Aktualizováno

Recenze VirtualniPenize.cz Zkušenosti se směnárnou Virtuální peníze, poplatky, návod, diskuze

Hodnocení:
20%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

S rostoucím zájmem o kryptoměny roste také počet internetových směnáren, přes které si kryptoměny můžete koupit. V této recenzi se podíváme na relativně novou českou směnárnu VirtuálníPeníze.cz, která funguje od roku 2017.

Kontaktovalo nás několik klientů směnárny Virtuální peníze, kterým provozovatel služby zadržuje vklady. Z tohoto důvodu směnárnu nemůžeme doporučit. Přehled ověřených kryptoměnových směnáren naleznete zde.

Provozovatelem internetové směnárny Virtuální Peníze je společnost  Sydemencem Genius s.r.o. se sídlem v Praze. Směnárna umožňuje snadný nákup populárních kryptoměn (Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Litecoin, Monero nebo Dash) za České koruny. Pro platby se využívá klasický bankovní převod (CZK) nebo virtuální peněženky (kryptoměny). Bitcoin a Ethereum můžete přes webovou stránku nakupovat i prodávat, ostatní kryptoměny lze pouze nakupovat.

Virtuální peníze CZ – NÁVOD

Platforma směnárny Virtuální Peníze CZ

Platforma směnárny Virtuální Peníze CZ

Nákup i prodej kryptoměn se provádí přes internetovou stránku Virtuální Peníze CZ. V prvním kroku si vyberete měnu, kterou chcete nakoupit, a množství. Minimální množství je 400 Kč nebo ekvivalent této částky ve vybrané kryptoměně. Maximálně lze nakoupit/prodat kryptoměny v hodnotě 26 tisíc Kč. Nadlimitní nákupy vyžadují ověření totožnosti.

V druhém kroku vyplníte email a adresu vaší virtuální peněženky, na kterou chcete kryptoměny obdržet. Po potvrzení transakce se vám zobrazí detaily pro platbu, kterou musíte provést. Transakce se zaúčtuje až poté, co peníze dorazí na účet směnárny Virtuální Peníze.

VirtualniPenize.cz a poplatky

Dostupné kryptoměny u VirtualniPenize.cz

Dostupné kryptoměny u VirtualniPenize.cz

Směnárna si neúčtuje klasické poplatky, ale vydělává na kurzových rozdílech. Jinými slovy, kurz na webu VirtuálníPeníze.cz je trochu znevýhodněný oproti skutečnému kurzu. Při nákupu kryptoměn tedy zaplatíte o něco více a při prodeji se vám zase vrátí o něco méně peněz, než na kryptoměnových burzách. Spread (neboli rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem) bitcoinu je u směnárny VirtualniPenize.cz asi 16 %. U Etherea dokonce 26 %. Taková marže je poměrně vysoká, protože třeba na burze Coinmate je spread necelé jedno procento.

Registrace a verifikace účtu

Ověření totožnosti

Ověření totožnosti

Nákup a prodej kryptoměn přes směnárnu VirtuálníPeníze.cz mohou provádět i neregistrovaní uživatelé. Registrace ovšem přináší několik výhod. Registrovaní uživatelé mohou například využít partnerský program, mají k dispozici vlastní peněženku a po verifikaci mohou provádět i nadlimitní transakce. Pokud byste svůj účet chtěli v budoucnu zrušit, tak stačí na kontaktní email směnárny odeslat žádost o zrušení účtu.

Peněženka na uživatelském účtu slouží k rychlejšímu nákupu a prodeji kryptoměn. Na peněženku si pomocí bankovního převodu pošlete peníze a v budoucnu pak tyto peníze můžete použít k rychlému nákupu kryptoměn.

Stejně jako ostatní směnárny kryptoměn, také směnárna VirtuálníPeníze.cz má limit pro maximální transakce 1000 EUR. Pro nadlimitní transakce (tj. nad 26 000 CZK) musí provozovatel dle zákona č. 253/2008 sb. klienty verifikovat. Svůj účet verifikujete tak, že na něj nahrajete kopie dvou dokladů totožnosti (třeba občanský průkaz a pas) a kopii nebo screenshot výpisu z bankovního účtu.

Partnerský program

Pokud se u směnárny Virtuální Peníze zaregistrujete, tak si můžete vydělat peníze doporučováním nových klientů. Malou provizi získáte za nákup každého klienta, který se na webovou stránku směnárny dostane přes váš osobní odkaz.  Odkaz dostanete po registraci a velikost provize je 10 % z toho, co vydělá směnárna. Na webu VirtualniPeníze.cz je uvedeno, že se obvykle jedná o 0,2-0,4 % z celé transakce.

Virtuální Peníze CZ: Zkušenosti a recenze

Virtuální peněženka

Virtuální peněženka

Směnárna Virtuální Peníze CZ možná nabízí mnoho kryptoměn k nákupu, ale směnný kurz je opravdu nevýhodný, takže budete hodně přeplácet. Směnárna navíc funguje už rok, ale na internetu nejsou žádné recenze ani reference klientů. Prakticky jedinou zpětnou vazbou, kterou na internetu najdete, je stížnost z května 2017.

Klient J. tehdy prodával přes směnárnu Virtuální Peníze Ethereum. Podle návodu odeslal Ethery na peněženku provozovatele, nicméně po několika dnech provozovatel klienta informoval, že objednávku ruší. Klient požadoval vrácení své virtuální měny, ale provozovatel mu sdělil, že kvůli chybě v systému přišel o klíč od peněženky a digitální měnu proto vrátit nemůže. Nabízel pouze odškodnění ve výši 5 tisíc Kč, což byla ale jen čtvrtina skutečné hodnoty zaslaných mincí. Provozovatel se také odkazoval na obchodní podmínky, podle kterých vlastně nenese za nic zodpovědnost. Až po měsíci společnost nakonec ustoupila a problém vyřešila ke spokojenosti klienta.

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika směnárny VirtualniPenize.cz

Název VirtuálníPeníze.cz (směnárna kryptoměn)
Provozovatel Sydemencem Genius s.r.o. (Praha, CZ)
Rok založení 2017 (Česko)
Fiat měny CZK
Kryptoměny Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Monero (XMR), Dash (DASH), Ethereum Classic (ETC), Zcash (ZEC)
Platební brány bankovní převod, virtuální peněženky (kryptoměny)
Limity při obchodování Ano (26,000CZK, lze navýšit)
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné (povinné pro navýšení limitu)
Spread 16 % u BTC, 26 % u ETH
Min. transakce 400 CZK
Poplatky Ne (pouze spread)
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody
Platby v CZK Ano
Čeština Ano
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • Michal
  4.4.2018 19:09
  Michal
  Autor

  Stránka virtualnipenize.cz je pouze klam, oberou vás buď o peníze nebo o kryptoměnu. Zkrátka nevyplní objednávku a vy jako věřitelé jim pošlete peníze, které nevrací. Na e-maily nikdo nereaguje.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář