Aktualizováno

Recenze CEX.io Návod, jak obchodovat na burze, poplatky, zkušenosti, diskuze

Hodnocení:
90%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

CEX.io je internetová burza, která umožňuje obchodovat 8 oblíbených kryptoměn v kombinaci se čtyřmi fiat měnami. Burza vznikla v roce 2013 a do roku 2015 spravovala také jeden z největších těžařských poolů. Ten se v dobách své největší slávy podílel 42 % na celkovém těžařském výkonu sítě Bitcoin. CEX.io byla mimochodem jednou z prvních platforem, která umožnila obchodování Bitcoinu.

Burza CEX.io

Burza CEX.io umožňuje nakupovat a prodávat kryptoměny Bitcoin, Ethereum, Ripple, DASH, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Zcash a Stellar. Vklady a výběry lze na této burze realizovat pomocí kryptoměn a čtyř tradičních měn: EUR, USD, GBP a RUB. Abyste ovšem mohli na CEX.io obchodovat, tak si nejprve budete muset vytvořit obchodní účet.

Verifikace obchodního účtu a navýšení limitů

Platební metody

Platební metody

CEX.io oficiálně nevyžaduje ověření identity. Má to ale háček. Bez ověření budete mít nízké limity pro vklady ($300 denně nebo $1000 měsíčně) a výběry ($500 denně nebo $2000 měsíčně). Ale hlavně, bez ověření lze účet financovat pouze platební kartou. Paradoxem je, že pro používání platební karty musíte kartu ověřit. Proces ověřování karty je poměrně zdlouhavý a vyžaduje nejen vyplnit informace o kartě, ale budete muset poskytnut také fotografii vás s kartou, vaší platební karty a občanského průkazu atd.

Pokud se verifikujete (svoji identitu, nikoliv kartu), tak se vám limity navýší přibližně stonásobně a budete moci využívat bankovní převod i virtuální peněženky pro kryptoměny. Verifikace identity probíhá tak, že vyplníte osobní údaje a pak na účet nahrajete kopie požadovaných dokumentů (např. občanský průkaz). Pokud podstoupíte pokročilou verifikaci a získáte status Verified Plus, tak budete moci vkládat a vybírat peníze bez limitů.

NÁVOD: Jak obchodovat na burze CEX.io

Návod jak obchodovat na CEX.io

Návod jak obchodovat na CEX.io

V záložce BUY/SELL můžete kupovat a prodávat kryptoměny přes zjednodušenou platformu CEX.io, ovšem za horší kurz. Mnohem výhodnější je obchodovat přes záložku TRADE, kde ale obchodní příkazy zadáváte sami. V okně TRADE je velký graf, u kterého můžete měnit základní parametry. Obchodní příkazy se zadávají pomocí panelu pod grafem. Pro nákup a prodej kryptoměn se používají objednávky typu Limit a Market. Objednávka Margin trading se používá, pokud chcete vydělávat na rostoucím kurzu (nakoupit levně, počkat až kurz trochu vyroste a pak prodat).

U objednávky Market si vyberete množství kryptoměny, kterou chcete nakoupit (BUY) nebo prodat (SELL). Po odeslání se objednávka spáruje s nejvýhodnější protinabídkou a ihned se dokončí. Druhý příkaz Limit je trochu složitější, protože u něj musíte zvolit nejen množství, ale také kurz, za který chcete prodávat nebo kupovat. Tato objednávka se po odeslání zařadí mezi další objednávky a zrealizuje se až poté, co se objeví protinabídka se stejným nebo výhodnějším kurzem. To může trvat sekundy, minuty, ale také k tomu vůbec nemusí dojít. Záleží, jak se vámi požadovaný kurz liší od aktuálního kurzu.  Na objednávky typu Market se u CEX uplatňují vyšší poplatky (taker) a na Limit objednávky se uplatňují nižší poplatky (maker).

Obchodování na páku

Další možností je již zmiňovaný margin trading neboli obchodování na úvěr. Tento nástroj umožňuje uzavírat větší obchodní pozice, než na které máte prostředky. Část požadované sumy si totiž půjčíte a při ukončení transakce ji zase vrátíte. Obchodovat lze s pákou 1:2 nebo 1:3, takže v transakci musíte ze svého zaplatit jen polovinu nebo třetinu. Obchodování na páku není nic jiného než obchodování s vypůjčenými penězi a proto se musí za vypůjčení peněz platit úroky.

Poplatky u CEX

Poplatky za vklady a výběry

Poplatky za vklady a výběry

Burza CEX.io si účtuje poměrně vysoké poplatky za vklady i za výběry. Velikost poplatků závisí na zvolené platební metodě a na měně účtu. Zde se podíváme na platby v eurech a dolarech. Při vkladech kartami se platí 3,5 % + €0.24/$0.25. Vklady bankovním převodem a pomocí kryptoměn jsou na burze CEX bezplatné. Při výběru platebními kartami zaplatíte poplatek $3.80/€3.50. U platebních karet MasterCard navíc zaplatíte ještě 1,2 % z celé transakce. Výběry bankovním převodem stojí $50/€25 (nebo €10 u SEPA platby). Výběry přes kryptoměnové peněženky z EUR účtu jsou bezplatné a u USD účtu jsou zpoplatněny 2% sazbou.

Velikost transakčních poplatků se odvíjí od aktivity obchodníka za posledních 30 dní. Pokud je váš obchodní objem za posledních 30 dní nižší než 5 BTC, tak budete obchodovat se základními poplatky (taker 0,25 %, maker 0,16 %). Při vyšších obchodních objemech se poplatky postupně zvýhodňují. Nejnižší poplatky (taker 0,1 %, maker 0 %) účtuje burza klientům, kteří zobchodují nad 6 tisíc BTC za 30 dní. Při marginálním obchodování se u CEX platí poplatek 0,2 % za otevření obchodní pozice a poplatek 0,01 % za každý další den, kdy máte obchodní pozici otevřenou.

Poplatky za obchodování na burze CEX

Poplatky za obchodování na burze CEX

Provozovatel

Burza CEX.io byla založena v roce 2013 a sídlo provozující společnosti (CEX.IO LTD) je v Londýně. Společnost je registrovaná u kontrolních úřadů FinCEN (USA) a ICO (UK). V současné době se může burza pochlubit početnou klientskou základnou, která má přes milion uživatelů. Nevýhodou ovšem je, že tak velké množství klientů může pracovníky burzy kontaktovat pouze přes jedinou emailovou adresu. K zabezpečení využívá burza mimo jiné SSL certifikát a 2FA.

Zkušenosti s CEX.io

CEX.io - recenze a zkušenosti

CEX.io – recenze a zkušenosti

Na internetu najdete mnoho recenzí a diskusí o burze CEX.io. Silné stránky burzy jsme již zmínily v recenzi, takže se pojďme podívat, co klienti nejčastěji kritizují. Mnoho klientů uvádí, že zatím neobdrželi peníze, které chtějí vybrat. Pomalé výběry se zákaznická podpora snaží řešit, nicméně s přibývajícím počtem klientů se to očividně příliš nedaří. Mnoho uživatelů označuje burzu CEX za podvod, protože na své peníze musejí čekat týdny. Kromě pomalého připisování plateb najdete několik stížností také na nereagující zákaznickou podporu nebo vysoké a skryté poplatky. Několik uživatelů prý také přišlo o své peníze kvůli hackerům. Jedná se ale o ojedinělé případy.

V prosinci 2017 pozastavila burza registrace nových klientů. Důvodem byl podle oficiální zprávy rapidní růst počtu nových klientů, který ohrožoval stabilitu systému a kvalitu služeb. Přibližně o týden dříve pozastavila registrace nových klientů ze stejného důvodu také burza BITTREX.

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika kryptoměnové burzy

Název CEX.io (burza kryptoměn)
Provozovatel CEX.IO LTD (Velká Britálnie)
Rok založení 2013
Fiat měny EUR, USD, GBP, RUB
Kryptoměny 8 – Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), DASH (DASH), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Zcash (ZEC) a Stellar (XLM)
Vklady/výběry virtuální peněženky (pouze kryptoměny), platební karty, bankovní převod
Minimální vklad/výběr 20 USD pro platební karty, 100 USD pro virtuální peněženky a 5000 USD pro bankovní převod
Limity pro výběry Ano (500 USD denně/2000 USD měsíčně)
Poskytování osobních dokumentů Povinné
Obchodní příkazy Limit, Market, Stop-Limit
Min. transakce 0.001BTC  (100 000 Satoshis)
Poplatky Za transakce (0,25 %/0,16 %), za vklady a výběry, margin trading
Zvýhodnění poplatků Ano (při měsíčním obratu nad 5 BTC)
Další výhody API rozhraní, 2FA, SSL, Marginální obchodování
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář