Aktualizováno

Recenze ccShop Zkušenosti, diskuze, návod, poplatky, je ccShop.cz podvod?

Hodnocení:
70%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

Crypto Currencies Shop (zkráceně ccShop.cz) je česká internetová směnárna, která umožňuje snadný nákup kryptoměn za české koruny. Směnu kryptoměn zpět na koruny ale ccShop nenabízí. Tato směnárna má ovšem ještě dva zásadní nedostatky: nevýhodný kurz a mizernou pověst.

Když kupujete kryptoměny, tak určitě vyžadujete výhodný směnný kurz. U ccShop ale při nákupu zaplatíte přibližně o 14 % více, než na burzách. Obchodování na burzách je sice trochu složitější, ale ušetří vám mnoho peněz. Například na burze Coinmate lze obchodovat v CZK a i když si burza účtuje malý poplatek, tak je mnohem výhodnější než ccShop. Rozdíl je v tom, že na burze kupujete kryptoměny od ostatních lidí, zatímco u směnárny nakupujete od provozovatele, který si kurz upravuje ve svůj prospěch. Světlou výjimkou mezi směnárnami je zahraniční Coinbase. Ta sice nepodporuje CZK a účtuje si poplatky, ale zase nabízí mnohem lepší kurzy a bonus 10 dolarů.  Ve srovnání s konkurencí tedy ccShop.cz zaostává.

Směnárna ccShop.cz

Dostupné kryptoměny

Dostupné kryptoměny

Směnárna ccShop.cz umožňuje pouze nákup kryptoměn za CZK. Směnu kryptoměn zpět na CZK směnárna nepodporuje. Na webové stránce najdete celkem 12 podporovaných  kryptoměn. Jmenovitě se jedná o Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, IOTA, DASH, Dogecoin, Ripple, Ethereum Classic, Monero, Litecoin, Steem a Zcash. Poslední čtyři kryptoměny ovšem směnárna teprve připravuje, takže technicky podporuje jen 8 kryptoměn.

 ccshopBinanceSimplecoinCoinmate
Směna dvou kryptoměn-
Nákup krypto za fiat
Prodej krypto za fiat
Ukládání kryptoměn-
Nákup bez registrace--
Obchodování s pákou---
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate

Registrace a verifikace

Malé nákupy přes ccShop.cz nevyžadují registraci. Při vyplňování objednávky není potřeba uvádět žádné osobní údaje, pouze kontaktní email. Pokud ovšem velikost vašeho nákupu přesahuje 1000 euro, je provozovatel ze zákona povinen ověřit vaši identitu. V takových situacích po vás může vyžadovat kopii osobních dokladů (např. občanského průkazu). Tento krok má zabránit praní špinavých peněz a dalším nelegálním praktikám a týká se všech burz a směnáren.

NÁVOD: Nákup a uložení kryptoměn na ccShop.cz

Návod - nákup kryptoměn u ccShop.cz

Návod – nákup kryptoměn u ccShop.cz

Nákup u ccShop.cz probíhá opravdu jednoduše. V prvním kroku si vyberete kryptoměnu a množství, které chcete koupit. Množství se udává v tisícinách, takže pokud chcete koupit jednu digitální minci, musíte vyplnit množství 1000. U každé kryptoměny je odlišná minimální transakce (např. 0,005 BTC). V přepočtu na koruny se minimální transakce pohybují kolem 500 až 1500 Kč.

Po zadání částky klikněte na tlačítko Koupit. V následujícím kroku si vyberete, kam chcete kryptoměnu poslat. Pokud chcete zakoupené coiny poslat na vaši virtuální peněženku, tak vyplníte adresu peněženky. Pokud peněženku nemáte, tak si můžete digitální mince uložit na peněženku, kterou vám vytvoří ccShop. Od peněženky dostanete soukromý klíč, pomocí kterého můžete s kryptoměnou dále pracovat.

Následně musíte vyplnit váš email a odsouhlasit podmínky směnárny. Po odeslání objednávky obdržíte emailem bližší informace a platební údaje. Částku uhradíte podle pokynů bankovním převodem. Digitální mince vám směnárna připíše až poté, co obdrží peníze za nákup. A to může trvat i několik dní.

Poplatky u ccShop

Ceny u ccShop jsou velmi nevýhodné

Ceny u ccShop jsou velmi nevýhodné

Směnárna si neúčtuje žádné transakční poplatky. Jak už bylo ale uvedeno, směnný kurz není výhodný. Směnné kurzy na webu ccShop nejsou uvedeny, ale zobrazí se vám, když do množství při nákupu vyplníte číslo 1000.

Při nákupu na burzách dostanete mnohem lepší kurz, takže i když zaplatíte malý poplatek, tak vás to vyjde mnohem výhodněji. Stačí se ostatně podívat na následující hodnoty. Když se na směnárně ccShop prodával 1 BTC za 264 tisíc Kč, tak na burze Coinmate byl kurz 231 tisíc Kč. Rozdíl byl tedy přes 30 tisíc Kč na každý zakoupený Bitcoin. I když si tedy Coinmate účtuje poplatek (0.35 %), tak je mnohem výhodnější, než ccShop. Kurz ve směnárně Coinbase byl ve stejnou chvíli dokonce cca 225 tisíc Kč, což je téměř o 40 tisíc Kč méně, než u ccShop.

Srovnání poplatků

Vyplatí se obchodování kryptoměn přes ccShop nebo je výhodnější nakupovat u konkurence? Posuďte sami! V tabulce níže uvidíte, kolik stojí nákup Bitcoinu přes ccShop a kolik si za stejnou službu účtují oblíbené směnárny a burzy:

 ccshopBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?
Nelze
2.2 %
Nelze
Nelze
Rychlý nákup (převod) ?12.5 %
0.2 %
3.5 %1.1 %
Nákup přes burzu ?
Nelze
0.1 %
Nelze
0.7 %
Poplatky ze dne 9.3.2022, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 9.3.2022, výše poplatku se může měnit.

Provozovatel

Za směnárnou stojí zkušený "ajťák" Adam Chvaja

Za směnárnou stojí zkušený “ajťák” Adam Chvaja

Doména webu ccshop.cz byla zaregistrována v červenci 2017. Směnárna tedy funguje velmi krátce. Provozující společností je Lomeka, s.r.o. se sídlem v Praze. Zákaznický servis lze kontaktovat telefonicky, emailem nebo přes kontaktní formulář.

V prosinci 2017 se směnárna stala terčem útoku hackera, který vykradl několik klientských peněženek. Počet poškozených klientů se podle oficiálních informací pohyboval v řádu jednotek procent. Provozovatel po události ujistil klienty, že vzniklé škody do několika měsíců uhradí z vlastních prostředků.

Zkušenosti s ccShop

ccShop - zkušenosti a recenze

ccShop – zkušenosti a recenze

ccShop funguje teprve pár měsíců, ale i tak na internetu najdete mnoho recenzí a diskusí o směnárně. Bohužel pro směnárnu se z velké části jedná o negativní zkušenosti, kritické komentáře anebo varovné příspěvky. Nejčastěji si uživatelé stěžují na to, že neobdrželi nakoupenou kryptoměnu nebo že s nimi společnost nekomunikuje. Po incidentu z prosince 2017 se objevilo také mnoho komentářů od klientů, které poškodil útoku hackera. Společnost se hájí tím, že dělá vše pro nápravu vzniklé škody a nestíhá odpovídat na všechny dotazy klientů.

Lidé, kteří mají s ccShop.cz dobré zkušenosti, vyzdvihují pohodlí a snadný nákup, což je ovšem vykoupeno vysokou cenou. Někteří zákazníci navíc upozorňují, že připsání kryptoměn není tak rychlé, jak společnost uvádí.

Na konci roku 2017 se objevilo několik zpráv o tom, že ccShop je podvod. Později se ale ukázalo, že se směnárna stala obětí promyšleného podvodu. Na serveru bazos.cz se totiž objevilo několik podvodných inzerátů s elektronikou. Zadavatel inzerátů vyžadoval, aby lidé zaplatili za zboží předem na bankovní účet (2500673999/2010), který patří směnárně ccShop. Těm, kteří zaplatili, ale zboží nikdy nedorazilo. Mezitím totiž podvodník na webu směnárny vytvořil objednávku na kryptoměny, která se uhradila z peněz okradených lidí. Na neznámého podvodníka bylo již podáno trestní oznámení a ccShop se podobným případům snaží zabránit.

Vyjádření provozovatele směnárny

Dne 29.1. 2018 jsme obdrželi vyjádření, v němž majitel ccShop.cz Adam Chvaja vysvětluje okolnosti výše popsaných událostí. Vyjádření přikládáme v kompletním a nepozměněném znění níže.

Dobrý den,

rád bych se vyjádřil k některým informacím z Vaší recenze. Předně mne velmi mrzí slova o možném podvodu – naším (a mým osobním) motivem je od samého počátku spokojenost zákazníků a snaha přinést možnost nakoupit kryptoměny co nejširší populaci. Bereme to jako své poslání a svůj příspěvek k všeobecné popularizaci kryptoměnového světa.

V kapitole “Zkušenosti s ccShop” zaznívá, že na internetu je velké množství negativních recenzí našich zákazníků, kteří neobdrželi kryptoměnu… a následně informace o tom, že došlo k hackerskému útoku a zcizení některých klientských peněženek. Zde bychom rádi zdůraznili, že návaznost byla přesně opačná. Do doby hackerského útoku se de-facto žádné záporné recenze neobjevovaly, na proklientském přístupu jsme si vždy dávali záležet a všechny požadavky zákazníků se snažíme řešit k jejich spokojenosti. K potížím došlo opravdu až v závěru prosince 2017, kdy jsme byli napadeni hackerem a v důsledku toho se objevilo několik set okradených klientů, kteří se – de-facto všichni v jednom okamžiku – snažili s námi začít komunikovat o své ztrátě. Na takový nápor jsme nebyli (a nemohli být) připraveni.

S následky útoku jsme se potýkali celý leden – teprve nyní, koncem měsíce ledna 2018, jsme dokázali tisíce zpráv našich zákazníků roztřídit a zorganizovat (většina zákazníků nám napsala opakovaně). Během těchto několika týdnů se však bohužel po internetu vyrojily ony nespokojené recenze zákazníků, se kterými údajně “nekomunikujeme”.

Našich zákazníků si velmi vážíme a proto jsme se i rozhodli, že ztráty, vzniklé zaviněním třetí strany, našim zákazníkům nahradíme z vlastních prostředků. Takové rozhodnutí bylo velmi těžké, a myslím že i ve světovém měřítku poměrně ojedinělé. Věřím, že se nám nakonec podaří vyřídit úplně všechny požadavky, ku spokojenosti klientů.

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika kryptoměnové směnárny

Název Crypto Currencies Shop (směnárna kryptoměn)
Provozovatel Lomeka s.r.o. (Česko; Praha)
Rok založení 2017
Fiat měny CZK
Kryptoměny 8 [Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Dash (DASH), Dogecoin (DOGE)]
Způsob platby Bankovní převod
Funkce: Nákup kryptoměn
Limity pro výběry Ne
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné
Obchodní příkazy Ne
Min. transakce 0.005 BTC (obvykle 500 – 1500 CZK)
Poplatky Za transakce (0,1 %), za výběry
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody Ne
Platby v CZK Ano
Čeština Ano
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové; investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

 • Jaroslav
  4.3.2021 11:44
  Jaroslav
  Autor

  Musím bohužel konstatovat, že uvedené recenze jsou pravdivé. V roce 2017 koupeny kryptoměny, které následně za 4 dny byly vyvedeny- údajně hackerem.
  Po 2 letech přišel email z ccshopu -viz “Od hackerského útoku na ccShop z prosince 2017 již uplynul jeden rok. Firmě se podařilo tento kritický moment přečkat, velké části klientů (včetně Vás) byla již vyplacena náhrada škody v plné výši. Kauza však zatím není u konce – polovina klientů ještě čeká na své úplné odškodnění, Policie stále incident vyšetřuje a pachatel zatím nebyl dopaden.”
  Při dotazu, že žádné peníze ani kryptoměny dnes nemám, mi pan Chvaja napsal, že jsem se bohužel nepřihlásil do databáze poškozených a na počátku letošního roku odškodnění ukončili. Jak protichůdná vyjádření….
  Ano NEDOPORUČUJI v žádném případě!!

 • Jaroslav Tkadlec
  18.12.2020 14:14
  Jaroslav Tkadlec
  Autor

  Do dnes nemam koruny ani krypto. Budou tomu tři roky a Chvaja se raduje, ja s námi poškozenymi vydrbal. Karma je zdarma a jednou na tebe dojde!

  • InvestPlus
   18.12.2020 14:20
   Autor

   Pokud jde o větší částku, tak nespoléhejte na karmu a podejte TO.

   • Adam Chvaja, ccShop.cz
    13.3.2021 22:17
    Adam Chvaja, ccShop.cz
    Autor

    Dobrý den. Trestní oznámení již dávno podáno bylo, podali jsme jej my sami hned v lednu 2018, protože jsme byli největším poškozeným – hacker nám ukradl veškeré firemní prostředky a věřte, že to bylo dost nepříjemné. Zvažovali jsme, zda “zavřít krám” a zkrachovat, nebo služby poskytovat dále a z průběžných zisků vyplácet poškozeným jejich ztráty. Protože nerad utíkám z boje, rozhodli jsme se, že zatneme zuby a zkusíme to přečkat. Je to varianta, která je výhodnější pro všechny, kteří tehdy utrpěli ztrátu. Vyplácení náhrad škody probíhá již třetím rokem – jde to sice relativně pomalu, ale je to asi lepší, než kdybychom dávno zmizeli z trhu a nedostal by nikdo nic, protože vše zcizil neznámý pachatel, kterého ani policie nedokázala vypátrat.
    Pan Tkadlec je v programu vyplácení náhrad také zapojen, část škody mu dokonce již byla uhrazena. V určitém momentě však přestal spolupracovat a začal na nás psát negativní recenze. Asi mu došla trpělivost, čemuž rozumím, mně to někdy už také nebaví, pracovat a velkou část vydělaných peněz odevzdávat lidem, které okradl někdo jiný. Z mého pohledu je to však stále lepší, než činnost nadobro opustit. Mrzí mně, že se pak Tkadlec a výše pan Jaroslav takto chovají a takto o nás vyjadřují, když naší snahou je, aby všichni poškození dostali své ztráty zpět, a děláme pro to vše co jen můžeme.

 • anonym
  28.5.2019 19:10
  anonym
  Autor

  NEDOPORUČUJI !!!!!!!!!!! prověřil jsem tento obchod všemi způsoby převodu a každý má své mouchy a nejhorší je nechat si přiřadit adresu a po zaplacení pošlou klíč, ten je Vám prd platný, když měna do půl roku zmizí, pravděpodobně za to může fakt, že vzrostla na ceně. V podmínkách mají, že po vyzvednutí klíče dále za nic neručí, ale klič mají v databázi, kterou údajně mažou. Připravený podvod, oni ji totiž nikdy nemusí smazat !!!!!! nikdo Vám to smazání nezaručí a když víte že klič máte velmi dobře zajištěný, tak další kdo ho zná je prodejce.

 • Anonym
  27.2.2019 21:03
  Anonym
  Autor

  Také mi nebylo do dnešního dne ničeho vráceno. Přijde mi to jako investice do rozjezdu jejich podnikání….smutné. Ráda bych zpět peníze. Krypto již nechci ani vidět.

 • Lukas
  25.10.2018 19:03
  Lukas
  Autor

  Také podávám trestní oznámení, těch slibů už bylo dost a je téměř listopad.

 • OCh
  14.10.2018 9:36
  OCh
  Autor

  Po krádeži v prosinci 500+1100 XRP (userem 2061112413) jsem byl ubezpečen, že CCSHOP prostředky co nejrychleji vrátí. Dnes je říjen a po mincích ani památky. Pan Chvaja si patrně zvyknul na danou situaci a čeká, že si zvyknou i okradení zákazníci. Myslím, že jsem mu na vyřešení situace dal dost času a nyní to budu muset řešit nejspíš právní cestou..

 • ftr
  7.10.2018 19:33
  ftr
  Autor

  ccshop povazuje za seriozni jednani to ze si zridi zakaznickou linku kde vam reknou ze trh stagnuje. Dle jejich logiky byste meli byt spokojeni ze se dovolate na zakaznickou linku kde vam to vysvetli. Asi jim to ale nikdo nerekl ze lide chteji vratit penize a nejaka zakaznicka linka jim je ukradena. Rozumite tomu nekdo z ccshop? K cemu mi je to ze se vam dovolam ale porad sve penize nemam? Lide chteji vratit penize a ne mit moznost se nekam dovolat kde jim vysvetlite proc jeste penize nemaji.

 • Honza J.
  20.8.2018 19:23
  Honza J.
  Autor

  Při volání na zákaznickou linku jsem vždy ujištěn že jsem už v prvni desítce poškozených,ale detalnější informace prý nelze poskytnout,jedná se o částku 50 tisíc Kč.
  Ale aspon komunikují , je to dobrý signál……doufám… objednávka 101716 email: musicsoft(at)email.cz Děkuji za reakci.

 • Lukáš
  28.7.2018 10:21
  Lukáš
  Autor

  Mám stejný problém, od ledna jen slibují a když se obrátím na zákaznickou linku, tak mi sdělí, že trh stagnuje a nemůžou mi dát ani přibližný termín kompenzace, tak funguje zákaznická linka. To máme více než půl roku od prvních slibů. Tomu říkám seriozní jednání

 • 0x34530503c82d629945d8c1247d15ec9929f20185
  3.7.2018 12:02
  0x34530503c82d629945d8c1247d15ec9929f20185
  Autor

  Je červenec a odcizené ethereum z stále v nedohlednu

  • ccShop
   11.7.2018 13:17
   ccShop
   Autor

   Dobrý den, užiateli topbikecz@… Děkujeme, že jste se téhož dne, jako zde do diskuse, ozval i na naši zákaznickou linku. Ta je nadále připravena Vám podat veškeré informace, které máme ke kompenzacím měn k dispozici. Hezké letní dny.

 • Poškozený
  31.5.2018 20:45
  Poškozený
  Autor

  Jak vidím, nejsem sám kdo má problém s Ccshopem i teď na konci května. Odcizená měna Xrp nevrácena a k tomu ještě se mnou nikdo nekomunikuje. Povedenej e-shop…

  • ccShop
   11.6.2018 11:29
   ccShop
   Autor

   Dobrý den. To není pravda. Komunikujeme se všemi klienty! Po události na přelomu roku jsme měli skutečně “frontu” klientů, kterým jsme reakci dlužili, ale dnes již komunikujeme individuálně se všemi a nenecháváme nikoho bez reakce. Ozvěte se na info@ccshop.cz – pokud jste tak již neučinil. Pokud ano, věřím tomu, že od nás odpověď máte!

  • ccShop.cz
   11.6.2018 11:35
   ccShop.cz
   Autor

   Pane Poškozený, nevím jakým způsobem se s námi pokoušíte komunikovat, ale my odpovídáme na všechny maily, telefonáty i posty na Facebooku. Kdy a jak jste nám psal?

 • Karel
  1.5.2018 10:28
  Karel
  Autor

  Tak mame kveten a odcizena kryptomena stale nevracena.
  A kombinace – ukradena crypto, s.r.o, “zkuseny ajtak” , sliby atd je hodne neduveryhodna…

  • ccShop.cz
   28.5.2018 10:17
   ccShop.cz
   Autor

   Dobrý den, Karle, ozvěte se nám prosím do mailu, takto Vás nedokážu identifikovat. Rádi s Vámi Váš případ dořešíme.

   • Poškozený
    31.5.2018 20:31
    Poškozený
    Autor

    Zajímavé, ovšem se mnou nikdo pro jistotu ani nekomunikuje

    • ccShop
     11.6.2018 11:28
     ccShop
     Autor

     Dobrý den. To není pravda. Komunikujeme se všemi klienty! Po události na přelomu roku jsme měli skutečně “frontu” klientů, kterým jsme reakci dlužili, ale dnes již komunikujeme individuálně se všemi a nenecháváme nikoho bez reakce.

  • Poškozený
   31.5.2018 20:28
   Poškozený
   Autor

   Je to jsme na tom úplně stejně. Alespoň nejsem sám :-) .Teď vážně, mě slibují navrácení prostředků od ledna 2018 po tom jejich “hackerském útoku” dokonce jsem je ani nebombardoval se zprávami a spokojil se s jejich ujištěním, že to uhradí do poloviny února. Pak teda napsali, že března. Teď máme konec května a pro jistotu se mnou ani nekomunikují. Hlavně, že expandují na evropské trhy a píší kecy o důvěře.

   • ccShop
    14.6.2018 12:59
    ccShop
    Autor

    Pane Poškozený,
    ozvěte se nám na info@ccshop.cz. Komunikujeme se všemi, a určitě budeme reagovat i Vám, pokud nám napíšete na kanál, ze kterého ohledně kompenzací komunikaci vedeme.
    Děkujeme.

  • Kamil
   8.11.2018 17:26
   Kamil
   Autor

   Tak už to bude skoro rok od krádeže hackerem a peníze fuč (cca 46tis), kryptoměny nedodány. Sliby chyby… K čemu mi bude nyní vrácení kryptoměny, když už hodnota dosti spadla? V podstatě jsem CCSHOPU půjčil peníze a oni mi je možná vrátí (?) a to ještě 1/4. Můžete mi poradit nejlepší postup? Trestní oznámení mi přijde zbytečné, protože ccshop ví, že se stal trestní čin. Je to tak? Je tedy nasnadě to řešit s právníkem? A měl by asi něco vědět o obchodním právu, že? Děkuji za odpověď / radu.

 • ftr
  9.2.2018 9:11
  ftr
  Autor

  “Bereme to jako své poslání” – no nevim jestli je poslani mit takove nevyhodne kurzy. Toto neni poslani ale podnikani za ucelem velkeho zisku. Nic proti tomu nemam. Podnika se proto, aby se vydelalo ale nebyl bych tak drzy ze to pojmenuju jako poslani.

  Eshop byl registrovan take na heurece kde po obdrzeni velkeho mnozstvi negativnich recenzi svou registraci zrusil. Jenom bych chtel rict ze negativni recenze se tam objevovaly jiz pred samotnym hackerskym utokem. Eshop svoji registraci na heurece zrusil.

  Pozadavky zakazniku nejsou reseny k jejich spokojenosti. Vyrizeni objednavky trvalo velmi dlouho. Nekolik lidi neustale poukazovalo na to ze na strankach jsou uvedeny nepravdive informace jako “měnu Vám převedeme do 24 hodin” atd. Eshop tyto informace nikdy neupravil. Zakaznik tak nabyl dojem ze nakoupenou menu dostane velmi rychle a verim tomu ze mnoho lidi tak nebylo schopno reagovat na aktualni situaci na burze tzn. koupim bitcoiny protoze je vyhodny kurz a chci si je vymenit za jinou kryptomenu. Pisou ze to dostanu do 24 hodin tak to je parada proto nakoupim. Nakonec vam poslali kryptomenu napr. az za 3 dny. Z toho vyplyva ze jste nebyli pripraveni ani na to obsluhovat bezne objednavky a vubec to nesouvisi s tim ze vas nekdo hacknul nebo ne.

  Vasich zakazniku si podle me moc nevazite. Nic jineho vam totiz nezbyva protoze uz na vas bylo podano nekolik trestnich oznameni. Pokud si ulozim penize u banky a z duvodu bezpecnostni chyby prijdu o penize ulozene v bance tak mi banka rekne sorry mate smulu? Presne stejnou duveru do vas vlozili vasi klienti kteri nemeli svoji penezenku a spolehali na to ze jsou privatni klice ulozeny u vas v bezpeci. Bohuzel nebyly.

  • Adam Chvaja
   23.2.2018 10:10
   Autor

   Pane ftr, nemyslím si, že je to tak jak píšete:

   – registraci na Heuréce jsme si nezrušili, to nevím jak jste na to přišel, lze to snadno ověřit zde: https://obchody.heureka.cz/ccshop-cz/recenze/.

   – máme tisíce klientů. Jestliže – jak sám píšete – “několik lidí poukazovalo na to, že měnu nedostali tak rychle, jak očekávali” – tak to není zase tak špatný výsledek, v takovém počtu klientů si asi ani nelze představit, že by byli spokojeni úplně všichni, důvod k nespokojenosti si někteří vždy najdou. Nicméně se domnívám, že ve většině případů se jednalo buďto o termín těsně po hackerském útoku, kdy jsme skutečně nestíhali, jak jsme ale veřejně přiznali a zdůvodnili, a nebo se jednalo o případy, kdy jsme povinni podle zákona zákazníka vyzvat k doložení dokumentů a do doby, než vše doloží, nám zákon vysloveně zakazuje měnu klientovi převést. V takovém případě se doba vyřízení objednávky odvíjí zásadě od toho, jak rychle klient doloží to co je třeba, protože naši operátoři pracují denně 9-17 a veškeré záležitosti vyřizují max. v řádu hodin.

   O podaných trestních oznámeních mně není nic známo – zřejmě proto, že jsme se všemi klienty trpělivě osobně komunikovali a vše se vždy nakonec vysvětlilo.

   Jste-li našim klientem, prosím ozvěte se nám napřímo, bude to mít jistě lepší výsledek než diskuse zde.

 • JM
  31.1.2018 22:44
  JM
  Autor

  Dnes jsem tam volal, hackerský útok potvrdili a tvrdí, že mi nakoupenou měnu vrátí v březnu. Nevím, jestli spekulují nad cenou měn, nebo prostě nemají dost hotovosti. Jen doufám, že na konci nebude náhlý zánik společnosti.

 • Zbyněk
  31.1.2018 18:59
  Zbyněk
  Autor

  tak už mi vrátili peníze

 • Zbyněk
  27.1.2018 8:44
  Zbyněk
  Autor

  Nakoupil jsem u nich vícekrát. Asi 5x proběhlo vše OK. Ale pak mi na jednu objednávku neposlali bitcoiny. Nepřišlo nic. Přitom platba byla v pořádku, adresa peněženky taky. Nejdřív reagovali na emaily, že už jsou BTC na cestě. Ale stále nic nepřícházelo. Pak přestali reagovat. Rozhodně nedoporučuji u nich nakupovat. Mají to výrazně dražší než ostatní směnárny. A teď už jsou pro mě i podvodníci.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář