Aktualizováno

Recenze Bittrex Zkušenosti s kryptoměnová burzou, návod na obchodování, poplatky

Hodnocení:
90%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

Bittrex je burza, která umožňuje nákup a prodej přibližně dvou stovek kryptoměn. Burza nepodporuje klasické fiat měny, ale i přesto patří mezi největší burzy kryptoměn na světě. Díky vysokým obchodním objemům se Bittrex může pochlubit vysokou likviditou a nízkými spready (tj. rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou). Jak obchodování u Bittrex funguje a na co by si obchodníci měli dát pozor, to zjistíte v této recenzi.

Burza Bittrex

Zakladatelé burzy Bittrex

Zakladatelé burzy Bittrex

Bittrex je světoznámá kryptoměnová burza. Abyste mohli využívat služby Bittrex, tak si musíte nejprve vytvořit obchodní účet. To ovšem v současné chvíli není možné. V polovině prosince 2017 vydala burza prohlášení, že rychle rostoucí počet nových klientů zvyšuje nároky na systém a proto je nutné jej upravit. Aby do slibované aktualizace nebyla stabilita systému nerušena, přestala burza dočasně přijímat nové klienty.

Registrace a verifikace

V prvním kroku registrace u Bittrex vyplníte svůj email a zvolíte si bezpečné heslo. Heslo musí mít alespoň 8 symbolů a musí obsahovat malé a velké písmeno a číslo. Po odsouhlasení podmínek obdržíte email s verifikačním odkazem. Po kliknutí na odkaz se váš účet aktivuje a vy se můžete přihlásit ke svému novému účtu.

Jakmile se přihlásíte, měli byste svůj účet maximálně zabezpečit. Především aktivujte dvou-faktorovou autentizaci (2FA). Ta funguje tak, že si do mobilu nainstalujete aplikaci od Google a spárujete ji se svým obchodním účtem Bittrex. Aplikace vám pak bude generovat hesla, bez kterých se do účtu nepřihlásíte.

Po prvním přihlášení si také můžete všimnout, že váš denní limit pro výběry je 0 BTC. Limit navýšíte tím, že svůj účet verifikujete (ověříte). Verifikaci provedete přes záložku Basic Verification, kde do formuláře vyplníte jméno, datum narození, bydliště. Tento krok vám aktivuje tzv. základní účet a navýší denní limit pro výběry na 3 BTC. Uživatelé se základním účtem mohou podstoupit druhý krok verifikace, který navýší limity pro výběry na 100 BTC. Tento krok spočívá v tom, že na účet nahrajete kopie osobních dokumentů.

Návod na obchodování u Bittrex

Návod na obchodování u Bittrex

Návod na obchodování u Bittrex

Vklady a výběry se provádějí přes záložku Wallets. V záložce najdete seznam všech podporovaných kryptoměn a velikost vašich zůstatků v jednotlivých měnách. U každé kryptoměny je tlačítko se symbolem + (vklady) a tlačítko se symbolem – (výběry). Na twitterovém účtu Bittrex uvádí, že je možné financovat obchodní účet také americkými dolary. Ty lze ovšem využít pouze ke vkladu, přes bankovní převod a navíc s minimem 100 tisíc USD. Obchodování kryptoměn za USD a EUR (včetně vkladů a výběrů) umožňuje například směnárna Coinbase nebo její burza GDAX.

Poplatky

Při nákupu nebo prodeji si vyberete kryptoměnu, požadované množství a kurz, při kterém chcete kryptoměnu obchodovat. Minimální objem transakce je 0,001 BTC nebo ekvivalent v jiné kryptoměně. Každá objednávka na nákup nebo prodej se zařadí do knihy objednávek (order book) a čeká, až se objeví protinabídka se stejným nebo výhodnějším kurzem. Maximálně může objednávka v knize objednávek čekat až 28 dní. Pak se smaže. Burza si za každou transakci účtuje fixní poplatek ve výši 0,25 %.

Provozovatel

Kryptoměnová burza Bittrex působí od roku 2014 a stojí za ní stejnojmenná americká společnost. Sídlo provozující společnosti je v Las Vegas (Nevada, USA). Generálním ředitelem je Bill Shihara, který je také jedním ze spoluzakladatelů burzy.

Slabou stránkou Bittrex je bezesporu zákaznická podpora, kterou lze kontaktovat pouze emailem. Podle mnoha klientů navíc zákaznická podpora na dotazy a problémy vůbec nereaguje. Češtinu Bittrex nepodporuje a jelikož burza neumožňuje obchodování s fiat měnami, nepodporuje ani obchodování v CZK. Jedinou zahraniční burzou s podporou CZK tak zůstává Coinmate, která na rozdíl od českých burz disponuje vysokou likviditou.

Zkušenosti s Bittrex

Recenze a zkušenosti

Recenze a zkušenosti

Bittrex funguje již přes čtyři roky a to bez větších bezpečnostních problémů. Žádné úspěšné útoky hackerů, žádné velké krádeže kryptoměn, žádné kritické problémy s platformou. Přesto ovšem na internetu najdete stížnosti od několika klientů, kterým byl údajně vykraden burzovní účet. V těchto případech jde ale spíše o chybu samotných uživatelů, kteří své účty důkladně nezabezpečili.

Bittrex se stal terčem kritiky poté, co začal po všech klientech vyžadovat verifikaci. Ti bez předchozího varování nemohli vybrat svoje úspory, dokud neověřili svoji identitu. Problém nastal zejména u klientů, kteří při registraci úmyslně uvedli jiné jméno nebo neúmyslně udělali nějakou chybu (třeba pouhý překlep). Bittrex totiž neumožňuje změnu osobních údajů a pokud se vyplněné údaje neshodují s údaji na okopírovaných dokumentech, výběr nelze dokončit. Stěžovali si ovšem i klienti, kteří všechny potřebné kroky splnili, a přesto museli na peníze čekat desítky dní.

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika kryptoměnové burzy

Název Bittrex (burza kryptoměn)
Provozovatel Bittrex, INC. (USA)
Rok založení 2014
Fiat měny Ne (pouze kryptoměny)
Kryptoměny cca 200
Vklady/výběry virtuální peněženky (pouze kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Ne
Limity pro výběry Ano (0/3/100 BTC denně)
Poskytování osobních dokumentů Povinné
Obchodní příkazy Limit, Conditional
Min. transakce 0.001BTC  (100 000 Satoshis)
Poplatky Za transakce (0,25 %)
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody API rozhraní, 2FA
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář