Aktualizováno

CopyOP a sociální obchodování – recenze, diskuze

Copyop je platforma určená k binárnímu obchodování. Kromě klasického obchodování umožňuje tzv. social trading. Jedná se o způsob obchodování, při kterém klienti mohou sledovat nebo dokonce kopírovat investiční kroky jiných obchodníků. Na platformě nechybí ani srovnání obchodníků, takže můžete kopírovat od těch nejúspěšnějších.

CopyOP.com – konečně výdělečný projekt?

Webová stránka platformy CopyOP

Webová stránka platformy CopyOP

Na první pohled je vše až příliš snadné. Vyberete některého z úspěšných traderů a necháte jej prakticky obchodovat za vás. Pokud jeho týdenní zisk dosahoval tisíců eur, musí být vaše peníze přeci ve správných rukou. Jenže ve skutečnosti není rozhodující suma, kterou investor vydělá, ale procentuální úspěšnost. I kdyby byl zisk investora stotisícový, ztráta jej může několikanásobně převyšovat.

O tom ostatně vypovídá i seznam nejúspěšnějších kopírujících obchodníků. Sami se můžete přesvědčit, že u drtivé většiny z nich je úspěšnost pod hranicí 56%. Při překročení této hranice (přibližně) přitom zisky teprve pokryjí ztráty. Aby se ale váš čistý měsíční zisk nepohyboval v řádu desítek eur, je nezbytné dosáhnout vyšší úspěšnosti nebo obchodovat s velmi vysokými částkami. To je ale velmi nebezpečné, zvlášť když by investoři neměli riskovat v jedné transakci více než 1-3% celkového rozpočtu.

Copyop a AnyOption

Princi sociálního tradingu popsaný na webu platformy

Princi sociálního tradingu popsaný na webu platformy

Provozovatelem Copyop je broker AnyOption. Tento kyperský broker, je jako většina brokerů na binární opce, MarketMaker. To znamená, že tvoří protistranu při obchodování svých klientů. Ztracené peníze klienta z neúspěšných transakcí jdou na účet brokera a naopak. Pokud by díky Copyop většina klientů profitovala, byl by broker sám proti sobě. To nasvědčuje tomu, že celkový zisk všech klientů musí být záporný.

Samotná pověst brokera AnyOption ovšem mluví za vše. AnyOption byl v minulosti spojován s projekty FreeDiamondApp nebo BinaryBotPro. V propagačních článcích na tyto automatické obchodní systémy se psalo o tisícových výnosech a malém riziku. Klienti těchto projektů se ale sami přesvědčili, že důvěřovat obchodním projektům bylo naivní.  Signály, které podvodné programy generovali, totiž nedosahovali potřebné úspěšnosti a jejich uživatelé tak postupně ztráceli svůj kapitál.

Propagační video platformy CopyOP.com:

Mobilní aplikace Copy OP pro Android a iOS

Mobilní aplikace Copy OP pro Android a iOS

Služba CopyOp existuje i v mobilním provedení. Aplikace copyop je volně dostupná pro mobily s operačním systémem Android nebo iOS. Služba je skrze reklamy masově propagována nejen na českém internetu.  I když v reklamách zní vše jednoduše a bezproblémově, je skutečnost trochu jiná. Jestliže je většina nejlepších kopírujících obchodníků podle uvedené úspěšnosti ve ztrátě, jak si potom mohou vést ti průměrní.  

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
 • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
 • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
 • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
 • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

 • Social trader
  11.3.2018 15:49
  Social trader
  Autor

  Za mě copy trading jedině na eToro…

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář