Einsteinium - kryptoměna

EINSTEINIUM kurz, graf, vývoj, cena EMC2, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu

Einsteinium - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
Einsteinium Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
Einsteinium Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna Einsteinium

EMC2 - oficiální web

EMC2 - oficiální web

Einsteinium je kryptoměna založená v březnu 2014. Součástí ekosystému Einsteinium je platforma pro crowdfunding . Cílem komunity je vybírat finanční prostředky na podporu výzkumů v oblasti vědy, vzdělání a IT projektů. Kryptoměna funguje pomocí modelu PoW s algoritmem Scrypt, stejně jako například Litecoin.

V síti se platí digitálními mincemi EMC2 a jejich počet je omezen na necelých 300 milionů. Einsteinium využívá stejně jako většina konkurenčních kryptoměn vlastní blockchain, což je něco jako veřejná účetní kniha celé sítě. Doba pro vytvoření jednoho bloku (tj. přibližná doba pro potvrzení transakce) je 60 sekund. Správné fungování platební sítě zajišťují těžaři, kteří za vytěžení bloku dostávají odměnu. Ta se nyní pohybuje kolem 4 EMC2 za vytěžený blok.

Einsteinium je něco jako Bitcoin, který podporuje výzkum a vývoj. Výhodou ale je, že uživatelé nemusí nic platit. Peníze na podporu vybraných projektů se generují při vytěžení každého bloku, respektive 2,5 % z odměny pro těžaře se vyčlení právě pro financování vědeckých výzkumů. Název kryptoměny je odvozen od stejnojmenného chemického prvku a zkratka EMC2 odkazuje na slavnou rovnici, kterou Albert Einstein popsal ve speciální teorii relativity.

Epochy a události červích děr

Možná si kladete otázku, podle jakých kritérií se vybírají projekty, které komunita Einsteinia podpoří. K pochopení je nejprve nutné vysvětlit pojem Epocha Einsteinia. Epocha je doba, za kterou těžaři vytěží 36 tisíc bloků (tj. asi 25 dní). Jakmile dojde k dokončení Epochy, jsou členové komunity vyzváni k hlasování, během kterého se rozhodne, který projekt bude podpořen. Těchto Epoch proběhne celkem 730. Po každé epoše dojde ke snížení odměny za vytěžený blok, takže se bude snižovat i vybraná částka. Za první blok se například vytěžilo 1024 EMC2. Za poslední blok se vytěží ale pouze 1 EMC2. Vývojáři ovšem očekávají, že s postupem času bude růst zájem o kryptoměnu, komunita se bude rozrůstat a poroste tudíž i hodnota digitálních mincí.

Aby byla těžba i nadále atraktivní, zabudovali vývojáři do modelu PoW takzvaný Wormhole Event (Událost červí díry). Tato událost nastává jednou v každé Epoše a trvá 180 bloků (tj. 180 minut). Během události se zvýší odměna na 2973 EMC2 za každý vytěžený blok. Háček je ale v tom, že nikdo neví, kdy přesně během Epochy událost nastane.

Vývoj hodnoty Einsteinium (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Einsteinium. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz EMC2 přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Einsteinium je v současné době přibližně 9,948,174 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Einsteinium

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Einsteinium ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž EMC2 v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Einsteinium obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Einsteinium nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

Einsteinium kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Einsteinium EMC2 0.045432 $ 1.040393 Kč 9,948,174 $

Aktualizace: 23.10. 2019 14:25
Einsteinium kurz

Einsteinium kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Einsteinium se digitální mince označují zkratkou EMC2. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 EMC2) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Einsteinium je aktuálně 0.045432 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -1.46%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Einsteinium obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz EMC2 vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu EMC2 v Českých korunách je přibližně 1.040393 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Einsteinium v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu EMC2 za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka EMC2/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Einsteinium a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry EMC2/USD, EMC2/EUR, EMC2/CZK, ale také EMC2/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

EMC2 – související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář