Aktualizováno 9. 4. 2022

Recenze BITFINEX Zkušenosti s krypto burzou, poplatky, zabezpečení, diskuze

Hodnocení:
85%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V této podrobné recenzi se zaměříme na čínskou burzu Bitfinex, která umožňuje obchodování kryptoměn a kryptoměnových derivátů. Pojďme zjistit, jaké produkty a služby Bitfinex nabízí, kolik zaplatíte na poplatcích a jak burza obstojí ve srovnání s konkurencí.

Recenze Bitfinex ve zkratce

Bitfinex je jedna z největších kryptoměnových burz na světě, přes kterou můžete obchodovat přes 150 kryptoměn. V nabídce nechybí Bitcoin, Ethereum, Litecoin, ani Ripple. Burza umožňuje také nákup a prodej kryptoměn za americké dolary nebo eura.

Hlavní výhodou burzy Bitfinex jsou minimální poplatky a díky vysoce likvidnímu trhu i nízké spready. U populárních kryptoměn se náklady na transakci pohybují běžně od 0 % do 0.3 %.

Platforma burzy Bitfinex

Platforma burzy Bitfinex

Bitfinex je burza pro zkušené obchodníky, což je patrné zejména na obchodní platformě. Kromě klasického obchodování platforma podporuje také obchodování derivátů nebo obchodování s finanční pákou.

Obchodování bez registrace Bitfinex nenabízí. Vklady a výběry bankovním převodem vám navíc burza umožní jen po splnění dlouhého ověřovacího procesu. Nepotěší ani absence českého překladu, takže alespoň základní znalost angličtiny je nutností. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Spolehlivá burza
 • Nákup a prodej kryptoměn za EUR nebo USD
 • Široká nabídka kryptoměn
 • Nízké poplatky

Nevýhody

 • Nelze obchodovat bez registrace
 • Nepodporuje češtinu ani platby v CZK
 • Složitá platforma
 • Minimální vklad/výběr ve fiat je 10 000 €/$.

Hodnocení Bitfinex: 85%

Základní informace o Bitfinex

Název Bitfinex
Provozovatel BFXWW Inc. (Hong Kong, Čína)
Rok založení 2012
Čeština Ne
Fiat měny 5 (USD, EUR, GBP, JPY, CNH)
Kryptoměny 150+ (BTC, LTC, ETH, DASH, XRP, NEO a další)
Platební metody Bankovní převod, platební karty, krypto
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ne
Podporované funkce Nákup, prodej a uložení kryptoměn, maržové obchodování
Minimální objednávka 0.002 BTC (cca 5 USD)
Obchodní limity Ano
Poplatek za nákup/prodej Ano → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ano

Nabídka Bitfinex

Přes platformu Bitfinex můžete obchodovat více než 150 virtuálních měn a tokenů. V nabídce najdete například Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dogecoin, Cardano, EOS, IOTA, Solana, LUNA či NEO. Nechybí ani stablecoiny vázané na americký dolar (DAI, USDt, USDC) nebo euro (EURt).

Platforma Bitfinex vám umožní:

Zakoupené kryptoměny můžete nechat na účtu Bitfinex nebo je můžete odeslat na vlastní kryptoměnovou peněženku.

Bitfinex nabízí nejen klasické kryptoměny, ale také finanční deriváty. Pomocí derivátů můžete spekulovat na růst nebo pokles kryptoměn, klasických měn, indexů (DAX30, EURO50) a komodit (zlato a stříbro). Při obchodování s deriváty ovšem žádný z těchto instrumentů ve skutečnosti nevlastníte.

 bitfinexBinanceSimplecoinCoinmate
Směna dvou kryptoměn
Nákup krypto za fiat
Prodej krypto za fiat
Ukládání kryptoměn
Nákup bez registrace---
Obchodování s pákou--
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate

Instantní nákup kryptoměn

Pokud s nákupem kryptoměn spěcháte, můžete využít funkci instantního nákupu pomocí platební karty.

Instantní nákup kryptoměn je opravdu snadný a rychlý, ale je také poměrně drahý. Službu totiž nezajišťuje Bitfinex, ale externí společnosti (OWNR, Mercuryo nebo Simplex), které si za zprostředkování obchodu naúčtují v průměru 4 % až 5 %.

Levnější nákup kryptoměn platební kartou nabízí například Binance (2 %) nebo Change Invest (2.50 %).

Podmínky instantního nákupu závisí na zprostředkovateli:

 • Platební brána OWNR WALLET – Minimální objednávka $25, poplatek 4 % + 3 USD za každou objednávku.
 • Platební brána Mercuryo – Minimální objednávka je 0.002 BTC nebo $5. Poplatky jsou 3.95 % za nákup kryptoměn a 2.95 % za prodej.
 • Platební brána Simplex – Minimální objednávka je $50, zatímco denní maximum nesmí přesáhnout $20 000. Poplatek za objednávku se pohybuje v rozsahu 3.5 % až 5 %, minimálně však $10.

Vklady, výběry a limity

Instantní nákup kartou má spoustu výhod, ale je také hodně drahý. Mnohem výhodnější je obchodování kryptoměn přes burzovní platformu.

Abyste mohli obchodovat přes platformu Bitfinex, tak si musíte vytvořit obchodní účet a poslat na něj peníze. Pro vklady a výběry peněz se nabízejí 2 platební metody:

Minimální vklad i výběr ve fiat měnách je 10,000 USD/EUR/GBP. Pro výběry v kryptoměnách je minimální částka 5 USD, respektive ekvivalent v dané kryptoměně.

Platby bankovním převodem lze provádět v 5 měnách: eura, americké dolary, britské libry, japonský jen nebo čínský jüan.

S českými korunami u Bitfinexu nepochodíte, takže se nabízí otázka, jaký je nejlevnější způsob převodu. Asi nejjednodušší cestou jsou SEPA platby v eurech, za které si banky neúčtují žádné (nebo jen symbolické) poplatky. Dolarové platby budou dražší, protože zahrnují poplatky korespondenčních bank – běžně 20 až 30 dolarů za platbu.

Vkladové metody u Bitfinex

Vkladové metody u Bitfinex

Směnu korun na eura nebo dolary můžete provést přes banku, ale výhodnější podmínky nabízí devizové platformy (např. Revolut).

Poplatky u Bitfinex

Poplatky u Bitfinex jsou opravdu nízké. Pokud tedy hledáte levnou burzu pro nákup kryptoměn, tak s Bitfinex chybu neuděláte. Jedinou nevýhodou je, že poplatky nejsou moc přehledné. Sazebník poplatků je totiž docela dlouhý a obsahuje hodně výjimek, zvýhodněných sazeb a podobně.

Hlavní poplatky si stručně představíme:

 • Poplatek směnárny – Za každý nákup nebo prodej si burza naúčtuje malý poplatek. Velikost poplatku se odvíjí od obchodních objemů, přičemž Bitfinex rozlišuje celkem 16 úrovní. My si ale ukážeme jenom tři, protože požadované limity jsou opravdu vysoké a pro většinu obchodníků nedosažitelné.
 • Obchodní objem za 30 dní MAKER poplatek* TAKER poplatek*
  0 – 499,999 USD 0.10 % 0.20 %
  500,000 – 999,999 USD 0.08 % 0.20 %
  1,000,000 – 2,500,000 USD 0.06 % 0.20 %
  nad 2,500,000 USD 0.04 až 0 % 0.20 až 0.055 %

  *Platí pro klasické kryptoměny. Poplatky za obchodování derivátů se mírně liší.

  Co je to MAKER/TAKER poplatek? Pokud vaše objednávka zvyšuje likviditu trhu, tak se jedná o MAKER objednávku. Pokud objednávka naopak likviditu odebere (tzn. okamžitě se zrealizuje), tak spadá do kategorie TAKER.

 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread) – Kromě poplatku směnárny se do nákladů promítne také spread. Spready u Bitfinex jsou díky vysoké likviditě opravdu minimální, mnohdy takřka nulové. Například typický spread u BTC/USD je asi 0.02 %.
 • Poplatek sítě – Tento poplatek si neúčtuje Bitfinex, ale je součástí kryptoměnové sítě. Je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce. Poplatek se platí při odesílání kryptoměn na externí peněženku a je zahrnutý v poplatku za výběr (viz níže).
 • Poplatek za výběr – Za každý výběr peněz z účtu zaplatíte poplatek, přičemž jeho velikost záleží na měně, kterou vybíráte. Pro Bitcoin je například poplatek 0.0004 BTC, pro bankovní převod 0.1 % (min. 60 EUR/USD) a pro expresní bankovní převod dokonce 1 % (min. 60 EUR/USD).
 • Poplatek za vklad bankovním převodem – Za vklad fiat měn bankovním převodem zaplatíte 0.1 % (min. 60 USD/EUR).

Směna kryptoměn na jednom účtu i uložení digitálních mincí je zdarma. Bezplatný je také vklad kryptoměn a převod kryptoměn k jinému uživateli u Bitfinex. Aktuální ceník najdete na oficiálním webu Bitfinex.com pod záložkou Fees.

Srovnání poplatků

Vyplatí se obchodování kryptoměn přes Bitfinex nebo je výhodnější nakupovat u konkurence? Posuďte sami! V tabulce níže uvidíte, kolik stojí nákup Bitcoinu přes Bitfinex a kolik si za stejnou službu účtují oblíbené směnárny a burzy:

 bitfinexBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?4.0 %
2.2 %
Nelze
3.4 %
Rychlý nákup (převod) ?
Nelze
0.2 %
2.5 %1.5 %
Nákup přes burzu ?0.2 %
0.1 %
Nelze
0.5 %
Poplatky ze dne 2.7.2024, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 2.7.2024, výše poplatku se může měnit.

Zvýhodnění poplatků

Už jsme si ukázali, že s vyššími obchodními objemy se poplatky snižují. Existuje ovšem ještě jeden způsob, jak dosáhnout na zvýhodněné poplatky. A tím je kryptoměna UNUS SED LEO (symbol: LEO), která byla navržena speciálně pro burzu Bitfinex.

Za držení tokenů LEO vám burza sníží poplatky za vklady a výběry kryptoměn, ale i poplatky za TAKER objednávky. Zvýhodnění je 15 až 25 % (směna dvou různých kryptoměn) nebo 10 % (nákup nebo prodej kryptoměny za fiat).

Je lepší kryptoměnová burza nebo směnárna? U kryptoměnové burzy klienti obchodují mezi sebou a burza je pouhý zprostředkovatel. Naproti tomu u kryptoměnové směnárny nakupujete digitální mince přímo od provozovatele směnárny. Nákup přes směnárny je díky tomu jednodušší, ale také dražší.

Platforma Bitfinex

Obchodování u Bitfinexu probíhá přes webovou platformu. Platformu spustíte v běžném webovém prohlížeči, takže nemusíte nic stahovat ani instalovat. Platforma je ale poměrně složitá a začátečníci se v ní lehce ztratí.

Pro seznámení s platformou lze využít funkci Průvodce

Pro seznámení s platformou lze využít funkci Průvodce

Na platformě najdete velký nastavitelný graf, který zvládne i pokročilou technickou analýzu. Vedle grafu je seznam dostupných kryptoměn TICKERS a panel pro zadávání objednávek ORDER FORM. Pod grafem se nachází seznam vašich transakcí a kniha všech objednávek na trhu ORDER BOOK.

Kromě webové platformy poskytuje Bitfinex také mobilní aplikaci pro chytré telefony s operačním systémem Android nebo iOS.

Objednávky můžete zadávat pomocí 9 různých pokynů. Dva základní si krátce představíme:

 • MARKET (tržní objednávka) slouží pro okamžitý nákup nebo prodej kryptoměny. U této objednávky si vyberete jen požadovanou kryptoměnu a množství. Po odeslání se objednávka ihned zrealizuje za nejlepší cenu, která je v daný okamžik na burze dostupná.
 • Tržní objednávka

  Tržní objednávka

 • LIMIT (limitní objednávka) je ideální v případě, že chcete nakupovat nebo prodávat za konkrétní kurz. U objednávky si nastavíte kryptoměnu, množství AMOUNT a požadovaný kurz PRICE. Objednávka se po odeslání zařadí do knihy objednávek a zrealizuje se až v okamžiku, kdy kurz vzroste nebo klesne na vámi požadovanou cenu. Objednávku můžete skrýt Hidden, aby ji v knize objednávek neviděli ostatní obchodníci.
 • Limitní objednávka

  Limitní objednávka

Maržové (pákové) obchodování

Kryptoměny i futures kontrakty lze u Bitfinexu obchodovat s využitím finanční páky. U kryptoměn je maximální páka 5násobná, zatímco u derivátů Bitfinex nabízí až 100násobnou páku.

Obchodování s finanční pákou je v podstatě obchodování s vypůjčenými penězi. Stonásobná páka například znamená, že budete financovat jen 1 % z celé objednávky a zbylých 99 % jsou vypůjčené prostředky.

Páka, zjednodušeně řečeno, znásobí zisky i ztráty z vašich obchodů. I malý pohyb ceny na trhu tak může způsobit vysoký zisk nebo vysokou ztrátu.

Musíme zdůraznit, že obchodování na marži je extrémně rizikové a není vhodné pro začátečníky. Finanční páka se nehodí ani pro dlouhodobé investice, protože obchodníci platí poplatek za vypůjčení peněz v podobě úroku (až 18 % p.a.).

Půjčování peněz u maržových obchodů funguje na bázi P2P, takže obchodníci si peníze půjčují navzájem. Pokud se tedy rozhodnete půjčit svoje prostředky ostatním, tak si můžete něco málo vydělat. 15 % z výdělku vám ale ovšem strhne burza.

Jak nakupovat u Bitfinex

Obchodování kryptoměn přes Bitfinex je poměrně intuitivní, ale jen za předpokladu, že s obchodováním už nějaké zkušenosti máte. Pro začátečníky bude Bitfinex opravdu výzva. Platformu lze ovšem spustit i v testovacím režimu, takže si můžete všechno nejprve proklikat a vyzkoušet. A to se u tak komplexní platformy opravdu hodí.

Pojďme si nyní krok za krokem ukázat, jak obchodování u Bitfinex probíhá.

Návod Nákup Bitcoinu přes Bitfinex:

 1. Vytvořte si účet u Bitfinex (návod najdete níže).
 2. Pošlete na účet peníze. Vklad můžete provést pomocí bankovního převodu. Alternativní možností je nákup kryptoměn přes platební kartu, ale ten je poměrně drahý.
 3. Vkladové metody u Bitfinex

  Vkladové metody u Bitfinex

 4. Otevřete obchodní platformu a vyberte, jakou kryptoměnu chcete obchodovat. U okna ORDER FORM zvolte možnost Exchange (klasický nákup nebo prodej). Druhá varianta Margin slouží pro obchodování s finanční pákou.
 5. Výběr požadované kryptoměny

  Výběr požadované kryptoměny

 6. Nastavte parametry objednávky. Do kolonky AMOUNT vyplňte velikost objednávky. Pokud zadáváte limitní objednávku, tak musíte vyplnit také požadovanou cenu PRICE.
 7. Parametry objednávky

  Parametry objednávky

 8. Potvrďte objednávku kliknutím na zelené tlačítko Exchange Buy (kupujete bitcoin) nebo červené tlačítko Exchange Sell (prodáváte bitcoin).
 9. A je to! Zakoupenou kryptoměnu si můžete nechat na účtu u Bitfinex nebo odeslat na vlastní kryptoměnovou peněženku.

Ukládání kryptoměn na burzovním účtu obnáší rizika. Pokud by došlo k útoku hackerů nebo k podvodu, o kryptoměny můžete přijít. Mnohem bezpečnější jsou privátní peněženky, ideálně cold wallet bez připojení k internetu (např. Trezor nebo Ledger Nano).

Registrace a ověření klienta

Přístup na platformu Bitfinex mají pouze registrovaní klienti, takže nákup bez registrace vám burza neumožní. V následující části si proto ukážeme, jak registrace a následné ověření účtu probíhá.

Návod Jak se zaregistrovat u Bitfinex?

Registrace začíná krátkým formulářem na webu Bitfinex, do kterého vyplníte přihlašovací jméno, emailovou adresu a libovolné heslo. Po odeslání formuláře vám Bitfinex zašle email s odkazem pro aktivaci účtu. Po prvním přihlášení si musíte nastavit zabezpečení účtu, ale pak už je všechno připravené k obchodování.

Pokud máte v plánu vkládat a vybírat dolary nebo eura, je zapotřebí projít verifikačním procesem. Ten má sice 3 úrovně (Basic Plus, Intermediate, Full), ale projít budete muset všechny. Až poslední úroveň vám totiž zpřístupní bankovní převod.

A jak verifikace probíhá?

Nejprve vás čeká online formulář, kde postrupně vyplníte osobní údaje, bydliště a telefon. Pak  musíte doložit kopie 2 dokladů s vaší fotografií. Projít by měl cestovní pas, občanský průkaz nebo řidičský průkaz. Pokud máte jenom jeden doklad, tak se ověřování řeší smluvenou schůzkou přes Skype.

Verifikační úrovně u Bitfinex

Verifikační úrovně u Bitfinex

Ověřit musíte také svoje bydliště. Bitfinex k tomu vyžaduje kopii dokumentu s vaší adresou (např. faktura za služby nebo bankovní výpis), který není starší tří měsíců. Nazávěr musíte účet propojit s bankovním účtem, který je vedený na vaše jméno. A pozor! První vklad do Bitfinex musí přijít právě z tohoto účtu.

Proč musím posílat osobní dokumenty? Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a zákon proti praní špinavých peněz. Verifikace vás tedy nemine u žádné burzy, která podporuje fiat měny.

Bitfinex může vyžadovat i další údaje, jako jsou například informace o vašem zaměstnání, účel registrace, doložení původu vašich prostředků a podobně.

Pokud svůj účet neověříte, tak vám Bitfinex neumožní vkládat a vybírat fiat měny a některé dolarové stablecoiny. Stále ovšem můžete vkládat, směňovat a vybírat kryptoměny.

Důvěryhodnost a zabezpečení

Burza Bitfinex.com funguje od roku 2012, takže se nejedná o žádného nováčka. Zakladatelem a provozovatelem platformy je firma iFinex Inc. s oficiálním sídlem na Britských Panenských ostrovech. Obchodní smlouvu ovšem uzavíráte se společností BFXWW Inc., respektive se společností BFXNA Inc. (výhradně pro americké klienty).

Odpovědi na časté otázky najdete v sekci Bitfinex Help Center. S dotazy se ale můžete obrátit také na zákaznickou linku Bitfinex. Komunikace ovšem probíhá pouze přes kontaktní formulář nebo email. Podpora je k dispozici nonstop (24/7), ale při větším vytížení si na odpověď musíte počkat i několik dní. Telefonní číslo Bitfinex bohužel neuvádí, takže urgentní záležitosti se příliš urgentně řešit nedají.

Help center

Help center

Zabezpečení účtu a financí

V roce 2016 se stala burza Bitfinex terčem rozsáhlého útoku hackerů. Z klientských účtů se tehdy ztratilo 120 tisíc BTC v hodnotě 72 milionů amerických dolarů. Vzniklou škodu burza rozdělila mezi všechny uživatele, kteří tak ze dne na den přišli o 36 % svého portfolia. Peníze se klientům ale vrátily. Burza totiž vzniklé škody kompenzovala vlastními tokeny BFX, které později vykupovala za 1 dolar/token.

Možnosti zabezpečení účtu na burze Bitfinex

Možnosti zabezpečení účtu na burze Bitfinex

Právě díky selhání z roku 2016 je zabezpečení současnou prioritou Bitfinexu. I z toho důvodu je většina finančních prostředků (údajně až 99 %) uložena na offline peněženkách. O zabezpečení účtu se stará dvoufaktorová autentizace (2FA), kterou si musíte nastavit hned po prvním přihlášení.

Jak funguje 2FA ověřování? Abyste se mohli přihlásit do systému a provádět výběry, musíte zadat nejen vaše heslo, ale také jednorázový kód. Tento kód vám vygeneruje mobilní aplikace FIDO nebo Google Authenticator. I kdyby tedy hackeři ukradli hesla klientů, do jejich účtů se nedostanou.

Zkušenosti s Bitfinex

Bitfinex je spolehlivá a důvěryhodná burza, což potvrzují i zkušenosti klientů, které dohledáte v internetových recenzích a diskusích. Najdete ale i spoustu kritiky a negativních komentářů, na které jsme se při psaní této recenze zaměřili.

A co přesně obchodníci kritizují?

Nejvíce kritiky sklízí pomalá verifikace a pomalé řešení problému ze strany zákaznické podpory. Verifikace trvá týdny, v horším případě i měsíce. Srovnejte to s konkurenčními burzami a směnárnami, u kterých ověření účtu zabere sotva pár dní. Navíc se bavíme o kryptoměnovém trhu, který je extrémně dynamický, takže týdny se můžou zdát jako věčnost.

Pár obchodníků si stěžovalo také na vykradený účet, takže zabezpečení účtu opravdu nepodceňujte. Těchto stížností ale není moc, takže se určitě nejedná o selhání burzy, ale spíše o lehkovážný přístup obchodníků.

Spokojení klienti naopak vyzdvihují nízké poplatky, širokou nabídku kryptoměn a pokročilé nástroje a funkce.

Co klienti oceňují:

 • Nízké poplatky a vysoká likvidita trhu
 • Komplexní platforma, ideální pro pokročilé a zkušené obchodníky
 • Široká nabídka kryptoměn

Co klienti kritizují:

 • Pomalé ověřování klientů
 • Pomalé výběry

Na co si dát pozor?

 • Pokud nemáte ověřený účet na nejvyšší (3.) úroveň, tak nemůžete vkládat ani vybírat fiat měny.
 • Verifikace účtu trvá 2 až 3 týdny, při větším vytížení dokonce 6 až 8 týdnů.
 • Minimální vklad i minimální výběr bankovním převodem je 10,000 EUR/USD.
 • Nákup kartou probíhá přes platební bránu třetí strany a je poměrně drahý.

Uživatelská hodnocení Bitfinex

Bitfinex - recenze a zkušenosti

Bitfinex – recenze a zkušenosti

Shrnutí recenze Bitfinex

Burza Bitfinex patří mezi největší kryptoměnové burzy světa. Denní objemy obchodů na Bitfinexu se ostatně pohybují kolem 700 milionů USD, což mluví samo za sebe. Na rovinu si ale musíme říct, že Bitfinex není pro každého.

Pro koho je Bitfinex ideální?

Platforma obsahuje přes 150 kryptoměn, které lze obchodovat klasicky nebo formou futures kontraktů. K dispozici je také obchodování s finanční pákou.

Velkou výhodou jsou nízké poplatky a spready. Pokud ovšem plánujete obchodovat s fiat měnami, musíte projít kompletní verifikací účtu a vložit bezmála čtvrt milionu korun.

Z výše uvedených informací je jasné, že Bitfinex je burza pro zkušené tradery, kteří obchodují aktivně nebo s velkými objemy.

Kdy se vyplatí konkurence?

Pokud s obchodováním kryptoměn začínáte nebo investujete menší částky, Bitfinex není pro vás. Mnohem příznivější podmínky nabízí například burza Binance (nižší vklady a výběry) nebo třeba Coinmate (nižší vklady a výběry, podpora češtiny a CZK).

Hledáte snadný způsob, jak koupit nebo prodat kryptoměny? Vyzkoušejte českou směnárny SimpleCoin, která umožňuje obchodování kryptoměn za české koruny i bez registrace!

Máte vlastní zkušenosti s Bitfinex? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám dolů do komentářů!

Populární krypto burzy a směnárny
Přehled nejlepších kryptoměnových burz a směnáren:
1

Binance

Nejoblíbenější krypto burza
95
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
350+
Podporované měny
EUR, USD…
Minimální obchod
€10 / 0.0001 BTC
Čeština
Částečně

Výhody / nevýhody

 • Celosvětově největší burza
 • Pokročilé nástroje a funkce
 • Nízké poplatky
 • Vklady i výběry v EUR nebo CZK
 • Více než 300 kryptoměn
 • Čeština není kompletní
 • Omezené možnosti pro platby v CZK
 • Vyžaduje ověření totožnosti
Recenze
Vyzkoušet
4000+ našich čtenářů si vybralo Binance
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
7
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
50 Kč / 0.0001 BTC
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká burza
 • Jednoduché a přehledné
 • Nízké poplatky
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Platby kartou nebo převodem
 • Vyžaduje ověření totožnosti
 • Poplatek 1.9 % za platbu kartou
Recenze
Vyzkoušet
2000+ našich čtenářů si vybralo Coinmate
Typ
Směnárna
Dostupné kryptoměny
9
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
€50 (1200 Kč)
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká směnárna
 • Jednoduché a přehledné
 • Nákup bez registrace
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Podporuje češtinu
 • Potřebujete vlastní krypto-peněženku
 • Nízké limity pro obchody bez registrace
 • Platby pouze bankovním převodem
Recenze
Vyzkoušet
1000+ našich čtenářů si vybralo Simplecoin
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

 • Martin
  16.3.2021 16:17
  Martin
  Autor

  Zdravím, kde prosím najdu funkci “průvodce”, kterou v textu zmiňujete?

  • InvestPlus
   16.3.2021 17:08
   Autor

   Dobrý den, průvodce aktivujete kliknutím na odkaz Tours & Guides, který se nachází v pravém horním rohu platformy.

 • S.S.
  12.2.2021 10:49
  S.S.
  Autor

  Když se pokusíte vybrat 1 BTC, tak najednou vyžadují extrémně dlouhý seznam KYC dokumentů, aby ověřili odkud peníze pocházejí (i když obchodujete jen s kryptoměnami). Je to absolutně nefér, protože vklady spokojeně a bez otázek přijmou, ale při výběru najednou hází klacky pod nohy.

 • Hy!
  19.7.2019 22:16
  Hy!
  Autor

  Všiml jsem si jen jednoho velkého problému u Bitfinex, a tím je, že i po tolika letech je jejich verifikační proces snad nejpomalejší ze všech. Ale vyjma toho, platforma je opravdu solidní a má hodně nástrojů, které usnadňují obchodování. Navíc máte likviditu i na některých malých tokenech, což je bezva pro lidi, kteří nefandí BTC nebo ETH. Určitě bych doporučil.

 • Anonym
  16.5.2019 10:58
  Anonym
  Autor

  Od dubna 2019 je už tato podmínka zrušena ( 10000 USD ).

 • Kopr
  19.1.2018 12:52
  Kopr
  Autor

  Od 15.1.2018 zavedli minimální vklad 10.000 USD. Škoda, nestihl jsem založit účet, když tam ta podmínka nebyla…Jinak Bitfinex vypadá nejlíp, z toho co jsem viděl…

  • InvestPlus
   19.1.2018 14:10
   Autor

   Bitfinex dává tímto krokem jasně najevo, že nestojí o příležitostné obchodníky. Jako nejlepší alternativa se mi jeví burza Binance – tato burza stále přijímá nové obchodníky (počet nových registrací je ale každý den omezen určitým počtem).

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář