Doplňující informace

  Doplňující informace

 8. Zobrazí se vám shrnutí objednávky, kde uvidíte konečný kurz. Ve shrnutí objednávky nezapomeňte zkontrolovat všechny údaje a odsouhlasit obchodní podmínky a zpracování osobních údajů. Musíte také potvrdit, že nejste politicky exponovaná osoba.
 9. Objednávku potvrďte tlačítkem KOUPIT BTC. Na svůj email obdržíte potvrzení objednávky a platební údaje pro uhrazení zakoupené kryptoměny.
 10. Směnárna vám kryptoměny odešle až ve chvíli, kdy obdrží vaši platbu. To může trvat až 2 pracovní dny.

Prodej BTC probíhá podobně, avšak místo kryptoměnové adresy se vyplňuje číslo bankovního účtu, na který chcete peníze připsat. Potom stačí BTC odeslat na kryptoměnovou adresu směnárny podle instrukcí, které obdržíte v emailu.

Aplikace Bitstock+

METODA #3

Nejlevnější a nejpohodlnější metodou je obchodování přes webovou a mobilní aplikaci Bitstock+.

Aplikace je opravdu jednoduchá a přehledná, takže ji pochopí i úplný začátečník. Součástí Bitstock+ je také zpravodajská sekce v češtině a graf, u kterého můžete měnit časový interval (denní, týdenní, měsíční, půlroční nebo roční).

Webová platforma Bitstock+

Webová platforma Bitstock+

Pro vklad peněz na obchodní účet se nabízí tři platební metody:

Vložené peníze můžete kdykoliv směnit za BTC nebo naopak. Pro výběry peněz se nabízí bankovní převod, ale využít můžete i bitcoinmaty (limit až 100,000 Kč denně).

Zakoupené bitcoiny můžete nechat na svém účtu u směnárny. Z bezpečnostních důvodů se ale doporučuje využívat vlastní krypto-peněženku. Ideální jsou tzv. cold wallet, které nejsou připojené k internetu (např. Trezor nebo Ledger Nano).

Jedinou nevýhodou je, že k aplikaci Bitstock+ mají přístup pouze registrovaní uživatelé. Pokud tedy hledáte anonymní platební metodu, tak Bitstock+ nebude pro vás.

Nákup BTC prostřednictvím aplikace BitStock+

Nákup BTC prostřednictvím aplikace BitStock+

Obchodní limity

Minimální objednávka u Bitstock je 1,000 korun.

Maximální limity se liší podle toho, kterou platební metodu zvolíte:

Vyšší limity mají k dispozici pouze zaregistrovaní uživatelé, kteří nakupují přes aplikaci Bitstock+. Samotná registrace ovšem nestačí. Klient musí svůj účet především ověřit pomocí osobních dokumentů.

Neověření klienti obchodují v celkovém limitu 25,000 Kč na směnu. Maximální denní částka ověřeného klienta je až 10 milionů Kč, avšak jednotlivé směny jsou z důvodu likvidity omezené částkou 600,000 Kč. Směnu vyšších částek (max 2,5 milionu Kč na směnu) je možné řešit individuálně.

Poplatky u Bitstock

Poplatky u Bitstock jsou skutečně přehledné. Směnárna si totiž neúčtuje žádné dodatečné poplatky, takže do nákladů se promítne pouze rozdíl nákupního a prodejního kurzu. Směnné kurzy ovšem nepatří k nejvýhodnějším, takže za každou objednávku zaplatíte přibližně 2 až 6 %.

 • Spread neboli rozdíl nákupního (vyššího) a prodejního (nižšího) kurzu. Pomocí tohoto rozdílu směnárna vydělává. Hodnota spreadu vám říká, kolik % ztratíte při nákupu a následném prodeji BTC. Spread 10 % například znamená, že 5 % ztratíte při nákupu a 5 % při prodeji.
Platební metoda Spread
Platba v hotovosti 12 %
Platba bankovním převodem 8 %
Platba přes aplikaci Bitstock 5 %
 • Poplatek za vklad kartou: Za financování obchodního účtu platební kartou si směnárna účtuje poplatek 3 %.
 • Poplatek sítě: Tento poplatek si neúčtuje Bitstock, ale je součástí bitcoinové sítě. Je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce. Poplatek se platí při prodeji BTC a jeho velikost závisí na aktuální vytíženosti sítě (může být desítky až stovky korun). Při nákupu BTC je poplatek zahrnutý ve spreadu.

Srovnání poplatků

Jak si stojí směnárna BitStock v porovnání s konkurenčními službami, které umožňují nákup kryptoměn? Níže naleznete srovnání poplatků s nejlépe hodnocenými a prověřenými směnárnami / burzami:

 bitstockBinanceSimplecoinCoinbase
Standardní platba
0 %
0 - 0.1 %
0 %
1.49 %
Instantní platba ?3 %
0.50 %
Nelze
3.99 %
Spread u BTC ?5 %
0.10 %
6.50 %0.50 %
Celkový poplatek ?2 - 6 %
0 - 0.5 %
3 - 5 %2 - 5 %
Poplatky ze dne 6.3.2021, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinbase
Poplatky ze dne 6.3.2021, výše poplatku se může měnit.

Je lepší kryptoměnová burza nebo směnárna? U kryptoměnové burzy klienti obchodují mezi sebou a burza je pouhý zprostředkovatel. Naproti tomu u kryptoměnové směnárny nakupujete digitální mince přímo od provozovatele směnárny. Nákup přes směnárny je díky tomu jednodušší, ale také dražší.

Registrace a ověření klienta

Pokud chcete využívat služby Bitstock+, tak se nevyhnete registraci. Vytvoření účtu je naštěstí rychlé a zvládnete jej z pohodlí domova. Potřebujete jen chytrý mobil, připojení k internetu a pár minut volného času.

Pro přístup ke službě BitStock+ je nutná registrace

Pro přístup ke službě BitStock+ je nutná registrace

Návod: Jak se zaregistrovat u Bitstock?

Registrace probíhá přes mobilní aplikaci, kterou si můžete bezplatně stáhnout na Google Play (Android) nebo App Store (iOS) nebo prostřednictvím webové stránky BitStock.com.

Registrace začíná krátkým formulářem, kde vyplníte osobní a kontaktní údaje. Bitstock vyžaduje celé jméno, datum narození, adresu bydliště a telefonní číslo. Při registraci vyplníte také libovolný PIN, který budete používat pro přihlašování k účtu.

Pro přihlášení musíte zadat telefonní číslo, nastavený PIN a jednorázové heslo, které obdržíte SMS zprávou.

Aby vám směnárna zpřístupnila nadlimitní objednávky (tj. nad 25,000 Kč), musíte svůj účet ověřit. Ověření lze provést elektronicky nebo osobně na klientském centru v Praze.

Pokud se rozhodnete pro elektronické ověření, tak si připravte dva doklady totožnosti (např. občanský, řidičský nebo ZTP průkaz a cestovní pas) a výpis z bankovního účtu. Kopie těchto dokumentů nahrajete přes mobilní aplikaci na svůj účet a máte hotovo.

Ověřování zákazníků vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit nelegálním aktivitám, jako je například praní špinavých peněz.

Důvěryhodnost a zabezpečení

Provozovatelem internetové směnárny Bitstock je pražská firma IP wBTCb solutions s.r.o., člen holdingu world BTC business, SE. Směnárnu v roce 2014 založil Martin Stránský, který je v současné době také jednatelem společnosti.

Do dubna 2019 fungovala směnárna pod názvem EasyCoin.

Klientskou podporu Bitstock můžete kontaktovat emailem nebo telefonicky. Na oficiálním webu najdete také adresu pražského klientského centra.

Zkušenosti s Bitstock

V internetových diskusích a recenzích má Bitstock pověst kvalitní a spolehlivé směnárny. A není se čemu divit. Směnárna totiž funguje bez větších problémů od roku 2014.

Recenze/zkušenosti se směnárnou a platformami BitStock

Recenze/zkušenosti se směnárnou a platformami BitStock

To ale neznamená, že se nesetkáte s kritikou.

Asi největší slabinou směnárny je vyšší rozpětí nákupní a prodejní ceny. Pokud se budeme bavit o Bitstock+, tak ztratíte asi 3 % na každé objednávce, což je srovnatelné s konkurenčními směnárnami. Kurzy u bitcoinmatů jsou ale znatelně horší, takže výsledná marže může být i dvojnásobná. A to už je poměrně hodně.

Co klienti oceňují:

 • Jednoduchost
 • Umožňuje platby v CZK
 • Nákup a prodej BTC za hotovost

Co klienti kritizují:

 • Horší kurzy (vyšší spread)
 • Poplatek 3 % za vklad kartou

Na co si dát pozor?

 • Směna přes bitcoinmaty a prodejny GECO není příliš výhodná.
 • Bez registrace jsou obchodní limity hodně nízké (25,000 Kč). Nadlimitní objednávky vyžadují registraci a ověření účtu.
 • Pro online nákup bez registrace budete potřebovat vlastní bitcoinovou peněženku.

Závěrečné shrnutí

Bitstock.com je ověřená směnárna, která nabízí nákup a prodej bitcoinu za české koruny nebo eura. Směnárna funguje od roku 2014, takže se nejedná o žádného neznámého nováčka. Bitstock ostatně působí nejen na českém trhu, ale také na Slovensku, v Polsku nebo v Holandsku.

Stále jsme ale nezodpověděli dvě zásadní otázky: Jak Bitstock obstojí ve srovnání s konkurencí? A pro koho bude směnárna ideální volbou?

Bitstock dává smysl v případě, že hledáte snadný a pohodlný nákup nebo prodej BTC. Směnárna navíc podporuje nákupy bez registrace a platby v hotovosti. Samozřejmostí je také česká zákaznická linka.

Pokud jsou vaší prioritou nízké poplatky, tak se Bitstocku raději vyhněte. Existují i levnější alternativy, jmenovitě například burzy Binance nebo Coinmate. Nákup přes burzy je sice složitější, ale úspora může být poměrně velká.

Máte vlastní zkušenosti s Bitstock? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám dolů do komentářů!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky
 • Minimální transakce cca 20 Kč
1263 našich čtenářů si vybralo Binance
99%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
789 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
98%
 • Směnárna kryptoměn BTC, BCH, LTC a ETH
 • Bonus 10 dolarů při nákupu kryptoměn nad 100 USD
 • Minimální transakce 1 dolar
98%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové; investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit.

Diskuze, reference

 • Anonym
  15.4.2021 10:31
  Anonym
  Autor

  První nákup bitcoinu v životě jsem provedl právě přes BitStock+GECO. Po zkušenostech na kryptoburzách jsem se rozhodl plně odzkoušet BitStock+.
  Ano, je to pohodlné, aplikace na mobilu je výborná. Doporučuji bankovní převod Fiatu. Nicméně i tak je spred celkem velký. Myslel bych, že poplatek za převod na jinou peněženku by mohl být částečně ve spredu. 0.0005 je zkutečně dost. Asi to není určeno pro malé investory.
  Poplatky jsou tedy vyšší, dobře, pak bych očekával službu např. nákup i prodej za zadanou cenu. (Buy-limit,Sell-limit). Nebo jiné služby např. vedení evidence pro daňové účely atd.
  Zkušenost s BitStockem budu dál sbírat – je to česká firma.
  Držím palce, Honza Krestýn

 • Takos23
  28.2.2021 12:19
  Takos23
  Autor

  Zdravím,musím říct že jsem si včera kupoval bitcoiny přes prodejnu geco a opravdu poplatek mě nemile překvapil 8% je dost ,ale vykompenzuje se tím pohodlnost a v závěru asi 50,- poplatek za vklad 1000,- není úplně nejhorší .. aplikace mi funguje skvěle ,líbí se mi rozhraní vnitřních “účtů” ale co bych vyktnul je to že jsem si chtěl poslat těch “pár” Kč v bitcoinech do jiné peněženky … Konkrétně crypto.com.. abych si vyzkoušel systém posílání a poplatek byl 0,0005 btc což je teď v přepočtu kolem 500,- což si myslím že je hodně za poslání částky 5,-….50,- ….poplatek ano ale takle velké …?
  Bitstock je opravdu dobrá a přehledné apka ale pro lidi co nemají peníze na rozhazování bych nedoporučoval ,na podporu jsem zatím ještě neměl potřebu psát …
  Líbí se mi nápad z bitcoinmaty a spolupráce sítě geco
  Ale přijde mi že společnost své zákazníky drží na sílu,protože při poplatku 500,- při převedení do jiné peněženky je opravdu hodně … A co potom když bych chtěl někde zaplatit bitcoinem … Taky docela nereálné …
  bitstock je spíše pro uchování bitcoinu na delší dobu
  Navíc podporuje plné zatím jen bitcoin a tak také nemůžu dát plně ohodnocení .. byl bych rád kdyby se aplikace trochu polepšila ale technické závady zatím žádné a vše tak nějak funguje jak má uvidíme časem,zatím mám nakoupeno jen na zkoušku.

  • InvestPlus
   28.2.2021 12:46
   Autor

   Dobrý den,
   těch zmiňovaných 500 Kč není poplatek směnárny ale poplatek těžařům za potvrzení transakce, který se platí při každém převodu kryptoměn do jiné peněženky. S tímto nemá směnárna nic společného. Poplatek závisí na vytíženosti sítě, v posledních dnech se pohybuje v průměru kolem 300 Kč. Výše poplatku nezávisí na velikosti transakce, takže totožný poplatek byste zaplatil i v případě, že byste převáděl například Bitcoiny za miliony.
   Kvůli tomuto poplatku je pro menší nákupy vhodnější zvolit směnárnu či burzu s integrovanou krypto peněženkou (například Coinbase nebo Binance) – nakoupené kryptoměny se uloží přímo u burzy nebo směnárny a Vy se tak vyhnete poplatku za převod do vlastní peněženky. Toto ostatně podporuje i Bitstock a z Vašeho komentáře jsem pochopil, že po nákupu skončili Vaše Bitcoiny ve virtuální peněžence, kterou máte u Bitstock. Problém byl tedy až uvedený následný krok, kdy jste se rozhodl převést kryptoměny z Bitstock do Crypto.com, tedy do jiné peněženky.

 • JayBee
  5.11.2020 9:46
  JayBee
  Autor

  Dnes jsem si na účet u bitstocku převáděl peníze a nejsou tam vidět, někde zmizely. Navíc telefon na podporu nefunguje. To nevypadá moc seriózně…

  • Anonym
   6.11.2020 10:37
   Anonym
   Autor

   To opravdu nevypadá důvěryhodně. Já jsem registrovaný a nejde se mi přihlásit, pořád mě to odkazuje na novou registraci. Vzhledem k problémům asi přemýšlím, že tuto platformu nepoužiji. Vy jste se na podporu nedovolal?

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář