Aktualizováno

Bernard Mohyla a Bernard Kováč vám Bitcoiny nevydělají. Jde o podvod!

Před pár měsíci jsme naše čtenáře varovali před podvodníkem Bernardem Mohylou, který prodával neexistující kryptoměnu LibreCoin. Nyní se webová stránka Bernarda Mohyly na internetu objevila zase, ale tentokrát nabízí investiční balíčky k nákupu Bitcoinu. Jedná se ovšem jen o další podvod.

Současná webová stránka Bernarda Mohyly je úplně stejná, jako ta předchozí. A to včetně recenzí a diskuzí. Mohyla stále tvrdí, že jeho produkt zhodnotí vaše investice o 5000 % měsíčně. Beze změny je dokonce i nadpis, podle kterého můžete získat „až 30 000 Kč na každé investované pětikačce za měsíc.“ Jedná se vlastně o ten stejný podvod, jen se přejmenoval produkt, který Mohyla nabízí.

Jak to celé funguje

Jak projekt funguje

Jak projekt funguje

Na úvod si ve zkratce řekneme, kdo je to Bernard Mohyla a co vlastně nabízí. Bernard Mohyla je úspěšný obchodník, který tvrdí, že odhalil unikátní investiční metodu. Tato metoda dosahuje vysokého zhodnocení, ačkoliv nevyžaduje žádné zkušenosti. Vydělávat pomocí této metody tak podle něj může úplně každý.

V čem přesně zázračná metoda spočívá, to autor webu neuvádí. Z textu je ale evidentní, že se jedná o nákup kryptoměn (konkrétně Bitcoinu). Metoda je na webu popsána jen stručně ve třech krocích: nákup bitcoinu (1), čekání až jeho hodnota vzroste (2) a následný prodej se ziskem (3). Problém je ale v tom, že toto není žádná unikátní metoda, ale klasický model dlouhodobého investování.

Nesmyslná služba

Web obsahuje celou řadu lží a nepravd

Web obsahuje celou řadu lží a nepravd

Pan Mohyla na svém webu nabízí investiční balíček („Startovací balíček BitCoin“) za cenu 990 Kč. Balíček prý funguje jako kupón na nákup Bitcoinů. Jenže proč by někdo kupoval Bitcoin tímto podivným způsobem, když dnes můžete levně a rychle kupovat kryptoměny přes online burzy a směnárny? Podvodník Mohyla totiž spoléhá na to, že lidé bitcoinu moc nerozumí. Sám dokonce uvádí, že pro získání Bitcoinu přes jiné služby musíte mít „spoustu dostupných peněz a pokročilé znalosti v oblasti počítačů“. Jenže to je úplný nesmysl.

Zarážející jsou také slibované zisky. Investiční balíček vám prý vydělá i 5000 % za měsíc. Jenže pokud jeho strategie spočívá v pouhém držení Bitcoinu, tak je tento zisk nereálný. Za celý loňský rok Bitcoin zhodnotil o 2000 %. Letos Bitcoin od začátku roku dokonce ztratil polovinu hodnoty. To znamená, že držitelé Bitcoinu žádné peníze nevydělali, ale naopak ztratili. Stabilní zisk 5000 % měsíčně je nereálně vysoký, i kdyby podvodník Mohyla používal jinou obchodní strategii. A to vám potvrdí každý, kdo se obchodováním někdy zabýval.

Bernard Mohyla nebo Bernard Kováč?

Bernard Mohyla ani Bernard Kováč neexistují. Jde o snímek z fotobanky

Bernard Mohyla ani Bernard Kováč neexistují. Jde o snímek z fotobanky

Podvodné stránky, které lákají k investování přes internet, jsou ve většině případů dílem cizinců. Weby mívají více jazykových verzí, které se obsahově ani vzhledově téměř neliší. Prakticky jediným rozdílem jsem uvedená jména obchodníků a klientů. Na české verzi jsou česká jména, na německé verzi jsou německá jména atd. A stejně je tomu také v případě Bernarda Mohyly.

Web, který nabízí bitcoinové poukázky, má kromě českého překladu i polskou nebo třeba slovenskou verzi. A i když jsou weby prakticky totožné (obsah, použité fotografie…), tak na každé verzi jsou uvedena jiná jména. Muž, který se českým čtenářům představuje jako Bernard Mohyla, se na slovenském webu jmenuje Bernard Kováč. V Polsku se zase vydává za Ryszarda Kłodawskeho.  Ani jedno z těchto jmen ale není skutečné. Skutečné ostatně nejsou ani použité fotografie či recenze spokojených klientů.

Falešné recenze a fotky z fotobank

Falešné recenze nebo diskuze najdete snad u každého podvodu. V recenzích se často dočtete o tom, jak dotyčný systému nevěřil, pak ovšem zainventoval a nyní díky tomu vydělává velké peníze. Na webu Bernarda Mohyly těchto recenzí najdete hned několik a všechny jsou navíc doplněny o fotografii a jméno autora recenze. I zde ale platí, že zatímco fotografie jsou na cizojazyčných verzích stejné, tak jména se liší. Není tedy pochyb o tom, že jsou jména údajných klientů a vlastně i celé jejich recenze smyšlené.

Fotografie spokojených klientů i fotka údajného obchodníka Bernarda Mohyly pochází z internetových fotobank. Stejné fotografie a stejná fiktivní jména podvodníci použili mimochodem i při propagaci neexistující kryptoměny LibreCoin.

Síť podvodných webů

Jde o jeden velký podvod

Jde o jeden velký podvod

Na stránku Bernarda Mohyly odkazuje řada podpůrných webů, které se tváří jako obyčejné portály o financích. Jedním z nich je například Money Magazine. I tento web je ale podvod, protože obsahuje jediný článek a odkazy na další články nebo rubriky vás přesměrují k nákupu startovacího balíčku BitCoin. Falešná je také diskuze pod článkem. U každého příspěvku totiž najdete datum vytvoření, ale tyto data se každý den aktualizují, takže diskuse vypadá aktuálně.

Je pravdou, že mnoho lidí v minulosti na Bitcoinu zbohatlo. A nelze vyloučit, že v budoucnu zase Bitcoin poroste. Investování do kryptoměn je ale vysoce rizikové, což je evidentní z první poloviny roku 2018, kdy kryptoměny výrazně klesaly. Třeba hodnota Bitcoinu klesla přibližně o 50 % a investoři tak místo zisků museli počítat ztráty. Existují sice obchodní nástroje, pomocí kterých lze vydělávat i při poklesu kryptoměn (např. CFD), ale tyto nástroje vyžadují zkušenosti. Pokud chcete vydělávat obchodováním kryptoměn, tak byste neměli podcenit přípravu. Obchodování bez zkušeností, tak jak jej popisuje Bernard Mohyla, v drtivé většině končí ztrátou.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Populární
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
 • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
 • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Diskuze

 • Geňa
  Publikováno 16.5.2018 15:21
  Geňa
  Reagovat
  Autor

  Díky za informaci, málem jsem naletěl.

  • Franta
   Publikováno 19.7.2018 14:41
   Franta
   Reagovat
   Autor

   Taky jsem naletěl,koupil jsem dva poukazy.Dostal jsem poukaz včetně hesla abych otevřel e-mail který mi prý zaslali ať ho otevřu a seznámím se s jeho pokyny.Ovšem žádný e-mail jsem od nich neobdržel.Nejedná se o trestný čin?

 • Anonym
  Publikováno 22.5.2018 13:28
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Já to dnes zaplatila…. 🙁

 • Uff
  Publikováno 23.5.2018 10:30
  Uff
  Reagovat
  Autor

  Ahoj, naštěstí jsem si přečetl tohle

 • marg
  Publikováno 30.5.2018 4:51
  marg
  Reagovat
  Autor

  Ja jen objednal. Okamzita objednavka. Stopnu to.

 • kocka
  Publikováno 2.6.2018 12:35
  kocka
  Reagovat
  Autor

  Marg, jak se to dá stopnout, když tam není žádný zpětný kontakt? Snad jen nepřevzít nebo vrátit zásilku, ne? Taky jsem dneska objednala, ale pak jsem si přečetla tohle – naštěstí je sobota, tak zásilka hned tak nepřijde a pak ji prostě nepřevezmu…

  • Petr 22
   Publikováno 12.7.2018 16:49
   Petr 22
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den jak dopadla zásilka,taky to nepřevezmu … Dejte vědět děkují

 • JmenujisePavel
  Publikováno 8.6.2018 16:37
  JmenujisePavel
  Reagovat
  Autor

  Dnes vyskakoval banner s jejich reklamou na Novinkách, v žádném případě tam nic nekupujte, jestli chcete bitcoin či třeba jeho část, máte zde spolehlivé směnárny, v češtině, obslouží vás snad od 200,-Kč, ale nestrkejte peníze darebákům. Bitcoin nemá žádné poukázky, jak to prodává ten Mohyna – Kováč…., je to nesmysl. Je to podvod.

 • Jirka
  Publikováno 3.7.2018 10:44
  Jirka
  Reagovat
  Autor

  Pozor na další aktivitu. Stejný princip ale nabízí kryptoměnu TRON. Odepsal jsem do diskuse a příspěvek se tam na několik hodin objevil a potom zmizel Nesedněte na lep. Jirka

 • Anonym
  Publikováno 7.7.2018 11:47
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Dekuji za varovani, V

 • libr
  Publikováno 9.7.2018 15:40
  libr
  Reagovat
  Autor

  Než do něčeho takového ” vstoupit ” , je třeba si zadat do vyhledávače jména těchto zázračných ekonomů, byznysmenů, léčitelů atp. a zjistíte, že se jedná téměř ve všech případech o podvodníky.

 • Radek h.
  Publikováno 18.7.2018 9:16
  Radek h.
  Reagovat
  Autor

  tak já taky naletěl.zásilku jsem ale nepřevzal.jak to pak dopadlo,nekontaktovali vás pak znovu?

 • Radek h
  Publikováno 18.7.2018 11:11
  Radek h
  Reagovat
  Autor

  Zeptam se,jak to dopadlo kdyz jste neprevzali balicek?kontaktovali vas znovu?

 • Franta
  Publikováno 19.7.2018 14:43
  Franta
  Reagovat
  Autor

  Celé podvod,přišel jsem o 1300,-Kč

 • Ivan
  Publikováno 21.7.2018 22:50
  Ivan
  Reagovat
  Autor

  Jak se to dá stornovat?

  • Zuzka
   Publikováno 24.7.2018 13:00
   Zuzka
   Reagovat
   Autor

   No, také jsem vyplnila údaje a zajímalo by mě, zda se to dá nějak stornovat, nebo stačí nepřevzít zásilku….

 • Anonym
  Publikováno 22.7.2018 22:40
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  No tak teď jsem si to objednal ale možnost stornovani také neznám.

 • Ilona
  Publikováno 24.7.2018 9:26
  Ilona
  Reagovat
  Autor

  ..taky jsem “nalítla”, bohužel, přečetla toto až pár hodin po převzetí…..TRON za 990,– ….Je nějaká šance ty sv… dostat? Myslím, že spoléhají na to, že to všichni “hodí za hlavu”, nechci, aby jim to prošlo….tu tisícovku asi přežiji, spíše mi vadí to, že jim to tak prochází, místo aby šli makat do fabriky, okradou “důvěřivé” lidičky, jako jsem tentokrát byla já:-(

 • touran
  Publikováno 24.7.2018 9:43
  touran
  Reagovat
  Autor

  Jo, také jsem koupil balíček za 990Kč 3. července, údajně je to 450 trnů, a dle tabulky je to cca 350 Kč. Jak píše paní Ilona, nejde ani o ty peníze, ale je potřeba ty superhajzle najít a zavřít. Jak člověk zaplatí, už nikoho nenajde, a ani vlastně neví co s tím. Další demokratická zkušenost. Co s tím uděláme?

 • bulock3.8
  Publikováno 24.7.2018 15:43
  bulock3.8
  Reagovat
  Autor

  Také jsem koupila balíček Tronu,poslali email s návodem a i jsem tam volala poslali kontakt .Dívala jsem se a pan mi zdělil že až budu chtít vyplatit tedy prodat Triky tak pošlu na ten email heslo z kupónů a prý mi pošlou peníze na účet.

 • Ilona
  Publikováno 24.7.2018 20:21
  Ilona
  Reagovat
  Autor

  Jsem ochotna se přidat k nějaké hromadné žalobě, pokud by se někdo přidal.. Nevim, jak nejlépe postupovat, ale pojďme něco udělat, nemůže jim to stále procházet. My budeme chodit denně do práce a těžko vyděláme na nějakou dovolenou a oni si budou užívat za naše peníze?!?

 • Michaela
  Publikováno 25.7.2018 6:00
  Michaela
  Reagovat
  Autor

  Taky jsem naletela,pridam se k zalobe,pokud nejaka bude…
  Jenze na koho,ze?

  • Ilona
   Publikováno 25.7.2018 10:05
   Ilona
   Reagovat
   Autor

   ….přesně….nevím, jak Vy….ale na obálce je několik štítků..Praha, Bratislava…..v obálce byl strčený papír s anglickou adresou…….mám jen telefonní číslo 296 245 866, na který se nedovoláte, e-mail info.cz@my…vest.eu, z kterého Vám nikdo neodpoví a fiktivní jméno Anežky Prokopové, která zřejmě ani neexistuje….Jste na tom někdo lépe, že byste měl screen těch stránek, kde jsme to objednávali?

   • Lucka
    Publikováno 1.8.2018 0:00
    Lucka
    Reagovat
    Autor

    Také jsem naletěla a chci podat žalobu. Přidáte se?

    • Anonym
     Publikováno 30.10.2018 13:45
     Anonym
     Reagovat
     Autor

     Přidala bych se 🙂

 • Petr
  Publikováno 27.7.2018 13:23
  Petr
  Reagovat
  Autor

  Ahoj, taky jsem dnes naletěl, mají mi to doručit v úterý. Nikam se nelze dovolat-číslo 296 245 866 neexistuje. Mám v plánu to nepřevzít a nezaplatit. Má s tím už někdo nějaké další zkušenosti? K žalobě se rád přidám, bohužel nevím, kam zaútočit. Zkusím se zeptat. Ten parchant co mi volal si říká Marek VítámVás 😀

 • Lucka
  Publikováno 31.7.2018 23:29
  Lucka
  Reagovat
  Autor

  Také jsem naletěla, přidám se k žalobě, volal mi ten samý VítámVás

 • Michal
  Publikováno 1.8.2018 8:07
  Michal
  Reagovat
  Autor

  Tak koukám že jsem další co naletěl. Rád se přidám k žalobě.

 • Michal
  Publikováno 1.8.2018 8:10
  Michal
  Reagovat
  Autor

  Podám trestní oznámení na neznámého pachatele a odevzdám veškeré dokumenty co mám. Nic jiného dělat nemužu.

 • Ilona
  Publikováno 2.8.2018 16:16
  Ilona
  Reagovat
  Autor

  Pokud jste někdo již podal žalobu, dejte vědět v kterém městě, prosím… Nevím, jak to funguje, ale je potřeba to nějak “propojit” 😉a přidat se… Jdu do toho

 • Anonym
  Publikováno 2.8.2018 19:34
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  je to bohužel podvod, taky jsem naletěl.

 • Petr
  Publikováno 3.8.2018 8:29
  Petr
  Reagovat
  Autor

  Není možné taky jsem naletěl. 😒 přidám se k zalobe

 • Ilona
  Publikováno 6.8.2018 8:51
  Ilona
  Reagovat
  Autor

  Je potřeba, abychom zašli na Policii a podali oznámení na neznámého pachatele,jak píše pan Michal…Pokud udáme jejich telefonní číslo, z kterého nám volali, nebo mailovou adresu, už si to na Policii propojí, prověřovala jsem to. Prosím Vás tedy všechny, abychom ten krok udělali, abychom už ty jejich podvody zastavili.Děkuji

 • wendy13
  Publikováno 6.8.2018 9:26
  wendy13
  Reagovat
  Autor

  Podal někdo žalobu? Ráda se přidám. Případně asi zajděme všichni na policii, předejme co máme, oni si to spojí?

 • Ilona
  Publikováno 6.8.2018 22:08
  Ilona
  Reagovat
  Autor

  Jo jo… Tak to je…jednotlivě na Policii a tam říct, že už to i jiní podali, uvést to telefonní číslo a vše, co k tomu máte… Oni si to už podle toho spojí..

 • Mirek
  Publikováno 7.8.2018 10:13
  Mirek
  Reagovat
  Autor

  Také jsem zaplatil, bohužel. Co se dá dělat. 🙁

 • Sttanley
  Publikováno 8.8.2018 17:43
  Sttanley
  Reagovat
  Autor

  Je to pěkny, po objednavce asi o dva dny později. Mi volal p. Vítamvás a zdělil mi, že po obdržení balíčku mu mám zavolat. To se stalo,ale nikdo nezvedá tel. Zajimavé? Realita. Premium baliček v hodnotě 3000,- Czk a nic z něj nejspiš nemám. Takže bych byl rád, kdybyste mi mohli poradit co s tim teď udělat. Kde se dava ten kod. Nebo kde se mam přihlasit. Jestli nekdo zkušený a poradil by. Na email s.stanley@seznam.cz

 • Ceza
  Publikováno 9.8.2018 9:45
  Ceza
  Reagovat
  Autor

  Tak koukám, že jsem další smutný případ, který naletěl,ale půjdu a podám to trestné oznámení aby jim tohle doufám neprošlo,jinak telefon stejný email taky i ta jména která jste uváděli sedí, takže bohužel,že jsem radši nekoupil něco dceři 🙁

 • Vincek
  Publikováno 11.8.2018 7:02
  Vincek
  Reagovat
  Autor

  Ahoj. Taky jsem si objednal. Naštěstí jsem si přečetl o co tu jde. Zásilku jsem nepřevzal a už je to 14 dní a nikdo se neozval. Pochybuji,že se ti smejdi budou soudit za neprevzeti objednávky

 • Anonym
  Publikováno 13.8.2018 8:12
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Podal už někdo trestní oznámení ?

 • pitreiszj
  Publikováno 13.8.2018 22:08
  pitreiszj
  Reagovat
  Autor

  No take jsem naletel,ale jeste neprevzal balicek a za Vas vsechny se tesim az mi pan Vitam vas zavola .Muze se tesit i s Anezkou

 • Michal
  Publikováno 17.8.2018 9:19
  Michal
  Reagovat
  Autor

  Taky jsem objednal a až pak si vyhledal toho chlapíka… No nářez. Nic nepřevezme,nic nezaplatím. Hajzlům.

 • KAMZIP
  Publikováno 19.8.2018 12:47
  KAMZIP
  Reagovat
  Autor

  Lidičky ale to není první pokus.Před několika měsíci to už nabízel. Hned jsem šel na recenze. A dopátral se pravdy. hezký den

 • Lena
  Publikováno 20.8.2018 9:05
  Lena
  Reagovat
  Autor

  Nedá se ty jejich stránky někde nahlásit a zablokovat? Ať nenaletí další lidi.

 • Lena
  Publikováno 20.8.2018 9:05
  Lena
  Reagovat
  Autor

  Nedá se ty jejich stránky někde nahlásit a zablokovat? ať nenaletí další lidi..

 • Martin L.
  Publikováno 21.8.2018 16:08
  Martin L.
  Reagovat
  Autor

  Také jsem si dnes převzal bezcennou obálku jak jsem si tady přečetl, je mi z toho na nic.
  Pokud by někdo chtěl podat žalobu hromadnou tak mě kontaktujte přidám se inverto(zavinac)seznam.cz

  • StK
   Publikováno 15.9.2018 20:08
   StK
   Reagovat
   Autor

   Dobrý večer,
   už jsem dnes opět “objevil” další várku nabídek – také jsem si koncem července zakoupil dva balíčky a poté se marně snažil navázat spojení s onou “Anežkou”…. Zrovna jsem zvažoval, zda-li si mám teď přes víkend dát do kupy návrh na trestní oznámení. Ale 19/9 jedu na dohovor kvůli lékařskému zákroku,,, tak jsem to chtěl udělal, až to budu mít “odbyto”. Pokud někdo z nás udělá návrh, milerád se přidám – už jsem to psal na další
   stránce… a dnes jsem poslal na Seznam informaci o tom, co povolují publikovat. Též jsem mj. chtěl vložit komentář – ani se tam neobjevil.
   Kontakt: chomutov.info@post.cz
   Zdravím Ing. Štěpánovský

 • Patrik
  Publikováno 27.8.2018 7:09
  Patrik
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den tento případ už řeší policie

  • InvestPlus
   Publikováno 27.8.2018 11:14
   Reagovat
   Autor

   Díky za informaci. Pokud je to možné, přidejte sem identifikátor případu, ať se k němu mohou připojit i ostatní.

 • Pepino01
  Publikováno 29.8.2018 3:16
  Pepino01
  Reagovat
  Autor

  Taky jsem naletel za 990,- trony,kdyby mel nekdo nejake informace o tom,jak to resi policie piste na Pepino01@email.cz,budu rad,kdyz tyto lide budou potrestani.Dekuji komukoliv za odpoved na muj email.

 • Daimon
  Publikováno 29.8.2018 6:08
  Daimon
  Reagovat
  Autor

  Děkuji za tuto diskusi. Díky ní jsem se včas probral do reality a nenaletěl. Jsou to svině …

 • Anonym
  Publikováno 29.8.2018 22:27
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  TOM, taky jsem koupil balíček, s tím, že pokud to nevyjde, tak snad aspoň něco dostanu zpět. No jak vidím, jak jsem starý, tak jsem hloupý. Asi bude nejlepší, když se všichni co jsme nalítli dáme dohromady a na tyto vykutálence podáme hromadnou žalobu.
  Mail: tplesnik@seznam.cz

 • Stanley
  Publikováno 30.8.2018 20:05
  Stanley
  Reagovat
  Autor

  Jak to tady tak čtu,tak jsem se zařadil mezi vás všechny podvedené.Přidávám se k případné hromadné žalobě !! Jsem v tom za 990 Kč.
  minelab2.ss@gmail.com

 • Kateřina
  Publikováno 4.9.2018 8:22
  Kateřina
  Reagovat
  Autor

  Zdravím, tak jsem v tom bohužel taky. Přidám se k žalobě.
  Email- bystra0212@gmail.com

 • Anonym
  Publikováno 5.9.2018 15:11
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Ovšem je to blbost každého, že naletí takovýmhle šmejdům (což je samozřejmě neomlouvá). Kdy už konečně každému dojde, že takto se bohatnout nedá (nejste-li tedy ti, kteří se takto živí :-)))
  J.

 • Lucinda
  Publikováno 14.9.2018 23:05
  Lucinda
  Reagovat
  Autor

  Policie by si mela objednat balicek Tronu nebo podobne kryptomeny a cekat,az jim pan VitamVas zavola a chytit jeho polohu pri hovoru.na kazdou svini se voda vari.vsak nebojte,nic nejde do nekonecna.taky jsem byla ale pitoma a objednala jsem jako husa,nastesti jsem zahy precetla tohle takze nic neprevezmu

 • Májina
  Publikováno 1.10.2018 6:47
  Májina
  Reagovat
  Autor

  Taky jsem si dnes objednala ,ale naštěstí jsem si přečetla toto,takže si nic přebírat nebudu

 • Anonym
  Publikováno 1.10.2018 13:28
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Ahoj, také jsem si koupila balíček.Půjdu také na policii.Jsou to šmejdi.

 • Lájos
  Publikováno 3.10.2018 14:37
  Lájos
  Reagovat
  Autor

  Pěkný den. Tak je to asi hodina co jsem si objednal 2 balíčky za 1809 kč. naštěstí jsem objevil tyto stránky a okamžitě jsem jim na jejich mail napsal že ruším objednávku. Že jsem se dočetl že je to podvod. Každopádně nic nepřevezmu a zavolám když tak policii. Všem Vám podvedeným držím pěsti aby se to vyřešilo v Váš prospěch. snopal@seznam.cz

 • Marie
  Publikováno 4.10.2018 8:05
  Marie
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, taky jsem provedla objednávku za 990,- a dnes mi přišel mail, že mi bude kurýr doručovat ten jejich unikátní klíč do světa kryptoměn. Hned po přečtení těchto stránek jsem mailem objednávku stornovala, zkoušela se dovolat, ale telefon pouze vyhrává. Balíček samozřejmě nepřevezmu. Ale jen díky těmto stránkám, takže přeji hodně úspěchů při hromadné žalobě, aby se tím konečně začala policie zabývat.

 • Vava
  Publikováno 9.10.2018 10:10
  Vava
  Reagovat
  Autor

  Také jsem si objednala pro začátek jeden balíček ,který už mi má doručit kurýr. No nekupte to ,když už je posledních 80 balíčků a další nebudou. Ještě v noci jsem objednávku zrušila a napsala peprný email,i když vím že to nic nezmění. Myslím ,že je to opravdu dobré téma pro Černé ovce. Kéž by si každý z nás nejdříve přečetl recenze . Snad je to i pro mne škola pro příště.

 • Anonym
  Publikováno 19.10.2018 9:58
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Honza,
  jsem na tom úplně stejně.Balíček tron za 1809 kč a nesmyslné info k tomu.Na mail nereagují,telefon neberou….

  • Jana
   Publikováno 25.10.2018 19:26
   Jana
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, též jsem naletěla, balíček za 1092 ,- dnes kurýr doručil. Budu pátrat jak mohu ” reklamovat” zboží. L.

 • Harleen
  Publikováno 22.10.2018 13:52
  Harleen
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den momentálně jsem s panem Marek vítám vás v kontaktu, zalhala jsem mu že si nabídku ještě promyslím a on se sám nabídl že mi zavolá příští pátek, náký nápad co dál? 😀 instantně už duhý den sháním info a zjistila jsem že dříve to zkoušeli s falešným bitcoinem na xx stránkách,spíš mě překvapuje že si odvážlivec ještě po tom všem nezměnil číslo … pojďte dát hlavy dohromady,myslím že bychom mu mohli alespoň slušně zavařit 🙂

 • Pepa47
  Publikováno 26.10.2018 5:41
  Pepa47
  Reagovat
  Autor

  Objednal jsem, ale nepřevezmu zásilku..kdo mě může žalovat?? Ti podvodníci z Polska, Slovenska. Česká,..asi těžko..napsal jsem mail i na info@ppl.cz,že zásilku nepřevezmu..tak uvidíme..

 • Anonym
  Publikováno 27.10.2018 19:49
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Dnes jsem též koupila balíček ale nepřevezmu,ať si ho strčí za klobouk. Naštěstí ještě nic neplatila ale jak se ozve kdokoliv ten dostane pravou českou drškovou!!! Černé ovce dobrý nápad. Jsem zkrátka blb.

 • Pajas
  Publikováno 1.11.2018 13:47
  Pajas
  Reagovat
  Autor

  Pozor uz i profesor Peterson nabízí velké zhodnocení. Něco podobného jako pan Mohyla nebo Kováč.

 • Deizy
  Publikováno 6.11.2018 11:39
  Deizy
  Reagovat
  Autor

  Tak Vám všem moc děkuji za pomoc! Opět jsem zkusil zavolat 296 245 866 a zase jsem se dovolal! Zvedl to jeden z že dvou chlapů, ale zřejmě nevěděl, že to zvedl. Bavil se tam s tím druhým, říkal, že u takových lidí je potřeba oddělit zrno od plev a nadával do “kokotov”! Po nějaké době jsem zkusil znovu a zase to vzal.. Marek! :o))) Tak jsem řek, že jsem se dozvěděl, že je to celé podvod, že už to řeší policie atd. On hned věděl, kdo volá, zřejmě mají čísla podle jména, s tím, že kdo už zaplatil, ten se tam nedovolá, to je možné.. On mi na to řek, že dobře, ať balíček nepřeberu a je to v pořádku! A popřál mi krásný den! Jsem v šoku! Každopádně všem díky moc za záchranu 50 000!!

 • Hannycka
  Publikováno 8.11.2018 13:50
  Hannycka
  Reagovat
  Autor

  Uffff…. díky za komentáře. Sice jsem do toho chtěla dát “jen” 990,- ale škoda i těch. Zásilku nepřevezmu, informovala jsem také ppl o nepřevzetí, ať jí klidně pošlou zpátky a nemusí se ani pokoušet o její dodání na mojí adresu.
  Jste zlatí, že sem píšete, málem jsem nalítla taky…..

 • Anonym
  Publikováno 4.12.2018 10:51
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,děkuji Vám za tuto diskuzi.Taky bych málem naletěla s balíčkem Tron za 1802kc.Ještě mě nikdo nekontaktoval a nic neprevezmu.Mám ale jejich scany stránek,kdyby bylo potřeba můžu zaslat.Hezký den a moc děkuji.M.F.

 • olin51
  Publikováno 14.12.2018 18:22
  olin51
  Reagovat
  Autor

  Na kryptoareně probíhá podobná akce s podobnou tematikou, Bylo by užitečné, kdyby se oba iniciátoři domluvily na společném postupu a sjednotili všechny poznatky od poškozených. Ing. Hanuš

 • BadGuy
  Publikováno 2.1.2019 14:57
  BadGuy
  Reagovat
  Autor

  Teď nabízejí Startovní balíček Ripple. Asi už je Tron a Bitcoin omrzel. Btw propagují se touhle reklamou https://imgur.com/a/bawhl1c , tohle snad nemůže být legální …

 • jan
  Publikováno 23.1.2019 10:11
  jan
  Reagovat
  Autor

  SKusil som na ich stranke vložiť práspevok, u profesora petersona :-), ale hned to vymažu. Asi nejaký automatický skript. Čiže dopredu napísané vymýslene príspevky, všetky samozrejme iba pozitívne.

 • Lenka
  Publikováno 31.1.2019 13:35
  Lenka
  Reagovat
  Autor

  Taky jsem naletěla,zaplatila 990 kč a zasilku převzala.Nenechala jsem to ,ale tak a po dvou měsících usilovneho emailovani se mi penize na můj účet vrátili.Takze se nevzdavat.Penize mi poslala zpatky proSpedition až z Německa a poslali mi to na můj účet v eurech.Přište už budu opatrnější.

 • Lenka
  Publikováno 4.2.2019 11:23
  Lenka
  Reagovat
  Autor

  Taky jsem naletěla,zaplatila 990 kč a zasilku převzala.Nenechala jsem to ,ale tak a po dvou měsících usilovneho emailovani se mi penize na můj účet vrátili.Takže se nevzdavat.Penize mi poslala zpátky proSpedition až z Německa a poslali mi to na můj účet v eurech a banka mi to převedla na koruny.Přište už budu opatrnější.

 • Rybana
  Publikováno 2.4.2019 19:58
  Rybana
  Reagovat
  Autor

  Ahojky málem jsem naletel minulý týden a už jsem měl objednané ripple XRP za 1090 Kč startovací balíček, mám v telefonu coinbase a koupený Bitcoin Cash a jsem s tím spokojený taky když už PPL TO měl přivést, tak jsem to ne převzal zdálo se mi to divné protože ikdyby jste měli netovou peněženku, tak nikam zpět svůj kód ke krypto mene nesmíte posílat je to jen každého kód kdybych se nevyznal aspoň z 10% v burze a pak mi do emailu napsali že až budu chtít vybrat peníze, že jim na adresu mám poslat svůj kód tak je to fakt hovadina a v tu chvíli mi to všechno docvaklo a zásilku ne převzal. LIDI NEBUĎTE NAJIVNI z velkých výdělků. Zaregistrujte se opravdu třeba na coinbase a budete spokojený ikdyz budete čekat třeba pár let než se to zvýší na hodně peněz. Já mám zatím 8 měsíců jen na zkoušku abych pochopil jak to funguje zainvestovano jen 1.000 Kč a za těch 8 měsíců mám na účtě k dnešnímu dni 369 Kč takže necelých 70% zatím jsem v mínusu ale mám kamaráda kolegu v práci který má v krypto měnách 70.000 tisíc je v mínusu 50.000 protože koupil bitcoin i litecoin ve špatnou dobu, ale když počká třeba dva měsíce nebo dva roky věřím že se mu aspoň vrátí co do toho dal a hned to vybere zpět a dá do toho méně. Jak říkám udělejte to jako já zridte si třeba ten coinbase burzu a zkuste jen pro začátek 1000 Kč vložit a uvidíte jak vám to půjde a nepůjde podle toho tam můžete vrazet víc nebo ne. To už je na každým. Zatím ahoj Rybana z Děčína

  • InvestPlus
   Publikováno 2.4.2019 20:36
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   díky za podrobný koment. Kromě toho, že ti pseudoprodejci nabízí extrémně nevýhodný směnný kurz jde hlavně o to, že vlastní přístupové údaje ke všem peněženkám lidí, kteří u nich nakoupili. Klidně tak mohou obsah všech peněženek vybrat a zmizet! A co se týče kryptoměn, tak to vidím naprosto stejně – ceny krypta “lítají” jak na horské dráze, třeba za dnešní den vzrostl Bitcoin téměř o 20%, stačí pár takových dnů a a ze ztráty je zisk…

 • Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář