Aktualizováno

Recenze COINGI Zkušenosti s burzou kryptoměn, poplatky, návod, diskuze

Hodnocení:
50%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

Coingi je kryptoměnová online burza, která nabízí 7 kryptoměnových titulů včetně Bitcoinu a Litecoinu. Burza funguje od ledna 2017, avšak první zmínky o Coingi se objevily už v roce 2014. Ačkoliv se burza původně zaměřovala pouze na směnu kryptoměn, od listopadu 2017 mohou klienti Coingi nakupovat a prodávat kryptoměny i za klasické fiat měny – konkrétně za eura (EUR), americké dolary (USD) a především za České koruny (CZK)!

Obchodní platforma

Cílem vývojářů bylo vytvořit transparentní a jednoduchou burzu kryptoměn, kde budou peníze klientů v bezpečí. Toho je dosaženo tím, že se příchozí platby ukládají na hardwarové peněženky, kde na ně nedosáhnou hackeři. Část je samozřejmě uložena online, aby bylo možné provádět rychlé výběry bez zbytečných prodlev. Z technického hlediska se Coingi může pochlubit dobrou schopností škálovat svoji infrastrukturu, takže zvládne vysoké zatížení ze strany uživatelů. Dle posledního testu zvládne Coingi až sto tisíc transakcí za sekundu!

Obchodní platforma je rychlá, ovšem kvůli nízké likviditě působí poměrně staticky. Nečekejte tedy burzu, kde nestále problikávají měnicí se kurzy. Na burze mnoho lidí neobchoduje a k transakcím zde dochází jen párkrát za den. Coingi nenabízí možnost obchodovat na finanční páku a chybí i základní automatické obchodní příkazy (Stop loss nebo Take profit).

Coingi návod: vytvoření účtu a ověření

Verifikace účtu není povinná pro obchodníky, kteří nepotřebují vklady ani výběry v klasické fiat měně. Pokud se ovšem chystáte využít platby bankovním převodem, tak se ověření totožnosti nevyhnete. Bez verifikace můžete obchodovat všechny měnové páry (i ty s CZK, EUR nebo USD) ovšem vklady a výběry jsou dostupné pouze přes kryptoměnové peněženky.

Registrační formulář

Registrační formulář

Verifikace se provádí pomocí 3 fotografií. V první řadě musíte vyfotit doklad totožnosti. Obvykle stačí občanka, pas nebo řidičský průkaz. Dále musíte poskytnou vaši fotografii, na které budete držet doklad totožnosti (vyjma občanky). K úplnému dokončení verifikace musíte ofotit také dokument, který potvrdí vaši adresu – např. výpis z bankovního účtu, faktura za elektřinu atd. Po odeslání všech potřebných dokumentů musíte vyčkat na ověření, což by pracovníci burzy měli zvládnout do 24 hodin.

Vložení peněz

Abyste mohli u Coingi kryptoměny nakupovat, musíte na svůj účet poslat peníze. Pro české a slovenské obchodníky je podstatné, že lze posílat platby v CZK a EUR. Platby se provádí pomocí převodu na bankovní účet u Fio banky. Při platbě na účet je důležité postupovat podle návodu a připsat identifikační zprávu pro příjemce. V rámci Fio banky se platby připisují prakticky ihned, avšak připsání platby z jiné banky trvá přibližně 1-2 pracovní dny.

Alternativní možností je vklad pomocí kryptoměn. Platby kryptoměnami se musí potvrzovat v síti (3x pro Bitcoin, 6x pro ostatní). Uživatelé vždy vidí, kolik potvrzení zbývá a rychlost připsání závisí na vytíženosti kryptoměnové sítě a na velikosti poplatku pro těžaře. Čím vyšší poplatek těžařům necháte, tím rychleji platbu zpracují. Nakoupené kryptoměny si můžete na účtu nechat, ovšem kvůli bezpečnosti je lepší digitální mince ukládat na vlastní hardwarové peněžence. Jen tak budete mít k digitálním mincím přístup pouze vy.

Jak obchodovat na burze Coingi

Platforma burzy kryptoměn Coingi

Platforma burzy kryptoměn Coingi

Většina burz rozlišuje dva typy obchodních příkazů. Příkaz Maker vytváří novou objednávku na trhu, příkaz Taker se naopak spáruje s jednou z dostupných objednávek. Maker tedy nabídky na burze vytváří, zatímco Taker je spotřebovává. Z toho důvodů bývají poplatky pro tvůrce trhu výhodnější. Coingi má ovšem poplatky jednotné a nedává klientům žádnou možnost pro volbu obchodního příkazu.

Na platformě jsou dvě obchodní okna (pro nákup a pro prodej) a v každém dvě kolonky. Do jedné kolonky vyplníte požadované množství kryptoměny k nákupu (nebo k prodeji). Do druhé pak uvedete kurz, za který chcete nakupovat (nebo prodávat). Podle toho, jaký kurz požadujete, se objednávka vyplní ihned nebo se zařadí do seznamu a vyčkává na vhodnou protinabídku. Vedle obchodního okna je seznam aktuálních nabídek na burze a jednoduchý graf, u kterého lze měnit pouze časový interval.

Poplatky

Pokud na burzu posíláte peníze či kryptoměny, nebo je naopak z burzovního účtu vybíráte, tak si dejte pozor na poplatky. U klasických měn si burza účtuje 10 euro/dolarů za výběry a 5 dolarů/ 1 euro za vklady. Výjimkou jsou vklady a výběry v CZK, které jsou zdarma. Vklady pomocí kryptoměn jsou bezplatné, ale u výběru závisí poplatek na zvolené kryptoměně (0,001 BTC/LTC/Dash, 0,1 PPC/VTC/NMC, 5 Doge).

Poplatky

Poplatky

Při obchodování se platí poplatky ve výši 0,2 % z objemu transakce. To není úplně málo, zvlášť pokud obchodujete s většími objemy. Navíc je potřeba počítat se spready (rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem), které závisí na likviditě kryptoměny. S rostoucím počtem obchodníků na burze se spready snižují, takže u méně populárních kryptoměn bude spread zákonitě vyšší. Například u páru BTC/USD je spread asi 0,8 %, avšak je variabilní, takže se může měnit. V součtu s poplatkem tedy ztratíte asi 1 % z každého nákupu i prodeje.

Zkušenosti s Coingi

Coingi má kompletní českou lokalizaci a díky aktivní klientské komunitě, která pomáhá s cizojazyčnými překlady, má web Coingi.com přes dvě desítky jazykových mutací. Popularita mezi českými obchodníky je ovšem zásluhou podpory CZK. Neexistuje totiž mnoho kryptoměnových burz, kde můžete obchodovat přímo s Českými korunami.

Oficiálním provozovatelem online burzy je společnost Business & Capital Ltd. se sídlem na Belize. Možná bychom ovšem ve vedení našli i Čechy nebo Slováky. Jak jinak totiž vysvětlit fakt, že Coingi intenzivně cílí právě na tuzemský trh. Dohledat bližší informace o provozovateli je ale problém, zvlášť když na oficiálním webu nenajdete ani zmínky o tom, kdo za burzou stojí. Anonymita bohužel pro Coingi ovšem mnoho důvěryhodnosti nevzbuzuje. Klienti tak svěřují své osobní údaje a své finance neznámému člověku (respektive neznámé společnosti).

Jak již bylo uvedenou, slabou stránkou Coingi jsou poplatky. U fixního poplatku 0,2 % by člověk možná ještě přivřel oči, nicméně vysoký spread, který je důsledkem nízké likvidity, už přehlížet nelze. Jen pro srovnání, burza Coinmate má poplatky sice 0,25 %, nicméně spready jsou i stonásobně nižší, takže obchodníci u Coingi výrazně přeplácejí. Pokud ovšem neplánujete obchodovat často nebo s velkými částkami, pak se dají vyšší poplatky akceptovat.

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika burzy kryptoměn

Název Coingi (burza kryptoměn)
Provozovatel Business & Capital Ltd. (Belize)
Rok založení 2017
Fiat měny USD, EUR, CZK
Kryptoměny Bitcoin (BTC), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Peercoin (PPC), Vertcoin (VTC), Dogecoin (Doge), Namecoin (NMC)
Vklady/výběry bankovní převod (fiat měny)
virtuální peněženky (kryptoměny)
Minimální vklad/výběr 1 satoshi
Limit pro vklad/výběr Ne
Poskytování osobních dokumentů povinné (pro platby v USD/EUR/CZK)
Obchodní příkazy pouze Nákup/Prodej
Min. transakce 500 satoshi
Poplatky za vklad/výběr (CZK zdarma)
za transakce (0,2 %)
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody API rozhraní, 2FA, kryptoměny uložené offline
Platby v CZK Ano
Čeština Ano
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář