Aktualizováno

Recenze Crypto Kingdom – zkušenosti se signály a strategiemi. Jde o podvod?

Láká vás investování do kryptoměn, ale nevíte, jak začít? Chcete vyzkoušet obchodování na burze, ale nemáte čas nebo motivaci sbírat potřebné zkušenosti? Tak právě pro vás vznikla služba Crypto Kingdom, která láká na vysoké zhodnocení peněz pomocí kryptoměn.

Za necelé dva roky působení nasbíral projekt Crypto Kingdom přes 7500 klientů a dosáhl obdivuhodného zhodnocení 424 %. V následující recenzi zjistíte, co přesně Crypto Kingdom nabízí, jaké jsou ohlasy uživatelů, a na co si u CK dát pozor.

Komplexní služby pro krypto-nadšence

Crypto Kingdom se zaměřuje na obchodování s kryptoměnami, těžbu kryptoměn a vzdělávání v oblasti virtuálních měn. Lidé z Crypto Kingdom nabízí obchodní signály, vyhledávají investiční příležitosti (včetně ICO) a dokonce sdílí své obchodní strategie. Služby jsou ovšem dostupné pouze pro registrované klienty a nejsou zrovna levné.

Služba je placená

Služba je placená

Členství v Crypto Kingdom je zpoplatněné a za nejlevnější balíček zaplatíte téměř 1500 Kč. S nákupem tohoto balíčku získáte přístup do aplikace Beacoin, kde se vypisují tipy na ziskové transakce. Tyto transakce lze jedním kliknutím uskutečnit, což dělá službu jednoduchou a uživatelsky přívětivou. Platnost členství je ovšem omezena na pouhých 30 dní. Dražší balíčky zajistí členství na delší dobu a obsahují různé výukové materiály (e-book, kurzy).

Obchodování kryptoměn probíhá tak, že Crypto Kingdom posílá klientům investiční tipy, kdy a jakou kryptoměnu nakoupit, popřípadě kdy kryptoměnu prodat. Aplikace uživatele upozorní na nový signál a pak záleží jen na klientovi, zda se bude signálem řídit nebo ne. Kromě konkrétních tipů ovšem CK zasílá také analýzy a novinky z trhu.

Produkty Crypto Kingdom: ASP, HODL a BITMEX

V nabídce je hned několik produktů a my si je nyní stručně představíme. Produkt Crypto Kingdom, označovaný jako ASP, je určený pro pokročilé obchodníky s vyšším kapitálem. Členství v programu ASP vyjde na 50 tisíc Kč a není časově omezeno. Tento produkt zahrnuje analýzy Bitcoinu, sledování trhu a řízení portfolia. Očekávaný zisk je údajně 10 % měsíčně, avšak minimálně musíte investovat alespoň 10 tisíc EUR (tj. asi čtvrt milionu Kč).

Pokud vás aktivní obchodování neláká, pak Crypto Kingdom nabízí alternativu v podobě dlouhodobých investic. Produkt HODL je například zaměřen na investice do podhodnocených nebo připravovaných kryptoměn (investice do kontroverzních ICOs). Cena HODL ovšem začíná na 8 tisících (přístup k produktu na 90 dní).

Dále CK nabízí produkt Bitmex. Nákupem tohoto produktu si vlastně zaplatíte možnost sledovat obchodní kroky Jana Čuraje. Tato služba ovšem vyjde na 18 tisíc korun a je určena údajně jen pro 20 lidí.

Krypto MINING a investice na míru

Pokud chcete vytvořit komplexní investiční portfolio pro kryptoměnové nadšence, nesmíte zapomenout na těžbu. Crypto Kingdom proto nabízí produkt “Chci těžit”, který ovšem vyžaduje investici alespoň 200 tisíc korun. Za vložené peníze se nakoupí těžební hardware a CK zajistí těžbu. Ze zisků klienti odvedou poplatek 30 %. Problémem je, že při nízké ceně BTC (např. rok 2018) byla těžba spíše ztrátová (vysoká konkurence, drahá energie, nízké ceny digitálních mincí…). Společnost CK ovšem tvrdí, že díky know-how dokázala ziskově těžit i v době, kdy Bitcoin klesl k hranici 3000 USD.

Máte-li rádi individuální přístup, tak si můžete nechat sestavit speciální balíček „na míru“. Ten je určen pro klienty s kapitálem od 1 milionu korun a jak již název napovídá, je sestaven dle přání klienta. Produkt na míru může zahrnovat těžbu, přístup k obchodním signálům či automatizovaným strategiím (AOS) a mnoho dalších.

Výnosnost

Výsledky signálů Crypto Kingdom

Výsledky signálů Crypto Kingdom

Crypto Kingdom na svém webu uvádí výsledky obchodování. Pokud budeme ignorovat fakt, že údaje nejsou ničím podložené, nelze přehlédnout silnou korelaci dosaženého zhodnocení s vývojem ceny Bitcoinu. Nejvyššího zhodnocení CK dosáhlo na konci roku 2017, kdy ceny kryptoměn prudce rostly. Jenže v té době na kryptoměnách dokázal vydělat téměř každý. V období poklesu či stagnace trhu nebylo zhodnocení tak výrazné. Paradoxně, ze zhodnocení nad 400 %, kterého tradeři CK údajně dosáhli, pochází většina právě z konce roku 2017.

Odkaz na výpis transakcí z webu CryptoCompare, kterým autoři dokazují svoji transparentnost, je nefunkční. A i kdyby, tak do výpisu lze přidávat transakce, které obchodník nikdy neuskutečnil. Takový důkaz tedy vůbec nic nedokazuje.

Kdo stojí za Crypto Kingdom?

Autoři Crypto Kingdom

Autoři Crypto Kingdom

Projekt Crypto Kingdom provozuje česká společnost Crypto Kingdom s.r.o. se sídlem v Karlových Varech. V obchodním rejstříku je uvedeno, že se firma zabývá pronájmem nemovitostí, bytů a nebytových prostor. V evidenci ČNB společnost není, byť nabídka CK výrazně připomíná investiční služby (minimální vklady, úroky, správa investic…). Crypto Kingdom ovšem zdůrazňuje, že nedělá poradenskou ani investiční činnost. Proto jsou produkty sestaveny tak, že CK pouze analyzuje trh a informuje, zatímco klienti obchodují “na vlastní pěst”. Také u těžby CK spravuje těžební hardware – nikoliv investice.

Za vznikem projektu stojí dvojce Čechů. Prvním z nich, Mgr. Daniel Kosec, se zaměřuje na mentoring v oblasti managementu financí, obchodování a MLM. Na internetu o tomto člověku najdete hodně článků, ovšem většina z nich je jeho vlastním dílem. Druhý zakladatel je údajně známý obchodník Ing. Jan Čuraj. Ten je dohledatelný pouze ve spojení s Crypto Kingdom a žádné informace o dřívějším obchodování forexu se nám nalézt nepodařilo. Jan Čuraj v CK působí jako správce „alternativního fondu“.

Zkušenosti s Crypto Kingdom

Crypto Kingdom je zajímavý projekt, nicméně je tu jeden zásadní problém. I při investování do podílových fondů, které nabízí roční zhodnocení v řádu jednotek procent, jsou investoři varování před riziky. Jenže na webu Crypto Kingdom to vypadá, že jsou jejich produkty bez rizika, zisk zaručený, a vydělá tedy úplně každý. Takto se ale prezentují výhradně podvodné projekty, které chtějí nalákat co nejvíce naivních klientů. Seriózní projekt by měl klientům ihned a na rovinu přiznat, že zde existují rizika. A při obchodování s kryptoměnami jich není málo. Možná rizika jsou rozepsána až v obchodních podmínkách, kde se také dočtete, že zisk není garantovaný.

Dalším problémem je minimum důvěryhodných uživatelských recenzí. Je zarážející, že služba fungující přes dva roky, kterou využívají tisíce klientů, nemá prakticky žádné ohlasy. Většina pozitivních „recenzí“ a diskusních příspěvků obsahuje partnerský odkaz, takže o objektivitě zde nemůže být řeč. Ani negativních recenzí ovšem mnoho není. V jedné z mála kritik je pouze uvedeno, že čísla zisků jsou zkreslená a reálně mohou obchodníci skončit i ve ztrátě.

Pohádkové zhodnocení? Obvykle podvod!

Pokud jde o zázračné investiční produkty, pak je opatrnost vždy na místě. Nedávný případ podvodné firmy NLF invest, kterou vedl Slovák Dávid Gedeon, je toho důkazem. Firma NLF nabízela investorům zhodnocení 5 % měsíčně, avšak bez reálného produktu. Jednalo se o klasickou pyramidu, ačkoliv podvodníci tvrdili, že investují do kryptoměn. Dnes se případem zabývá slovenská policie.

Jelikož nemáme se službou Crypto Kingdom vlastní zkušenosti, tak nemůžeme tvrdit, zda je výdělečná či nikoliv. Pokud ovšem někdo láká na průměrné měsíční zhodnocení kolem 10–30 % (bez jediného relevantního důkazu), pak je něco špatně. Takové zisky nelze zaručit dlouhodobě a pokud jich CK skutečně dosahuje, pak musí být riziko opravdu vysoké. Navíc nezapomeňte na to, že kromě tisíců korun za pouhý přístup do aplikace musíte vložit také nemalý kapitál. Tedy pokud chcete, aby se vám investice vrátily.

Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze, reference

 • David
  25.3.2020 14:02
  David
  Autor

  Pěkný den,
  reaguji na článek a již jeden vložený komentář, za který mimochodem děkuji, protože jsem se díky tomu odhodlal napsat ten svůj. Měl jsem zakouepný produkt signály několikrát, naposledy jsem zakoupil roční členství s vidinou, že chyba v ziskovosti není na straně CK. Poté jsem konečně prozřel.

  NEDOPORUČUJI ZAKUPOVAT ČLENSTVÍ V CK!

  Signály posílají do vlastní aplikace stylem tzv. “Predikcí” kde jsou uvedeny dvě možnosti – trh půjde up a trh půjde dolů. (to zní celkem logicky) Jenomže po nějaké době konsolidace trh vystřelí nahoru a CK vám pošle fantastickou zprávu (která vás jen naštve) k jejich skvělé predikci, na které jste s nimi mohli vydělat xx% kdyby jste vstoupili tak jako oni napsali… Jenže tu je ten háček.. Neposlali žádný signál k nákupu. Poslali pouze predikci kam by se to mohlo vydat a vy jste jim za to zaplatili nemalé peníze.

  Doporučuji všem raději vložit tyto peníze do KVALITNÍHO vzdělání, nakupte si raději knihy, choďte na semináře a studujte – to vám dá mnohem více.

  • InvestPlus
   25.3.2020 14:41
   Autor

   Jak zmiňujeme v textu výše, CK nemá žádné oprávnění poskytovat investiční poradenství. I CK samotné uvádí, že investiční poradenství klientům neposkytuje. Pokud by to udělali, hrozil by jim postih od regulátora.

 • OK
  17.3.2020 11:36
  OK
  Autor

  Dobrý den,
  jsem rád, že výše uvedený článek vyšel, proto i já se rád podělím o své zkušenosti po cca 2 letech tradování s CK se SIGNÁLY a chvíli i produkt HODL. Nejednalo se o malé částky, ani o absenci money managementu, ale tento produkt můj kapitál nezhodnotil, ba naopak docela deklasoval, proto bych rád upozornil nováčky na lákavé nabídky 1 poplatek = (BTC<20.000USD), aby zvážily i jiné možnosti investování či zejména vzdělávání. Dlouho jsem uvažoval i o produktu ASP za cca 50t Kč, které by danou situaci mohlo zlepšit, ale po zjištění výsledků některých ASP klientů, jsem rád, že jsem nezakoupil, nemluvě o posledním nedobrovolném finančním příspěvku, který se mi ani po okamžité stornaci nepodařilo v rámci dobrých vztahů a mravů úspěšně vyřešit.

  Ondřej K.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář