Aktualizováno

SERIÁL: Minutové opce – princip a výhody instrumentu binárních opcí

Oblíbeným investičním instrumentem v oblasti binárních opcí jsou minutové opce. Investor zná výsledek svého obchodu za pouhých několik minut, a přesto může dosáhnout poměrně vysokého zhodnocení. Není nic neobvyklého, když dosáhne hranice 70%.  Maximální ztráta při neúspěšném obchodu je původní vklad, tudíž je pouze na investorovi, jak velké riziko je schopen podstoupit.

Princip minutových opcí je opravdu jednoduchý. Investor spekuluje vývoj tržní ceny podkladového aktiva, kterou koupil. Expirační doba opce se pohybuje v řádu minut, proto hovoříme o minutových opcích.  Mohou nastat pouze dva scénáře: investor odhadl vývoj ceny správně, nebo se cena pohybovala opačným směrem. Rozhodující je cena podkladového aktiva v okamžiku exspirace. 

Problémovost strategií u minutových opcí

Minutové opce u brokera TopOption - pár EUR/USD

Minutové opce u brokera TopOption - pár EUR/USD

Obchodování s minutovými opcemi považuje mnoho lidí za vhodné i pro začátečníky. Pravdou je, že nemusíte investovat velké částky. Minimální výše vkladů se mění v závislosti na zvoleném brokerovi. Například obchodní platforma TopOption vám umožní obchodovat minutové opce již od 5$ (ETX již od 10$). Na minutové opce je ovšem poměrně složité aplikovat zažité obchodní strategie. Vývoj ceny v takto krátkém časovém intervalu se odhaduje velmi těžko. Pravděpodobnost úspěchu při minutových opcích není vyšší, než při dlouhodobých transakcích, které nabízejí vyšší profit. Přesto se mnoho lidí rozhoduje obchodovat minutové opce, jelikož vidina rychlého zhodnocení vkladu je pro ně důležitější.  Mnoho investorů také obchoduje tento druh opcí pod vlivem emocí, které nabyli při předchozích transakcích, čímž se podstatně zvýší pravděpodobnost neúspěchu (viz. recenze tradera o vydělávání na opcích).

 60 sekundové opce u TopOption AUD/USD
Ukázka minutových opcí u brokera TopOption.

Pokud se investor rozhodne obchodovat minutové opce, je vhodné, aby měl s obchodováním alespoň základní zkušenosti, které lze bez rizika získat na demo účtech, které nabízí mnoho brokerů.

Jak obchodovat minutové opce?

Ukázka obchodování opcí GOLD u TopOption

Ukázka obchodování opcí GOLD u TopOption

Investor si nejprve vybere podkladové aktivum. Tím mohou být různé komodity, měnové párů apod. Poté bude spekulovat vývoj tržní ceny vybraného podkladového aktiva. Pokud se na základě informací, zkušeností nebo pouze intuice rozhodne, že cena bude v době exspirace vyšší, než ve chvíli uzavření transakce, hovoříme o typu Minutové opce CALL (up). Jestliže spekuluje pokles ceny, jedná se o minutové opce PUT (DOWN). Není rozhodující, jak výrazně se cena změní, rozhoduje pouze směr. Stačí posun ceny o jediný bod předpokládaným směrem vůči počáteční ceně (tzv. strike price) a obchod je úspěšný.

Pokud hledáte adrenalin, možnost rychlého zhodnocení svého vkladu, a přitom vás případný neúspěch finančně neochromí, minutové opce vás příjemně překvapí. Jestli hledáte efektivnější způsob obchodování s binárními opcemi, upřednostněte raději před minutovými opcemi dlouhodobé opce

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
  • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
  • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
  • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
  • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář