Crypto Currencies Shop (zkráceně ccShop.cz) je česká internetová směnárna, která umožňuje snadný nákup kryptoměn za české koruny. Směnu kryptoměn zpět na koruny ale ccShop nenabízí. Tato směnárna má ovšem ještě dva zásadní nedostatky: nevýhodný kurz a mizernou pověst.

Když kupujete kryptoměny, tak určitě vyžadujete výhodný směnný kurz. U ccShop ale při nákupu zaplatíte přibližně o 14 % více, než na burzách. Obchodování na burzách je sice trochu složitější, ale ušetří vám mnoho peněz. Například na burze Coinmate lze obchodovat v CZK a i když si burza účtuje malý poplatek, tak je mnohem výhodnější než ccShop. Rozdíl je v tom, že na burze kupujete kryptoměny od ostatních lidí, zatímco u směnárny nakupujete od provozovatele, který si kurz upravuje ve svůj prospěch. Světlou výjimkou mezi směnárnami je zahraniční Coinbase. Ta sice nepodporuje CZK a účtuje si poplatky, ale zase nabízí mnohem lepší kurzy a bonus 10 dolarů.  Ve srovnání s konkurencí tedy ccShop.cz zaostává.

Ceny u ccShop jsou velmi nevýhodné

Ceny u ccShop jsou velmi nevýhodné

Směnárna ccShop.cz

Dostupné kryptoměny

Dostupné kryptoměny

Směnárna ccShop.cz umožňuje pouze nákup kryptoměn za CZK. Směnu kryptoměn zpět na CZK směnárna nepodporuje. Na webové stránce najdete celkem 12 podporovaných  kryptoměn. Jmenovitě se jedná o Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, IOTA, DASH, Dogecoin, Ripple, Ethereum Classic, Monero, Litecoin, Steem a Zcash. Poslední čtyři kryptoměny ovšem směnárna teprve připravuje, takže technicky podporuje jen 8 kryptoměn.

Registrace a verifikace

Malé nákupy přes ccShop.cz nevyžadují registraci. Při vyplňování objednávky není potřeba uvádět žádné osobní údaje, pouze kontaktní email. Pokud ovšem velikost vašeho nákupu přesahuje 1000 euro, je provozovatel ze zákona povinen ověřit vaši identitu. V takových situacích po vás může vyžadovat kopii osobních dokladů (např. občanského průkazu). Tento krok má zabránit praní špinavých peněz a dalším nelegálním praktikám a týká se všech burz a směnáren.

NÁVOD: Nákup a uložení kryptoměn na ccShop.cz

Návod - nákup kryptoměn u ccShop.cz

Návod – nákup kryptoměn u ccShop.cz

Nákup u ccShop.cz probíhá opravdu jednoduše. V prvním kroku si vyberete kryptoměnu a množství, které chcete koupit. Množství se udává v tisícinách, takže pokud chcete koupit jednu digitální minci, musíte vyplnit množství 1000. U každé kryptoměny je odlišná minimální transakce (např. 0,005 BTC). V přepočtu na koruny se minimální transakce pohybují kolem 500 až 1500 Kč.

Po zadání částky klikněte na tlačítko Koupit. V následujícím kroku si vyberete, kam chcete kryptoměnu poslat. Pokud chcete zakoupené coiny poslat na vaši virtuální peněženku, tak vyplníte adresu peněženky. Pokud peněženku nemáte, tak si můžete digitální mince uložit na peněženku, kterou vám vytvoří ccShop. Od peněženky dostanete soukromý klíč, pomocí kterého můžete s kryptoměnou dále pracovat.

Následně musíte vyplnit váš email a odsouhlasit podmínky směnárny. Po odeslání objednávky obdržíte emailem bližší informace a platební údaje. Částku uhradíte podle pokynů bankovním převodem. Digitální mince vám směnárna připíše až poté, co obdrží peníze za nákup. A to může trvat i několik dní.

Poplatky u ccShop

Ceny u ccShop jsou velmi nevýhodné

Ceny u ccShop jsou velmi nevýhodné

Směnárna si neúčtuje žádné transakční poplatky. Jak už bylo ale uvedeno, směnný kurz není výhodný. Směnné kurzy na webu ccShop nejsou uvedeny, ale zobrazí se vám, když do množství při nákupu vyplníte číslo 1000.

Při nákupu na burzách dostanete mnohem lepší kurz, takže i když zaplatíte malý poplatek, tak vás to vyjde mnohem výhodněji. Stačí se ostatně podívat na následující hodnoty. Když se na směnárně ccShop prodával 1 BTC za 264 tisíc Kč, tak na burze Coinmate byl kurz 231 tisíc Kč. Rozdíl byl tedy přes 30 tisíc Kč na každý zakoupený Bitcoin. I když si tedy Coinmate účtuje poplatek (0.35 %), tak je mnohem výhodnější, než ccShop. Kurz ve směnárně Coinbase byl ve stejnou chvíli dokonce cca 225 tisíc Kč, což je téměř o 40 tisíc Kč méně, než u ccShop.

Provozovatel

Za směnárnou stojí zkušený "ajťák" Adam Chvaja

Za směnárnou stojí zkušený “ajťák” Adam Chvaja

Doména webu ccshop.cz byla zaregistrována v červenci 2017. Směnárna tedy funguje velmi krátce. Provozující společností je Lomeka, s.r.o. se sídlem v Praze. Zákaznický servis lze kontaktovat telefonicky, emailem nebo přes kontaktní formulář.

V prosinci 2017 se směnárna stala terčem útoku hackera, který vykradl několik klientských peněženek. Počet poškozených klientů se podle oficiálních informací pohyboval v řádu jednotek procent. Provozovatel po události ujistil klienty, že vzniklé škody do několika měsíců uhradí z vlastních prostředků.

Zkušenosti s ccShop

ccShop - zkušenosti a recenze

ccShop – zkušenosti a recenze

ccShop funguje teprve pár měsíců, ale i tak na internetu najdete mnoho recenzí a diskusí o směnárně. Bohužel pro směnárnu se z velké části jedná o negativní zkušenosti, kritické komentáře anebo varovné příspěvky. Nejčastěji si uživatelé stěžují na to, že neobdrželi nakoupenou kryptoměnu nebo že s nimi společnost nekomunikuje. Po incidentu z prosince 2017 se objevilo také mnoho komentářů od klientů, které poškodil útoku hackera. Společnost se hájí tím, že dělá vše pro nápravu vzniklé škody a nestíhá odpovídat na všechny dotazy klientů.

Lidé, kteří mají s ccShop.cz dobré zkušenosti, vyzdvihují pohodlí a snadný nákup, což je ovšem vykoupeno vysokou cenou. Někteří zákazníci navíc upozorňují, že připsání kryptoměn není tak rychlé, jak společnost uvádí.

Na konci roku 2017 se objevilo několik zpráv o tom, že ccShop je podvod. Později se ale ukázalo, že se směnárna stala obětí promyšleného podvodu. Na serveru bazos.cz se totiž objevilo několik podvodných inzerátů s elektronikou. Zadavatel inzerátů vyžadoval, aby lidé zaplatili za zboží předem na bankovní účet (2500673999/2010), který patří směnárně ccShop. Těm, kteří zaplatili, ale zboží nikdy nedorazilo. Mezitím totiž podvodník na webu směnárny vytvořil objednávku na kryptoměny, která se uhradila z peněz okradených lidí. Na neznámého podvodníka bylo již podáno trestní oznámení a ccShop se podobným případům snaží zabránit.

Vyjádření provozovatele směnárny

Dne 29.1. 2018 jsme obdrželi vyjádření, v němž majitel ccShop.cz Adam Chvaja vysvětluje okolnosti výše popsaných událostí. Vyjádření přikládáme v kompletním a nepozměněném znění níže.

Dobrý den,

rád bych se vyjádřil k některým informacím z Vaší recenze. Předně mne velmi mrzí slova o možném podvodu – naším (a mým osobním) motivem je od samého počátku spokojenost zákazníků a snaha přinést možnost nakoupit kryptoměny co nejširší populaci. Bereme to jako své poslání a svůj příspěvek k všeobecné popularizaci kryptoměnového světa.

V kapitole “Zkušenosti s ccShop” zaznívá, že na internetu je velké množství negativních recenzí našich zákazníků, kteří neobdrželi kryptoměnu… a následně informace o tom, že došlo k hackerskému útoku a zcizení některých klientských peněženek. Zde bychom rádi zdůraznili, že návaznost byla přesně opačná. Do doby hackerského útoku se de-facto žádné záporné recenze neobjevovaly, na proklientském přístupu jsme si vždy dávali záležet a všechny požadavky zákazníků se snažíme řešit k jejich spokojenosti. K potížím došlo opravdu až v závěru prosince 2017, kdy jsme byli napadeni hackerem a v důsledku toho se objevilo několik set okradených klientů, kteří se – de-facto všichni v jednom okamžiku – snažili s námi začít komunikovat o své ztrátě. Na takový nápor jsme nebyli (a nemohli být) připraveni.

S následky útoku jsme se potýkali celý leden – teprve nyní, koncem měsíce ledna 2018, jsme dokázali tisíce zpráv našich zákazníků roztřídit a zorganizovat (většina zákazníků nám napsala opakovaně). Během těchto několika týdnů se však bohužel po internetu vyrojily ony nespokojené recenze zákazníků, se kterými údajně “nekomunikujeme”.

Našich zákazníků si velmi vážíme a proto jsme se i rozhodli, že ztráty, vzniklé zaviněním třetí strany, našim zákazníkům nahradíme z vlastních prostředků. Takové rozhodnutí bylo velmi těžké, a myslím že i ve světovém měřítku poměrně ojedinělé. Věřím, že se nám nakonec podaří vyřídit úplně všechny požadavky, ku spokojenosti klientů.

Populární kryptoměnové burzy a směnárny
  Fiat měny Spread 1 Min. transakce Poplatky za transakce Verifikace  
1 Spread neboli marže je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, uváděná hodnota je orientační
Poslední aktualizace: Únor 2018
Coinmate CZK, EUR cca 0,9% 1 EUR 0,05 ~ 0,35 % POVINNÁ Otevřít účet
Recenze
BTC, LTC
Coinbase
Bonus 10 USD
EUR, USD cca 1% 1 EUR 1,49 ~ 3,99 % POVINNÁ Otevřít účet
Recenze
BTC, ETH, LTC
Binance NE cca 0,3% 0.001 BTC 0,1% NEPOVINNÁ Otevřít účet
Recenze
cca 110 kryptoměn

Charakteristika kryptoměnové směnárny

Název Crypto Currencies Shop (směnárna kryptoměn)
Provozovatel Lomeka s.r.o. (Česko; Praha)
Rok založení 2017
Fiat měny CZK
Kryptoměny 8 [Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Dash (DASH), Dogecoin (DOGE)]
Způsob platby Bankovní převod
Funkce: Nákup kryptoměn
Limity pro výběry Ne
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné
Obchodní příkazy Ne
Min. transakce 0.005 BTC (obvykle 500 – 1500 CZK)
Poplatky Za transakce (0,1 %), za výběry
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody Ne
Platby v CZK Ano
Čeština Ano

Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Související příspěvky: Binance recenze, Poloniex recenze, CEX.io recenze, Bittrex recenze, Bitfinex recenze, BitStamp zkušenosti, Kraken burza

Diskuze

 • Zbyněk
  Publikováno 27.1.2018 8:44
  Zbyněk
  Reagovat
  Autor

  Nakoupil jsem u nich vícekrát. Asi 5x proběhlo vše OK. Ale pak mi na jednu objednávku neposlali bitcoiny. Nepřišlo nic. Přitom platba byla v pořádku, adresa peněženky taky. Nejdřív reagovali na emaily, že už jsou BTC na cestě. Ale stále nic nepřícházelo. Pak přestali reagovat. Rozhodně nedoporučuji u nich nakupovat. Mají to výrazně dražší než ostatní směnárny. A teď už jsou pro mě i podvodníci.

 • Zbyněk
  Publikováno 31.1.2018 18:59
  Zbyněk
  Reagovat
  Autor

  tak už mi vrátili peníze

 • JM
  Publikováno 31.1.2018 22:44
  JM
  Reagovat
  Autor

  Dnes jsem tam volal, hackerský útok potvrdili a tvrdí, že mi nakoupenou měnu vrátí v březnu. Nevím, jestli spekulují nad cenou měn, nebo prostě nemají dost hotovosti. Jen doufám, že na konci nebude náhlý zánik společnosti.

 • ftr
  Publikováno 9.2.2018 9:11
  ftr
  Reagovat
  Autor

  “Bereme to jako své poslání” – no nevim jestli je poslani mit takove nevyhodne kurzy. Toto neni poslani ale podnikani za ucelem velkeho zisku. Nic proti tomu nemam. Podnika se proto, aby se vydelalo ale nebyl bych tak drzy ze to pojmenuju jako poslani.

  Eshop byl registrovan take na heurece kde po obdrzeni velkeho mnozstvi negativnich recenzi svou registraci zrusil. Jenom bych chtel rict ze negativni recenze se tam objevovaly jiz pred samotnym hackerskym utokem. Eshop svoji registraci na heurece zrusil.

  Pozadavky zakazniku nejsou reseny k jejich spokojenosti. Vyrizeni objednavky trvalo velmi dlouho. Nekolik lidi neustale poukazovalo na to ze na strankach jsou uvedeny nepravdive informace jako “měnu Vám převedeme do 24 hodin” atd. Eshop tyto informace nikdy neupravil. Zakaznik tak nabyl dojem ze nakoupenou menu dostane velmi rychle a verim tomu ze mnoho lidi tak nebylo schopno reagovat na aktualni situaci na burze tzn. koupim bitcoiny protoze je vyhodny kurz a chci si je vymenit za jinou kryptomenu. Pisou ze to dostanu do 24 hodin tak to je parada proto nakoupim. Nakonec vam poslali kryptomenu napr. az za 3 dny. Z toho vyplyva ze jste nebyli pripraveni ani na to obsluhovat bezne objednavky a vubec to nesouvisi s tim ze vas nekdo hacknul nebo ne.

  Vasich zakazniku si podle me moc nevazite. Nic jineho vam totiz nezbyva protoze uz na vas bylo podano nekolik trestnich oznameni. Pokud si ulozim penize u banky a z duvodu bezpecnostni chyby prijdu o penize ulozene v bance tak mi banka rekne sorry mate smulu? Presne stejnou duveru do vas vlozili vasi klienti kteri nemeli svoji penezenku a spolehali na to ze jsou privatni klice ulozeny u vas v bezpeci. Bohuzel nebyly.

 • Vložit komentář