Bitfinex je kryptoměnová burza se sídlem v Hong Kongu, která funguje od roku 2012. Burza umožňuje snadný nákup a prodej přibližně dvaceti populárních kryptoměn přes internet. V současné době patří Bitfinex mezi burzy s největším objemem zobchodovaných bitcoinů. Na celkovém objemu zobchodovaných BTC se Bitfinex podílí více než 10 %.

U všech nových účtů, které byly založeny u Bitfinex po 1.1.2018, je minimální vklad 10 000 USD.
Populární kryptoměnové burzy a směnárny
  Fiat měny Spread 1 Min. transakce Poplatky za transakce Verifikace  
1 Spread neboli marže je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, uváděná hodnota je orientační
Poslední aktualizace: Duben 2018
Coinmate CZK, EUR cca 0,9% 1 EUR 0,05 ~ 0,35 % POVINNÁ Otevřít účet
Recenze
BTC, BCH, LTC
Coinbase
Bonus 10 USD
EUR, USD cca 1% 1 EUR 1,49 ~ 3,99 % POVINNÁ Otevřít účet
Recenze
BTC, ETH, LTC
Binance NE cca 0,3% 0.001 BTC 0,1% NEPOVINNÁ Otevřít účet
Recenze
cca 110 kryptoměn
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Obchodní platforma

Bitfinex provozuje pokročilou obchodní platformu, která obsahuje mnoho funkcí a nástrojů. Platforma je nastavitelná včetně okna s cenovým grafem, do kterého lze přidávat pomocné indikátory. Platformu ocení především pokročilí obchodníci, nicméně ovládání si rychle osvojí i začátečníci.

Založit účet u Bitfinex

Platforma Bitfinex umožňuje nákup a prodej digitálních měn na trhu s největší likviditou. Na platformě lze nakupovat a prodávat asi dvě desítky kryptoměn (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bcash, Iota, Ripple a další). Kryptoměny se obchodují proti americkému dolaru (USD) nebo Bitcoinu (BTC). Méně známé kryptoměny lze obchodovat v páru s ethery (ETH). Transakce lze provádět přes sedm různých obchodních příkazů.

Bitfinex návod: vytvoření účtu a vložení peněz

Bitfinex - registrace viz. návod

Bitfinex – registrace viz. návod

Registrace účtu je rychlá a jednoduchá. Při registraci stačí vyplnit uživatelské jméno, email a heslo. Pro vyšší zabezpečení se vyžaduje také mobilní telefon. Do něho si můžete nainstalovat aplikaci, která vám bude generovat kódy nezbytné pro potvrzování důležitých kroků (výběry peněz, změna hesla a další). Abyste ale mohli obchodovat, musíte na svůj účet poslat peníze. Kromě kryptoměn, které se vkládají a vybírají přes virtuální peněženky, přijímá Bitfinex platby také v USD. Jedinou platební metodou pro vklady a výběry v USD je bankovní převod.

Založit účet u Bitfinex

Aby mohli klienti vybírat peníze v dolarech, tak musí vyplnit osobní údaje a nahrát kopie několika osobních dokumentů. Bitfinex vyžaduje kopie hned dvou různých průkazů (třeba pas a občanka), kopii výpisu z bankovního účtu a dokument, který potvrdí vaši adresu (třeba účet za energie). Pro výběry v kryptoměnách se verifikace nepožaduje.

POZOR: Bitfinex nyní neumožňuje výběry ani vklady v USD.

Jak obchodovat na burze Bitfinex

Obchodní platforma

Obchodní platforma

Na burze jsou dva typy obchodníků: maker (výrobce) a taker (zákazník). Maker vytvoří nabídku (přes příkaz Limit) na nákup nebo prodej určitého množství měny za konkrétní cenu. Tato nabídka putuje na burzovní seznam, kde se zařadí mezi ostatní nabídky. Taker je obchodník, který si vybírá z nabídek v seznamu. Taker při zadávání objednávky (příkaz Market) vyplní jen požadované množství měny k nákupu/prodeji a nechá systém, aby z dostupných nabídek vybral tu nejvýhodnější.

Založit účet u Bitfinex

Další obchodní příkazy slouží k upřesnění základních dvou příkazů (Market a Limit). Dostupné jsou například příkazy pro automatické uzavření obchodních pozic (Stop, Trailing Stop). Přes příkaz Stop-Limit můžete nastavit maximální (resp. minimální) přípustnou cenu pro nákup (resp. prodej). Další modifikací příkazu Limit je příkaz Fill or Kill, což je nabídka, která musí být ihned zrealizována v plném rozsahu, nebo dojde k jejímu zrušení (neuloží se do seznamu nabídek).

Obchodování s finanční pákou

Bitfinex umožňuje obchodování na marži, což je vlastně obchodování s vypůjčenými penězi. Využít lze až trojnásobnou páku, s kterou vytvoříte obchodní pozici třikrát větší, než je vaše investice. Veškeré zisky a ztráty z této transakce jsou tedy třikrát větší, než by byly bez použití páky. Klienti, kteří obchodují na páku, ovšem musí platit denní úrok (swap) za vypůjčené peníze. Tento poplatek je odměnou pro ty, kteří peníze půjčují. Peníze pro obchodování na páku si totiž obchodníci půjčují mezi sebou.

Bitfinex: poplatky

Vklady a výběry

Vklady a výběry

Bitfinex si účtuje poplatky za výběry a za obchodování. Vklady jsou bezplatné vyjma bankovního převodu, u kterého se platí poplatek 0,1 % (minimálně však 20 USD). U výběru závisí velikost poplatku na zvolené metodě. Poplatek při výběru bankovním převodem je opět 0,1 % (minimálně 20 USD), ale při výběru expresním převodem si Bitfinex účtuje dokonce 1 %.

Transakční poplatky u Bitfinex

Transakční poplatky u Bitfinex

Při obchodování se platí poplatek 0,2 % (taker) nebo 0,1 % (maker). Aktivní obchodníci mají zvýhodněné poplatky, nicméně požadavkem pro snížení poplatků je zobchodovat alespoň půl milionu USD měsíčně. Poplatky platí také klienti, kteří půjčují peníze k pákovému obchodování. Velikost poplatku je 15 % z denních úroků (swapů), které klient půjčováním peněz vydělal.  U OCT transakcí platí kupující i prodejce poplatek 1 % z objemu transakce.

Zkušenosti s Bitfinex

Recenze a zkušenosti - Bitfinex

Recenze a zkušenosti – Bitfinex

Na internetu najdete mnoho recenzí a diskuzí o Biftinexu. Většina z nich vyzdvihuje nízké poplatky při obchodování a široké spektrum dostupných kryptoměn. Najdete ale i kritiku a stinné stránky burzy. Bitfinex je burza s největší likviditou, což potvrzuje hned několik nezávislých portálů (coinmarketcap či data.bitcoinity). Navzdory tomu se toho o provozující společnosti (iFinex Inc.) mnoho neví. I to je jeden z důvodů, proč by uživatelé neměli burzu používat jako úložiště kryptoměn.

Důvěrou klientů otřásl incident z roku 2016, kdy z klientských účtů u Bitfinex zmizelo přibližně 120 tisíc bitcoinů, které v té době měly hodnotu asi 70 milionu dolarů. Společnost se rozhodla vzniklé ztráty rozdělit mezi všechny uživatele a kompenzovat je vytvořením BFX tokenů, které později odkupovala za 1 dolar/token. Možná jen proto si Bitfinex dokázal udržet dominantní postavení mezi bitcoinovými burzami.

Založit účet u Bitfinex

Charakteristika kryptoměnové burzy

Název Bitfinex (burza kryptoměn)
Provozovatel iFinex Inc (Hong Kong)
Rok založení 2012
Fiat měny USD
Kryptoměny Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), BCash (BCH), Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Eidoo (EDO), ETP (ETP), Aventus (AVT), IOTA (IOTA), Bitcoin Gold (BTG), Qtum (QTM), NEO (NEO), EOS (EOS), OmiseGO (OMG), Santiment (SAN)
Vklady/výběry bankovní převod (fiat měny), virtuální peněženky (kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Ne
Limit pro vklad/výběr Ne
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné (jen pro zpřístupnění plateb v USD a USDT)
Obchodní příkazy Limit, Market, Stop, Trailing Stop, Stop-Limit, Fill or Kill
Min. transakce cca 10 až 25 USD
Poplatky za vklad bankovním převodem (0,1 %), za výběry, za transakce (0%-0,2 %)
Zvýhodnění poplatků Ano (nutno zobchodovat alespoň 500 tisíc USD/30 dní)
Další výhody API rozhraní, 2FA, obchodování na páku (až 1:3), OCT
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Diskuze

 • Kopr
  Publikováno 19.1.2018 12:52
  Kopr
  Reagovat
  Autor

  Od 15.1.2018 zavedli minimální vklad 10.000 USD. Škoda, nestihl jsem založit účet, když tam ta podmínka nebyla…Jinak Bitfinex vypadá nejlíp, z toho co jsem viděl…

  • InvestPlus
   Publikováno 19.1.2018 14:10
   Reagovat
   Autor

   Bitfinex dává tímto krokem jasně najevo, že nestojí o příležitostné obchodníky. Jako nejlepší alternativa se mi jeví burza Binance – tato burza stále přijímá nové obchodníky (počet nových registrací je ale každý den omezen určitým počtem).

 • Vložit komentář