Recenze: LibreCoin je podvod! Internetová měna LibreCoin, zkušenosti, diskuze
Internetem v posledních týdnech kolují nebezpečné webové stránky, které propagují neexistující měnu LibreCoin. Podle těchto webů lze investováním do kryptoměny LibreCoin vydělat stovky tisíc korun. Navíc prý nepotřebujete žádné speciální znalosti a zkušenosti, takže vydělat může úplně každý. Důvody, proč je LibreCoin podvod, jsme shrnuli do následující recenze.
Co je to LibreCoin a jak má fungovat?
LibreCoin je digitální měna, kterou propaguje řada webů (newmoneymaker.eu, easymoneyearning.com). Jeden z těchto webů doslova uvádí: „Získejte až 30 000 Kč na každé investované pětikačce za měsíc.“
Autorem projektu je odborník na finance Bernard Mohyla. Ten prý odhalil metodu, jak dosáhnout zhodnocení 5000 % za měsíc. Základem jeho úspěchu je kryptoměna LibreCoin. Problém je, že tato kryptoměna se neobchoduje na žádné burze, neexistují k ní žádné bližší informace a vůbec nikdo ji nezná. Už samotný způsob, kterým se měna prodává, je velmi podezřelý. LibreCoin lze nakoupit pouze přes pochybný web a koupit si musíte minimálně 1 balíček (= 100 jednotek měny) za celkem 990 Kč.
Po vyplnění objednávky se vám mimochodem zobrazí nabídka na nákup dvojnásobného počtu balíčků se slevou 30 %. Je samozřejmě nesmysl, aby směnárna prodávala kryptoměnu pod její skutečnou hodnotou. Podvodníci se snaží z důvěřivých lidí pouze vytáhnout co nejvíce peněz. I proto v článku kladou důraz na to, že vydělávat mohou i lidé bez zkušeností.
Web LibreCoin plný lží a nesmyslů – Bernard Mohyla
Web LibreCoin má několik jazykových verzí. Kromě české verze lze snadno dohledat také slovenskou, polskou či italskou verzi. Všechny verze vypadají úplně stejně a obsahují téměř stejný text. Rozdílná jsou pouze uvedená jména a sumy. Na českém webu o LibreCoin je napsáno, že zakladatelem je Bernard Mohyla. Na cizojazyčných mutacích jsou ovšem u stejné fotografie jména Bernard Kováč (SK), Ryszard Kłodawski (PL) nebo Riccardo Bravetti (IT). Je tedy jasné, že celý příběh je smyšlený a recenze „spokojených uživatelů“ jsou fiktivní. Nikdo z uvedených lidí totiž neexistuje a fotografie pochází z fotobank.
Dalším důkazem podvodu je uměle vytvořená diskuze. U každého příspěvku v diskuzi je například datum vytvoření, které se každý den mění. Mění se také datum zveřejnění článku v pravém horním okraji webové stránky, aby web o LibreCoin působil aktuálně. Každý funkční odkaz (včetně fcb tlačítka „Like“) vás navíc přesměruje na nákupní web. Takto ale věrohodné stránky opravdu nefungují.
Na samotném konci webu o LibreCoin nechybí informace o tom, že počet balíčků je omezený a tak si lidé mají s nákupem pospíšit. Dalším důvodem je prý to, že hodnota kryptoměny každým dnem roste a zvyšovat se tak bude i cena balíčků. Podobné argumenty, které mají přimět čtenáře k rychlému nákupu, jsou součástí většiny podvodných webů. Když se totiž člověk o produkt začne podrobně zajímat, tak zjistí, že se jedná o podvod. A to přesně autoři pochybného webu nechtějí.
Jen další z mnoha podvodů
Slovo podvod je v tomto případě na místě. Web o LibreCoin uvádí nepravdivé nebo zavádějící informace a nabízí pravděpodobně neexistující produkt. Slovenský server Hoax navíc upozornil, že podvodnou stránku mají na svědomí ti stejní lidé, kteří na internetu prodávají přípravky na hubnutí (Nidora, Kankusta Duo), pomůcky na vbočený palec (Hallu Forte) a další předražené a kontroverzní produkty. Webové stránky jsou totiž až nápadně podobné. Mezi nabízenými produkty mimochodem najdete i takové perly, jako třeba svíci „přitahující štěstí a bohatství“ (Jinx Repellent Magic Formula). A kdo by nechtěl štěstí a bohatství, když stojí jen 990 Kč…
Kryptoměny nejsou podvod
Není tomu tak dávno, co podvodníci ve velkém propagovali různé „výdělečné“ programy a systémy pro binární opce a forex. Bylo jen otázkou času, kdy začnou zneužívat také kryptoměny. Informace o rostoucích kryptoměnách totiž v dnešní době nelze přehlédnout. Vymyslet si vlastní kryptoměnu a nalhat lidem, že její cena bleskově roste, je tak pro podvodníky snadnější než kdy jindy.
Pokud je řeč o kryptoměnách obecně, tak ty za loňský rok skutečně dosahovaly zhodnocení v řádu desítek, stovek až tisíců procent. Stejně jako byly kryptoměny v loňském roce výdělečné, mohou být ovšem letos ztrátové. Odborníci a investoři nicméně věří, že i letos kryptoměny porostou. Pokud se ale rozhodnete do kryptoměn investovat, tak si raději vyberte ty, které se obchodují na skutečných burzách a o kterých existují detailní informace. Ty, mezi které LibreCoin nepatří.

ROKU
- 16 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
- Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
- Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
- Testovací demo účet s kapitálem 200 000 Kč zdarma

- 19 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
- Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
- Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, V češtině
- Demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
Kryptoměny jsou vysoce volatilní a investování do nich je v některých zemích EU neregulované. Bez ochrany spotřebitelů. Může být uplatněna daň ze zisku.

- 11 kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
- Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Diskuze, zkušenosti - Libre Coin
Existuje nějaká složka ve státě která která má v popisu práce zjišťovat, odhalovat a potírat internetové podvody? Proč není úspěšná? Na koho se může občan obrátit s žádostí o pomoc???