Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna Basic Attention Token

BAT - oficiální web

BAT - oficiální web

Basic Attention Token je digitální token založený na Ethereu, který se používá k inzerování reklam a vytváření průzkumů na platformě Brave. Brave je reklamní systém založený na technologii blockchainu. Brave umožňuje pomocí speciálního prohlížeče sledovat pozornost uživatelů a podle toho odměňovat tvůrce obsahu pomocí tokenů BAT. Tímto způsobem lze zvýšit efektivitu reklam v digitálním světě. Platforma umožňuje směnu tokenů BAT mezi uživateli, inzerenty a tvůrci obsahu. Inzerenti tak mohou efektivně zaměřit reklamy na konkrétní cílové skupiny a dosáhnout tím lepších výsledků. A to vše bez zásahu zprostředkovatele. Uživatelé se zase mohou těšit na podíly v podobě tokenů BAT za to, že se do projektu zapojili.

Projekt byl odstartován na konci května 2017 předprodejem tokenů BAT. Počet digitálních tokenů BAT je omezen na 1 a půl miliardy. Miliarda BAT se rozprodala při ICO ještě před spuštění sítě. Průměrná cena za token při předprodeji byla 0,036 USD, takže dohromady vývojáři získali 36 milionů USD.

Vývoj hodnoty Basic Attention Token (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Basic Attention Token. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz BAT přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Basic Attention Token je v současné době přibližně 315,831,000 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Basic Attention Token

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Basic Attention Token ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž BAT v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Basic Attention Token obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Basic Attention Token nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Broker Měna 1 Min. transakce Spread 2
Páka
Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
2 Spread neboli marže je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, uvedená hodnota je orientační
Poslední aktualizace: Duben 2018
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK cca 300 Kč 20 USD
1:5
ANO ANO Otevřít účet
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD 70 USD
1:5
NE ANO Otevřít účet
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD 20 USD
1:5 ~ 1:10
ANO ANO Otevřít účet
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
4,5/5
USD 50 USD 65 USD
NE (1:1)
NE ANO Otevřít účet
Recenze
BTC, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Basic Attention Token kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Basic Attention Token BAT 0.315831 $ 6.979865 Kč 315,831,000 $

Aktualizace: 21.07. 2018 01:30
Basic Attention Token kurz

Basic Attention Token kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Basic Attention Token se digitální mince označují zkratkou BAT. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 BAT) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Basic Attention Token je aktuálně 0.315831 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -6.66%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Basic Attention Token obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz BAT vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu BAT v Českých korunách je přibližně 6.979865 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Basic Attention Token v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu BAT za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka BAT/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Basic Attention Token a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry BAT/USD, BAT/EUR, BAT/CZK, ale také BAT/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

BAT – související kryptoměny

BASIC ATTENTION TOKEN kurz, graf, cena BAT, nákup, kalkulačka, kde koupit kryptoměnu
5/5 (26)

Diskuze

Vložit komentář