Aktualizováno

Recenze Poloniex Zkušenosti s burzou, poplatky, návod jak obchodovat, diskuze

Hodnocení:
90%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V této recenzi se detailně zaměříme na americkou burzu Poloniex, která patří mezi největší kryptoměnové burzy na světě. Poloniex (jako jedna z mála burz) podporuje široké spektrum přibližně 70 různých kryptoměn. Z nich se nejvíce obchoduje měnový pár ETH/BTC. Právě u Etherea dosahoval Poloniex v průběhu roku 2017 největších obchodních objemů.

Kryptoměnová burza Poloniex

Na platformě Poloniex lze obchodovat a směňovat desítky kryptoměn, mezi kterými najdete nejznámější tituly i méně známé kryptoměny. Klasické měny (USD, EUR, CZK…) ovšem Poloniex nepodporuje, takže lze směňovat pouze kryptoměny za kryptoměny. Snadný nákup kryptoměn za USD nebo EUR umožňuje například směnárna Coinbase. Pokud chcete nakupovat kryptoměny za CZK, pak lze využít české směnárny, kde ovšem bývá méně výhodný kurz.  Dobrý kurz a nízké poplatky najdete třeba na anglické burze Coinmate, která jako jedna z mála podporuje CZK.

Registrace a ověření účtu

Verifikace obchodního účtu

Verifikace obchodního účtu

Abyste mohli na burze obchodovat, tak si nejprve musíte vytvořit účet. Po registraci je nezbytné účet verifikovat neboli ověřit. V opačném případě vám Poloniex obchodování neumožní. První krok verifikace spočívá v tom, že vyplníte své osobní údaje (jméno) a kontaktní údaje (mobil a bydliště). V druhém kroku tyto údaje ověříte. To provedete tak, že na učet nahrajete kopii svého občanského průkazu, pasu nebo řidičského průkazu. Kopie stačí pořídit například pomocí webkamery nebo mobilu.

Jakmile je verifikace dokončena, zpřístupní se vám možnost vkladu a navýší se váš denní limit pro výběry peněz na 25 tisíc USD. Vklady a výběry se spravují v záložce DEPOSIT and WITHDRAWALS. V záložce TRANSFER BALANCES pak můžete své peníze přesunovat mezi burzovním kontem, kontem pro obchodování na páku a kontem pro půjčování peněz.

NÁVOD: Obchodování u Poloniex

Návod - obchodování u Poloniex

Návod – obchodování u Poloniex

Burza Poloniex nabízí tři základní funkce: směnu kryptoměn přes burzu (Exchange), obchodování na páku (Margin trading) nebo půjčování peněz ostatním (Lending). Každý obchod přes burzu Poloniex probíhá mezi dvěma stranami (maker a taker). Pomocí objednávky Limit (maker) vytvoříte nabídku na nákup nebo prodej kryptoměny, u které si zvolíte množství a vámi požadovaný kurz. Tato nabídka se zařadí do knihy objednávek a čeká, až ji někdo přijme.

Druhou možností je objednávka Market (taker), u které si vyberete jen množství požadované kryptoměny. Tato objednávka se pak spáruje s nejvýhodnější protinabídkou z knihy objednávek. Minimální velikost transakce je 0.0001 BTC (přibližně 1 USD).

Obchodování na páku a půjčování peněz

Další funkcí je obchodování s pákou. Tuto možnost využijí především aktivní obchodníci, kteří chtějí vydělávat na měnícím se kurzu kryptoměn. Smyslem je nakoupit měnu levně, počkat až cena vzroste a pak ji se ziskem prodat. Finanční páka znamená, že obchodujete s vlastními a s vypůjčenými penězi. Na konci transakce se vypůjčené peníze vrací a za jejich využití se platí poplatky.

Klienti Poloniex mohou také poskytovat krátkodobé půjčky ostatním obchodníkům. Splatnost půjčky i úrok si uživatelé sjednají. V průměru se ale doba půjčky pohybuje kolem 2 dnů a úrok bývá necelých 0,01 %

Poplatky a jejich zvýhodnění

Struktura poplatků burzy

Struktura poplatků burzy

Čím více nakupujete a prodáváte, tím vyšší je váš obchodní objem. Každých 24 hodin vám systém automaticky přepočítá, jaký objem jste za posledních 30 dní zobchodovali. Čím vyšší je váš měsíční obchodní objem, tím nižší poplatky vám bude Poloniex účtovat. Základní poplatek je 0,15 % pro Market příkazy a 0,25 % pro Taker příkazy. Výhodnější poplatky získáte, až když váš měsíční obchodní objem přesáhne 600 BTC. Pro minimální poplatky (Maker 0 %, Taker 0,05 %) je potřeba zobchodovat alespoň 120 tisíc BTC za měsíc.

Za vklady ani za výběry si Poloniex poplatky neúčtuje. Při půjčování peněz platí dlužníci sjednaný úrok věřiteli. Věřitelé potom platí burze fixní poplatek 15 % z vydělaných úroků.

Provozovatel

Burza funguje od ledna 2014. Oficiální sídlo burzy je v USA. Od roku 2016 je provozující společnost Poloniex Inc. registrovaná u úřadu FinCEN. Tento úřad, který spadá pod americké ministerstvo financí, bojuje proti praní špinavých peněz, financování terorismu a dalším nelegálním aktivitám. Zakladatelem a současným generálním ředitelem společnosti je Tristan D’Agosta. Jelikož se jedná o zahraniční burzu, tak počítejte s tím, že Poloniex nepodporuje češtinu ani obchodování v CZK.

Zkušenosti s Poloniex

Recenze a zkušenosti s Poloniex

Recenze a zkušenosti s Poloniex

Klientská základna Poloniex patří mezi burzami k nejpočetnějším. Možná i proto na internetu najdete velké množství stížností, převážně kvůli pomalé platformě a dlouho trvajícím platbám. Mnoho klientů v internetových diskuzích kritizuje také klientskou podporu, kterou lze kontaktovat pouze písemně přes kontaktní formulář. Ta prý v mnoha případech vůbec nereaguje. Výhodou je naopak podle obchodníků velké množství podporovaných kryptoměn a vysoká likvidita trhu.

Co se bezpečnosti týče, splňuje Poloniex současné standardy (např. podpora 2FA, SSL). Peníze uložené na kryptoměnových burzách ale nikdy nejsou úplně v bezpečí. Rizikem je už to, že k virtuální peněžence na burze nemáte privátní klíč, takže vydání peněz závisí na burze. Pro vyšší zabezpečení účtu byste měli využít dvou-faktorovou autentizaci (2FA), kterou můžete aktivovat ihned po přihlášení do vašeho účtu. Poloniex podporuje také API rozhraní.

Na začátku března 2014 bylo z burzy Poloniex ukradeno 12,3 % všech držených bitcoinů (celkem 97 BTC). Vedení burzy nechtělo přijít o důvěru klientů, a proto všem poškozeným uživatelům burza vzniklé škody uhradila. Ani zdaleka se ovšem nejedná o jediný případ krádeže kryptoměn z Poloniex. Internetem koluje mnoho stížností od nespokojených uživatelů, kteří údajně přišli o všechny své úspory uložené na burze. Tyto informace ovšem nelze ověřit a nelze ani vyloučit, že se jednalo o chybu klientů, kteří své účty dostatečně nezabezpečili.

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika kryptoměnové burzy

Název Poloniex (burza kryptoměn)
Provozovatel Poloniex Inc. (USA)
Rok založení 2014
Fiat měny Ne (pouze kryptoměny)
Kryptoměny cca 70 [Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC),  Bitcoin (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), STR (Stellar), Monero (XMR), DASH…]
Vklady/výběry virtuální peněženky (pouze kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Ne
Limity pro výběry Ano (25,000 USD denně)
Poskytování osobních dokumentů Povinné
Obchodní příkazy Limit, Maker/Taker
Min. transakce 0.0001BTC / 1 USDT
Poplatky Za transakce (0,15 %/0,25 %), 15 % z úroku
Zvýhodnění poplatků Ano (při zobchodování alespoň 600 BTC za 30 dní)
Další výhody API rozhraní, 2FA
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář